برج های سر به آسمان ساییده ای که این روزها در شهرهای بزرگ و کوچک قد علم کرده اند از جمله پروژه هایی هستند. که در آن ها تجهیزاتی غول آسا به کار رفته. برای اینکه این برج های بلند قامت به عرصه ساخت برسند. باید تجهیزاتی اساسی و کلیدی مورد استفاده قرار گیرند. تا انتها با ما باشید تا بخ بررسی شرایط استفاده از تاور کرین بپردازیم.

یکی از این تجهیزات تاور کرین است. در کنار برج سازی در پروژه هایی مثل سد سازی، پل سازی، ساخت نیروگاه، ساخت کارخانه، ساخت فرودگاه و پروژه های عظیم نیز از تاور کرین استفاده می شود.

برای خرید آسانسور کارگاهی و دریافت مشاوره با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

شرایط استفاده از تاور کرین

از تاور کرین در واقع برای بالا بردن اجسام سنگین و حجیم در صنعت ساختمان سازی استفاده می شود. این تجهیزات هم در راستای افق و هم در راستای عمود می توانند حرکت کنند. تاورکرین تنها تجهیزی نیست که این کار را انجام می دهد اما استفاده از تاور کرین در برخی شرایط می تواند بسیار کاربردی باشد. در ادامه با ما همراه باشید تا شرایط استفاده از تاور کرین را بررسی کنیم.

زمانی که به شعاع کاری بالایی برای مانور دادن نیاز باشد

اگر شرایط ساخت و ساز به گونه ای باشد که به شعاع بالایی برای مانور دادن نیاز باشد باید از تاور کرین استفاده کرد. هر تجهیز دیگری غیر از تاور کرین قادر به جوابگویی در چنین شرایطی نخواهد بود. تاور کرین در یک نقطه مشخص فیکس می شود و می توان اجسام را توسط آن تا ارتفاع مشخصی بالا برد و در شعاع کاری بالایی جابجا نمود. قدرت چرخش تاور کرین 360 درجه می باشد و این یعنی می تواند تمام حوزه اطراف پروژه را برای جابجایی اجسام و تجهیزات پوشش دهد.

نصاب تاور کرین چه ویژگی هایی دارد؟

برای ساخت پروژه های مرتفع از تاور کرین استفاده می شود

در شرایطی که نیاز به این باید که تجهیزات سنگین تا ارتفاع بسیار زیادی بالا برده شوند باید از تاور کرین استفاده شود. هیچ تجهیزی غیر از تاور کرین این قابلیت را ندارد که اجسام سنگین را تا ارتفاع زیادی بالا ببرد. کافی ست چند قطعه به تاور کرین اضافه شود تا قدرت مانور آن در ارتفاعات بالاتر مهیا شود. بنابراین اگر پروژه ای که در حال اجرا می باشد دارای ارتفاع بسیار زیادی می باشد خیچ راهی به غیراز استفاده از تاور کرین وجود ندارد. افزایش ارتفاع تاور کرین باید توسط تیم متخصص و حرفه ای انجام شود تا ایمنی دستگاه به طور کامل رعایت گردد.

تعمیر تاورکرین خود را به یگانه کرین بسپارید.

برای اجرای پروژه های بلند مدت باید از تاور کرین استفاده شود

تاور کرین یکی از تجهیزاتی است که از آن در پروژه های بلند مدت استفاده می شود چرا که این تجهیز در محل مشخصی در مکان پروژه فیکس می شود. بنابراین اگر هدف اجرای پروژه های طولانی مدت مانند اجرای برج، اجرای فرودگاه، اجرای سد و یا پل سازی باید باید از تاور کرین استفاده شود. عدم نیاز به جابجایی تاور کرین از هزینه های پروژه می کاهد و سرعت را در اجرای آن بالا می برد.

استفاده از تاور کرین در شرایطی که امکان جابجا کردن جرثقیل وجود ندارد

برای اینکه از جرثقیل های متحرک در پروزه استفاده شود باید آن ها را جابجا نمود در حالی که ممکن است فضای کافی برای جابجایی جرثقیل وجود نداشته باشد و یا امکان دسترسی به برخی از نقاط توسط جرثقیل وجود نداشته باشد. بنابراین باید از تاور کرین استفاده کرد. استفاده از تاور کرین هیچ نوع جابجایی ندارد. این تجهیز در نقطه ای ثابت قرار می گیرد و امکان دسترسی آن به هر نقطه ای مهیاست.

روم باستان و اولین جرثقیل های برجی

بنابراین بدون نگرانی از بابت اینکه امکان دسترسی به برخی نقاط و استقرار جرثقیل و تجهیزات حمل بار وجود ندارد می توان از تاور کرین استفاده کرد. این دستگاه به طور کامل محدودیت های دسترسی و استقرار را از بین برده و موجب صرفه جویی در فضا خواهد شد.

برای اینورترکردن تاورکرین و دریافت مشاوره با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

چنانچه شرایط زمانی محدودی دارید باید از تاور کرین استفاده کنید

اگر شرایط به گونه ای است که در زمانبندی پروژه با محدودیت روبرو هستید بهترین راهکار استفاده از تاور کرین است. هر تجهیزی غیر از تاور کرین باید برای استفاده روزانه در پروژه راه اندازی شود و همین موضوع می تواند زمان زیادی را هدر دهد. برای استفاده از تاور کرین کافی ست یک بار آن را در نقطه ای ثابت نصب کنید و هر زمان که نیاز بود می توانید از آن در پروژه استفاده کنید. راه اندازی این تجهیز به هیچ وجه زمان اضافی را به پروژه تحمیل نخواهد کرد بنابراین استفاده از آن کاملا به صرفه می باشد.

اگر قصد اجرای پروژه ای حساس با ریسک ایمنی بالا دارید

در خطر قرار گرفتن جان نیروی انسانی در پروژه های ساخت و ساز یکی از مهمترین معضلاتی ست که در پروژه های عمرانی مورد توجه می باشد. کارفرمایان در تلاش اند تا هر طور که شده ایمنی نیروی کار را افزایش دهند بنابراین سعی دارند از تجهیزاتی ایمن استفاده کنند تا درصد ریسک ایمنی کاهش پیدا کند. استفاده از تاور کرین در پروژه های خطرساز که احتمال بروز خطر در آن ها بسیار بالاست ضروری می باشد.

حوادث تاور کرین ساختمان های بلند

این تجهیز می تواند بدون وارد کردن آسیب به سلامت نیروی کار اجسام سنگین را جابجا کند. ایمنی تاور کرین به طور دائم توسط نیروهای متخصص چک می شود بنابراین استفاده از آن در پروژه هایی که ریسک بالایی دارند توصیه می شود.

اگر قصدتان صرفه جویی در هزینه های ساخت برج می باشد

اگر قصد دارید در هزینه های ساخت برج و ساختمان های مرتفع صرفه جویی کنید باید اقدام به استفاده از ر تاور کرین نمایید. با استفاده از تاور کرین به نیروی کار کمتری نیاز خواهید داشت و در زمان نیز صرفه جویی خواهد شد بنابراین طبیعی ست که هزینه های پروژه به دلیل کوتاه شدن زمان پروژه کاهش پیدا کند.

برای اورهال تاورکرین و دریافت مشاوره با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

نتیجه گیری

تاور کرین یا جرثقیل برجی یکی از مهمترین تجهیزاتی می باشد که در ساخت پروژه های مرتفع و برج ها از آن استفاده می شود. تجهیزات دیگری هم وجود دارند که جای تاور کرین را در پروژه ها بگیرند اما اگر شرایطی که در بالا مطرح شد در پروژه برقرار بود باید از تاور کرین استفاده کنید. چنانچه نیاز به کاهش زمان، کاهش هزینه، بالا بردن ایمنی و حمل اجسام در شعاع های کاری مختلف و ارتفاعات بسیار بالا وجود داشته باشد باید از تاور کرین استفاده شود.

جهت اطلاع از سرویس نگهداری ماهانه و سالانه تاور کرین تماس بگیرید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵