تاور کرین یکی از جرثقیل های برجی است که دارای اجزای خاصی است، اجزایی که روی هم سوار می شوند عبارت اند از: در اینجا به آموزش نصب تاورکرین روی شاسی و ریل می پردازیم.

فلش پل بازوری تاورکرین، واحد گردان تاور کرین، دکل، کاج و پایه تثبیت یا آنکر تاورکرین می باشد. جرثقیل به طناب بالابر، طناب سیم یا زنجیر و… است که با کمک این تجهیرات می تواند وسائل بسیاری را بلند کند. جرثقیل در صنعت حمل و نقل برای بارگیری و تخلیه بار و ساخت و ساز و صنایع تولیدی و مونتاژ تجهیزات سنگین استفاده می شود. جرثقیل تاور کرین می توانید اشیا سنگین را تا ارتفاع بسیار بالایی ببرد و کار شما را در زمینه ی مربوطه به پایان برساند.

 نصب تاورکرین روی شاسی و ریل به صورت ثابت

اگر تاورکرین به صورت موقت در یک محل نصب گردد و یا اگر امکان نصب داخل فونداسیون وجود نداشته باشد، نصب تاورکرین باید روی شاسی به صورت ثابت انجام بگیرد. در این حالت شاسی روی زمین مناسب قرار می گیرد و وزنه های تعادلی پایین هم می تواند در محل های مشخص شده قرار بگیرند.

برای خرید تاور کرین و دریافت مشاوره با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

نصب تاور کرین روی شاسی

 نصب جرثقیل برجی روی بوژی و به صورت ریلی:

برای نصب تاور کرین رو ریل باید طبق نقشه پروژه پیش روی کنیم، همچنین باید امکان استفاده از یک تاورکرین را در بلوک های مختلف وجود داشته باشد. نصب تاورکرین روی کالسکه بوژی و ریل گزینه خوبی است. تاورکرین می تواند در ایستگاه های کاری مورد استفاده قرار گیرد. نصب تاورکرین در این حالت و روی ریل انجام می شود.

سرتیفیکیت تاور کرین چیست و مراحل صدور آن چیست؟

تاور کرین چگونه اجرا می شود؟

تاور کرین تعداد زیادی اجزا های مختلفی دارد که می توانیم از آن برای پیشبرد کار ها در صنایع مختلف استفاده کنیم، در ادامه دربارهی نصب تاور کرین روی شاسی صحبت کرده ایم.

نصب قسمت شاسی و پایه تاور کرین

مرحله اول: در ابتدا باید به نصب قسمت شاسی تاور کرین بپردازید. بنابراین باید شاسی را روی پایه جرثقیل برج قرار دهید. سپس باید شاسی را روی صفحه با فشار دادن مهره ها و اجزای دیگر محکم کاری کنید. پس از سفت شدن مهره می توانید از سطح تعادل استفاده کنید تا چهار نقطه را مورد بررسی قرار دهید از این نظر که صاف است یا خیر؟

جهت اطلاع از سرویس نگهداری ماهانه و سالانه تاور کرین تماس بگیرید.

انحراف را در این قسمت بررسی کنید از این نظر که نباید بیشتر از یک و نیم میلی متر باشد. اگر غیر از این بود باید برای محکم کردن بین پایه و شاسی از صفحه فولادی استفاده کنید. بعد از تنظیم باید مهره ها را محکم‌کنید. هر قسمت را باید به صورت جدا گانه و دقیق محکم‌ نمایید. برای بالا بردن استحکام باید سعی داشته باشید که از پیچ و مهره استفاده کنید تا اتصال و سفت شدن آن با شاسی اتفاق بیوفتند.

باید پایه را به فوندانسیون وصل کنید‌. این قسمت مهم ترین بخش از نظر امنیت دستگاه است زیرا وزن جرثقیل و باری که حمل می شود به این بخش وارد می شود. به همین منظور نیاز است که از بهترین مواد برای طراحی و اجرای آن استفاده کرد‌. پایه تاور کرین با توجه به کاری که ارائه می کند متفاوت است پایه هایی متحرک وجود دارد یا پایه های ثابتی وجود دارند که هر کدام کار خاص خودشان را انجام می دهند.

خرید تاور کرین در شهرکرد

نصب سکشن اصلی تاور کرین

مرحله دوم:

در مرحله نصب سکشن باید آن را با پایه ثابت یا متحرک دستگاه وصل کرد. همچنین باید اشاره کنیم به ارتفاع جرثقیل های برج که با اضافه شدن تاور کرین بلند تر می شود. در این بخش پایه فولادی را دارید که باید نصب انجام گردد. نصب این بخش را باید کمک پیچ ها و جرثقیل متحرک با دقت بسیار بالایی انجام دهید.

نصب بخش دکل تاور کرین

مرحله سوم

که باید از دکل را تا قسمت بالایی و استاندارد جرثقیل بالا ببرید و باید درایور را بچرخانید همچنین بعد از به پایان رساندن این مرحله می توانید با کمک بالا بر و شل نمودن طناب، بخش استاندارد را از پایین به قسمت بالای پایه در محلی که اتصال وجود دارد ببرید. همچنین بعد از به پایان رساندن مراحل فوق باید به وسیله پیچ و مهره اتصالات را محکم کنید.‌ از این روش می توانید به نصب بخش دکل و مونتاژ بخش های دیگر بپردازید.

نصب قسمت بالای برج و کابین راننده

مرحله چهارم:

در این مرحله باید سعی داشته باشید که به نصب قسمت بالایی  و کابین راننده بپردازید. باید قبل از قسمت بالای برج آن را بلند کنید و بخش چرخشی بالا و پایین تاور کرین را جدا کنید و همچنین نیاز است تا چرخش پایین را به گونه ای تنظیم کنید تا تکیه گاهی برای تاورکرین بسازید. در نهایت باید به بخش چرخان بالایی جرثقیل رجوع کنید و به وسیله مکانیزم چرخشی آن را به پایان برسانید.

جهت اطلاع از صدور سرتیفیکیت تاور کرین روی لینک کلیک کنید.

تاثیر نوسانات دلار بر قیمت تاور کرین

همچنین نیاز است که قسمت بالابر را به قسمت استاندار وصل نمایید. برای بلند کردن برج باید دو صفحه انتقال را در جهت حرکت فشرده نصب کنید. باید میله کششی بلند و کوتاه را هم در ادامه نصب کنید.  برای جهت بازوی تعادی، دو میله کششی بالا را باید در بالای برج بگذارید. در نهایت باید تمامی بخش ها را بررسی کنید تا انجام دادن درست فرایند نصب برخودار گردید.

نصب بازوی تعادلی و تیرک تاور کرین

مرجله پنجم:

نصب بازوی تاور کرین یکی از بخش های مهمی است که باعث تعادل می شود. در نظر داشته باشید که قبل از نصب بازوی تعادلی و تیرک نیاز است تا میله کشش را به هم متصل سازید. و همچنین در مراحل بعدی می توانید با کمک میله کشش بر روی تیک تعادلی آن را نصب سازید. همچنین باید تمامی مراحل را به درستی دنبال کنید و بررسی کنید تا امکان ضربه یا مخدوش شدن برای آن فراهم نشده باشد.

برای خرید تاور کرین دست دوم کلیک کنید.

رول پین و پین شکاف را آماده سازید و چرخ دستی ها را نصب سازید و با قرقره و طناب بقیه ی کار را به پایان برسانید. برای اینکه مطمئن شوید طناب درست وصل شده است شاید نیاز به اشخاص زبده داشته باشید. بعد از این مرحله می توانید از نصب تیرک برخوردار شوید و سپس می توانید از مونتاژ ترانسفورماتور را نصب کنید و بعد از این مرحله می توانید تیرک را بلند کنید و بخش های مختلف اتصال را بررسی کنید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵