جرثقیل سقفی همان طور که از نامش پیداست، جرثقیلی است که در سقف قرار گرفته است و بارها را در طول و عرض یک مکان جابجا می کند. یکی از قطعات لازم برای کار جرثقیل سقفی، جاروبک می باشد. در این مطلب به این پرداخته شده است که جاروبک جرثقیل سقفی چیست و انواع جاروبک کدامند.

برای اجاره تاورکرین و دریافت مشاوره با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

جاروبک جرثقیل سقفی چیست؟

جاروبک در جرثقیل سقفی، وسیله ای است که جریان برق را از شین برق رسان به کابل می رساند. مهم ترین ویژگی یک جاروبک، انتقال برق در حال حرکت می باشد. این جاروبک به طور کلی وسیله ای برای هدایت جریان الکتریکی بین سیم های ثابت و چرخان است. از جاروبک به جز در جرثقیل های سقفی در جاهای دیگری مانند خط برق واگن، موتورهای دی سی، خط ریکلایمر، مولد همزمان و دیگر موارد استفاده می شود.

جهت نصب و پیاده سازی تاور کرین کلیک کنید.

جاروبک در جرثقیل سقفی باعث می شود تا جریان برق به خوبی در جرثقیل حرکت کند و باعث حرکت آن شود. و نیز این جاروبک ها در جرثقیل های سقفی در دو نوع استفاده می شوند:

جاروبک شینه بسته:

همان طور که مشخص است در این جاروبک از شین بسته استفاده می شود. این جاروبک معمولا دارای 4 عدد زغال جاروبک می باشد . جاروبک شینه بسته از چرخ، ذغال، کابل خروجی، فنر، راهنمای، سیم و کابل و دیگر چیزها تشکیل شده است. همچنین این نوع جاروبک برای حرکت بهتر در خط برق، دارای چرخ های غلتشی می باشد. و این جاروبک ها عمدتا 40 امپری می باشند. زغال ها با اتصال به ریل های مسی درون شین، جریات الکتریسیته را انتقال داده و هدایت می کنند.

جرثقیل خزنده چیست؟

برای خرید تاور کرین دست دوم کلیک کنید.

بدنه این جاروبک معمولا از پلی کربنات یا abs ساخته می شود.

جاروبک با شین باز:

جاروبک با شین باز هم از نامش پیداست که برای شین باز مورد استفاده قرار می گیرد. هر خط فاز دارای یک جاروبک جدا می باشد و هر جاروبک شین باز دارای یک زغال می باشد. این جاروبک ها در آمپرهای مختلف تولید می شوند. هرچند این جاروبک ها عمدتا از دو بازو، فنرهای ثابت کننده، عایق و نگهدارنده زغال و  پایه های نگهدارنده تشکیل می شود. از این نوع جاروبک برای انتقال برق با ولتاژ بالا استفاده می شود. زغال جاروبک شین باز در جرثقیل سقفی با توجه به آمپر مورد نیاز ابعادش طراحی می شود.

انواع جاروبک ها

امروزه شرکت های مختلفی در دنیا و نیز ایران مشغول تولید جاروبک هستند. در زیر به برخی از جاروبک هایی که در ایران مورد توجه و شناخته شده هستند پرداخته شده است:

جاروبک VAHLE :

این نوع جاروبک که برای جرثقیل سقفی به خوبی مورد استفاده قرار می گیرد، توسط شرکتی معتبر و مطرح ساخته می شود. و همین جاروبک دارای کارکرد بسیار خوبی است و می تواند وظیفه اش در جرثقیل سقفی را به خوبی انجام دهد. این جاروبک در آلمان ساخته می شود.

جهت اطلاع از صدور سرتیفیکیت تاور کرین روی لینک کلیک کنید.

جاروبک سهند:

همان طور که مشخص است این جاروبک، ایرانی است. و این جاروبک دارای کارکرد بسیار خوبی است و می توان وظیفه انتقال و هدایت برق در جرثقیل سقفی را به خوبی انجام دهد. شرکت نیروتوان تولیدکننده این جاروبک است.

روش جایگزین چاه ارت

جاروبگ دماگ:

دیگر جاروبک آلمانی که بسیار مطرح است و کارکرد بسیار مناسبی هم دارد و می تواند به خوبی در جرثقیل سقفی نقش خود را ایفا کند.

ومفلر:

جاروبک ومفلر، نام جاروبک شناخته شده دیگری است که می توان از آن در جرثقیل های سقفی استفاده کرد و کار خود را به خوبی پیش برد. این جاروبک نیز محصول آلمان است و از همین رو دارای عملکرد بسیار خوبی است.

آکاپ:

این جاروبک که محصول کشور هلند است در آمپرهای مختلف تولید می شود و می تواند به خوبی در جرثقیل های سقفی مورد استفاده قرار گیرد.

جاروبک پویاالکتریک:

از دیگر جاروبک های ایرانی، جاروبک پویاالکتریک است که به خوبی می توان از آن در جرثقیل های سقفی استفاده کرد تا وظیفه انتقال و هدایت جریان برق را انجام دهد.

جاروبک گالارزا:

جاروبک گالارزا از دیگر جاروبک هایی است که می توان به خوبی از آن استفاده کرد تا کار انتقال جریان برق در جرثقیل سقفی را انجام داد.

جاروبک موبیلیس:

یکی دیگر از برندهای مطرح جاروبک، موبیلیس است که از آن به خوبی در موارد مختلف استفاده می شود که یکی از آنها جرثقیل سقفی می باشد.

شینه چیست؟

در بالاتر ما درباره شینه حرف زدیم اما شینه چیست و ارتباط آن با جاربک چیست؟ شینه( باسبار)، مکعبی مستطیلی شکل از جنس مس یا آلومینیوم است که از آن در تابلوی برق برای هدایت جریان الکتریکی به قطعات داخل تابلوی برق استفاده می گردد. شینه ها خود انواع مختلفی دارند که هر کدام ویژگی های خودشان را دارند. باسبار واژه ای لاتین است و معادل آن شینه است.

خرید تاورکرین در تهران

برای فروش تاور کرین با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

شینه ها در واقع رساناهایی هستند که امپدانس ناچیزی دارند و چند مدار در نقاط مختلف می توانند به این هادی یا رسانا با سطح مقطع مناسب متصل می شوند. ما دارای شینه اصلی و شینه های توزیع کننده هستیم. این شینه ها خود انواع مختلفی دارند. این تقسیم بندی هم می تواند بر اساس شکل ظاهری و هم ماده سازنده صورت بگیرد. و شینه بندی خود نیاز به مهارت و تجربه دارد و هر کسی نمی تواند آن را انجام دهد.

اگر دنبال خرید جاروبک برای جرثقیل یا دنبال خرید یا اجاره جرثقیل سقفی یا دیگر انواع جرثقیل ها هستید، پس یگانه کرین گزینه ای بسیار عالی برای شما خواهد بود. یگانه کرین می تواند بهترین خدمات و مشاوره ها را به شما ارائه دهد و نیاز شما را مرتفع سازد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با ما تماس بگیرید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵