چگونه جرثقیل های خزنده اجسام سنگین را بلند می کنند؟

جرثقیل ها اهداف مختلفی را انجام می دهند. طبیعتا هر جرثقیل، شرایط عملیاتی و خدماتی خاص خود را دارد. برای مثال، در حالی که برخی جرثقیل ها را می توان در جاده ها راند، برخی دیگر باید در محل کار مونتاژ شوند. یکی از رایج ترین جرثقیل هایی که امروزه مورد استفاده قرار می گیرند، جرثقیل خزنده است. درک نحوه عملکرد جرثقیل خزنده می تواند به شما کمک کند تا با اطمینان بیشتری جرثقیل خزنده پروژه خود را انتخاب کنید. در ادامه این مقاله به این موضوع می پردازیم که چگونه جرثقیل های خزنده اجسام سنگین را بلند می کنند.

برای خرید تاور کرین و دریافت مشاوره با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

جرثقیل چیست؟

جرثقیل، یک نوع دستگاه، دکل یا سازه مرتفع است که توسط طناب و قرقره هایی برای بالا کشیدن یا پایین آوردن اجسام از آن استفاده می شود.

جرثقیل ها با استفاده از یک یا چند ماشین ساده برای ایجاد مزیت مکانیکی و در نتیجه حرکت بارهای فراتر از توانایی طبیعی یک انسان ساخته شده اند. از جرثقیل ها معمولا در صنعت حمل و نقل برای بارگیری و تخلیه یا برای حرکت اجسام استفاده می شود.

کاربرد این جرثقیل ها عمدتا در صنایع ساختمانی یا سازه های عظیم است. جرثقیل هایی که در صنایع ساختمانی از آن ها استفاده می شود، معمولا به طور موقت استفاده می شوند، اما می توان آن ها را بر روی زمین یا بر روی وسایل نقلیه مخصوص دیگر نیز نصب کرد.

بزرگترین ماشین جرثقیل جهان

برای اورهال تاورکرین و دریافت مشاوره با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

جرثقیل خزنده چیست؟

جرثقیل خزنده یک وسیله نقلیه مبتنی بر ریل است که یک ابزار جرثقیل به آن اضافه شده است. این جرثقیل ها به دلیل پراکندگی وزن مسیرها، ظرفیت برخورد با زمین های حساس را دارند.

این وسیله توسط ریل ‌های فولادی ثابت ‌تر ساخته می‌ شود و می‌ تواند به طور قابل ‌توجهی وزن بیشتری را نسبت به مدل‌ های الاستیک مجهز به لاستیک با اتصال جرثقیل مشابه بلند کنند.

بنیاد و اساس جرثقیل خزنده، چارچوب محرک مسیر است. مسیرهای فولادی عریض به جرثقیل اجازه می دهند تا در زمینی بسیار ملایم تر از جرثقیل های الاستیک، کار کنند. این مسیرها همچنین به دلیل تماس با زمین، استحکام بسیار برجسته‌ تری را ایجاد می‌کنند.

مزیت جرثقیل خزنده این است که در هنگام کار در محل، انعطاف پذیر و همه کاره است.

برای اینورترکردن تاورکرین و دریافت مشاوره با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

ساختار جرثقیل خزنده:

جرثقیل های خزنده از یک کابین استاندارد ساخته شده اند که روی یک زیرشاخه خزنده نصب شده است.

شاسی دستگاه به جای چرخ برای حرکت در زمین در سایت های ساختمانی از ریل استفاده می کند.

علاوه بر این، عرشه بالایی به طور کامل 360 درجه می چرخد و دارای یک جعبه یا بوم مشبک با بسط انتخابی است. این جرثقیل همچنین دارای یک طناب سیمی با قلاب، چنگ یا سایر اتصالات در انتهای تیر است.

برای اجاره تاورکرین و دریافت مشاوره با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

چگونه جرثقیل های خزنده اجسام سنگین را بلند می کنند؟

از جرثقیل های خزنده می توان برای بلند کردن اجسام و به دست آوردن مزایای مکانیکی استفاده کرد. تیر افقی جرثقیل خزنده در نقطه تکیه گاه ثابت است و به آن اجازه می دهد وسایل بزرگ را با نیروی کمتری بلند کند. روش دومی که جرثقیل خزنده هیدرولیک ممکن است اجسام را بلند کند، استفاده از یک سیلندر هیدرولیک برای تامین انرژی یک بازوی تعادل است.

چین بلاک یا جرثقیل دستی چیست؟

برخی از جرثقیل های خزنده به حدی بزرگ هستند که باید از محل کار جدا شوند و از یک محل با کامیون یا قطار به مکان بعدی منتقل شوند. اندازه و وزن بسیار زیاد به جرثقیل‌ های خزنده بزرگ اجازه می ‌دهد تا اجسام بسیار بزرگ به وزن 3500 تن را تا ارتفاع های بسیار زیاد بلند کرده و پس از آن در موقعیت مناسب خود قرار دهند.

جرثقیل خزنده از قطعات مختلفی ساخته شده است. ریل ها و چارچوب، بنیاد اساسی دستگاه را تشکیل می دهند. در بالای ریل ها، موتور و محدوده کنترل قرار دارد.

جابجایی جرثقیل های خزنده:

جرثقیل های خزنده از مسیرهایی مانند آن هایی که روی ریل قطار وجود دارد برای حرکت استفاده می کنند. بر خلاف جرثقیل های دیگر، جرثقیل های خزنده برای پایداری از پایه استفاده نمی کنند.

تیر مشبک سبک تر از تیر های موجود در جرثقیل های دیگر است، بنابراین جرثقیل های خزنده به دلیل وزن کمتر تیر، شعاع عملیاتی بیشتری دارند.

با این حال، جرثقیل های خزنده به دلیل اندازه قابل توجهی که دارند نمی توانند از سایتی به سایت دیگر حرکت کنند. اغلب، آن ها باید در محل کار مونتاژ شوند و ممکن است برای د مونتاژ نیاز به جرثقیل کمکی داشته باشند. اجاره جرثقیل خزنده می تواند به شما در کاهش زمان و هزینه مورد نیاز برای تحویل و نگهداری کمک می کند.

بالابری جرثقیل های خزنده:

در حالی که تیر مشبک این جرثقیل ها، سبک تر از سایر تیرها است، هنوز هم ظرفیت بالابری بسیار خوبی را به جرثقیل خزنده ارائه می دهد. آن ها برای پروژه های ساختمانی در مقیاس بزرگ کارآمد هستند. با توجه به اندازه آن ها، این دستگاه ها در درجه اول به عنوان بالابرهای ثابت در یک فضای کاری محدود، عمل می کنند. علیرغم این محدودیت، جرثقیل های خزنده همچنان گزینه بسیار خوبی برای پروژه هایی هستند که نیاز به بالا بردن ارتفاع دارند. طراحی و توزیع وزن آن ها، شعاع کار وسیعی را بدون استفاده از پایه برای پشتیبانی ارائه می دهد.

جرثقیل سبددار چه کاربردی دارد؟

مشکلات جرثقیل خزنده:

این جرثقیل ها مشکلاتی دارند که یکی از بزرگترین آن ها، اندازه بزرگ آن ها است. یکی از عناصری که به جرثقیل خزنده اجازه می دهد تا چنین بارهای عظیمی را بلند کند، متعادل کننده است. وزن بخشی از مجموعه های متعادل کننده جرثقیل خزنده بزرگتر به چند صد تن می رسد.

سخن آخر:

جرثقیل های خزنده از یک کابین استاندارد ساخته شده اند که روی یک زیرشاخه خزنده نصب شده است. از جرثقیل های خزنده می توانند برای بلند کردن اجسام و به دست آوردن مزایای مکانیکی استفاده کرد.

این جرثقیل از قطعات مختلفی ساخته شده است. ریل ها و چارچوب، بنیاد اساسی دستگاه را تشکیل می دهند. در بالای ریل ها، موتور و محدوده کنترل قرار دارد.

جرثقیل های خزنده به دلیل اندازه قابل توجهی که دارند نمی توانند از سایتی به سایت دیگر حرکت کنند. اغلب، آن ها باید در محل مونتاژ شوند و ممکن است برای د مونتاژ نیاز به جرثقیل کمکی داشته باشند.

منابع:

http://www.abcinfra.com/how-does-a-crawler-crane-work/

https://nesscampbell.com/understanding-how-a-crawler-crane-works/

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵