از جرثقیل برای بلند کردن و جابجایی بارهای سنگین استفاده می شود. جرثقیل ها امروز در انواع مختلفی وجود دارند. یکی از انواع جرثقیل ها، جرثقیل دستی می باشد. در این مطلب به انواع کاربردهای جرثقیل های دستی پرداخته شده است.

برای سفارش و استعلام قیمت دستگاه خم لوله با شماره های وب سایت تماس بگیرید.

جرثقیل دستی چیست؟

در ابتدا باید بدانیم که جرثقیل دستی چیست. این جرثقیل یا چین بلاک، وسیله ای است که از آن برای جابجا کردن وسایل سنگین به صورت دستی است. با این جرثقیل ها نمی توان بارهای بسیار سنگین را جابجا کرد اما می توان با آن در کارگاه ها و کارخانه ها بارهای نسبتا سنگین را به راحتی جابجا کرد. این نوع جرثقیل، وزن زیادی ندارد و به راحتی نصب می شود.

این جرثقیل ها در سه نوع مکانیکی، الکتریکی و مغناطیسی وجود دارند. این جرثقیل دارای چرخ دنده، شفت، زنجیر و قلاب و دیگر چیزها می باشد.

نحوه کار با این نوع از جرثقیل این گونه است که قلاب به جسم مورد نظر وصل می شود و از طریق نیروی مکانیکی زنجیر بار را بلند می کند. این کار به راحتی می تواند با دست انجام شود.  شما با دست زنجیر u شکل را به پایین می کشید و بار را بلند می کنید. برای این که بار را آزاد کنند زنجیر را محکم می کشند تا ترمز آن آزاد شود و بار را پایین بیاورند.

آكوان نخستین جرثقیل غول آسای خاور میانه

جرثقیل دستی الکتریکی و مغناطیسی

 در جرثقیل دستی الکتریکی و مغناطیسی شما نیازی به کشیدن زنجیر ندارید و بار با نیروی الکتریکی و مغناطیسی از طریق زنجیر به بالا کشیده می شود. شما یک دکمه را می زنید و جرثقیل شروع به فعالیت می کند و دکمه دیگری را می زنید و جرثقیل می ایستد. این نوع جرثقیل برقی ایمن ترین نوع این مدل جرثقیل ها می باشد.

جرثقیل های دستی می توانند به صورت ثابت یا متحرک باشند. البته جرثقیل های دستی متحرک، فضای بیشتری را اشغال می کنند اما خوبی آنها این است که می توانند به خوبی اجسام سنگین را انتقال دهند.

نکات مربوط به جرثقیل دستی

در هنگام استفاده از جرثقیل های دستی باید به چند نکته توجه کرد:

1.اگر زنجیر واژگون است:

اگر زنجیر واژگون است یا این که پیچ خورده است باید آن را آزاد کنید.

برای سفارش و استعلام قیمت دستگاه خشک کن و عقیم سازی کود دامی با شماره های وب سایت تماس بگیرید.

2.در هنگام جابجا کردن بار کسی نباید زیر بار قرار گیرد:

این کار برای ایمنی افراد است و باید آن را جدی گرفت.

3.بار نباید بیش از حد مجاز باشد:

این کار می تواند منجر به آسیب شود. بار مجاز روی جرثقیل های دستی نوشته شده است.

4.فردی که با جرثقیل دستی کار می کند باید آموزش های لازم را دیده باشد:

این جرثقیل وسیله ای مکانیکی است و فردی که می خواهد با آن کار کند باید به خوبی با آن آشنا باشد و نکات ایمنی را خوب بداند.

جرثقیل موبایل چه کاربردی دارد؟

جرثقیل های دستی را می توان به سقف متصل کرد و به راحتی با آنها بارهای سنگین را جابجا کرد. فقط کافی است که قلاب را به شکل ایمن به وسیله و بار مورد نظر وصل کنید و سپس زنجیر را با دست بکشید. این جرثقیل می تواند تا چند تن بار را بلند کند.

مزیت این جرثقیل ها این است که شما هزینه چندانی برای خرید آن خواهید داد، نگهداری آن بسیار آسان و راحت است، کار کردن با آن راحت است، در صورتی که بخواهید می توانید آن را اجاره کنید و فضای زیادی اشغال نمی کند. این جرثقیل در جاهایی که نمی توان از جرثقیل های بزرگ استفاده کرد به راحتی می تواند کار بلند کردن و انتقال بار را انجام دهد.

کارآمدی جرثقیل دستی

در بسیاری از موارد در کارگاه ها، اجسام وزن چندانی ندارند و برای همین یک جرثقیل دستی می تواند بسیار کارآمد باشد. برای مثال تایرهای سنگین را به راحتی می توان با آن بلند کرد، موتور و دیگر قطعات ماشین ها را می توان با آن بلند کرد و جابجا نمود یا روی ماشین سوار کرد.

چند گونی سنگین را با آن می توان همزمان بلند کرد و خلاصه این که در محیط های کارگاهی و فروشگاهی می تواند بسیار مفید باشد. این جرثقیل ها سرعت کار را نیز بالا می برند چون به سرعت می توان قلاب را به جسم وصل کرد و آن را بلند نمود و انتقال داد.

کاربردهای جرثقیل دستی:

اما کاربرد این جرثقیل ها در چیست؟ در زیر به کاربردهای مختلف اشاره شده است:

مفاد اجاره نامه آسانسور کارگاهی کدامند؟          

1.تخلیه بار:

یکی از کاربردهای جرثقیل های دستی این است که در کارگاه ها و فروشگاه ها یا کارخانه ها می توان با آن به راحتی بارهای سنگین را خالی کرد. فقط کافی است جرثقیل دستی متحرکی داشت آن گاه قلاب را به بار متصل می کنید، آن را بالا می کشید و به محل مورد نظر خود می برید و سپس بار را پایین می آورید.

امروزه جرثقیل های دستی متحرک خوبی وجود دارد که می توان از آن در کارگاه ها، فروشگاه ها و دیگر جاها استفاده کرد.

برای سفارش و استعلام قیمت دستگاه روکش لاتکس دستکش کار با شماره های وب سایت تماس بگیرید.

2.بلند کردن اجسام سنگین:

در بسیاری از موارد در کارگاه ها یا در جاهای دیگر شما نیاز به بلند کردن اجسام سنگین دارید. با جرثقیل های دستی می توانید به راحتی اجسام سنگین را بلند کنید. شما می توانید قلاب بالایی را به سقف یا محل مورد نظر خود وصل کنید و به راحتی قلاب پایینی را به جسم وصل کنید و سپس به راحتی جسم را بلند کنید و در جای مورد نظر خود بگذارید.

برای سفارش و استعلام قیمت دستگاه کش زن ماسک سه لایه با شماره های وب سایت تماس بگیرید.

3.حفظ تعادل اجسام:

برخی اوقات نیاز است که جسمی را بلند کرد و تعادل آن را حفظ کرد تا کارهایی روی آن انجام شود. شما در برخی کارگاه می بینید که یک جسم سنگین در هوا معلق است و افراد در حال کار روی آن هستند. از جرثقیل دستی به خوبی می توان برای این کار استفاده کرد.

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵