جرثقیل سقفی چیست؟

جرثقیل سقفی ماشین یا قطعه ای از تجهیزات است که به شما امکان می دهد مواد سنگین را  از یک مکان به مکان دیگر به روشی دقیق بلند کرده و منتقل کنید  . هیچ رویکرد “یک اندازه مناسب برای همه” برای تعریف جرثقیل سقفی وجود ندارد. زیرا هر جرثقیل سقفی به دقت برای یک هدف یا کاربرد خاص طراحی و مهندسی شده است تا متناسب با نیازهای حمل و نقل مواد یک تجارت باشد.

جرثقیل های سقفی را می توان در انواع پیکربندی ها طراحی و ساخت و اجزای مختلف را می توان تعویض یا مهندسی کرد تا ظرفیت و عملکرد آن بهبود یابد. برخی از محبوب ترین دلایل استفاده از جرثقیل سقفی عبارتند از:

بارگیری یا تخلیه مواد از کامیون

جابجایی مواد در اطراف یک تاسیسات کارآمدتر از موتور یدک کش یا نیروی انسانی می تواند باشد.

چرخاندن یا کشیدن قالب ها به  داخل و خارج از ماشین های مهر زنی در یک مرکز تولیدی

تغذیه مواد خام به ماشین در یک کارخانه تولیدی

حرکت دادن قطعات یا قطعات به سمت پایین خط مونتاژ به صورت کنترل شده

جابجایی کانتینرها در اطراف یک کارخانه کشتی سازی یا راه آهن

علاوه بر ساده‌سازی برخی از فرآیندهای شرح داده شده در بالا، دو دلیل اصلی وجود دارد که چرا یک شرکت می‌خواهد جرثقیل سقفی یا یک سری جرثقیل سقفی را در تأسیسات خود نصب کند:

کارایی – جرثقیل های سقفی کارآمدتر از استفاده از گروهی از کارگران یا موتورهای یدک کش برای بلند کردن و جابجایی مواد هستند و می توانند تا 2 تا 3 برابر سریعتر کار کنند. به این فکر کنید که چگونه یک سازنده، آسیاب یا انبار می تواند فرآیندها و رویه های خود را با معرفی جرثقیل سقفی. برای خودکار کردن بلند کردن، مانور و تخلیه مواد در تاسیسات خود ساده کند.

ایمنی – یکی دیگر از مزایای  نصب جرثقیل سقفی  در یک کارخانه تولید، مونتاژ یا انبار. جرثقیل ها می توانند برای بلند کردن و جابجایی مواد در محیط های شدید استفاده شوند. و می توانند مواد خورنده یا خطرناک مانند فلزات داغ، مواد شیمیایی و بارهای سنگین را کنترل کنند. می توان یک ایستگاه کاری یا جرثقیل بازویی برای کمک به کارگران در جابجایی اجسام سنگین به شیوه ای کنترل شده. و کمک به کاهش صدمات حرکتی مکرر و کشیدگی ها در محل قرار داد.

سایر مزایای استفاده از سیستم جرثقیل سقفی عبارتند از:

کاهش حوادث در محل کار

اجاره آسانسور کارگاهی در تبریز

کاهش خسارت محصول یا مادی

گردش کار بهبود یافته

کاهش هزینه ها

راه سبز که اثرات زیست محیطی را کاهش می دهد.

جهت اطلاع از سرویس نگهداری ماهانه و سالانه تاور کرین تماس بگیرید.

به منظور درک بهتر برخی از اصطلاحاتی که بعداً هنگام توصیف انواع مختلف جرثقیل های سقفی استفاده خواهیم کرد. در مورد قطعات و اجزای مختلف جرثقیل بحث خواهیم کرد و اینکه چگونه آنها می توانند بر عملکرد و طراحی تأثیر بگذارند.

قلاب  –

بار برداشته شده  با استفاده از قلابی  که به بالابر متصل می شود پشتیبانی می شود.

overhall تاور کرین خود را با خیال راحت به ما بسپارید.

بالابر – بالابر چیزی است که بالابر را می سازد و بار را با استفاده از طناب سیم  یا زنجیر نگه می دارد، بالا می برد یا پایین می آورد  . بالابرها را می توان  به صورت دستی (با دست)، با برق یا با هوای فشرده (پنوماتیک) تغذیه کرد .

در حال اجرا از بالا  – چرخ های چرخ دستی بر روی ریل های نصب شده در بالای تیر جرثقیل کار می کنند. اغلب در طرح های تیر دوتایی با ظرفیت بالاتر دیده می شود.

پل – یک تیر باربری که در عرض ساختمان می‌گذرد. این جزء ساختاری اولیه است که باندها را به هم متصل می کند . بالابر را با استفاده از یک چرخ دستی به جلو و عقب حرکت می دهد.

تعمیر تاورکرین خود را به یگانه کرین بسپارید.

ریل یا مسیرهای باند –

ریلی که توسط باندی که جرثقیل در آن حرکت می کند پشتیبانی می شود. جرثقیل های با کارکرد بالا معمولاً روی ریل های ASCE/راه آهن کار می کنند. جرثقیل های دروازه ای همچنین می توانند از یک سیستم ریلی یا مسیر نصب شده در کف برای حرکت دادن پل به جلو و عقب استفاده کنند.

کامیون‌های انتهایی – در دو طرف پل قرار دارند، کامیون‌های انتهایی پل را با استفاده از یک سری چرخ‌هایی که روی ریل می‌روند. باند را به سمت بالا و پایین حرکت می‌دهند. هر کامیون انتهایی بر اساس ظرفیت جرثقیل می تواند دارای پیکربندی 2، 4 یا 8 چرخ باشد.

جهت اینورتر کردن تاور کرین با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

جرثقیل سبددار چه کاربردی دارد؟

ضربه گیرها – ضربه گیرها برای جذب انرژی جرثقیل و کاهش ضربه طراحی شده اند . جرثقیل را به شیوه ای کنترل شده در حالت استراحت قرار می دهند و هنگامی که جرثقیل یا واگن برقی به پایان سفر خود می رسند. نیروها را به حداقل می رساند. سپرها را می توان به پل، واگن برقی یا توقفگاه باند وصل کرد.

برای خرید تاور کرین دست دوم کلیک کنید.

 

کنترل ها –

کنترل ها معمولاً در یک پانل روی جرثقیل یا بالابر نصب می شوند و  آویز یا کنسول رادیویی از راه دور  به اپراتور اجازه می دهد تا جرثقیل را اجرا کند. کنترل‌ها موتورهای درایو و بالابر را کار می‌کنند. و می‌توانند  درایوهای فرکانس متغیر (VFD) را  برای کنترل سرعت بالابر برای موقعیت‌یابی دقیق بار کنترل کنند.

برق رسانی –  میله های هادی عایق شده یا سیستم های فستون  (کابل های تخت) برق را از ساختمان به جرثقیل می رساند.

برای اطلاع از هزینه اجاره تاور کرین با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

انواع جرثقیل های سقفی چیست؟

جرثقیل های سقفی در اندازه ها ، شکل ها و ظرفیت های مختلف هستند. و انتخاب نوع مناسب جرثقیل سقفی برای ساده سازی فرآیندهای تولید شما ضروری است. هیچ رویکرد “یک اندازه مناسب برای همه” برای شناسایی نوع جرثقیل مناسب برای نیازهای بالابری تجارت شما وجود ندارد. بنابراین هنگام انتخاب جرثقیل برای تاسیسات خود باید موارد زیر را در نظر گرفت:

حرکت ساختار جرثقیل

وزن و نوع مواد / بار

محل جرثقیل – در داخل یا خارج از منزل

بوم جرثقیل چیست؟

ظرفیت مورد نیاز

هر چند وقت یکبار از جرثقیل استفاده خواهد شد

طول یا دهانه جرثقیل

برای فروش تاور کرین با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

جهت نصب و پیاده سازی تاور کرین کلیک کنید.

نتیجه گیری

سیستم های جرثقیل سقفی در سطح جهانی ساخته و عرضه می شوند و در اغلب صنایع همان طور که بررسی و اشاره کردیم کاربرد بالایی دارند. جرثقیل سقفی مواد یا اجسام سنگین را به روشی دقیق از یک مکان به مکان دیگر منتقل می کند. طراحی یک جرثقیل می تواند به سادگی یک جرثقیل بازویی باشد که مواد را در یک قوس 5 فوتی در طول مونتاژ محصول حرکت می دهد.

جهت اطلاع از صدور سرتیفیکیت تاور کرین روی لینک کلیک کنید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵