ریموت کنترل جرثقیل سقفی، وسیله کنترل آن از راه دور است. این وسیله از تجهیزات ضروری برای جرثقیل سقفی است که باعث می شود امنیت کار بالاتر برود. در این مطلب به نحوه بستن ریموت کنترل جرثقیل سقفی پرداخته شده است.

تعمیر تاورکرین خود را به یگانه کرین بسپارید.

ریموت کنترل جرثقیل سقفی چیست؟

قبل از آن که به سراغ نحوه بستن ریموت کنترل برویم، شما باید کمی با خود ریموت کنترل آشنا شوید. همان طور که از نامش پیداست از طریق این وسیله، جرثقیل سقفی از راه دور کنترل می شود. این وسیله دارای دکمه هایی است که از طریق آن به خوبی می توان حرکت و دیگر چیزهای جرثقیل را کنترل کرد.

برای خرید تاور کرین و دریافت مشاوره با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

ریموت های جرثقیل در انواع مختلفی وجود دارند وهر کدام برای جرثقیل مناسب خود ساخته می شوند. برای جرثقیل سقفی نیز ریموت کنترل وجود دارد که به خوبی حرکت آن را کنترل می کند.

شاسی جرثقیل سقفی می تواند با سیم یا بی سیم باشد که هر کدام مزیت خودشان را دارند. ریموت کنترل بی سیم دارای امنیت بیشتری است چون به اپراتور اجازه می دهد تا فاصله بیشتری از جرثقیل و قلاب آن و بار داشته باشد.

برای اجاره تاورکرین و دریافت مشاوره با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

ریموت کنترل جرثقیل سقفی دارای مزیت های متعددی است . با ریموت کنترل، اپراتور می تواند در امنیت بالاتر به خوبی کار خود را انجام دهد، می توان با آن بتوان دید بهتری نسبت به بار و جرثقیل داشت، شاسی به اپراتور آزادی عمل بسیار خوبی می دهد و این خیلی خوب است.

دلایل خرابی قفل درب آسانسور

وزن سبک شاسی کنترل باعث می شود تا فردی که با آن کار می کند خسته نشود و به راحتی با آن کارها را انجام دهد، دارای بدنه مقاوم و مستحکمی دارد و خیلی دیر دچار مشکل می شود و این که به راحتی نصب و راه اندازی می شود.

نحوه بستن ریموت کنترل جرثقیل سقفی

اما برای نحوه بستن ریموت کنترل جرثقیل سقفی باید چه کرد؟ پیش از هر چیزی باید بدانید شما برای کنترل تابلوهای برق، به یک فرستنده و یک گیرنده نیاز دارد.

برای اینورترکردن تاورکرین و دریافت مشاوره با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

برای جرثقیل برجی نیز شما به یک گیرنده و فرستنده نیاز دارید. گیرنده در تابلوی برق جرثقیل نصب می شود و فرستنده نیز همان ریموت کنترل ما می باشد. از طریق  ریموت کنترل می توان تابلوبرق یا کنتاکتور یا هر وسیله دیگری که به آن متصل می شود را کنترل کرد.

برای بستن ریموت کنترل جرثقیل سقفی شما نیاز دارید تا گیرنده را به خوبی روی تابلوبرق یا روی ریل جرثقیل نصب کنید تا پس از آن بتوانید کار کنترل آن را انجام دهید. برای این کار به یک گیرنده رله ای نیاز دارید. گیرنده ها می توانند دوکانال، 4 کانال، 8 کانال یا بیشتر باشند. هر کدام از این رله ها را می توان به یک یا چند کنتاکتور متصل کرد.

برای یک ریموت دارای دو دکمه یک گیرنده 2 کاناله مناسب است. برق شهری وارد مبدل برق می شود و تبدیل به DC می شود. برق خروجی  از این مبدل به سمت گیرنده می رود. از گیرنده نیز سیم ها و ارتباطاتی به سمت کابل برق جرثقیل وجود دارد. ارتباط سیم ها باید به درستی و بر اساس کاتالوگ انجام شود.

قلاب تاور کرین

بیان ساده تر

اگر بخواهیم به صورت ساده بیان کنیم جریان برق از مبدل عبور کرده، یک برق مثبت و منفی دی سی به دست می آید. این مثبت و منفی به تغذیه گیرنده متصل می شوند. از آن سو باید سیم های خروجی گیرنده را به خوبی به کنتاکتور یا همان وسیله مورد نظر وصل کرد. رله گیرنده یک مشترک دارد(COM) ، یک نرمال کلوز(NC) و یک نرمال اوپن(NO). فاز مستقیم به COM اعمال می شود و NO را به قسمت A1 کنتاکتور متصل می کنیم.

A2 کنتاکتور نیز مستقیما به نول متصل می شود. از این طریق شما می توانید یک کنتاکتور را از طریق یک ریموت قطع و وصل کنید. ریموت می تواند هر مدلی باشد( با بردها و کانال های مختلف). این شرح ساده ای از نحوه بستن یک ریموت کنترل جرثقیل سقفی می باشد.

شما برای بستن یک ریموت کنترل سقفی بر اساس تعداد کانال هایی که می خواهید داشته باشید تا با آن جرثقیل را کنترل کنید باید بر اساس کاتالوگ اقدام به بستن ریموت و وصل کردن گیرنده به کنتاکتور جرثقیل  سقفی کنید تا به خوبی بتوانید آن را کنترل کنید.

برای اورهال تاورکرین و دریافت مشاوره با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

پس از آن که کار اتصال و سیم بندی انجام شد باید کار کالیبره کردن و تنظیم ریموت کنترل را انجام دهید. همه چیز باید به خوبی تست شود تا از عملکرد درست و مطمئن ریموت اطمینان حاصل شود. در هنگام تست هم باید حسابی مراقب بود و کار را با احتیاط انجام داد.

مزیت اجاره جرثقیل چیست ؟

نتیجه گیری

ریموت کنترل می تواند برای جرثقیل سقفی بسیار مفید باشد و همان طور که بالاتر توضیح داده این کنترل کننده از راه دور دارای فواید متعددی است. جرثقیل سقفی، جرثقیلی است که دارای یک پل یا دو پل سازه ای موازی می باشد که در حالت افقی در سقف محیط هایی مانند انبار، سوله یا دیگر موارد قرار حرکت می کند.

با این جرثقیل می توان به راحتی، اجسام سنگین را در طول و عرض و ارتفاع یک محیط جابجا کرد. با یک کنترل می توان خیلی بهتر کار جابجایی بارها را انجام داد. جرثقیل های سقفی در انواع مختلفی وجود دارند( دو پل، تک پل، دروازه ای، نیم دروازه) و هر کدام از انواع این جرثقیل ها را به خوبی می توان با ریموت کنترل از راه دور حرکت داد و کنترل کرد.

جهت اطلاع از سرویس نگهداری ماهانه و سالانه تاور کرین تماس بگیرید.

اگر به دنبال خرید انواع جرثقیل های سقفی و تجهیزات آنها هستید، مجموعه یگانه کرین می تواند بهترین خدمات را به شما ارائه دهد. علاوه بر جرثقیل های سقفی، انواع دیگر جرثقیل ها، بالابرها، دیزل ژنراتورها و دیگر موارد نیز از طریق این مجموعه به فروش می رسد یا اجاره داده می شود.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵