سیم بکسل را اگر از نزدیک دیده باشید به خوبی می دانید که این طناب های فولادی دارای چه نوع ساختاری هستند. تعدادی رشته های فولادی که از پیچش سیم های فولادی حاصل شده اند دور تا دور یک مغزی را احاطه کرده اند و تشکیل یک طناب قطور فولادی را داده اند که در عین استحکام دارای انعطاف پذیری بالایی می باشد و مناسب برای حمل جرثقیل، کلایمر، حمل آسانسور، حفاری و حمل و نقل دریایی می باشند.  موضوع سیم بکسل گالوانیزه جرثقیل می باشد.

جهت نصب و پیاده سازی تاور کرین کلیک کنید.

سیم بکسل گالوانیزه چیست؟

سیم بکسل ها اساسا دارای دو نوع روغن اندود شده و یا آبکاری شده توسط گالوانیزه هستند که به سیم بکسل گالوانیزه معروف می باشند. ضخامت لایه گالوانیزه ای که روی این نوع از سیم بکسل را پوشش داده در حدود 100 تا 130 میکرون می باشد. البته این نرخ مربوط به سیم بکسل گالوانیزه گرم می باشد که مختص استفاده برای جرثقیل ها و وینچ ها می باشد. ضخامت پوشش روی بر سطح سیم بکسل گالوانیزه سرد در حد 25 میکرون می باشد.

برای فروش تاور کرین با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

و سیم بکسل گالوانیزه گرم با پوشش روی و کروم دارای ظاهری مات و کدر با سطحی غیر یکنواخت بوده و رنگ آن خاکستری می باشد. در حالی که سیم بکسل گالوانیزه سرد سطحی براق و صاف را دارا می باشد.

در آبکاری سیم بکسل به روش گالوانیزه گرم، سیم بکسل را بعد از عبور دادن از فریند تمیزکاری هفت مرحله وارد حوضچه های روی مذاب می کنند به نحوی که مغزی سیم ها نیز آبکاری می شود. در فرآیند گالوانیزاسیون سرد اما فرآیند پوشش دهی و آبکاری به صورت الکتروگالوانیزه می باشد و سطح سیم بکسل به اندازه روش قبلی پوشش دهی قدرتمندی نخواهد داشت.

برای اجاره تاورکرین و دریافت مشاوره با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

نکاتی که باید برای نصب پایه ثابت تاورکرین توجه کنید

در ادامه قصد داریم مزایا و معایب سیم بکسل گالوانیزه را شرح دهیم بنابراین با ما همراه باشید.

مقاومت بالای سیم بکسل گالوانیزه در برابر زنگ زدگی

سیم بکسل گالوانیزه شامل سیم بکسل گالوانیزه سرد و گرم می شود. سیم بکسل گالوانیزه گرم دارای پوشش ضخیمی از روی می باشد. سیم های فولادی در فرآیند گالوانیزاسیون گرم درون حوضچه ای از روی مذاب با دمای 460 تا 600 درجه سانتیگراد وارد می شوند. آبکاری این نوع سیم بکسل گالوانیزه به قدری قدرتمند است که پوشش گالوانیزه به مغزی سیم بکسل نیز نفوذ کرده و هیچ گونه خراشی نمی تواند سیم بکسل را مورد هجوم آثار مخربی چون زنگ زدگی و پوسیدگی قرار دهد. سیم بکسل گالوانیزه سرد یا الکتروگالوانیزه نیز دارای این خاصیت می باشد با این تفاوت که میزان مقاومت آن در برابر اکسیداسیون کمتر از سیم بکسل گالوانیزه گرم می باشد.

تعمیر تاورکرین خود را به یگانه کرین بسپارید.

مقاومت بالای سیم بکسل گالوانیزه در برابر خوردگی

سیم بکسل گالوانیزه دارای ساختاری مقاوم در برابر خوردگی مواد شیمیایی می باشد و برای محیط هایی که در معرض آب نمک، مواد شیمیایی و رطوبت قرار دارند انتخاب مناسبی خواهد بود. این سیم ها در اثر مواجه با اسیدها و حلال ها دچار خوردگی و واکنش دهی نخواهند شد. خنثی بودن روکش آبکاری شده در اثر مواجهه با اسیدها و بازها موجب مقاومت بالای سیم بکسل در محیط های شیمیایی خواهد شد. استفاده از این نوع سیم بکسل برای جرثقیل هایی که در عملیات حفاری و ساختمانی استفاده می شوند می تواند بسیار مفید فایده باشد.

سیم بکسل گالوانیزه جایگزین مناسب برای سیم بکسل استیل

در مناطقی که از لحاظ شرایط آب و هوایی جزو اقلیم های مرطوب به شمار می روند باید از سیم بکسل هایی با مقاومت بالا در برابر خوردگی و پوسیدگی استفاده کرد. اولین گزینه ای که در این شرایط می توان انتخاب کرد سیم بکسل استیل است. سیم بکسل های استنلس استیل دارای مقاومت بالایی در برابر اکسید شدن هستند با این حال قیمت آن ها چندان اقتصادی نیست. برای رقم زدن صرفه اقتصادی بیشتر می توان سیم بکسل گالوانیزه را جایگزین سیم بکسل های استیل در این شرایط نمود. قیمت سیم بکسل گالوانیزه نسبت به سیم بکسل استیل قیمتی مقرون به صرفه تر می باشد.

پرداخت سطحی تمیز

از نکات مثبتی که در مورد سیم بکسل الکتروگالوانیزه وجود دارد بهره مندی از سطحی پرداخت شده و تمیز می باشد. و از آنجایی که سیم بکسل گالوانیزه دارای پوششی از روی و کروم می باشد سطح آن مات، تمیز و عاری از هر گونه ناصافی می باشد. روکش روی، سطح سیم بکسل را به صورت یکنواخت پوشش داده است.

برای اینورترکردن تاورکرین و دریافت مشاوره با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

تأثیر جرثقیل های برجی موقت بر روند ساخت و ساز

سیم بکسل گالوانیزه چه نقاط ضعفی دارد؟

همچنین سیم بکسل گالوانیزه گرم در دمای بالایی پوشش دهی می شود و لایه آبکاری شده ی آن دارای ضخامت بیشتری در حدود 10 برابر سیم بکسل الکتروگالوانیزه است بنابراین می تواند در محیط هایی با احتمال خوردگی و اکسیداسیون بالا مقاومت بیشتری از خود نشان دهد در حال که سیم بکسل الکتروگالوانیزه مقاومت سیم بکسل گالوانیزه گرم را ندارد و عمر مفید آن کوتاه است. بنابراین با قرار گرفتن در معرض عوامل محیطی ممکن است پوشش آبکاری شده را به سادگی از دست دهد.

جهت اطلاع از صدور سرتیفیکیت تاور کرین روی لینک کلیک کنید.

سیم بکسل گالوانیزه سرد یا همان الکتروگالوانیزه دارای قیمت اقتصادی تری نسبت به سیم بکسل گالوانیزه گرم می باشد. از سیم بکسل گالوانیزه گرم برای جرثقیل ها و وینچ ها استفاده می شود.

آبکاری سیم بکسل گالوانیزه گرم در دمای 600 درجه و آبکاری سیم بکسل گالوانیزه سرد در دمای 260 درجه سانتیگراد صورت می پذیرد. بنابراین سیم بکسل گالوانیزه سرد آسیب پذیر تر از نوع دیگر می باشد. شاید حتی یک خراش سطحی در سیم بکسل گالوانیزه سرد منجر به آسیب دیدگی و پوسیدگی سیم بکسل شود.

برای خرید تاور کرین دست دوم کلیک کنید.

از طرفی سیم بکسل گالوانیزه گرم دارای سطح ناصافی می باشد و پرداخت سطحی آن به اندازه سیم بکسل الکتروگالوانیزه تمیز و یکدست نیست. همچنین ممکن است پوشش دهی گالوانیزه در تمام طول سیم بکسل به صورت یکنواخت و با ضخامت یکسان ایجاد نشود.

نتیجه گیری در مورد سیم بکسل گالوانیزه جرثقیل

سیم بکسل گالوانیزه دارای پوششی از روی و کروم بر سطح خود می باشد. این پوشش موجب مقاومت فولاد در برابر خوردگی، زنگ زدگی و پوسیدگی خواهد شد. و همچنین سیم بکسل گالوانیزه گرم به دلیل مقاومت بالاتری که در برابر هجوم اکسیداسیون دارد، با قیمت بیشتری نسبت به سیم بکسل گالوانیزه سرد به فروش می رسد. با این حال هر دو نوع از سیم بکسل گالوانیزه دارای کاربردهای فراوانی در اقلیم های مرطوب و محیط هایی با بخارات اسیدی هستند.

برای اورهال تاورکرین و دریافت مشاوره با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

آموزش برای روش استفاده از آسانسور کارگاهی
۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵