مقاله داخل کابین تاور کرین : قطعات و اجزای آن را دنبال کنید.

یکی از دستگاه های مهم و ضروری برای ساخت و ساز خصوصا ساخت برج ها و دکل ها به دلیل ارتفاع بالایی که دارند تاورکرین ها هستند. تاورکرین ها در مدل ها و اندازه های مختلفی تولید و عرضه می شود اما یکی از اجزای ثابت در تمام انواع تاورکرین ها کابین تاورکرین است. کابین تاورکین مانند سلیر بخش های تاورکرین از بخش های مختلفی تشکیل شده است که در ادامه ی مقاله آن ها را بررسی خواهیم کرد.

کابین تاور کرین از آن جهت اهمیت دارد که مغز تاورکرین نامیده می شود تمامی فرمان ها از کابین تاورکرین توسط اپراتور انجام می شوند به همین دلیل است که کابین تاورکرین در بالاترین بخش تاور کرین و در تقاطع بین بخش عمودی و افقی که همان سکشن های بازوهای جرثغیل و سکشن های ارتفاعی هستند قرار دارد. به بیان ساده کابین تاورکرین در بالای واحد گردان قرار دارد.

تاور کرین چیست ؟

تاورکرین یکی از ماشین‌های ساخت و ساز است که امروزه در پروژه‌های مختلف ساخت‌وساز مورد استفاده قرار می‌گیرد. جرثقیل‌های برج, ماشین‌های بزرگی هستند که ما در انواع پروژه‌های ساختمانی بزرگ می‌بینیم. با توجه به پیچیدگی و دشواری آن, این ماشین‌ها دارای تاسیسات خاص و شرایط اجرای خاص هستند, که تنها افراد واجد شرایط و آموزش‌دیده می‌توانند آن را به درستی و به درستی در پروژه نصب کنند.

تاورکرین ها  نوعی از جرثقیل هستند. آن‌ها برای حمل و انتقال مواد، کالا و اشیا دیگر در پروژه‌های ساخت‌وساز مختلف و غیره استفاده می‌شوند. با استفاده از تاورکرین، اشیا را می‌توان به ارتفاع زیادی بالا برد و شعاع مختلف آن را می‌توان جابجا نمود.

انواع کمربند های تاورکرین کدامند؟

جهت اجاره تاور کرین می توانید کلیک کنید.

به دلیل ویژگی‌ها و مشخصاتی که در آن‌ها پیش‌بینی شده‌است، جرثقیل‌های برج می‌توانند باره‌ای سنگین را به ارتفاع بسیار بالایی داشته باشند و آن‌ها را در شعاع‌های مختلف حرکت دهند.امروزه تاورکرین هت در انواع مختلفی تولید می‌شوند و به بازار عرضه می‌شوند.

براساس این نوع، جرثقیل‌های برج می‌توانند به سه دسته کلی طبقه‌بندی شوند: ثابت، متحرک و صعودی. اگر چه این نوع جرثقیل‌ها بسته به نصب متفاوت هستند. همه آن‌ها کارایی و کارایی مشابهی دارند.

خرید تاور کرین با قیمت مناسب را از دست ندهید.

قطعات جانبی تاورکرین

کابین تاورکرین مانند سایر بخش های تاورکین شامل اجزای مختلفی است که باید به صورت مرتب بررسی و چک شوند. تا هر نوع آسیب احتاملی در کوتاه ترین زمان ممکن شناسایی و رفع شود.

اجزا و قطعات داخلی کابین تاور کرین عبارتند از:

فرمان ، صفحه نمایشگر ، صندلی قابل تنظیم ، چراغ ، آزیر هشدار دهند ه، نشان گر میزان بار ایمن ، جعبه کمک های اولیه ، کانگتور برقی ، پریز های برق ، کپسول آتش نشانی.

 

طراحی کابین تاورکرین

کابین تاور کرین باید به صورتی طراحی شود که اپراتور بتواند همه ی حرکات را از ایستگاه کاری خود ببیند و دیدکاملی نسبت به فضای اطراف خود داشته باشد. اپراتور نباید برای دیدن بخش های مختلف اطراف خودش را به خطر بیاندازد. کابین تاورکرین باید ابعاد مناسبی داشته باشد به صورتی که اپراتور بتواند به راحتی از روی صندلی خود اطراف را ببیند. ارتفاع داخلی کابین نباید کمتر از 1.90 متر باشد.

تعمیرات تاور کرین با حرفه ای ترین متخصصین

 سقف کابین باید صاف  و عاری از عناصر برجسته باشد. پنجره های کابین تاورکرین نیز باید از شیشه یا سایر مواد مشابه ساخته شده باشند. علاوه بر این برای رعایت اصول ایمنی پنجره ی جلوی تاور کرین باید برف پاک کن داشته باشد. تا در روز های بارانی و برفی دید اپراتور مختل نشود.

چگونه ارتفاع تاور کرین افزایش پیدا می کند؟

در گذشته به جای استفاده از تاورکرین از جرثقیلهای متعادل استفاده می شد که هر دو بخش پایه ای یکسانی دارند. تاورکرین ها اغلب توسط یک پایه ی بتنی در زمین یا در موارد خاص با تجهیزاتی به دیوار وصل می شوند.

اینورتر کردن تاور کرین ها باعث بهبود عملکرد و کارآیی آن می شود.

تاورکرین ها به دلیل توانایی بالا و تحمل وزن بالایی که دارند بهترین دستگاه برای بلند کردن مواد سنگین در ساخت و ساز هستند. برای ایجاد استحکام پایه های تاورکرین به دکل ها وصل می شود و سبب می شود.تا ارتفاع بلند جرثقیل ایجاد شود. علاوه بر این مورد برای افزایش ایمنی کابین و حفظ سلامتی تاورکرین اسلیوها که تشکیل شده از موتور و چرخ دنده هستند. به تاورکرین اجازه گردش در تمام جهات را می دهند و این امر باعث میشود تا اپراتور داخل کابین توانایی کار و دید بالاتری داشته باشد.

overhall تاور کرین

در بخش بالایی اسلیو سه قسمت وجود دارد که عبارتند از:

میله بلند افقی تاور کرین بخشی است که بار اصلی تاور کرین و حمل قطعات توسط آن انجام می شود.

کابین اپراتور

بازوی حمل کننده ی کوتاه تاور کرین وزنه هایی از جنس بتن را در شرایطی که وزنه به حالت تعادل قرار دارد به سمت تاور کرین می برد

تمامی این موارد توسط اپراتور داخل کابین کنترل می شود به همین دلیل کابین و قطعات داخلی آن باید به صورت مرتب بررسی و چک شوند. و هیچ گونه اشکالی نداشته باشند. در برخی از تاور کرین  های جدید اپراتور به جای اینکه در قسمت بالای کابین بشیند با ریموت و از پایین تاور کرین را کنترل می کند.

وظایف ریگر یا کمک اپراتور چیست؟

نصب و پیاده سازی تاور کرین 

قلاب بلند کننده ی اجسام تنها توسط اپراتور تاور کرین حرکت می کند و کنترل می شوند و برای دست کاری و حرکت باز نیز از یک نیروی الکتریکی بهره برده می شود. اپراتوری که مسئول حرکت دادن و کنترل تاور کرین است باید مهارت های مختلفی را دارا باشد. چرا که او تنها فردی است که این وسیله ی سنگین و همم را کنترل میکند. اپراتور تاور کرین باید تجربه ی کار کردن با تجهیزات و پروسیجرها را دارا باشد.

تاور کرین های دست دوم را می توانید از وب سایت تاور کرین تهیه و خرید نمایید.

اپراتور تاورکرین باید علاوه بر یادگیری دانش های لازم برای انجام این کار باید دوره های مربوط به افزایش مهارت و آشنایی با کارکرد تاور کرین را بگذراند. وهر فردی بدون دانش نمی تواند برای کار با تاور کرین اقدام کند.

در ابتدا بخش های مختلف تشکیل دهنده ی کابین تاور کرین را بررسی کردیم. هر کدام از این قسمت ها برای استفاده نیاز به دانش دارند و نمی توان بدون پیش زمینه برای استفاده از تاور کرین اقدام کرد.

خرید و فروش تاور کرین را با ما تجربه کنید.

نتیجه گیری

با توجه به کاربرد بالایی که انواع تاور کرین ها در صنعت دارند در این مقاله کابین تاور کرین و بخش های مختلف آن را بررسی کردیم .

سرویس نگهداری ماهانه و سالانه  تاور کرین

صدور سرتیفیکیت مهم ترین و اصلی ترین موضوع در زمینه انواع تاور کرین

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵