امروزه انواع مختلفی از بالابرها وجود دارند که هر کدام دارای ویژگی های خاص خود هستند. این بالابرها می توانند کمک بسیار خوبی برای کارهای مختلف باشند. یکی از انواع بالابرها، بالابر کابین دار است.  در این مقاله شما به طور خلاصه با انواع بالابرهای کابین دار آشنا خواهید شد.

برای خرید تاور کرین و دریافت مشاوره با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

انواع بالابرهای کابین دار

بالابر وسیله ای است که همان طور که  از نامش پیداست از آن برای بالا بردن افراد و وسایل استفاده می شود. یک بالابر می تواند در جاهای زیادی مانند خانه ها، ساختمان های در حال ساخت، فروشگاه ها، کارخانه ها و کارگاه ها و  دیگر جاها کاربرد داشته باشد. شما می توانید با نصب یک بالابر در مکان مورد نظر خودتان به راحتی کار جابجایی بار یا انسان ها را انجام دهید.

خود بالابرها انواع مختلفی داردند. یکی از انواع بالابرها ، بالابر کابین دار است. این بالابر، بالابری است که دارای کابین است و برای همین امنیت خوبی دارد و می توان از آن در جاهای زیادی استفاده کرد. خود بالابرهای کابین دار دارای انواع مختلفی هستند که در زیر به آنها پرداخته شده است.

انواع بالابرهای کابین دار از لحاظ جنس کابین:

این که جنس کابین از چه چیزی باشد  خود یک نوع دسته بندی می باشد. در زیر به آنها اشاره شده است:

برای اینورترکردن تاورکرین و دریافت مشاوره با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

نحوه انتخاب آسانسور کارگاهی مناسب

1.بالابر کابین دار چوبی:

یکی از انواع بالابرهای کابین دار، بالابری است که کابین آن از چوب ساخته شده است. البته همه کابین از چوب نیست اما بهرحال اکثریت آن از چوب مقاوم و محکم ساخته شده است. این بالابرها این مزیت را دارند که وزن کمتری دارند و نیز زیباتر هستند. این بالابرها را می توان برای خانه ها، کارگاه ها و جاهای دیگر به خوبی مورد استفاده قرار دارد. باید نسبت به این نوع بالابرها احتیاط بیشتری به خرج داد چون ممکن است بر اثر ضربه یا فشار زیاد دچار مشکل شوند.

دقت داشته باشید که منظور از چوب در اینجا، ام دی اف یا دیگر چوب های مقاوم است.

2.بالابر با کابین شیشه ای:

از دیگر بالابرهای کابین دار، بالابری است که کابین آن از جنس شیشه ای است. خوبی این نوع بالابر این است که داخل آن شفاف است و می توان به طور واضح درون آن را دید. این نوع بالابرها زیبا و شیک هستند و می توانند به خوبی در خانه ها مورد استفاده قرار گیرند. این بالابرها برای محیط هایی که خطر بیشتری وجود دارد چندان مناسب نیستند.

بالابرهای با کابین شیشه ای حالت زیبایی و تزیینی دارند اما بهرحال وظیفه خود یعنی بالابردن وسایل و افراد را نیز به خوبی انجام می دهند. البته باید دقت داشته باشید که همه کابین از جنس شیشه نیست و بهرحال بخش هایی از آن هم فلزی است اما بهرحال پیکره اصلی آن از شیشه ساخته شده است.

برای اورهال تاورکرین و دریافت مشاوره با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

3.بالابر کابین دار پلاستیکی:

از دیگر بالابرهای کابین دار، بالابری است که کابین آن از پلاستیک محکم ساخته شده است. این بالابرهای کابین دار را می توان بالابر کابین دار پلاستیکی خواند. این بالابرها در طرح های زیبایی تولید می شوند. پلاستیک در کنار شیشه در تولید این نوع کابین ها به کار می رود. این بالابرها را می توان در جاهای مختلفی استفاده کرد و به خوبی از آن برای بالا بردن وسایل و بار و انسان ها استفاده کرد.

شناخت برند های فعال در زمینه ساخت آسانسور های کارگاهی

4.بالابر کابین دار فلزی:

یکی از رایج ترین بالابرها، بالابر کابین دار فلزی است. همان طور که از نامش پیداست کابین این نوع بالابرها از فلزهایی مانند آهن ساخته می شود. این بالابرها به دلیل دوام خوبی که دارند و نیز امنیت خوبی که ایجاد می کنند در جاهای زیادی مورد استفاده قرار می گیرند و می توانند به راحتی وسایل ، بار و انسان ها را در میان طبقات جابجا کنند. این بالابرها برای محیط هایی که در آنها خطر بیشتری وجود دارند بسیار مناسب هستند و می توان به خوبی از آنها استفاده کرد.

جهت اطلاع از سرویس نگهداری ماهانه و سالانه تاور کرین تماس بگیرید.

انوع بالابرهای کابین دار از لحاظ محیط:

اگر بخواهیم انواع بالابر از لحاظ محیط آنها تقسیم بندی کنیم باید به موارد زیر اشاره کنیم:

بالابر کابین دار خانگی:

بالابر کابین دار خانگی ، بالابری است که در خانه ها و آپارتمان ها مورد استفاده قرار می گیرد. این بالابرها بیشتر برای جابجایی افراد به خصوص افراد پیر یا معلول نصب می شوند. این بالابرها در طرح ها و مدل های مختلفی وجود دارند. یک بالابر کابین دار خانگی هم باعث می شود تا قیمت خانه بالاتر برود و هم امنیت را برای افراد بالاتر ببرد.

بارها پیش آمده است که افراد پیر برای به علت بالا و پایین رفتن از پله ها دچار آسیب شده اند و برای آنها اتفاق ناگواری رخ داده است. با نصب یک بالابر کابین دار خانگی می توان امنیت را برای این افراد تامین کرد و نیز جابجا کردن بار و وسایل را نیز راحت تر کرد.

مهمترین معیارهای انتخاب آسانسور کارگاهی مناسب

بالابر کابین دار صنعتی:

بالابر کابین دار صنعتی هم بالابری است که در محیط های صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد. این بالابرها در انواع مختلفی وجود دارند و می توان از انواع مختلف آن برای محیط های مختلف صنعتی استفاده کرد. بالابرهای صنعتی در دو نوع متحرک و صنعتی، به خوبی باعث می شوند تا جابجایی افراد و کالاها و تجهیزات آسان تر شود. وجود کابین در بالابرهای صنعتی باعث می شود تا امنیت افراد بالاتر برود.

تعمیر تاورکرین خود را به یگانه کرین بسپارید.

در آخر این که از لحاظ نوع سیستم حرکتی  اگر بخواهیم بگوییم، بالابرهای کابین دار در انواع بالابر کابین دار هیدرولیکی، بالابر کابین دار برقی و بالابر کابین دار زنجیری وجود دارد. رایج ترین و بهترین نوع بالابر کابین دار، بالابر کابین دار هیدرولیکی است. این بالابر برای بالا رفتن و حرکت از سیستم هیدرولیکی استفاده می کند و امنیت بسیار خوبی دارد. ضریب ایمنی این بالابر از دیگر بالابرها بیشتر است . بالابر برقی نیز از نیروی برق برای بالا و پایین رفتن استفاده می کند.

بالابرهای کابین دار هیدرولیکی می توانند برای افرادی که دنبال یک بالابر خوب هستند بهترین گزینه باشد. این بالابر در طرح ها و مدل های مختلف و با جنس کابین های مختلف وجود دارد. بالابر کابین دار شیشه ای، بالابر کابین دار چوبی یا فلزی هر کدام می توانند گزینه خوبی برای انتخاب شدن باشند.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵