تاور کرین سازه ای است که برای ساختمان های درحال ساخت یا پروژه های عمرانی به کار می رود. Tower crane جرثقیل برجی همان تاور کرین می باشد که در زمینه ی برج سازی و راه سازی و سد سازی به کار می روند. پروژه های عمرانی برای جابه جایی اجسام نیاز دارند که به خوبی جابه جا شوند و تاورکرین باید به خوبی بر روی آن تسلط یابد. که شامل یک پایه، یک بازو، اتاقک فرمان، وزنه برای حفظ تعادل، قلاب، کابل، قرقره است. نقشه تابلو برق تاور کرین موضوع مورد بحث ما می باشد.

برای خرید تاور کرین و دریافت مشاوره با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

نقشه تابلو برق تاور کرین چیست و چگونه استفاده می شود

تاورین کرین دارای انواع مختلفی است که بر هر پروژه عمرانی استفاده از آن می تواند متفاوت باشد. شاید برای شما سوال باشد که چگونه کار می کند؟ این جرثقیل بر روی زمین نصب می گرددو به راحتی می تواند اجسام را جابه جا کند.

تاریخچه جرثقیل تاور کرین چگونه بوده است؟

 جرثقیل های سال 1949 که در ساختمان سازی مورد استفاده قرار می گرفتند، به صورت عمودی ارتفاع می گرفتند اما به صورت افقی حرکت نمی کردند. و مصالحی که پایین می آمد را به صورت دستی حمل می کردند. جرثقیل برجی با ابتکار فردی به اسم هانس به وجود آمد که توانست بر خلاف جرثقیل های دیگر مصالح را به طور افقی هم جابه جا سازد.

مهمترین وظایف اپراتور تاور کرین

اولین طراحی آن زمان TK-10 نام داشت که در نمایشگاه تجاری فرانکفورت به نمایش گذاشته شد و رفته رفته طراح های بسیاری از آن تولید و به بازار عرضه گردید.

تاور کرین چگونه استفاده می شود؟

می خواهیم عملکرد تاور کرین را بررسی کنیم، تاور کرین از یک قانون برای بار بری پیروی می کنند که در ادامه به چند مورد اشاره می کنیم:

1_ قدرت باربرداری:

قدرت باروری در تاور کرین بر اساس نوع ساخت آن ها و ویژگی های آن ها بستگی دارد. هر کرین تاور بنا به میزان توان خود می تواند باری را از روی زمین توسط الکتروموتور جابه جا کند. الکترو موتور به گیربکس  وصل است و گیربکس به درام متصل است که با کمک سیم بکسل ارتفاعی در نظر گرفته می شود که با کمک رابط به هوک قلاب متصل می شود.

ویژگی های دیگری چون فرمان هدایت، سیستم میکروسوئیچ و… با کنترلی که دارند هر گز اجازه نمی دهند مقدار بار بیش از حدی را جابه جا کنید. این ویژگی ها و عمکرد تاور کرین می باشد.

2_ قدرت مانور بار به سمت جلو عقب:

یکی دیگر از ویژگی های عملکردی تاور کرین بلند کردن بار از روی زمین به منظور حرکت به سمت جلو و یا حرکت بار به سمت عقب می باشد. در حقیقت به سمت عقب یعنی به سمت دستگاه شاریوت به عقب می باشد. به علاوه بار را از حد مجاز تناز توسط میکروسوئیچ ها کنترل می نماید و از جلو رفتن بار جلوگیری می کند.

3_ قدرت مانور گردشی

تاورکرین می تواند علاوه بر ویژگی های گفته شده، بار را تا شعاع 360 متری جابه جا کند و این امر می تواند کمک تا بار را به هر کجایی که می خواهید انتقال دهید. برای انجام این کار می توان از 1 یا 2 الکترو موتور و یا 1 یا 2 گیربکس استفاده کرد، همچنین به منظور ایمنی شدن، میکروسوئیچ هایی تعبیه شده است و می تواند بسیار کمک کند.

فروش تاور کرین در شهرکرد

برای اینورترکردن تاورکرین و دریافت مشاوره با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

4_ قدرت حرکت کلی دستگاه

تاور کرین می تواند به خوبی بر روی زمین حرکت کند و بسیاری از وسائل حجیم را حرکت دهد. برخی تاور کرین ها بر روی ریل قرار می گیرند و برخی دیگر زنجیر هایی که شبیه به زنجیر تانک دارند بر روی زمین قرار می گیرند. برخی دیگر لاستیکی شبیه به لاستیک هواپیما دارند و به خوبی حرکت می کنند. عملکرد این حرکت چرخ ها و انواع مختلف آن ها با استفاده از الکتروموتور های برقی و گیربکس های بسیار قوی مورد استفاده قرار می گیرد.

برای اورهال تاورکرین و دریافت مشاوره با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

5_ قدرت ارتفاع

یکی دیگر از ویژگی های تاور کرین ها قدرت ارتفاع آن ها است که برای آن تاور کرین ها پس از نصب و مونتاژ اولیه برای افزایش ارتفاع نصب می شوند. با اضافه کردن سکشن ارتفاع می گیرد و با کم کردن آن ارتفاع کم می شود. تمامی عملیات ساخت و مونتاژ کردن برای عملکرد درست و دقیق توسط نیروی خبره پیش می رود.

نقشه تابلو برق تاور کرین چیست؟

سیستم برقی است که جریان برق AC را به جریان متناوب DC برای تغذیه الکتروموتور تامین می کند. جریان AC می تواند نیاز هر ولتاژ و فرکانس باشد. که می تواند سرعت موتورهای سه فاز را تغییر دهد. با کمک مبدل برقی می توان میزان باری که وارد موتور تاور کرین می شود را به صورت هوشمند تشخیص داد. بار به موتور جریان می دهد.

صفر تا صد ایمنی تاور کرین ها یا جرثقیل های برجی

نقشه تابلو برق تاور کرین

نقشه تابلو برق موتور سه فاز ، تابلو برق دو ضرب است.

جهت اطلاع از سرویس نگهداری ماهانه و سالانه تاور کرین تماس بگیرید.

کارکرد این موتور طوری است که:

 • ابتدا موتورها را به صورت ستاره ای استارت می کند زیرا که جریان راه اندازی اولیه کمتری دارد.
 • با این وجود موتور های دیگر فعال شده است و در نتیجه برای راندمان بالتری آن را به آرایش مثلث می برد
 • این روش، برای کم کردن جریان راه انداز موتورهای با قدرت بالااستفاده می شود.

مزایای استفاده از تابلو اینورتر در نقشه تابلو برق تاور کرین

 • در مصرف انرژی بالای ۵۰ درصد صرفه جویی می کند
 • به منبع انرژی فشار کمتری وارد می کند
 • دارای موتورحذف ذغال ها و سیستم سلیپ رینگ موتور می باشد.
 • کاهش استهلاک و افزایش طول عمر موتورها
 • دارای ویژگی استفاده از دیزل ژنراتور با توان کمتر
 • جلوگیری از تنش های احتمالی
 • کاهش خطرات جانی با استفاده از سیستم PLC کنترل هوشمند
 • جلوگیری از اشتباهات اپراتور تاور
 • دارا بودن سیستم عیب یاب و مانیتور کردن فرایند کار دستگاه
 • حذف کامل تابلوهای قدیمی، کنتاکتورها و مقاومت ها
 • درگیر نبودن همزمان موتورهای دستگاه های صنعتی یکی دیگر از ویژگی های نقشه تابلو برق است.
 • رعایت کلی سیستم های ایمنی برای موتورها و حفاظ در برابر دو فاز شدن، اتصال بدنه و فشارهای ناگهانی
 • این تابلوها به طور هوشمند در هنگام زیر بار رفتن آن و فشار های ناشی از آن می تواند انرژی مصرفی را تنظیم کند. و به طور اتومات می تواند انرژی مورد نظر را درخواست دهد.
۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵