جرثقیل ها یکی از اساسی ترین عناصر در فرآیندهای راهسازی و ساختمان سازی هستند. جابجا نمودن اجسام سنگین و بزرگ باید توسط جرثقیل صورت پذیرد. این روزها تعداد پروژه های صنعتی و ساختمانی در حال گسترش می باشد. تکنیک های مختلفی از ساختمان سازی در حال اجراست و لازمه اجرای این تکنیک ها استفاده از تجهیزات مدرن و پیشرفته ساختمان سازی می باشد. کاربرد جرثقیل خزنده موضوع مورد نظر می باشد.

جهت اطلاع از صدور سرتیفیکیت تاور کرین روی لینک کلیک کنید.

انواع مختلفی از جرثقیل ها از جمله جرثقیل برجی یا تاور کرین، جرثقیل سقفی، جرثقیل دروازه ای، جرثقیل بازویی و جرثقیل خزنده در پروژه های صنعتی و ساخت و ساز مورد استفاده قرار می گیرند. در این مطلب قصد داریم تمرکز را روی کاربرد جرثقیل خزنده بگذاریم و پیرامون این تجهیز مهم به گفتگو بپردازیم. بنابراین ما را همراهی کنید.

برای خرید تاور کرین و دریافت مشاوره با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

آشنایی با جرثقیل خزنده

جرثقیل خزنده یکی از انواع جرثقیل های موبایل می باشد که دارای بازویی متحرک است. بنابراین جرثقیل قادر است بدون نیاز به حرکت کردن بر اساس مرکز ثقلی که دارد اقدام به برداشتن بارهای سنگین و جابجایی آن ها نماید. جرثقیل خزنده را با نام Crawler نیز می شناسند. حرکت جرثقیل خزنده با استفاده از محرک خزنده زنجیری صورت می پذیرد.در اصطلاح آمریکایی به این جرثقیل ها کاتر پیلار هم گفته می شود.

برای خرید تاور کرین دست دوم کلیک کنید.

انواع جرثقیل خزنده

برخی از انواع جرثقیل های خزنده قادرند همزمان که در مکانی ثابت توقف کرده اند به دور خود چرخش داشته باشند. این جرثقیل ها دارای سازه چرخنده هستند و می توانند دارای بازوی مشبک یا خرپایی باشند. برخی از جرثقیل های خزنده نیز دارای بازویی تلسکوپی هستند. میله تلسکوپی در جرثقیل خزنده قادر به تغییر اندازه می باشد اما میله مشبک در این جرثقیل ها ثابت است و قادر به تغییر اندازه نیست. بنابراین می توان جرثقیل خزنده را از لحاظ بازویی به دو نوع میله تلسکوپی و میله خرپایی دسته بندی کرد.

جهت اطلاع از سرویس نگهداری ماهانه و سالانه تاور کرین تماس بگیرید.

بهترین برندهای آسانسور کارگاهی کدامند؟

جرثقیل خزنده از لحاظ عملکرد نیز دارای دو نوع مختلف جرثقیل خزنده سبک و جرثقیل خزنده بالابر لیفت کرین می باشد. جرثقیل های خزنده بالابر می توانند بین 100 تا 1200 تن باز را جابجا کنند. کاربرد جرثقیل خزنده

مزایای استفاده از جرثقیل خزنده

جرثقیل خزنده همانطور که گفته شد دارای چرخ های زنجیری و شیاردار می باشد. این نوع جرثقیل دارای قابلیت های مثبت و مفیدی می باشد که یکی از آن ها تقسیم وزن در نقاط مختلف است. بنابراین تمام وزن جرثقیل و بار آن روی چرخ ها متمرکز نخواهد شد. به همین دلیل می توان از جرثقیل خزنده در زمین هایی با خاک سست و نرم استفاده کرد. چرا که این نوع جرثقیل ها در زمین هایی با خاک سست فرو نخواهند رفت و به راحتی بر سطح زمین حرکت می کنند. این جرثقیل ها همچنین می توانند در زمین های ناهموار نیز حرکت کنند در حالی که جرثقیل های چرخ لاستیکی چنین امکانی را دارا نیستند.

برای اورهال تاورکرین و دریافت مشاوره با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

هر چند که سرعت حرکت جرثقیل خزنده نسبت به سرعت حرکت جرثقیل با چرخ های لاستیکی کمتر است اما می توان ایمنی آن را در سطح بالاتری برآورد کرد. جرثقیل خزنده همچنین در برابر جرثقیل هایی که دارای چرخ های لاستیکی هستند قادر اند وزن بیشتری را تحمل کنند و در زمین های شیبدار حرکت کنند.

بخش های مختلف جرثقیل خزنده

جرثقیل خزنده دارای بخش های مختلفی می باشد. مهم ترین بخش هایی که در جرثقیل خزنده می توان به آن اشاره کرد سیستم پیش رانش و سیستم چرخ های زنجیری است. اتاق کنترل و کابین در بخش فوقانی زنجیر موتور واقع شده اند. میله هیدرولیکی نیز در بالای کابین قرار دارد. این جرثقیل ها می توانند انواع مختلفی از بازویی ها همچون بازویی خرپایی، بازویی مسبک و یا بازویی تلسکوپی را دارا باشند.

جهت نصب و پیاده سازی تاور کرین کلیک کنید.

جرثقیل سبددار چه کاربردی دارد؟

قلابی که در انتهای بازویی قرار دارد و متصل به کابل است نیز وظیفه بلند کردن اجسام سنگین و جابجا نمودن آن ها را به عهده دارد. کاربرد جرثقیل خزنده

کاربرد جرثقیل خزنده چیست؟

جرثقیل خزنده همانطور که گفته شد قادر است در زمین هایی با خاک نرم و سست حرکت کند. از این جرثقیل ها برای عملیات تخریب، سد سازی، ساخت پل، جاده سازی، بارگیری محموله های سنگین و دفع زباله ها استفاده می شود. جرثقیل خزنده قادر است در زمین های شیبدار با شیب کم حرکت کند. از جرثقیل خزنده همچنین در پروژه های صنعتی، نیروگاه ها، پالایشگاه ها و تاسیسات پتروشیمی استفاده می شود.

برای اینورترکردن تاورکرین و دریافت مشاوره با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

آزمایشات دوره ای جرثقیل خزنده

جرثقیل ها بر اساس نوع ساختمان و کاربردی که دارند باید مورد آزمایشات دوره ای قرار گیرند. جرثقیل خزنده نیز جزو جرثقیل هایی است که باید آزمایشات دوره ای در مورد آن طی شود. از جمله مهمترین تست هایی که در جرثقیل خزنده باید صورت پذیرد بررسی وضعیت زنجیر و روغنکاری آن می باشد. عملکرد بهینه جرثقیل خزنده به روان بودن زنجیر ها بستگی دارد.

برای فروش تاور کرین با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

بنابراین بسیار مهم است که در دوره های نگهداری و تعمیرات روغنکاری زنجیرها چک شود. این زنجیرها باید از لحاظ سایش و خوردگی و همچنین شل بودن اتصلات مورد بررسی قرار گیرند و در صورت لزوم اتصالات آن تنظیم شوند.

معایب جرثقیل خزنده چیست؟

از جمله معایب جرثقیل خزنده این است که سرعت این جرثقیل ها نسبت به جرثقیل های چزخ لاستیکی کمتر است. بنابراین ممکن است استفاده از آن ها روند اجرای پروژه را کند نماید. از طرفی ممکن است جرثقیل های خزنده به سطح جاده آسیب وارد کنند.

تعمیر تاورکرین خود را به یگانه کرین بسپارید.

ایمنی و نکات آموزشی کار با جرثقیل ها

جرثقیل های چرخ زنجیری یا همان جرثقیل خزنده دارای قابلیت مانور کمتری می باشد. بنابراین در پروژه هایی که نیاز به مانور سریع و فرز جرثقیل وجود دارد استفاده از جرثقیل خزنده چندان مناسب نیست.

نتیجه گیری در مورد کاربرد جرثقیل خزنده

بهترین برندهای جهانی که در زمینه تولید جرثقیل فعال هستند اهدافی همچون تولید تجهیزاتی با ایمنی بالا، قابلیت های پیشرفته، سرعت و ظرفیت بهینه و طراحی حرفه ای را دنبال می کنند. از جمله این برندها می توان به برند LIEBHER، برند SENNEBOGEN، برند HITACHI، برند TEREX و برند HOVAGO اشاره کرد. یکی از چالش هایی که به طور سالانه جان عده زیادی از کارکنان پروژه های صنعتی و ساخت و ساز را می گیرد عدم استفاده از تجهیزات استاندارد می باشد.

برای اجاره تاورکرین و دریافت مشاوره با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

یکی از مهمترین این تجهیزات جرثقیل خزنده است که برای حمل بارهای بزرگ از آن استفاده می شود. جرثقیل خزنده دارای انواع مختلفی از لحاظ اندازه و نوع هستند و هر کدام می توانند قابلیت های خاص خود را داشته باشند. بنابراین برای اجرای انواع پروژه های ساختمانی و صنعتی نیاز است که از نوع خاصی از جرثقیل خزنده بر اساس نیاز پروژه استفاده شود.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵