تاورکرین یا جرثقیل برجی امروزه از اهمیت بالایی برخوردار است. از این جرثقیل ها به خوبی برای حمل بارهای سنگین جهت ساختمان سازی استفاده می شود. تاورکرین ها در انواع مختلف ساخته می شوند و باعث افزایش سرعت کارها در ساختمان سازی می شوند. یک تاورکرین دارای قطعات و بخش های مختلفی است. بخشی از این بخش ها مکانیکی و بخشی نیز برقی هستند. تابلو برق تاورکرین موضوع کاربردی مورد بررسی می باشد.

برای خرید تاور کرین و دریافت مشاوره با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

یکی از بخش های مهم در یک تاورکرین، تابلو برق است. تابلوبرق قسمتی است که برق تاورکرین را به خوبی تامین و تنظیم می کند. تابلوبرق در واقع قسمتی است که تجهیزات الکتریکی تاورکرین در آن قرار می گیرند  و دارای اهمیت زیادی است. یکی از مهم ترین کارها برای تاورکرین، نصب تابلوبرق می باشد. در این مطلب به نصب تابلوبرق در تاورکرین پرداخته شده است. 

تابلو برق تاورکرین چیست؟

تابلو برق تاورکرین بخشی از تاورکرین است که کلیه اجزای برقی برای کنترل تاورکرین در آن قرار دارد. تابلوبرق در واقع بخشی است که کار تغذیه الکتروموتورها را انجام می دهد. تابلوبرق به خوبی جریان و ولتاژ مد نظر برای استفاده از تاورکرین را فراهم می کند. با تابلوبرق می توان به خوبی انرژی مصرفی را به طور مناسب با توجه به فشار دستگاه تنظیم کرد. امروزه تابلوبرق ها هوشمندی بیشتری دارند و می توان به خوبی از آنها استفاده کرد. به تابلوبرق، تابلو الکتریکی هم می گویند. 

جهت اطلاع از سرویس نگهداری ماهانه و سالانه تاور کرین تماس بگیرید.

خرید تاور کرین اسلامشهر

یک تابلوبرق برای یک تاورکرین مزیت های متعددی دارد. از میان این مزیت ها می توان به مصرف برق کمتر، کاهش فشار به موتور ، افزایش طول عمر موتورها و موارد دیگر اشاره کرد. 

اجزای تابلوبرق تاوکرین

یک تابلو برق تاورکرین از بخش های مختلفی تشکیل شده است . هر کدام از این قطعات و بخش ها نقشی را ایفا می کنند. در زیر به این قطعات و بخش ها اشاره شده است:

  • کنتاکتور تاورکرین 
  • برق تاورکرین و کابین اپراتور
  • ترولی یا کالسکه حرکت
  • سیستم حرکت ترولی
  • سیستم قلاب یا هوک
  • سیستم هویست یا الکترو موتور قلاب
  • تابلوی کنترل
  • سنسورها

نصب تابلو برق در تاورکرین

اما برای نصب تابلوبرق در تاورکرین باید چه کرد؟ در زیر توضیحاتی در این باره داده شده است. برای نصب یک تابلوبرق در تاورکرین در ابتدا محل مناسبی برای آن در نظر گرفته می شود که همان در ارتفاع و معمولا در کابین اپراتور می باشد. از طریق این تابلو به خوبی می توان برق تاورکرین را کنترل کرد و بر آن نظارت داشت. سپس باید تجهیزات مناسب برای نصب تابلوبرق انتخاب شود. با توجه به نوع تاورکرین و قدرت آن، قطعات تابلوبرق نصب می شوند.

برای اورهال تاورکرین و دریافت مشاوره با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

در هنگام نصب تابلوبرق باید به خوبی به ایمنی توجه کرد. کار نصب تابلوبرق در تاورکرین باید توسط افراد حرفه ای و کاربلد در این حوزه انجام شود. تابلوبرق وظیفه تامین برق تاورکرین را بر عهده دارد در نتیجه باید در نهایت دقت و ایمنی نصب شود. 

قطعات تاورکرین

به جز تابلوبرق، تاورکرین دارای قطعات و بخش های دیگری نیز هست. در زیر به این بخش ها اشاره شده است:

پایه تاورکرین:

پایه تاورکرین، در واقع محلی است که تاورکرین از آنجا شروع می شود و بسیار اهمیت دارد چون باید محکم و ایمن باشد. پایه تاورکرین قرار است که به خوبی وزن دکل و دیگر اجزای تاورکرین را تحمل کند و در نتیجه باید محکم و مناسب باشد.

برای اینورترکردن تاورکرین و دریافت مشاوره با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

فروش تاور کرین 10 تنی

سکشن اصلی یا دکل:

به این دلیل به این قطعه، سکشن اصلی می گویند که از دیگر سکشن های مورد استفاده در جرثقیل برجی بزرگتر و مقاوم تر است. 

کله قندی:

کله قندی یکی از قطعات ارتفاعی تاورکرین است( در واقع مرتفع ترین قطعه تاورکرین است) و به دلیل ظاهری که دارد به این نام خوانده می شود.

گردان:

در بالای دکل، قسمتی وجود دارد به نام گردان که امکان چرخیدن تاورکرین را فراهم می کند. گردان یا واحد چرخان دکل از چرخ دنده و موتور ساخته شده است و نیروی خود را از یک یا دو الکتروموتور دریافت می کند.

تعمیر تاورکرین خود را به یگانه کرین بسپارید.

فلش یا بازوی عامل:

جیب یا فلش از استراکچرهای فلزی تشکیل شده است که توسط پین به همدیگر متصل شده اند و کار حمل بار را به خوبی انجام می دهد. این جزء از تاورکرین از یک طرف به گردان وصل است و از سوی دیگر آزاد می باشد. هم چنین از سویی با کابل یا میله های فلزی به تاج تاورکرین متصل شده است. 

برای اجاره تاورکرین و دریافت مشاوره با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

کانترجیب یا کن فلش:

کانترجیب در راستای جیب قرار دارد و درست در مقابل آن قرار می گیرد. این بخش از تاورکرین دارای موتور و ادوات برقی می باشد و وزنی بالا دارد.

برای خرید تاور کرین دست دوم کلیک کنید.

کابین:

از دیگر اجزا که در حرکت تاورکرین نقش دارند، کابین است. کابین اپراتور محلی است که فرد در آن قرار می گیرد و از آنجا به خوبی حرکت تاورکرین را کنترل می کند..

ترولی:

ترولی یا کالسکه حرکت از دیگر اجزایی است که در حرکت تاورکرین دخیل است. این بخش دارای ساختار فلزی به همراه چند رولیک است که برای حرکت ریلی قلاب روی جیب( فلش) استفاده می شود.

برای فروش تاور کرین با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

نحوه نصب صحیح تاور کرین و 10 نکته مهم اجرایی تاور کرین

قلاب:

از دیگر اجزایی که در حرکت تاورکرین نقش دارد، قلاب است. قلاب همان قسمتی است که به بار متصل می شود و آن را جابجا می کند. هوک یا قلاب به بار بسته می شود و بار را بلند کرده و جابجا می کند.

نتیجه گیری

تاورکرین،وسیله ای است که از ان برای بلند کردن بارهای سنگین جهت ساختمان سازی استفاده می شود. این دستگاه بزرگ دارای بخش هایی می باشد. تابلوبرق یکی از بخش های مهم تاورکرین است ک وظیفه تامین و کنترل برق تاورکرین را بر عهده دارد. از طریق تابلوبرق به خوبی می توان برق مورد نیاز برای حرکت تاورکرین را تامین کرد. یک تابلوبرق تاورکرین دارای قطعات و بخش های مختلفی است. نصب تابلوبرق در تاورکرین حتما باید توسط متخصصین و افراد باتجربه انجام شود. 

جهت نصب و پیاده سازی تاور کرین کلیک کنید.

یگانه کرین به عنوان شرکتی که سالهاست در زمینه تاورکرین فعالیت دارد می تواند خدمات بسیار خوبی را در این زمینه ارائه دهد. شما می توانید انواع تاورکرین ها از از یگانه کرین خریداری یا اجاره کنید. هم چنین یگانه کرین به بهترین شکل کار تعمیر انواع تاورکرین را انجام می دهد. 

جهت اطلاع از صدور سرتیفیکیت تاور کرین روی لینک کلیک کنید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵