زمین موثر برای عملکرد ایمن هر سیستم الکتریکی ضروری است. تنها راه برای اطمینان از موثر بودن تاسیسات ارتینگ و باقی ماندن آنها، آزمایش دقیق و منظم آنهاست. در ادامه به مقاله تست چاه ارت می پردازیم.

برای خرید تاور کرین و دریافت مشاوره با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

اکثریت قریب به اتفاق سیستم های توزیع برق به گونه ای طراحی شده اند که در صورت بروز نقص عایق یا خطای مشابه، جریان خطا به زمین منحرف می شود. این امر از افزایش قطعات رسانای در معرض خطر به پتانسیل خطرناک جلوگیری می‌کند. در حالی که به جریان خطا اجازه می‌دهد به اندازه کافی طولانی و در سطح کافی بالا باشد تا دستگاه‌های حفاظتی کار کنند و عیب را جدا کنند. از این توضیحات واضح است که اتصال زمین مطمئن و موثر برای عملکرد ایمن سیستم ها ضروری است و اگر سیستم ارت از کار بیفتد یا ناکارآمد شود. در بهترین حالت ایمنی به خطر می افتد و در بدترین حالت ممکن است خطر قابل توجهی برای آن وجود داشته باشد. جان و مال.

جهت اطلاع از سرویس نگهداری ماهانه و سالانه تاور کرین تماس بگیرید.

عملکرد اساسی هر سیستم ارتینگ

عملکرد اساسی هر سیستم ارتینگ این است که با استفاده از یک یا چند الکترود زمین که معمولاً به شکل میله یا حصیر هستند. یک اتصال قابل اعتماد و مقاومت کم با بخش عمده زمین ایجاد کند. تمام سیستم‌های ارتینگ برای دستیابی به این هدف طراحی شده‌اند. با در نظر گرفتن الزامات برنامه، مانند سطح جریان خطای زمین احتمالی که ممکن است مورد نیاز باشد. با این وجود، کارایی سیستم‌های زمین تحت تأثیر بسیاری از متغیرهای سخت‌کنترل مانند نوع خاک و میزان رطوبت قرار می‌گیرد. که همیشه برای تأیید عملکرد سیستم‌های جدید با آزمایش‌های دقیق در طول راه‌اندازی ضروری است.

برای اورهال تاورکرین و دریافت مشاوره با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

آموزش برای روش استفاده از آسانسور کارگاهی

و نیاز به آزمایش به آزمایش های راه اندازی ختم نمی شود. زیرا عوامل زیادی می توانند عملکرد سیستم های ارت را در طول زمان کاهش دهند. برای مثال، میزان رطوبت خاک ممکن است تغییر کند. یک طراحی خوب باید تغییرات فصلی را در نظر می گرفت. اما سایر پیشرفت ها، مانند تغییر در سطح سطح ایستابی محلی، سخت تر است که به آنها توجه شود. الکترودها و اتصالات به آنها نیز ممکن است تحت تأثیر خوردگی قرار گیرند، و به هیچ وجه ناشناخته است که سیستم های ارتینگ آسیب فیزیکی را تحمل کنند، چه به طور تصادفی، همانطور که ممکن است در طول عملیات ساختمان مجاور رخ دهد، یا عمدی، به شکل سرقت و خرابکاری.

برای اینورترکردن تاورکرین و دریافت مشاوره با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

اطمینان از این سیستم یا خیر؟

همه اینها نشان می دهد که نمی توان اطمینان داشت که یک سیستم ارتینگ، حتی اگر عملکرد اولیه آن کاملاً رضایت بخش بود، عملکرد رضایت بخشی را در طول زمان حفظ کند. بار دیگر، تنها راه اطمینان از آزمایش آن است و با توجه به نقش ایمنی حیاتی سیستم‌های ارتینگ، آزمایش معمولی باید به جای اختیاری، ضروری تلقی شود.

اکیداً توصیه می شود که آزمایش به شکل یک بررسی جامع زمین ساخت یافته شامل هفت مرحله کلیدی باشد. اولین مورد بازرسی بصری نصب ارتینگ است. این باید به دنبال هر گونه علائم آسیب، برای هادی های اتصال به زمین شکسته، بریده شده یا قطع شده باشد، و همچنین برای نشانه های خوردگی، نه تنها به خود الکترودها، بلکه در اتصالات بین الکترودها و هادی های زمین. قبل از ادامه مراحل آزمایش بعدی، باید همه عیوب برطرف شوند، اما همیشه باید در نظر داشت که هادی ارت که قطع شده است ممکن است برق داشته باشد، و ضروری است که قبل از دست زدن یا دست زدن به آن، آن را بررسی کنید.

تعمیر تاورکرین خود را به یگانه کرین بسپارید.

قدرت باربرداری هر یک از تاورکرین ها به چه صورت است؟

مرحله دوم اندازه گیری جریان های نشتی در هادی های زمین است.

در حالت ایده‌آل، هیچ جریانی نباید در این هادی‌ها جریان داشته باشد. اما فیلترها و دستگاه‌های مشابهی که در تجهیزات الکترونیکی مدرن استفاده می‌شوند. اغلب جریان نشتی کمی ایجاد می‌کنند، حتی زمانی که به درستی کار می‌کنند. با این حال، نگرانی بیشتر، تجهیزات الکتریکی است که نقصی ایجاد می کند که به آن اجازه می دهد. ظاهراً بدون مشکل به کار خود ادامه دهد، اما با این وجود منجر به جریان یافتن به زمین می شود. چنین تجهیزاتی ممکن است برای مدت طولانی به کار خود ادامه دهند. در حالی که اپراتور از مشکل آگاه نیست، اما آشکارا تشخیص چنین جریان نشتی قبل از انجام آزمایش‌های بیشتر روی سیستم ارتینگ ضروری است. و راحت‌ترین راه برای انجام این کار معمولاً استفاده از آن است. گیره سنج با قابلیت اندازه گیری جریان در محدوده میلی آمپر.

برای اجاره تاورکرین و دریافت مشاوره با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

آخرین آزمایش مقدماتی آزمایش الکتریکی تداوم رسانای زمین برای تأیید ارزیابی یکپارچگی انجام شده در طول بازرسی بصری سیستم است. هدف از این آزمایش شناسایی و تعیین محل اتصالات با مقاومت بالا است. که یک نتیجه معمولی از خوردگی در سیستم های هادی در معرض دید است. مهم است که در نظر داشته باشید که در این زمینه، “مقاومت بالا” به معنای هر چیزی از صد میکرو اهم یا بیشتر به بالا است. مقادیر مقاومتی از این ترتیب را نمی توان با یک مولتی متر معمولی اندازه گیری کرد. بنابراین استفاده از اهم متر با مقاومت کم (که به عنوان میکرو اهم متر نیز شناخته می شود) برای این آزمایش ضروری است.

برای فروش تاور کرین با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

تایید عدم وجود نشتی و تایید تداوم هادی ها

پس از اتمام بازرسی بصری سیستم ارتینگ، تایید عدم وجود نشتی و تایید تداوم هادی ها، لازم است . برای بررسی کامل زمین -الکترودهای زمین را جدا کنید. تا زمانی که مفاهیم ایمنی به طور کامل ارزیابی نشده و اقدامات مناسب برای به حداقل رساندن خطرات انجام نشود. تحت هیچ شرایطی نباید اتصالات زمین قطع شود. این معمولاً شامل خاموش کردن و قفل کردن تجهیزات است که باید از زمین جدا شود. اما همچنین در نظر گرفتن خطرات بالقوه ولتاژهای القایی، که ممکن است در تجهیزات کشف‌شده حتی زمانی که برق ندارند نیز وجود داشته باشد، ضروری است.

جهت نصب و پیاده سازی تاور کرین کلیک کنید.

طراحی و مهندسی جرثقیل سقفی

شایان ذکر است که تکنیک‌هایی برای اندازه‌گیری مقاومت زمین بدون جدا کردن الکترودهای زمین وجود دارد. اینها شامل، برای مثال، ART (تکنیک میله متصل) و آزمایش بدون پایه با تسترهای گیره دار است. این تکنیک‌ها مفید هستند. اما همگی دارای محدودیت‌هایی هستند و به طور کلی پذیرفته شده است که آزمایش با روش کاهش پتانسیل، که لزوماً شامل جدا کردن الکترود یا الکترودهای تحت آزمایش است. دقیق‌ترین و مطمئن‌ترین نتایج را ارائه می‌دهد. بنابراین، برای بررسی های قطعی مقاومت زمین، باید از روش آزمون سقوط پتانسیل استفاده شود.

جهت اطلاع از صدور سرتیفیکیت تاور کرین روی لینک کلیک کنید.

اتصال زمین یک نیاز اساسی برای ایمنی تاسیسات الکتریکی است. اما اغلب اوقات به کارایی سیستم های ارتینگ توجه کمی می شود. به خصوص پس از تایید عملکرد اولیه. این خطرناک و غیر ضروری است.

برای خرید تاور کرین دست دوم کلیک کنید.

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵