تنوع و گوناگونی پروژه ها منجر به این شده است که طراحان و تولیدکنندگان جرثقیل، متناسب با نیازهای پروژه های گوناگون اقدام به تولید انواع جرثقیل نمایند. جرثقیل بوم کامیون نیز یکی از انواع جرثقیل ها می باشد که نسبت به سایر جرثقیل ها دارای انعطاف پذیری بیشتری بوده و قادر به بالا بردن سرعت اجرای پروژه می باشد. در ادامه قصد داریم شما را بیشتر با زوایای کاربرد جرثقیل بوم کامیون آشنا کنیم بنابراین با ما همراه باشید.

تعمیر تاورکرین خود را به یگانه کرین بسپارید.

جرثقیل بوم کامیون چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

جرثقیل بوم کامیون نوعی تاور کرین می باشد که از آن برای پروژه های عمرانی کوچک استفاده می شود. این تاورکرین را برای مونتاژ سایر جرثقیل ها نیز استفاده می کنند چرا که دارای سرعت عملکرد بالایی بوده و انعطاف پذیری آن بسیار خوب است. بنابراین در طی مدت زمان محدود می توان از این تاورکرین برای اجرای چند پروژه کوچک استفاده کرد و آن ها را به ثمر رساند.

برای اجاره تاورکرین و دریافت مشاوره با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

مزیت های استفاده از جرثقیل بوم کامیون چیست؟

از جمله مزیت هایی که جرثقیل بوم کامیون دارا می باشد ابعاد کوچک آن است. به همین دلیل می توان از این جرثقیل در فضاهای کاری محدود با متراژ پایین استفاده کرد؛ در واقع جایی که امکان ورود جرثقیل های بزرگ وجود ندارد. از طرفی می توان گفت که استفاده از جرثقیل بوم کامیون منجر به صرفه اقتصادی برای پروژه خواهد شد. این جرثقیل ها دارای هزینه حمل و نقل کمتری هستند و نیاز به مصرف سوخت در آن ها کمتر می باشد.

برای اورهال تاورکرین و دریافت مشاوره با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

معرفی 5 شرکت برتر تولید کننده جرثقیل در دنیا

از جرثقیل بوم کامیون می توان در شرایط زمینی ناهموار استفاده کرد. بنابراین در زمین هایی که دارای پشتی بلندی های زیاد هستند می توان از این جرثقیل استفاده نمود. طراحی جمع و جور و قابلیت حرکت در زمین های ناهموار این جرثقیل را به دستگاهی انعطاف پذیری و کلیدی بدل نموده. طراحی ساده و طول عمر مفید بالا از دیگر مزیت های جرثقیل بوم کامیون می باشد. این جرثقیل دارای تعداد اجرای کمتری نسبت به سایر جرثقیل ها می باشد و میزان استهلاک آن به مراتب کمتر است. 

برای اینورترکردن تاورکرین و دریافت مشاوره با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

جرثقیل بوم کامیون به مونتاژ در محل کار احتیاج ندارند بنابراین می توان با سرعت عمل بیشتری آن را برای اجرای پروژه به کار گرفت. ظاهر این جرثقیل ها ممکن است در ابتدا شما را به اشتباه بیندازد چرا که بیشتر به یک کامیون یا تراک کوچک شباهت دارند تا جرثقیل با این حال بعد از باز شدن بوم کامیون که در عقب آن تعبیه شده شباهت بیشتری به جرثقیل پیدا خواهند کرد.

کاربرد های جرثقیل بوم کامیون چیست؟

از جمله کاربردهای جرثقیل بوم کامیون باید به استفاده از این تاورکرین در پروژه های عمرانی کوچک اشاره کرد. این جرثقیل قابلیت پوشش دهی پروژه های عمرانی وسیع را دارا نمی باشد و به دلیل ابعاد کوچک و سرعت بالایی که دارد در پروژه های کوچک بسیار تا بسیار کاربردی ظاهر می شود. جرثقیل بوم کامیون را می توان در صنایعی چون صنعت برق، مخابرات، خدمات شهری همچون نصب بیلبورد و پروژه های شهرسازی، جنگلداری و منابع طبیعی مورد استفاده قرار داد.

جهت اطلاع از سرویس نگهداری ماهانه و سالانه تاور کرین تماس بگیرید.

بچینگ چیست؟

این جرثقیل ها همچنین در مدیریت و حمل پسماندها، پروژه های معدنی کوچک، پروژه های نگهداری و تعمیرات، نظافت سازه ها، خدمات اضطراری چون عملیات امداد و نجات و آتش نشانی، تعمیرات سازه، تعمیرات و ساخت جرثقیل های بزرگ، حمل و نقل و بازرسی از تاسیسات نیز کاربرد داشته باشند. به طور کلی از آنجایی که این جرثقیل ها قابلیت حمل و نقل ساده ای دارند می توان از آن ها در تمام پروژه های کوچک تا متوسط استفاده کرد.

بخش های مختلف جرثقیل بوم کامیون

جرثقیل بوم کامیون همچون سایر جرثقیل ها دارای بخش های مختلفی می باشد. از جمله این بخش ها می توان به مرکز چرخش، جک های تعادلی عقب، شاسی کامیون، ستون چرخشی، جک های تعادلی جلو، وینچ تاور کرین، بوم، جک بوم، قلاب، قسمت تلسکوپی بوم، قطع کننده الکتریکی و قرقره انتهایی بوم اشاره کرد. 

انواع جرثقیل بوم کامیون

انواع جرثقیل بوم کامیون از لحاظ ساختمان اصلی شباهت زیادی به هم دارند با این تفاوت که در برخی موارد متمایز از هم می باشند. به عنوان مثال یکی از مهمترین نکات تمایز انواع جرثقیل بوم کامیون، ظرفیت آن ها می باشد. پارامترهایی چون برند جرثقیل بوم کامیون، حداکثر جریان روغن سیستم هیدرولیک، حداکثر فشار سیستم هیدرولیک، ابعاد جرثقیل، نوع شاسی کامیون، وزن جرثقیل، ظرفیت مخزن نفت، حداکثر ارتفاع و زاویه چرخش و نوع بوم از جمله پارامترهایی هستند که منجر به تنوع در این جرثقیل ها شده اند. طبیعتا تنوع در این پارامترها تنوع در قیمت را نیز به دنبال خواهد داشت.

برای فروش تاور کرین با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

ایمنی جرثقیل بوم کامیون

برای حفظ سطح ایمنی، جرثقیل بوم کامیون باید توسط یک اپراتور حرفه ای و مسلط رانده شود. بنابراین راننده کامیون باید فردی ماهر و آموزش دیده باشد که گواهینامه های لازم را اخذ نموده باشد. اجرای تمام دستور العمل های عملیاتی و توجه به چک لیست جرثقیل بوم کامیون از جمله چک کردن سیم بکسل و بوم از مهمترین نکات ایمنی می باشد. ارتفاع بوم نسبت مستقیمی با حداکثر بار قابل حمل توسط جرثقیل دارد بنابراین باید توجه ویژه ای به این مورد شود.

جهت اطلاع از صدور سرتیفیکیت تاور کرین روی لینک کلیک کنید.

نصب تاور کرین چقدر طول می کشد؟

انواع جرثقیل بوم کامیون دارای استانداردهای خاص خود هستند به این صورت که هر کدام دارای حداکثر ظرفیت، شعاع کاری، ارتفاع و بار تعریف شده ای هستند که باید طبق آن عمل کرد. رعایت نکات ایمنی توسط جرثقیل بوم کامیون می تواند منجر به کاهش قابل توجه خطرات شود.

برای خرید تاور کرین و دریافت مشاوره با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

از جمله مهمترین امکانات ایمنی جرثقیل بوم کامیون می توان. به سیستم رلیف هیدرولیک، سیستم قفل گردان، سیستم اتوماتیک ترمز، قفل ایمنی قلاب، نمایشگر زاویه بوم، نمایشگر میزان بار، سیستم هشدار حرکت وینچ، سیستم بازدارنده بار اضافی و چک والو پایلوت سیستم تعادل اشاره کرد. بنابراین اپراتور جرثقیل بوم کامیون باید به خوبی به سیستم ایمنی جرثقیل اشراف داشته باشد. و قادر به کنترل حرفه ای آن باشد.

نتیجه گیری

جرثقیل بوم کامیون نوعی جرثقیل کاربردی و کارآمد می باشد. که در پروژه های عمرانی کوچک به خوبی ایفای نقش می کند. این جرثقیل قابلیت چرخش 360 درجه داشته و آزادانه قادر به حرکت می باشد. اقتصادی بودن استفاده از جرثقیل بوم کامیون منجر به کاربرد فراوان آن. در پروژه های شهری همچون پروژه های تاسیسات برق و مخابرات شده است.

جهت نصب و پیاده سازی تاور کرین کلیک کنید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵