خطرات و حوادث تاور کرین

ایمنی و امنیت تاور کرین همیشه یکی از نگرانی های اصلی در سایت های ساختمانی است. البته، ایمنی و امنیت همیشه در هر جایی که ساخت ‌و ساز انجام می ‌شود از اهمیت بالایی برخوردار است اما زمانی که از تاور کرین ها استفاده می شود، این موضوع اهمیت بیشتری پیدا می کند.

داشتن یک روش عملیاتی استاندارد (SOP) یک گام مهم در محافظت از کارگران و مصالح شما است. امنیت، جزء ضروری برای جلوگیری از خطرات و حوادث احتمالی تاور کرین ها است. در ادامه این مقاله می خواهیم در مورد خطرات و حوادث احتمالی تاور کرین ها مطالبی را عنوان کنیم.

برای خرید تاور کرین و دریافت مشاوره با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

خطرات و حوادث احتمالی تاور کرین ها چقدر رایج است؟

متاسفانه حوادث تاور کرین ها هر ساله اتفاق می افتد و برخی از عواقب آن، اغلب ویرانگر است. احتمال تلفات جانی ناشی از تصادف تاور کرین ها به دلیل اندازه بسیار بزرگ آن ها، وزن باری که ممکن است در زمان وقوع حادثه بلند شود و تعداد افرادی که در محل کار هستند، نسبتا زیاد است.

طبق آمار اداره ایمنی و بهداشت شغلی آمریکا (OSHA)، از هر پنج کارگری که در حین کار کشته می شوند، یک نفر، کارگر ساختمانی است. چهار علت اصلی برای مرگ و میر بسیاری از کارگران ساختمانی وجود دارد اما OSHA به موارد پایین به عنوان چهار دلیل مرگ‌ آور اشاره کرده است:

 • سقوط، تقریبا 33 درصد از مرگ و میرها را تشکیل می دهد.
 • برخورد با یک شی، تقریبا 11 درصد دیگر از مرگ و میرها را تشکیل می دهد.
 • برق گرفتگی، 8.5 درصد از مرگ و میرها را شامل می شود.
 • گیر افتادن باعث 5.5 درصد از مرگ و میرها می شود.
چک لیست بازرسی تاور کرین

این دسته آخر شامل کارگرانی می شود که در تجهیزات گیر کرده یا تحت فشار قرار می گیرند. همچنین شامل مواردی می شود که به اندازه کافی بد شانس هستند و توسط مصالح در حال سقوط، فروریختن سازه ها یا تجهیزاتی مانند جرثقیل ها یا تاور کرین ها مورد ضربه قرار می گیرند یا له می شوند.

اداره آمار کار ایالات متحده (BLS) آماری دارد که نشان می دهد به طور متوسط سالانه 44 کارگر بر اثر تصادف جرثقیل ها و تاور کرین ها، جان خود را از دست می دهند. این بدون احتساب غیرکارگران و تعداد فزاینده متخلفان است!

برای اورهال تاورکرین و دریافت مشاوره با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

بهبود ایمنی و امنیت تاور کرین ها:

درک کامل خطرات مرتبط با تاور کرین، اولین قدم اساسی در بهبود ایمنی آن ها در محل کار است. بزرگترین خطرات و حوادث احتمالی ایجاد شده در زیر ذکر شده است:

 • تماس با خط برق اغلب منجر به برق گرفتگی هر فردی که با تاور کرین در تماس است، می شود.
 • تجاوز از ظرفیت تاور کرین می ‌تواند منجر به واژگونی یا کمانش آن و مجروح شدن یا کشته شدن هر کسی که در آن محدوده کار می کند، بشود.
 • حمایت نکردن صحیح تاور کرین با پایه های بیرونی می تواند باعث واژگونی آن شود.
 • پشتیبانی ناکافی تیر در حین جداسازی مونتاژ می تواند باعث فرو ریختن آن بر روی کارگران مجاور شود.
 • فراهم نکردن یک پایه محکم، ثابت و هم سطح، همه افراد اطراف تاور کرین را در صورت شروع به کار یا واژگونی در معرض خطر قرار می دهد.
 • دید خوب برای کارکرد ایمن تاور کرین ضروری است!
 • سقوط بار و کارگران گرفتار در مسیر تاور کرین، عموما نتیجه دید ضعیف اپراتور آن است.
معیارهای طراحی پایه تاورکرین

برای اینورترکردن تاورکرین و دریافت مشاوره با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

کاهش احتمال وقوع تصادفات تاور کرین در محل کار:

ابتدا مطمئن شوید که تمام تاور کرین ها به طور منظم بازرسی شده، به درستی نگهداری می شوند و همیشه مطابق با پروتکل های ایمنی مربوطه استفاده می شوند. استانداردهای OSHA، استانداردهای مناسب عملیات تاور کرین را مشخص می کنند و همیشه باید هر زمان که یک جرثقیل در محل کار شما قرار دارد، به شدت رعایت شود.

برخی از این مقررات عبارتند از:

 • تنها به کارگران واجد شرایط و آموزش دیده اجازه می دهند تا با تاور کرین کار کنند.
 • داشتن ظرفیت بار هر تاور کرین به وضوح روی آن مشخص شده است.
 • دید شیشه کابین باید عاری از انسداد باشد تا دید عالی را تضمین کند.
 • استفاده از ردیاب های آموزش دیده در سیگنال های دستی تایید شده یا مجهز به رادیو برای برقراری ارتباط واضح با اپراتور تاور کرین
 • استفاده از دستگاه ‌های هشدار دهنده برای علامت دادن به کارگران و اطرافیان هر زمان که جرثقیل شروع به بلند کردن بار می ‌کند.

با پیروی از این قوانین و بهترین شیوه های صنعت، می توانید تا حد زیادی احتمال تصادفات ویرانگر تاور کرین ها را در محل کار خود کاهش دهید. داشتن تدابیر امنیتی مناسب می تواند به جلوگیری از هر گونه حادثه بعد از ساعت کاری که ممکن است در زمان بسته شدن محل کار شما رخ دهد نیز کمک کند.

برای اجاره تاورکرین و دریافت مشاوره با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

قیمت تاور کرین 3 تن چگونه محاسبه می شود؟

مزایای ایمنی سیستم هشدار دوربین فیلمبرداری:

عواقب مخربی را تصور کنید که یک فرد در محل کار شما دچار آسیب جدی یا مرگ شود. علاوه بر احساس گناه و ضربه به روحیه محل کار، باعث ایجاد کابوس نیز می شود. خوشبختانه اقداماتی وجود دارد که می توانید برای جلوگیری از چنین حادثه ایی انجام دهید:

 • یکی از مهمترین آن ها، نصب یک سیستم هشدار دوربین فیلمبرداری خوب است تا قبل از اینکه افرادی باعث ایجاد شرارت های خطرناک در محل کار شما شوند، شما را از حضور آن ها آگاه کند.
 • سیستم های نظارتی دوربین مدار بسته را می توان در ساعات حساس شبانه از ساعت 6 بعد از ظهر تا 6 صبح توسط متخصصان امنیتی با تجربه در اجرای قانون به کار بگیرید.

این سیستم ‌های نظارتی همچنین می ‌توانند با توجه به مشکلات احتمالی قبل از وقوع، به سایر اولویت ‌های ایمنی و امنیتی تاور کرین کمک کنند و شما را از خرابکاری هایی که ممکن است بر ایمنی تجهیزات تاثیر بگذارد، مطلع کنند.

سخن آخر:

احتمال تلفات جانی ناشی از تصادف تاور کرین ها به دلیل اندازه بسیار بزرگ آن ها، وزن باری که ممکن است در زمان وقوع حادثه بلند شود و تعداد افرادی که در محل کار هستند، نسبتا زیاد است.

درک کامل خطرات مرتبط با تاور کرین، اولین قدم اساسی در بهبود ایمنی آن ها در محل کار است.

برای کاهش احتمال وقوع تصادفات تاور کرین در محل کار، ابتدا مطمئن شوید که تمام تاور کرین ها به طور منظم بازرسی شده، به درستی نگهداری می شوند و همیشه مطابق با پروتکل های ایمنی مربوطه استفاده می شوند.

منبع:

https://mobilevideoguard.com/tower-crane-safety-and-security/

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵