همان طور که می دانید تاورکرین ها امروزه نقش مهمی دارند و از انها برای بلند کردن بارهای سنگین جهت کارهای مختلفی مانند ساختن برج استفاده می شود. یک جرثقیل برجی یا تاورکرین دارای اجزای زیادی است که هر کدام وظیفه خاصی بر عهده دارد. یکی از بخش ها و اجزای تاورکرین، بوم آن است. در این مقاله به طول بوم جرثقیل پرداخته شده است.

اگر دقت کرده باشید تاورکرین روی خود دارای یک قطعه آهنی طولانی و بلند است که می تواند بچرخد و حرکت کند و به آن قلابی آویزان است . این همان بوم جرثقیل است. بوم می تواند دارای طول های مختلفی باشد و بر حسب نیاز از بوم های مختلف استفاده می شود.

طول بوم جرثقیل چیست؟

اگر بخواهیم بوم جرثقیل را تعریف کنیم باید بگوییم بوم، همان بازوی بلند جرثقیل است که به کرین متصل است و از طریق آن، تاورکرین اقدام به جابجایی بارها می کند. مانند بدن انسان که از طریق دست ها اشیاء را بلند می کند و جابجا می کند بوم تاوکرین هم از طریق بوم خود اقدام به جابجایی بار می کند. دقت داشته باشید که بوم با جیب متفاوت است. جیب، خود مانند یک بازو به بوم اصلی محسوب می شود و در واقع می توان آن را بوم فرعی خواند.جهت سرویس نگهداری ماهانه تاور کرین کلیک کنید یا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

اندازه جیب نیز در تاوکرین ها متغیر است.  در خیلی از تاوکرین ها جیب روی بوم نصب نمی شود. بوم می تواند طول های مختلفی داشته باشد. این طول می تواند برحسب نوع تاورکرین متفاوت باشد. بوم ها از فولاد مستحکم ساخته می شوند. وزن بوم معمولا حدود 13 تا 20 درصد وزن کل جرثقیل است و وزن زیادی دارد. بوم برای استفاده روی جرثقیل مونتاژ می شود و توسط بازوی هیدرولیکی به حرکت در می آید.جهت خرید آسانسور کارگاهی کلیک کنید یا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

طول بوم انواع جرثقیل

اما طول بوم جرثقیل چگونه است؟ در زیر به انواع بوم جرثقیل ها پرداخته شده است و درباره طول هر کدام توضیحاتی داده شده است:

اهمیت سیم بکسل در جرثقیل

جرثقیل بوم خشک: جرثقیل بوم خشک، همان طور که احتمالا از نامش هم می توانید حدس بزنید جرثقیلی است که انعطاف کمتری دارد و قابلیت حرکت چندانی ندارد. هم چنین این بوم از قدرت کمتری نیز برای جابجایی بار برخوردار است و برای همین است که در هنگام انتخاب جرثقیل باید به این نکته توجه کرد. طول بوم این نوع جرثقیل، می تواند متغیر باشد. جهت اجاره آسانسور کارگاهی کلیک کنید یا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

از 13 متر تا کمی بیش از 100 متر ، طول بوم این جرثقیل می تواند متفاوت باشد. دقت داشته باشید که این محدوده طول بوم اصلی است و با سوار شدن جیب روی آن طول بوم می تواند بیشتر هم شود. با این بوم می توان بارهای چند صد تنی را برداشت و جابجا کرد. ظرفیت باربرداری این نوع جرثقیل ها اما به هزارتن نمی رسد.جهت تعمیر آسانسور کارگاهی کلیک کنید یا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

جرثقیل بوم تلسکوپی: از نام این جرثقیل هم پیداست که این نوع جرثقیل به این دلیل به این اسم نامگذاری شده است که بومی شبیه تلسکوپ دارد. بوم این جرثقیل ها می توانند  طول متغیری داشته باشند. محدوده طول بوم این جرثقیل ها می تواند از 10 متر تا بیش از 100 متر باشد و ظرفت باربرداری آن تا هزارتن و بیشتر هم می رسد. جهت نصب و پیاده سازی آسانسور کارگاهی کلیک کنید یا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

شما می توانید از این جرثقیل برای برداشتن بارهای بسیار سنگین و جابجایی آن استفاده کنید. انعطاف و قدرت این جرثقیل ها بیشتر است و برای همین بسیار بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند. این بوم ها قابلیت چرخش و حرکت بسیار خوبی دارن و برای همین می توان به خوبی از آنها برای مقاصد گوناگون استفاده کرد. با وصل کردن جیب به بوم اصلی می توان ارتفاع بوم را بیشتر کرد و از آن برای کارهای لازم استفاده کرد.جهت اینورتر کردن آسانسور کارگاهی کلیک کنید یا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

جرثقیل کارگاهی: از دیگر انواع جرثقیل بر حسب کارکرد و بوم، جرثقیل کارگاهی می باشد. این جرثقیل ها به خوبی برای جاهای ناهموار استفاده می شود. از این جرثقیل به خوبی برای کارخانه ها، کارگاه ها و فروشگاه ها استفاده می شود و به همین دلیل به آن جرثقیل کارگاهی می گویند. طول بوم جرثقیل ها کمتر است و بوم اصلی آنها نهایتا کمی بیش از 60 متر طول داشته باشد. جهت اورهال آسانسور کارگاهی کلیک کنید یا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

با این وجود اما به راحتی می توان از آن برای برداشتن بارهای سنگین و جابجایی آنها استفاده کرد. نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که هر کدام از موارد بالا خود در انواع مختلفی وجود دارند. امروزه برندهای مختلفی در بازار وجود دارد که این جرثقیل ها را به خوبی تولید می کند و شما می توانید از میان انها دست به انتخاب بزنید. هر کدام از این برندها ویژگی خودشان را دارند. جهت اینورتر کردن تاور کرین اسلامشهر کلیک کنید یا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

چند نکته درباره طول بوم جرثقیل

ایمنی آن بسیار مهم است: در هنگام مونتاژ جرثقیل و استفاده از بوم و جابجایی بار باید به خوبی به دستورالعمل های ایمنی توجه کرد تا ایمنی کار حفظ شود. فرد اپراتور باید همه اصول را به خوبی رعایت کند تا اتقاق ناگواری رخ ندهد.جهت اینورتر کردن آسانسور کارگاهی اسلامشهر کلیک کنید یا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

کاربرد آن: از بوم جرثقیل می توان در جاهای زیادی استفاده کرد. از بوم جرثقیل خشک به دلیل انعطاف کمتر و ثابت بودن بیشتر در بنادر و برای جابجایی بار استفاده می شود اما از جرثقیل های بوم تلسکوپی می توان به خوبی در ساختمان ها استفاده کرد. جرثقیل های کارگاهی نیز همان طور که گفته شد به خوبی در کارگاه ها و کارخانه ها کاربرد دارند و می توان از آنها برای جابجایی بار استفاده کرد.جهت خرید تاور کرین اسلامشهر کلیک کنید یا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

ممکن است چند بوم وجود داشته باشد: به تعداد هر بوم کابل هایی وجود دارد که آنها را به هم متصل و تعادل آنها را حفظ می کند.جهت خرید آسانسور کارگاهی اسلامشهر کلیک کنید یا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

طول بوم را می توان با جیب افزایش داد: همان طور که گفته شد جیب، قطعه ای است که به بوم اصلی متصل می شود و باعث افزایش طول آن می شود هر جا که نیاز است می توان به خوبی از این کار استفاده کرد و طول بوم را بالاتر برد.جهت فروش تاور کرین اسلامشهر کلیک کنید یا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵