امکان دارد که شما در حال برنامه ریزی برای پروژه ساخت و ساز خود باشید و مطمئن نیستید که آیا به تاور کرین نیاز دارید و یا به جرثقیل عادی؟ این یک مشکل رایج است و بسیاری از مردم، به ویژه کسانی که تازه وارد این صنعت شده اند، اغلب سوال می کنند که تفاوت بین تاور کرین و جرثقیل عادی چیست؟ در ادامه این مقاله به این موضوع می پردازیم که استفاده از تاور کرین یا جرثقیل ؟ کدام بهتر است؟

برای خرید تاور کرین و دریافت مشاوره با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

استفاده از تاور کرین یا جرثقیل؟

جرثقیل های متحرک و تاور کرین ها، ماشین های مخصوص کار سنگین هستند که توانایی بلند کردن و جابجایی مواد سنگین را در محل دارند. اگرچه آن ها شباهت های زیادی با هم دارند اما تفاوت های مشخصی نیز دارند. انتخاب نوع صحیح جرثقیل برای پروژه ساختمانی شما کاملا حیاتی است و بر کارایی، کیفیت و هزینه تاثیر دارد.

تاور کرین چیست؟

از تاور کرین ها یا جرثقیل های برجی برای بلند کردن و جابجایی اجسام بسیار سنگین و بزرگ مانند فولاد و بتن در اطراف سایت های ساختمانی استفاده می کنند.

این جرثقیل های عظیم اغلب در خطوط آسمان بسیاری از شهرهای جهان دیده می شوند و این به این دلیل است که می توانند اجسام را تا ارتفاع دقیق مورد نیاز بلند کنند که البته استفاده از آن ها در شهرهای بزرگ، نیاز زیادی است.

نکته مهم این است که تاور کرین ها، متحرک نیستند. آن ها واحدهای ثابتی هستند که باید در محل نصب شوند و پس از اتمام کار دوباره برچیده شوند.

تاثیر باد بر تاور کرین | سرعت مجاز باد برای تاور کرین چقدر است؟

برای اینورترکردن تاورکرین و دریافت مشاوره با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

جرثقیل متحرک چیست؟

جرثقیل متحرک، همانطور که از نامش پیداست، جرثقیلی است که بر روی کامیون سوار می شود.

این جرثقیل توسط یک اپراتور که در یک کابین قرار دارد کار می کند و توسط یک بوم تلسکوپی که روی همان کامیون نیز نصب شده است، نیرو می گیرد. نکته مهم، مشخصه قطعی این نوع جرثقیل ها، متحرک بودن آن ها است. آن ها کامیون های خودکششی هستند که بسته به اینکه کدام نوع جرثقیل متحرک را می خواهید، می توانند مسافت ها را تا مکان های ساختمانی مختلفی طی کنند.

استفاده از تاور کرین بهتر است یا جرثقیل؟

تصمیم گیری بین جرثقیل متحرک و تاور کرین، تصمیمی است که باید آگاهانه باشد.

این تصمیم نهایی در نهایت به الزامات ساخت و ساز شما در محل و محل قرارگیری سایت، بستگی دارد.

تاور کرین ها، بسیار چشمگیرتر از ماشین آلاتی هستند که می توانند بارهای بسیار سنگین را بالا ببرند و جابجا کنند. این تاور کرین ها برای مناطق با تراکم بالا که در آنجا، بلند کردن مصالح در ارتفاع ضروری است، ایده آل هستند.

اگرچه آن ها محدودیت های خود را دارند، جرثقیل های برجی باید در محل ساخته شوند که می تواند به کار و زمان زیادی نیاز داشته باشد و در نتیجه هزینه ها را افزایش می دهد. این جرثقیل ها، قابل جابجایی نیستند و بنابراین، پس از نصب، باید در طول مدت پروژه یا کار در آنجا باقی بمانند.

جرثقیل های متحرک به وضوح از نظر توانایی حرکت در اطراف، انعطاف پذیرتر هستند و می توانند در هر زمان به مناطق مختلف در یک سایت دسترسی داشته باشند. این جرثقیل های متحرک می توانند به یک محل کار سفر کنند، کار را تکمیل کنند و به شرکت استخدامی برگردند و از نظر فضای سایت و راه اندازی با دردسر کمتری مواجه شوید.

اهمیت فوندانسیون تاور کرین چقدر است؟

قطعات یک تاور کرین:

نحوه عملکرد جرثقیل برجی ارتباط زیادی با اجزای آن دارد. برای درک بهتر توانایی های جرثقیل برجی، اجازه دهید نگاهی به عناصر ضروری آن بیندازیم:

  • پشتیبانی پایه: تکیه گاه پایه در پایین جرثقیل قرار دارد و اغلب به یک پایه بتنی روی زمین متصل می شود. از طرف دیگر، تکیه گاه پایه ممکن است به یک توری فولادی یا شاسی بالاست که روی زمین یا بالای یک سازه موجود نصب شده است، متصل شود.
  • برج: برج که به عنوان دکل نیز شناخته می شود، عنصر عمودی است که به جرثقیل، ارتفاع قابل توجهی می دهد. این قسمت از زمین به بالا گسترش می یابد و از عناصر دیگری مانند کابین، قلاب و وزنه های تعادل، پشتیبانی می کند. برج ها اغلب دارای شبکه های فولادی برای استحکام بیشتر هستند.
  • صفحه گردان: صفحه گردان بخشی از جرثقیل است که به بازو اجازه می دهد تا بچرخد. این قطعه از همان فناوری استفاده می کند که اغلب در آسیاب های بادی می بینیم. به لطف آن، بازو، دامنه حرکتی وسیع تری دارد.

برای خرید آسانسور کارگاهی و دریافت مشاوره با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

قطعات دیگر تاور کرین

  • جیب یا بازوی کاری: بازوی جرثقیل که به عنوان بازوی کار جرثقیل نیز شناخته می شود، جزء افقی است که از بالای برج بیرون آمده است. هدف این عضو، پشتیبانی و قرار دادن بار در حالت برداشته است.
  • واگن برقی و چرخ قرقره قلاب دار: واگن برقی، قطعه ایی است که در طول بازو به جلو و عقب حرکت می کند. چرخ قرقره قلاب دار به عنوان یک سیستم قرقره عمل می کند که به قلاب اجازه می دهد تا از دستگاه به سمت بالا و پایین حرکت کند.
  • کانتر جیب: کانتر جیب در جهت مخالف بازو، باز می شود و به تاور کرین کمک می کند تا تعادل خود را حفظ کند.
  • وزنه تعادل: وزنه های تعادل، وزن بار بالابر را متعادل می کنند. بدون آن ها، ظرفیت بار باید به طور قابل توجهی کمتر باشد تا پایداری بار حفظ شود. این جزء ضروری را در قسمت پشتی جلوی کانتر جیب، روبروی بازو قرار خواهند داد. برخی از وزنه های تعادل، شامل بتن مسلح و فولاد هستند.
خرید تاور کرین اسلامشهر

جهت اطلاع از فروش آسانسور کارگاهی تماس بگیرید.

سخن آخر:

از تاور کرین ها یا جرثقیل های برجی برای بلند کردن و جابجایی اجسام بسیار سنگین و بزرگ مانند فولاد و بتن در اطراف سایت های ساختمانی استفاده می کنند.

جرثقیل متحرک، همانطور که از نامش پیداست، جرثقیلی است که بر روی کامیون سوار می شود.

نحوه عملکرد جرثقیل برجی ارتباط زیادی با اجزای آن دارد. برخی از اجزای تاور کرین ها شامل موارد زیر است: پشتیبانی پایه، برج، صفحه گردان، جیب یا بازوی کاری، واگن برقی و چرخ قرقره قلاب دار، کانتر جیب، وزنه تعادل و … .

تصمیم گیری بین جرثقیل متحرک و تاور کرین، تصمیمی است که باید آگاهانه باشد. این تصمیم نهایی در نهایت به الزامات ساخت و ساز شما در محل و محل قرارگیری سایت، بستگی دارد.

تاور کرین ها قابل جابجایی نیستند و بنابراین، پس از نصب، باید در طول مدت پروژه یا کار در آنجا باقی بمانند.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵