با وجود افزایش جمعیت و پیشرفت هایی که در زمینه ی تکنولوژی وجود دارد شاهد تحولات بسیاری هستیم. یکی از مواردی که می خواهیم به آن اشاره کنیم وجود ساختمان های بسیار بلند درون شهر است که شاید اگر تاورکرین ها وجود نداشتند هرگز اتفاق نمی افتادند. تاور کرین در حقیقت نوعی ماشین است که برای بلند کردن جسم سنگین و برای انتقال دادن آن ها از بخشی به بخش دیگر مورد استفاده قرار می گیرد. تاورکرین نوعی جرثقیل ثابتی است و می تواند کار های بزرگی برای ما انجام دهد.

برای خرید تاور کرین و دریافت مشاوره با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

تاور کرین چیست؟

در فارسی به تاور کرین، جرثقیل ساختمانی می گویند. اور کرین نوعی ماشین آلات برای ساخت ساختمان ها محسوب می شود که اگر وجود آن ها نبود امکان ساخت ساختمان ها برای ما میسر نمی شد.

تاور کرین ها دارای انواع مختلفی هستند و هر کدام ویژگی های مخصوص خود را در حوزه ی کار خود دارند. در حقیقت برای سازه های عظیم و پروژه های پیچیده می توان از تاورکرین ها استفاده کرد. جرثقیل برای کنترل و هدایت انواع تجهیزات سنگین می تواند به ما کمک های بسیاری داشته باشند.

تعمیر تاورکرین خود را به یگانه کرین بسپارید.

تاور کرین ها دارای اهرمی افقی شکل، بازو، بوم یا جیب هستند که با دکل عمودی فلزی حمایت می شوند. اهرم افقی تاور کرین می تواند تا زاویه ای 360 درجه بچرخد.

تاور کرین چیست؟ | تاور کرین چگونه کار می کند؟

و تاور کرین ها در پروژه های بسیاری می توانند ما را همراهی کنند که می توانیم به پروژه های از قبیل؛ سد سازی، پل سازی، ساخت و ساز های بسیار گسترده، در زمینه های مسکونی و اداری و تجاری، صنایع، نیورگاه و کارخانه ها، می توانند کمک کنند.

تاور کرین ها از چه اجزایی تشکیل می شوند؟

و تاور کرین ها دارای اجزای گوناگونی از قبیل:

1_ پایه:

یکی از بخش هایی که در تاور کرین ها می توانیم نام ببریم، پایه است که به منظور تکیه کردن جرثقیل به آن ایجاد می شود. بدنه تاور به یک پایه بزرگی که از جنس بتن است وصل می شود و همین امر باعث می شود که کل وزن ساختار اصلی بدنه را تحمل کند.

برای اینورترکردن تاورکرین و دریافت مشاوره با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

2_ دکل یا برج

بخش دیگری که می تواند مهم باشد، بخش دکل یا برج است. این بخش به صورت عمودی قرار داشته شده است و به پایه وصل می شود. دکل دارای ساختاری مشبک مثلثی است و کمک می کند تا تاور در برابر زلزله و یا باد قدرت داشته باشد.

3_ واحد چرخنده:

یکی دیگر از قسمت های جرثقیل واحد چرخنده است که از یک دنده و موتور ساخته شده است و به قسمت بالای دکل متصل می شود. این بخش به جرثقیل کمک می کند تا در امتداد محور چرخش یابد و از قسمت های مختلفی تشکیل شده است که عبارت اند از:

بخش های کمک کننده جرثقیل

1_ بازوی کار

بخشی افقی به منظور تحمل بار است که دارای چرخ دستی است که در امتداد آن قرار دارد تا بار را به داخل و خارج انتقال دهد.

روم باستان و اولین جرثقیل های برجی

2_ بازوی ماشینی

بخشی دیگر که به صورت افقی است و کوتاه تر است و می تواند موتور را در خود نگه دارد. این بازو شامل بخش هایی چون کنترل الکترونیکی، درام کابل و وزنه های بتنی برای حفظ تعادل

3_ کابین اپراتور

شامل بخشی است که در آن اپراتور به منظور هدایت و کنترل  جرثقیل قرار دارد.

ویژگی های مثبت تاور کرین

تا این بخش مقاله تا حدودی با تاور کرین آشنا شده اید و اکنون می خواهید بدانید که جرثقیل ها دارای چه ویژگی هایی هستند. جرثقیل ها این امکان را به شما می دهند تا بتوانید به راحتی با سخت ترین پروژه های درحال ساخت به خوبی عمل کنید. تاور کرین می تواند به شما برای بلند کردن و یا قرار دادن تیرآهن های فولادی و حمل مصالح ساختمانی، انتقال تجهیزات سنگین، بتن ریزی و بسیاری از موارد دیگر کمک کنند.

برای اورهال تاورکرین و دریافت مشاوره با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

تاور کرین ها برای سایت های ساختانی و صنعت ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. در حقیقت این امر به مراتب برای ساختمان هایی که بسیار بلند هستند بسیار مورد استقاده قرار می گیرد. جرثقیل می تواند هزینه ی نیروی کار را کاهش دهند و همین امر می تواند در صرفه جویی از وقت هم جلوگیری کند. جرثقیل می تواند پروژه های بزرگ را به اتمام برساند.

انواع تاور کرین

تاور کرین‌ها به دسته های مختلفی تقسیم می شوند:

کرین سرچکشی (Hammerhead Crane)

تاورکرین سر چکش یکی از انواع جرثقیل هایی است که به صورت افقی بلند به یک برج عمودی متصل می شود. همچنین به صورت افقی بر روی محل کار امتداد می‌یابد. در بخش های دیگر شما وزنه‌های تعادلی را می بینید که دارای کاربری خاص دیگری است. همچنین در بخش دیگر واگن برقی وجود دارد که کابل بالابر را در خود نگه می‌دارد، واگن برقی در امتداد جیب حرکت می‌کند. این بخش هم دارای کاربری متفاوتی است که به حمل و نقل کمک می کند.

نقشه تابلو برق تاور کرین چیست و چگونه استفاده می شود

کرین خود مونتاژ (Self-Erecting Tower Cranes)

کرین تاور خود نصب شونده یا خود مونتاژ نیازی به جرثقیل دوم ندارند و به تنهایی در محل قابل جمع شدن است. این ویژگی می تواند در این نوع جرثقیل ها باعث شود که هزینه ها را کاهش دهد. ویژگی حرکت دادن جرثقیل های خود مونتاژ به این صورت است که از روی زمین و از راه دور کنترل می‌شوند. این نوع تاور کرین ها به صورت مستقل عمل می کنند و به راحتی کار شما را پیش می برند.

کرین با بازوی لنگری (Luffing Jib Tower Crane)

تاور کرین بازو لنگری نمونه ای تاور کرین ها است که به منظور فضا های تنگ شهری می تواند برای شما مناسب باشد و نیاز شما را برطرف سازد. در این نوع جرثقیل ها که توسط اپراتور  کنترل می شود می‌تواند یک جیب لوفینگ را بالا یا پایین برده تا جرثقیل فضای کمتری را اشغال کند.

نتیجه گیری

تاور کرین ها با توجه به ویژگی هایی که برای ساخت و ساز وجود دارد دارای انواع متنوعی هستند و می توانند بسیار مناسب باشند. جرثقیل های کارگروهی و تاور کرین های ساخت سازه هم به همین صورت ویژگی های خاص خود را برای ارائه خدمات دارند.

جهت اطلاع از سرویس نگهداری ماهانه و سالانه تاور کرین تماس بگیرید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵