جرثقیل ها امروزه در انواع مختلفی وجود دارند و هر کدام از انها مزیت های خودشان را دارند. یکی از انواع جرثقیل ها، جرثقیل دروازه ای می باشد. در این مطلب به این نوع جرثقیل و کاربردهای آن پرداخته شده است.

برای خرید تاور کرین و دریافت مشاوره با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

جرثقیل دروازه ای چیست؟

احتمالا از نام آن می توانید حدس بزنید که جرثقیل دروازه ای به چه شکلی است. این جرثقیل را به این دلیل به این اسم می نامند که وقتی شما آن را از نزدیک می بینید احساس می کنید که یک دروازه را مشاهده می کنید. دیدن این نوع جرثقیل، شما را به یاد دورازه های قدیمی و بزرگ در فیلم های تاریخی می اندازد.

برای اینورترکردن تاورکرین و دریافت مشاوره با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

جرثقیل دورازه ای در انواع دوپل و تک پل وجود دارند که هر کدام ویژگی های خود را دارا می باشند. از جرثقیل های دروازه ای در جاهای مختلفی استفاده می شود. این جرثقیل می تواند بارهای سنگین را به راحتی جابجا کند. این جرثقیل مخصوصا در فضای آزاد به خوبی کارایی دارد و کار نصب آن نیز دشوار نیست.

کاربردهای جرثقیل سقفی

جرثقیل سقفی در جاهای متعددی برای جابجایی بار مورد استفاده قرار می گیرد و در نتیجه کاربرد فراوانی دارد. در زیر به این کاربردها پرداخته شده است:

ایمنی و نکات آموزشی کار با جرثقیل ها

بنادر :

یکی از کاربردهای جرثقیل دروازه ای برای جابجایی و انتقال بار در بنادر می باشد. بنادر هر روزه محل تخلیه و بارگیری کانتینرها و بارهای مختلف می باشد. این جرثقیل به خوبی می تواند کار جابجایی بار در بنادر را انجام دهد و از آنجا که در فضای آزاد کارایی خوبی دارد، این کار را به خوبی انجام دهد.

انبارهای روباز:

یکی دیگر از کاربردهای این جرثقیل در انبارهای روباز است. در انبارهایی که در آنها نمی توان از جرثقیل سقفی استفاده کرد، به خوبی می توان از جرثقیل های دروازه ای استفاده کرد و بارها را جابجا کرد. این جرثقیل می تواند بارهای سنگین را به راحتی جابجا کند.

صنعت ساختمان :

یکی دیگر از کاربردهای جرثقیل های دروازه ای، در صنعت ساختمان است. این جرثقیل به خوبی می تواند در پروژه های ساختمانی مختلف به کار گرفته شود. از این جرثقیل به خوبی می توان برای تخلیه بار و دیگر کارها استفاده کرد. یکی از کارهایی که با این جرثقیل ها انجام می شود مونتاژ و سرهم بندی محصولات بتن پیش ساخته می باشد. از این جرثقیل ها به خوبی برای توسعه سیلوها نیز استفاده می شود.

ریل گذاری:

یکی از کاربردهای جرثقیل دروازه ای، ریل گذاری کردن است. از این جرثقیل به خوبی برای انجام عملیات ریل گذاری برای قطارها استفاده می شود بنابراین در صنعت حمل و نقل نیز نقش ایفا می کنند.

مراکز بارگیری و تخلیه بار:

جرثقیل سقفی در مراکز بارگیری و تخلیه بار به خوبی برای جابجایی بار استفاده می شود.

کاربرد در کارگاه ها و کارخانه ها:

از دیگر کاربردهای جرثقیل دروازه ای، استفاده از آنها در کارگاه ها و کارخانه ها برای جابجایی بار و نیز ماشین آلات است. این جرثقیل ها به خوبی در فضای باز کارخانه ها و کارگاه ها نیز به کار می روند و از همین رو می توانند بسیار کارکرد داشته باشند.

دلایل خرابی قفل درب آسانسور

باز و بسته کردن دریچه سدها:

یکی دیگر از کاربردهایی که جرثقیل دروازه ای می تواند داشته باشد، برای باز  و بسته کردن دریچه سدها می باشد. این کار به خوبی توسط این جرثقیل ها صورت می گیرد.

همان طور که می بینید از جرثقیل های دروازه ای در جاهای زیادی استفاده می شود. این جرثقیل ها دارای مزیت های متعددی هستند و برای همین است که از آنها می توان به خوبی استفاده کرد. در زیر به این مزیت ها پرداخته شده است.

مزیت های جرثقیل دروازه ای:

1.امکان استفاده در فضای باز:

یکی از مزیت های مهم جرثقیل دروازه ای این است که از آنها به خوبی می توان در فضاهای باز  برای جابجایی بار استفاده کرد. این جرثقیل را می توان به خوبی و به سرعت در فضای باز نصب و راه اندازی کرد و از آن استفاده نمود. در واقع یکی از بهترین گزینه ها برای جابجایی بار و تجهیزات در فضای باز همین جرثقیل می باشد.

2.مصرف انرژی پایین:

یکی دیگر از مزیت های این جرثقیل این است که آنها مصرف انرژی پایینی دارند و در نتیجه هزینه را پایین می آورند. هم چنین نگهداری از این جرثقیل ها نیز آسان است و هزینه چندانی ندارد. شما می توانید با هزینه ای اندک به خوبی از این جرثقیل ها نگهداری کنید.

3.کار کردن با انها ساده است:

کار کردن با جرثقیل های دروازه ای راحت و آسان است و مهارت و تخصص خاصی نمی خواهد. یک فرد می تواند با آموزش درست و اصولی در مدت کوتاهی به خوبی با این نوع جرثقیل کار کند و کارهای جابجایی بار را انجام دهد.

چگونه جرثقیل های خزنده اجسام سنگین را بلند می کنند؟

4.مناسب برای نیازهای موقت:

ممکن است برای جایی نیاز دائمی به جرثقیل وجود نداشته باشد. جرثقیل دروازه ای به خوبی و به علت انعطافی که در مونتاژ و دمونتاژ شدن دارد می تواند برای نیازهای موقت به کار رود.

5.ظرفیت بالایی دارد:

این نوع جرثقیل ها دارای ظرفیت های مختلفی هستند و می توانند بارهای سنگین را به راحتی جابجا کنند. این جرثقیل ها از استاندارد بالایی برخوردار هستند بنابراین عملکرد قابل اطمینانی دارند. از این جرثقیل به خوبی می توان برای جابجایی بارهای سنگین در امنیت بالا بهره برد و استفاده کرد.

برای اورهال تاورکرین و دریافت مشاوره با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

همان طور که می بینید جرثقیل های دروازه ای که در دو نوع تک پل و دوپل وجود دارند دارای مزیت های متعددی هستند. با این جرثقیل ها می توان به خوبی کارهای جابجایی بار را انجام داد.

اگر دنبال خرید یا اجاره انواع جرثقیل ها از جمله جرثقیل دروازه ای هستند می توانید روی مجموعه یگانه کرین حساب باز کنید. یگانه کرین می تواند در این زمینه خدمات بسیار خوبی را به شما ارائه دهد. کافی است با ما تماس بگیرید.

جهت اطلاع از سرویس نگهداری ماهانه و سالانه تاور کرین تماس بگیرید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵