جرثقیل های بزرگ و سنگین دارای اهمیت هستند زیرا با کمک آن ها می توانیم به هدایت بوم یا تلسکوپ جرثقیل بپردازیم. و جرثقیل های کوچک و سبک متحرک برای هدایت بوم و تلسکوب و سایر کنترل ها اتاقی مجزا ندارند ولی جرثقیل های متحرک بزرگ و سنگین دقیقا برعکس این جرثقیل های کوچک هستند و دارای اتاقی به اسم اتاق فرمان هستند.

همچنین جرثقیل ها توسط این اتاق ها کنترل می شوند و بارها را بلند می کنند و به مکان مورد نظر می برند. لیور جرثقیل موضوع مقاله است. در این بخش تمامی این کار ها را مقرون زحمات شخصی هستیم که  در این اتاق می نشیند و به آن اپراتور جرثقیل می گویند. ایشان در حقیقت هدایت را بر عهده می گیرد تا کار ها به صورت دقیق انجام می گیرد.

لیور جرثقیل چیست

در ابتدا باید بدانیم که لیور جرثقیل چیست! در حقیقت لیور جرثقیل برای کنترل های ایجاد شده است که در رابطه با آن ها می توان بوم یا تلسکوپ جرثقیل، جک های تعادل و سیم بکسل و قلاب جرثقیل را به درستی هدایت و کنترل کرد. در بسیاری از مواقع که این موارد را توضیح دادیم نکته ای که باید بسیار درنظر داشته باشید نکات ایمنی مربوط به آن ها است. جهت خرید تاور کرین کلیک کنید یا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

زیرا در صورت رعایت نکردن نکات ایمنی خطراتی شما را تهدید خواهد کرد که باعث می شود در صورت حمل و یا جابه جایی، چه اپراتور چه کارگر ها و دیگر افرادی که در آن جا قرار دارند دچار مشکلات و خطرات جدی شوند. بنابراین این ها تنها مواردی هستند که باید در نظر بگیرد.جهت خرید تاور کرین دست دوم کلیک کنید یا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

کنترل لیور جرثقیل به چه صورت اجرا می گردد

لیور یا اتاق فرمان جرثقیل، بخش مهمی است که تمامی ویژگی های کنترل کننده جرثقیل در آن قرار دارد، در مطالب فوق سعی شد مواردی را به صورت کوتاه در این باره توضیح دهیم که لیور جرثقیل به چه صورت است. در ادامه به بررسی این موضوع می پردازیم.جهت اجاره تاور کرین کلیک کنید یا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

کنترل حرکت جرثقیل به چه صورت است

همانطور که گفته شد حرکت جرثقیل های بزرگ و کوچک توسط اپراتور و یا راننده کابین صورت می گیرد که در هر دو جرثقیل، نیاز داریم حرکت جرثقیل را با استفاده از امکاناتی که درون آن قرار داده شده است، کنترل سازیم.جهت اورهال تاور کرین کلیک کنید یا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

از نظر بررسی نوع جرثقیل ها که کدام جرثقیل دارای کابین است و کدام چه موردی دارند باید بگوییم که تاور کرین ها برای پروژه های ثابت عمرانی و ساختمانی و برج ها استفاده می شوند که تاور کرین یا جرثقیل ثابت دارای اتاقی برای کیفیت کنترل دارند که اپراتور در بالاتری بخش وجود دارند و بار ها را حمل و هدایت می کند.جهت سرویس نگهداری ماهانه تاور کرین کلیک کنید یا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

جرثقیل های سقفی و بازویی و آویز هم فقط فقط هم دارای یک کابین هستند، که برای هدایت یا کنترل می باشد و دیگر کابینی در آن ها دیده نمی شود. و جرثقیل های لقمه گیز یا کارگاهی دارای یک کابین هستند. جهت خرید آسانسور کارگاهی کلیک کنید یا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

که برای هدایت بوم جرثقیل، کنترل جرثقیل، هدایت رانندگی توسط آن صورت می گیرد. در هر صورت بسیاری جرثقیل ها دارای یک کابین برای کنترل هستند. همچنین لازم به ذکر است که اتاق فرمان جرثقیل در جرثقیل های متحرک ماشینی از 7 تن تا تناژ های بالاتری وجود دارد.جهت اجاره آسانسور کارگاهی کلیک کنید یا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

وظایف اتاق فرمان جرثقیل

یکی از مهم ترین ویژگی های لیور جرثقیل این است که به بررسی وظایف اتاق فرمان بپردازیم. زیرا این بخش بسیار در نوع کاربرد و ویژگی های جرثقیل بسیار تاثیر گذار است. وظایف جرثقیل ها این است که بتوانند بار را به صورت هایی مختلفی که نیاز است. هدایت و حمل و نقل کنند. جرثقیل ها برای حمل و برای کنترل وینچ و هدایت بار که توسط جرثقیل بالا یا پایین می شود. جهت تعمیر آسانسور کارگاهی کلیک کنید یا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

نیازمند مجموعه ای است که بتواند کار ها صبق اصول کنترل سازد. کنترل ها در جرثقیل بسیار دارای حساسیت هستند. که تمامی این کار ها توسط شخصی که به آن اپراتور می گویند اجرا می گردد. این ویژگی ها در هر دو جرثقیل ها وجود دارد، هم جرثقیل های ماشین کوچک، هم جرثقیل های ماشین بزرگ. کنترل بوم و تلسکوب از کابین انجام نمی شود. جهت نصب و پیاده سازی آسانسور کارگاهی کلیک کنید یا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

کنترل بوم و تلسکوپ جرثقیل و سایر مواردی که به آن ها در جرثقیل های کوچک نیاز است. به این صورت است که توسط لیور ها در جرثقیل ها قرار گرفته اند؛ انجام  می گیرد. اما در مورد جرثقیل های بزرگ تر باید بگوییم که کابینی برای هدایت و کنترل بوم و تلسکوپ قرار دارد که آموزش های لازم در این باره وجود دارد و اپراتور برای کسب مهارت خویش باید آن را پیگیری کند.جهت اینورتر کردن آسانسور کارگاهی کلیک کنید یا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

نکات ایمنی که در رابطه با لیور جرثقیل وجود دارد چیست

چند نکته درباره ی اپراتور می گوییم سپس درباره ی شیوه ی کار صحبت می کنیم. اپراتور قبل از اینکه با جرثقیل کار کند باید نکاتی را در نظر بگیرد. که که آیا از نظر فنی جرثقیل سالم است یا خیر؟ تمامی ویژگی ها را باید بررسی کند. و قفل های حرکت پل در محوطه باز را باید آزاد سازد. برای اعلام آمداگی باید زنگ را به صدا در بیاورد.جهت اورهال آسانسور کارگاهی کلیک کنید یا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

  • مهم ترین نکته ای که وجود دارد برای استفاده ی درست صد درصد باید از نظر روحی و جسمی کاملا سالم و سرحال باشید. توصیه می شود اگر خواب آلود، عصبانی، خسته، بیمار هستید هرگز در لیور جرثقیل حضور نیابید.جهت اینورتر کردن تاور کرین اسلامشهر کلیک کنید یا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.
  • به جز شما که با نوع و نحوه ی کار آشنا هستید، کس دیگه ای را نباید اجازه دهید وارد لیور شود.
  • برای تحویل دادن جرثقیل به اشخاص دیگر بدون اجازه ی سرپرست نباید انجام گیرد.جهت اینورتر کردن آسانسور کارگاهی اسلامشهر کلیک کنید یا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.
  • وقتی با کمک جرثقیل باری را از روی زمین برداشتید، نباید کابین را ترک کنید، زیرا باعث بروز اتفاقات نادرستی می شود که شاید باعث خرطراتی چون از دست دادن جان شخصی گردد.
  • هرگز باری را که از توانایی جرثقیل بیشتر است را نباید بلند کنید.
  • کشیدن بار با قلاب جرثقیل اشتباه و ممنوع است زیرا خطراتی را به همراه دارد.جهت خرید تاور کرین اسلامشهر کلیک کنید یا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.
  • اگر بار را می خواهید روی تریلی یا واگن قطار خالی کنید باید ببینید که شخصی داخل آن است یا خیر. در صورتی که کسی درون آن باشد باعث بروز خطرات جانی می شود، بنابراین دقت لازم را داشته باشید.جهت خرید آسانسور کارگاهی اسلامشهر کلیک کنید یا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.
۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۴.۵ از ۵