داربست آسانسور کارگاهی متحرک

از گذشته های دور از داربست در امور ساختمان سازی استفاده می شده است و افراد برای کار در ارتفاع های بیش از دو متر از داربست استفاده می کردند که کار آن ها را بسیار راحت نموده و باعث شده که انسان بتواند برج ها و سازه های بلندی بسازد. گاهی اوقات پروژه های ساختمانی برای بستن داربست و یا انجام نمای ساختمانی، ارتفاع بسیار زیادی دارند. در این هنگام برای انجام کارهایی مانند تخریب و یا پوشش دهی نما می توان از داربست آسانسور کارگاهی متحرک (پلت فرم) استفاده کرد. استفاده از این داربست باعث سریع شدن روند کار می شود و ایمنی و صرفه اقتصادی زیادی هم به دنبال دارد. در ادامه مقاله زیر به مزایای داربست آسانسور کارگاهی متحرک می پردازیم.

برای اینورتر کردن آسانسورکارگاهی با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

استفاده از داربست:

سال های طولانی است که از داربست ها در صنعت ساختمان استفاده می شود. در طول این سال های متمادی، نوع و جنس داربست ها تغییر کرده است.

همزمان با پیشرفت صنعت و تکنولوژی، ساخت داربست هم پیشرفت های قابل توجهی کرده است و داربست ها در انواع مختلفی مانند داربست نمایشگاهی، داربست فلزی، داربست متحرک و … ساخته می شوند.

تنوع در تولید داربست ها باعث شده است که میزان استفاده از آن ها گسترش پیدا کند. از داربست ها در امور مختلفی مانند برپایی غرفه های مختلف در سطح شهر، برگزاری نمایشگاه ها، ساختمان سازی و امور دیگر استفاده های زیادی شود.

برای خرید آسانسور کارگاهی دست دوم با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

داربست آسانسور کارگاهی متحرک چیست؟

در پروژه های ساختمانی و سازه هایی که ارتفاع آن ها زیاد است و یا انجام کار هایی در ساختمان سازی مانند ساخت نما برای ساختمان یا پوشش دهی و تخریب نما ها، از داربست  که به آن، پلت فرم نیز گفته می شود، استفاده می کنند.

اینورتر کردن آسانسور کارگاهی در شیراز

داربست یا پلت فرم، وسیله ایی است که دسترسی به ارتفاع های بلند را برای نماکاری، سیمان کاری، نما شویی، تعمیر و نگهداری ساختمان ها و سایت های صنعتی راحت تر می کند.

استفاده از داربست های آسانسور کارگاهی متحرک، اجرای کارها را بسیار راحت تر می کند و باعث صرفه جویی اقتصادی و همچنین ایمنی زیادی می شود. داربست های آسانسور کارگاهی متحرک در مدل ها و ظرفیت های مختلفی موجود هستند.

داربست آسانسور  باعث افزایش ضریب امنیت جانی کارگران و ایجاد احساس آرامش در آن ها خواهد شد.

معمولا در پروژه های ساختمانی از داربست های فلزی ثابت استفاده می کنند. داربست های فلزی دارای مشکلات مختلفی هستند، از جمله این مشکلات می توان به امنیت پایین، تحمیل هزینه های مالی سنگین به کارفرمایان و کاهش سرعت پیشرفت پروژه اشاره کرد. داربست متحرک، بهترین جایگزین برای داربست های فلزی ثابت می باشند.

برای تعمیر و اورهال آسانسور کارگاهی با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

در داربست آسانسور کارگاهی از سیستم های امنیتی مختلفی استفاده می شود. این سیستم ها در مواقع اضطراری می توانند از سقوط دستگاه جلوگیری کنند. یکی از سیستم های امنیتی اصلی دستگاه پلت فرم، سیستم ترمز گریز از مرکز یا پاراشوت است که در موقع حادثه و سقوط وارد عمل می شود و دستگاه را قفل می کند.

علاوه بر سیستم های امنیتی زیادی که بر روی کابل اصلی دستگاه نصب شده و عمل می کنند، یک کابل امنیتی مستقل هم در این دستگاه استفاده می شود که همواره توسط یک سیستم ترمز موازی شکل، قفل است. این سیستم، در مواقع امنیتی که هیچ کدام از سیستم های موجود عمل نمی کنند وارد عمل شده و کل مجموعه را قفل می نماید.

معرفی قطعات آسانسور کارگاهی

برای صدور سرتیفیکیت آسانسورکارگاهی با شماره درج شده در سایت تماس بگیرید.

انواع داربست:

داربست آسانسور کارگاهی متحرک با استفاده از تکنولوژی های روز دنیا ساخته می شود. این داربست، یکی از پیشرفته ترین داربست ها محسوب می شود. داربست های آسانسور کارگاهی متحرک به دو صورت دو پایه و تک پایه به بازار عرضه می شوند.

 • داربست آسانسور کارگاهی متحرک تک پایه: این مدل از داربست متحرک می تواند طول 10 متر از ساختمان را پوشش دهد. میزان تحمل بار و تعداد نفراتی که روی آن وجود دارند تا 700 کیلوگرم طراحی شده است و می تواند تا این میزان وزن را تحمل کند.
 • داربست آسانسور متحرک دو پایه: داربست دو پایه می تواند به اندازه 23 متر عرض ساختمان را پوشش دهد. میزان تحمل بار این داربست، 1200 کیلوگرم محاسبه و طراحی شده است.
 • برای خرید انواع آسانسورکارگاهی با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

مزایای استفاده از آن:

داربست آسانسور متحرک یا پلت فرم کارهایی مانند دسترسی به ارتفاع برای سیمان کاری، نماکاری و … را آسان تر می کند.

از مزایای داربست های آسانسور کارگاهی متحرک (پلت فرم) می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • استفاده از داربست آسانسور متحرک باعث افزایش سرعت پیشرفت کار به دلیل عدم وجود محدودیت های مختلف در داربست های فلزی می شود.
 • پلت فرم ها دارای توجیه اقتصادی و مقرون به صرفه ایی نسبت به داربست های فلزی هستند.
 • داربست آسانسور کارگاهی به شرایط محیطی حساسیت ندارند.
 • داربست های آسانسوری متحرک باعث افزایش چندین برابری بهره وری می گردند.
 • پلت فرم ها، تعمیر و نگهداری آسانی دارند.
 • داربست آسانسور کارگاهی، حمل آسان و سرعت جابجایی بالایی دارند.
 • این داربست ها ایمنی بسیار بالایی دارند.
 • داربست های آسانسور کارگاهی متحرک، نصب راحتی دارند، همچنین راه اندازی و د مونتاژ آن ها آسان است.
 • داربست آسانسور باعث سرعت انتقال مصالح و نفر به هر سطحی از نمای ساختمان می شود.
 • داربست های آسانسور کارگاهی متحرک را می توان بر روی نماهای منحنی دار اجرا کرد.
 • پلت فرم ها به فضای کمتری نسبت به داربست های فلزی نیاز دارند.
 • داربست آسانسور دارای قطعات مناسب و در دسترسی است که دارای طول عمر بالایی هستند.
 • هزینه سرویس های دوره ایی داربست های آسانسور کارگاهی متحرک، پایین است.
 • داربست آسانسور باعث حذف تاورکرین یا هر گونه بالابر ساختمانی دیگر می شود.
اهمیت ایمنی کاربر بالابر کارگاهی

برای اجاره آسانسور کارگاهی با شماره های درج شده درسایت تماس بگیرید.

سخن آخر:

داربست آسانسور یا پلت فرم، وسیله ایی است که دسترسی به ارتفاع های بلند را برای نماکاری، سیمان کاری، نما شویی، تعمیر و نگهداری ساختمان ها و سایت های صنعتی راحت تر می کند.

داربست آسانسور با استفاده از تکنولوژی های روز دنیا ساخته می شود. داربست های آسانسور کارگاهی متحرک به دو صورت دو پایه و تک پایه به بازار عرضه می شوند.

داربست آسانسور یا پلت فرم کارهایی مانند دسترسی به ارتفاع برای سیمان کاری، نماکاری و … را آسان تر می کند.

داربست های آسانسور کارگاهی متحرک (پلت فرم) دارای مزایای زیادی هستند.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵