جرثقیل ها دارای سابقه ایی طولانی در ساخت و ساز دارند که این سابقه به هزاران سال قبل می رسد. سوابق نشان می دهد که یونانیان باستان، اولین جرثقیل ها را اختراع کردند و در اوایل 515 قبل از میلاد از آن ها استفاده می کردند. در ادامه این مقاله به معرفی انواع جرثقیل که معمولا در ساخت و ساز استفاده می شود، اشاره خواهیم کرد.

در طول انقلاب صنعتی بود که جرثقیل ها، جزء جدایی ناپذیر مدرنیزاسیون جهان شدند و سیستم قرقره دستی را با یک موتور و یک اپراتور جایگزین کردند. امروزه انواع مختلفی از جرثقیل ها را تقریبا در هر پروژه ساختمانی می توان یافت که هر کدام در کار خاص خود تخصص دارند.

جرثقیل ها دارای انواع مختلفی هستند. درک تفاوت ‌های بین هر جرثقیل می‌ تواند به شما کمک کند تا بفهمید از کدام یک در پروژه خود استفاده کنید، بنابراین می‌ توانید جرثقیل مناسب را با قیمت مناسب اجاره کنید.

برای اجاره تاورکرین و دریافت مشاوره با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

جرثقیل چیست؟

جرثقیل، نوع با اهمیتی از ماشین آلات ساختمانی است که از آن برای جابجایی بارها به صورت افقی استفاده می شود.

ابن ها مجهز به طناب بالابر، طناب کابل و چرخ قرقره هستند و ممکن است از آن ها برای بلند کردن بارهای سنگین یا انتقال آن ها به مکان های دیگر مورد استفاده قرار گیرد.

مزایای مکانیکی ایجاد شده توسط چندین عنصر بر روی جرثقیل ممکن است استحکام قدرتمندی را ایجاد نماید.

معرفی 5 شرکت برتر تولید کننده جرثقیل در دنیا

از آنها اساسا برای کارهای ساختمانی سنگین و برای انواع وظایف بالابری مورد استفاده قرار می گیرد.

برای خرید تاور کرین دست دوم کلیک کنید.

طراحی جرثقیل برای برآوردن نیازهای طیف گسترده ایی از کارهای صنعتی تکامل یافته است و جرثقیل های مدرن اغلب سیستم های ساده ایی را برای انجام کارهای پیچیده بلند کردن هماهنگ می کنند. گاهی اوقات از جرثقیل ها در محیط هایی استفاده می شود که می تواند برای کارگران انسانی خطرناک باشد.

جرثقیل تلسکوپی:

جرثقیل تلسکوپی از یک بازو بزرگ تشکیل شده است که تعدادی لوله در داخل آن قرار گرفته است. ارتفاع بازو با کمک لوله ها در سرتاسر سیستم هیدرولیک، افزایش پیدا می کند.

از جرثقیل های تلسکوپی به طور خاص برای حمل و نقل کالا از یک مکان به مکان دیگر استفاده می شود.

جرثقیل متحرک:

جرثقیل های متحرک به طور کلی در وسایل نقلیه یافت می شوند، اما جرثقیل هایی که برای کارهای ساختمانی استفاده می شوند برای حرکت روی بارکش ها سازگار هستند.

بازوی بالابر جرثقیل، معمولا مفصل می شود تا در صورت نیاز امکان بلند کردن و پایین آوردن را فراهم کند.

جهت اطلاع از صدور سرتیفیکیت تاور کرین روی لینک کلیک کنید.

تاور کرین یا جرثقیل برجی:

جرثقیل های برجی که معمولا در ساخت ساختمان های بلند مورد استفاده قرار می گیرند، قابلیت های فوق العاده ایی برای بالا بردن بارها را به شما ارائه می دهند.

تاورکرین ها دارای بازوی افقی از دکل (قسمت برج) هستند که خود بر روی یک پایه بتنی قرار دارد.

این تاور کرین ها با استفاده از ارتفاع، توانایی بلند کردن مصالح سنگین و ویژگی های مختلف، ابزاری ضروری برای ساخت یک ساختمان بلند هستند.

جرثقیل سوار بر کامیون:

جرثقیل های کامیونی از هر دو قسمت حمل کننده به همراه بازو تشکیل شده اند. با توجه به ساختار منحصر به فرد خود، آن ها آماده هستند تا به راحتی در جاده ها بدون نصب یا تجهیزات حمل و نقل، حرکت کنند.

دلایل خرابی قفل درب آسانسور

این نوع از جرثقیل ‌های سوار بر کامیون با وزنه‌ های تعادل و پایه‌ هایی برای قرار دادن، تجهیز شده‌ اند که به آن ها اجازه می‌ دهد در حین حمل بار سنگین، به آرامی حرکت کنند.

جرثقیل زمین های ناهموار:

جرثقیل زمین های ناهموار، جرثقیلی است که دارای چهار چرخ لاستیکی نصب شده است و برای عملیات خارج از جاده طراحی شده است.

این نوع از جرثقیل ها برای سایت های ساختمانی که دارای زمین های ناهموار، خاکی و صخره ایی هستند، ایده آل اند.

جهت نصب و پیاده سازی تاور کرین کلیک کنید.

جرثقیل سقفی:

به جرثقیل های سقفی، جرثقیل های معلق نیز می گویند.

از این جرثقیل ها معمولا در کارخانه ها استفاده می شوند و برخی از آن ها قادر به بلند کردن بارهای بسیار سنگین هستند.

جرثقیل بازویی:

این نوع جرثقیل ها به طور دائم در یک ایستگاه کاری نصب می شوند و معمولا برای کارهای تکراری مورد استفاده قرار می گیرند.

بازو معمولا بر روی یک ستون نصب شده روی دیوار یا روی زمین با استفاده از بالابر متحرک نصب می شود و ممکن است حرکات اضافی دیگری نیز داشته باشد.

جرثقیل زنجیری:

جرثقیل خزنده، به کمک خزیدن در مسیرها، حرکت می کند. این جرثقیل بسته به کاربرد دارای معایب و مزایای زیادی است.

مزیت اصلی آن ها این است که می توانند روی خاک های نرم حرکت کنند و عیب اصلی آن ها این است که بسیار سنگین هستند و نمی توان آن ها را به راحتی از یک سایت به سایت دیگر منتقل کرد.

جرثقیل هیدرولیک:

جرثقیل های هیدرولیک می توانند از نظر طراحی ساده باشند اما می توانند کارهای دشواری را نیز انجام دهند.

مزایای اجاره جرثقیل چیست ؟

این دستگاه ها در عرض چند دقیقه قادر به مونتاژ تیرها در جاده ها، بلندکردن تجهیزات سنگین در کارخانه ها و همچنین ساخت خانه ها هستند.

جرثقیل راه آهن:

این نوع جرثقیل ها در مسیر راه آهن حرکت می کنند. از جرثقیل های راه آهن برای ساخت خطوط راه آهن، تعمیر و نگهداری و تعمیر آن ها مورد استفاده قرار می گیرد.

جرثقیل ها نمی توانند در جاده ها یا مکان های دیگر به جز ریل های راه آهن به دلیل چرخ های لبه دار خود، تردد کنند.

جرثقیل لوفینگ همسطح:

این جرثقیل دارای مکانیزم خاصی است که در آن قلاب جرثقیل برای ثابت ماندن در یک سطح ساخته شده است. به همین دلیل، حرکات بالا و پایین بازویی، فقط قلاب را به سمت پایه جرثقیل نزدیک و یا از آن دور می کند.

مزیت این نوع حرکت این است که جرثقیل را می توان در یک سطح ثابت نسبت به زمین تنظیم کرد، جایی که چنین عملی برای حمل بار با دقت لازم است.

برای فروش تاور کرین با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

سخن آخر:

جرثقیل ها دارای انواع مختلفی هستند. درک تفاوت ‌های بین هر جرثقیل می‌ تواند به شما کمک کند تا بفهمید از کدام یک در پروژه خود استفاده کنید.

انواع جرثقیل که 11 نوع از آن معمولا در ساخت و ساز استفاده می شود، شامل موارد زیر هستند: جرثقیل تلسکوپی، جرثقیل متحرک، تاور کرین یا جرثقیل برجی، جرثقیل سوار بر کامیون، جرثقیل زمین های ناهموار، جرثقیل سقفی، جرثقیل بازویی، جرثقیل زنجیری، جرثقیل هیدرولیک، جرثقیل راه آهن و جرثقیل لوفینگ همسطح.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵