موبایل نوعی جرثقیل است که به وسیله ی کابل فولادی و یا جک های هیدرولیکی بسیار قدرتمند کنترل می گردد. در حقیقت این نوع جرثقیل به وسیله ی خودرویی که با Crawlers و یا با لاستیک بادی Rubber-Tired Carriers  بر روی کامیون نصب می شوند و حرکت می کنند. این نوع جرثقیل برای حمل و نقل و جابه جایی بسیار مورد استفاده قرار می گیرند. موبایل کرین موضوع این مقاله می باشد.

جهت نصب و پیاده سازی تاور کرین کلیک کنید.

در حقیقت نوع طراحی این نوع جرثقیل ها برآن بوده است که بتوانند به راحتی انواع بار و اجسام سنگین را جابه جا کنند. کاربردهای متفاوت و توان کار  این جرثقیل ها به این صورت است که برای شرایط مختلف ساخته شده است. موبایل کرین ها دارای اشکال  و انواع مختلفی هستند. ویژگی ها و کاربرد موبایل کرین ها به این صورت است که در کمترین زمان کار ها را به خوبی به پایان می رسانند و نیازی نیست که شرایط مربوط به نصب تخصصی و استقرار برای آن انجام گیرد.

جهت اطلاع از صدور سرتیفیکیت تاور کرین روی لینک کلیک کنید.

در هر صورت موبایل کرین می تواند بسیار کاربردی باشد؛ چرا که کار را در کمتر از 1 ساعت به پایان می رسانند و موبایل کرین توسط اپراتور در محل مورد نظر مستقر می شود و این کار در کوتاه ترین حالت ممکن صورت می گیرد، اما شاید دیگر تاور کرین ها به این صورت نباشند و برای نصب و اجرا نیاز به تخصصین دارند. در حقیقت این ویژگی یکی از بهترین مزیت های موبایل کرین است.

داخل کابین تاور کرین : قطعات و اجزای آن

بخش اصلی جرثقیل موبایل کرین

جرثقیل موبایل به دو بخش مجزا تقسیم می شود که می توانیم بگوییم:

بخش اول: تراک یا  کشنده

و بخش دوم: هیدرولیک جرثقیل

وظیفه اصلی در بخش اول این است که باعث جابه جایی و حمل جرثقیل می شود. در قسمت دوم هم نیازمند هیدرولیک جرثقیل هستیم که سازه ای پیچیده است. بنابراین در این بخش تلفیقی از چندین مکانیزم داریم که بتوان در مجموع ما را به هدف کاربری نزدیک تر نماید. از مکانیزم هایی که می توان به آن اشاره داشت، این است که می تواند از ادوات هیدرولیکی مکانیکی سازه های فلزی مدارات الکترونیکی انواع مکانیزم های انتقال نیرو و حرکت سیستم های مبدل و ذخیره انرژی و…  را اشاره کرد.

کاربرد موبایل کرین چیست؟

جرثقیل های سیار می توانند برای پروژه های سنگین صنعتی یا ساختمانی  تجهیزات بسیار مفید باشند. همچنین لازم به ذکر است که جرثقیل های سیار می توانند برای عملیات بالابر در انواع صنایع بسیار کاربردی باشد. جرثقیل های سیار را می توان برای هر چیزی که نیاز به بلند کردن، حمل و نقل و یا قرار دادن مواد سنگین دارد، استفاده کرد.

تعمیر تاورکرین خود را به یگانه کرین بسپارید.

 نوع کاربرد این موبایل کرین ها به شرح زیر است:

·        ساخت و ساز عادی، ساخت ساز شیب دار و بام ها

جرثقیل موبایل ها برای تجهیزات و حمل و نقل مواد و یا برای بلند کردن مصالح ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرند. موبایل کرین ها در صنعت ساختمان سازی نقش بسیار مهمی دارند. با موبایل کرین ساختمانی شیب دار می توانیم کاملا به سرعت و با کارآیی کامل شرایط کاری و انواع پروژه های خود را به راحتی  به پایان برسانیم.

بهترین مرکز اینورتر کردن تاور کرین در ایران

·        انتقال نیرو یکی از کاربرد های جرثقیل موبایل

موبایل کرین می تواند برای ایمنی و مدیریت صحیح مواد در بحث انتقال نیرو بسیار کارایی داشته باشد. و موبایل کرین می تواند در این زمینه بسیار مفید واقع گردد زیرا برای انجام هرگونه کار مرتبط با برق می تواند بسیار کاربردی باشد. موبایل کرین می تواند برای جابجایی اجزای سنگین به جرثقیل متحرک تمام زمین و یا جرثقیل کوچکتر با اتصال سبد انسانی برای انجام تعمیرات در ارتفاع بسیار کاربردی باشند همچنین موبایل کرین می تواند در بسیاری از صنایع مورد استفاده ی کارفرمایان باشد.

·        سیستم تهویه مطبوع

یکی از کاربرد های مختلف موبایل کرین که در این بخش می خواهیم آن را مورد بررسی دهیم این است که می تواند از بالا بر ها سیستم تهویه مطبوع برای بهبود شرایط استفاده کند.

برای اجاره تاورکرین و دریافت مشاوره با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

موضوعی که بسیار مهم است این است که واحد های تهویه مطبوع می توانند فوق العاده سنگین و حمل و نقل دشوار داشته باشند. در هر صورت با کمک موبایل کرین ها می توانیم برای انجام موثر تاسیسات و حمل و نقل استفاده کنیم. همچنین لازم به ذکر است که این پروژه ها نیاز به برنامه ریزی دقیق و عمل بالا بردن های گسترده دارند، بنابراین باید روش استفاده از این موبایل کرین را بدانیم.

·      انرژی باد

مونتاژ توربین هایی که بتواند برای پروژه و عملیات انرژی بادی مناسب باشند می تواند بسیار کاربردی و دارای اهمیت باشد. جرثقیل موبایل می تواند برای تاسیسات بادی بسیار دارای اهمیت باشد زیرا با توجه به انواع مختلفی که دارند می توانند از سخت ترین مراحل نصب عبور کنند و راحتی را به ارمغان آورند. موبایل کرین ها می توانند توربین های سنگین را در ارتفاعات ببرند و روند کار را سریع تر پیش ببرند. بنابراین این نکته در استفاده از تاور کرین ها می تواند بسیار حائز اهمیت باشد.

روش های اخذ تاییدیه استاندارد تاورکرین

موبایل کرین چگونه کار می کند؟

دکل بخش از قسمت عمودی موبایل کرین است که با کمک یک پایه بزرگ و سنگین محافظت می گردد؛ در این بخش وظیفه ای که دارد این است که بتواند در ارتفاعات بالاتر به راحتی کار را با سرعت بهتری انجام دهد؛ که کمک کننده است.

برای خرید تاور کرین دست دوم کلیک کنید.

در بخشی از بالای دکل واحدی کشنده ای است که از دنده یا موتور تشکیل شده است. همین مورد در جرقیل کمک می کند تا بتواند حالت چرخش داشته باشد. واحد کشی شامل لبه یا بازوی کار افقی است که با واگن برقی برای حمل بار کمک می گیرد. بازوی کوتاه ماشین هم شامل موتور جرثقیل است که با وزنه های بزرگ ضد بتنی می تواند برای اینکه بار دارای تعادل باشد، کمک کننده باشد. جرثقیل ها از سیستم قرقره استفاده می کنند تا بتوانند بار بیشتری را با کمک نیرو بالا ببرند.

برای فروش تاور کرین با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

چه مواردی را در رابطه با موبایل کرین باید رعایت کرد؟

جرثقیل موبایل ها دارای پایداری و استحکام بالایی هستند که به طناب، زنجیر و قلاب وصل هستند باید اتصالات را چک کنید. موبایل کرین به بوق؛ آینه، ترمز؛ دردگیر، ردیاب حرکت چراغ های عقب، محافظ و کنترل هایی مجهز است، که باید ایمنی لازم را رعایت کنید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵