تاورکرین ها امروزه به خوبی در صنعت ساختمان سازی نقش ایفا می کنند. تاورکرین ها یا جرثقیل های برجی برای حمل بارهای سنگین مورد استفاده قرار گیرند. تاورکرین ها در انواع مختلفی وجود دارند و به خوبی از آنها برای ساختمان سازی استفاده می شود. در این مطلب به این پرداخته شده است که فرایند دمونتاژ تاور کرین چیست و چگونه این کار انجام می شود. با ما همراه شوید.

برای خرید تاور کرین و دریافت مشاوره با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

فرایند دمونتاژ تاور کرین

امروزه شرکت های مختلفی وجود دارند که تاورکرین می سازند. یک تاورکرین دارای اجزای مختلفی است و قطعات گوناگونی دارد. یک تاوکرین برای استفاده شدن سرهم یا مونتاژ می شود. پس از انجام کار مورد نظر هم، دمونتاژ تاورکرین انجام می شود که به معنی جدا کردن و باز کردن می باشد. کار دمونتاژ یک تاورکرین باید با دقت انجام شود. برای دمونتاژ تاور کرین باید مراحلی را با دقت گذراند.

دمونتاژ تاور کرین چیست؟

زمانی که از دمونتاژ تاور کرین صحبت می شود، منظور این است که بخش ها و قطعات بهم متصل یک تاورکرین باز شوند. دمونتاژ در واقع برعکس مونتاژ تاورکرین است. در واقع شما یک تاورکرین در حال کار را باز می کنید. تاورکرین ها باید با دقت و احتیاط دمونتاژ شوند. دمونتاژ تاور کرین بدون شک دارای مراحلی است. این مراحل انجام می شوند و بخش های تاورکرین به خوبی از هم جدا می شوند. نحوه دمونتاژ به نوع تاورکرین وابسته است. با این وجود اما اکثر آنها دمونتاژ مشابهی دارند. 

جهت اطلاع از سرویس نگهداری ماهانه و سالانه تاور کرین تماس بگیرید.

نکات مهمی در هنگام خرید تاور کرین دست دوم

برای این که بتوانید دمونتاژ تاور کرین را به خوبی انجام دهید نیاز دارید که از نیروهای کاربلد استفاده کنید. این نیروها باید کار خود را به خوبی بلد باشند. برای دمونتاژ نیاز به یک جرثقیل پشتیبان دارید. این جرثقیل کمک می کند تا شما به خوبی بخش های تاورکرین را از هم باز کنید. 

چگونگی دمونتاژ کردن تاور کرین

در گام  اول همه چیز برای باز کردن تاورکرین بررسی می شود. ناظر به خوبی شرایط زمین، ارتفاع و دیگر موارد را بررسی می کند. پس از انجام این کار، دمونتاژ تاورکرین شروع می شود. برای دمونتاژ تاور کرین،  شما باید به خوبی سکشن های بالایی را با باز کردن پیچ ها و پین ها بردارید. این سکشن ها به خوبی به آرامی باز می شوند و آرام آرام از ارتفاع ستون تاورکرین کاسته  می شود. 

برای اورهال تاورکرین و دریافت مشاوره با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

سکشن های بالایی به خوبی باز می شوند و پس از آن نوبت به بازوهای تاورکرین می رسد. بازوی عقب یا کانتر جیب به خوبی با جرثقیل پشتیبان برداشته شود. پس از آن باوزی جلو یا جیب برداشته می شود. حالا نوبت کله قندی است. کله قندی که مرتفع ترین قطعه یک تاورکرین است به خوبی باز می شود و از تاورکرین جدا می شود. پس از آن کابین و گردان به خوبی باز می شون و از تاورکرین جدا می شوند. حالا نوبت به پایه و دکل تاورکرین می رسد.

برای اینورترکردن تاورکرین و دریافت مشاوره با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

جانمایی تاور کرین در کارگاه چگونه است؟

این قسمت که دیگر سکشن ها روی آن قرار می گرفتند هم به خوبی باز می شود. حالا دیگر کار تمام شده است و همه بخش های تاورکرین از هم جدا شده اند. همه این کارها باید در نهایت احتیاط و ایمنی انجام شود. جرثقیل پشتیبان به خوبی این قطعات را بر می دارد و در محل مناسبی قرار می دهد. باید دقت داشت که مراحل دمونتاژ تاور کرین از همدیگر متفاوت باشد.

تعمیر تاورکرین خود را به یگانه کرین بسپارید.

ممکن است خیلی ها در ابتدا جیب و کانتر جیب را باز کنند و سپس به سراغ ستون اصلی تاوکرین و باز کردن سکشن ها بروند.

مونتاژ تاور کرین

مونتاژ تاورکرین یا سرهم کردن برعکس دمونتاژ است.

مونتاژ تاور کرین چگونه است؟

زمانی که می گویند یک تاورکرین باید مونتاژ شود یعنی قطعات آن باید به هم متصل گردد. برای مونتاژ پس از انجام فونداسیون و اماده کردن محل نصب، پایه تثبیت یا انکور روی آن قرار می گیرد و محکم می شود. روی این پایه، دکل یا سکشن قرار می گیرد تا بخش عمودی تاورکرین ساخته شود. این کار در چند بخش انجام می شود و سکشن ها روی هم قرار می گیرند و محکم می شوند. پس از آن روی دکل یا سکشن تاور کرین، صفحه گردون قرار می گیرد.

برای اجاره تاورکرین و دریافت مشاوره با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

صفحه گردون این توانایی را دارد که بچرخد و به اپراتور در کابین اجازه حرکت به اطراف را بدهد. پس از آن روی صفحه گردون، کابین اپراتور قرار می گیرد. پس از این موارد کله قندی روی بخش گردون و کابین قرار می گیرند و سپس بازوهای جلو و عقب از طریق بست های ارتفاعی متصل به کله قندی به بخش گردون و کابین متصل می شوند. این کار به برداشتن بارهای بزرگ کمک می کند( دقت کنید که این قطعات می توانند متفاوت باشند و این به نوع تاورکرین بستگی دارد).

برای فروش تاور کرین با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

شاریوت تاور کرین چیست؟

ارتفاع بخش سکشن یا دکل تاورکرین بستگی به ارتفاع مورد نیاز پروژه دارد و نیز طول بازوها نیز می تواند متغیر باشد. در هنگام مونتاژ، قطعات باید محکم به هم متصل گردند و نکات ایمنی حتما رعایت گردد. کار مونتاژ تاورکرین حتما باید توسط افراد باتجربه و متخصص صورت بگیرد.

نتیجه گیری

دمونتاژ تاور کرین به معنی باز کردن و جدا کردن قطعات تاورکرین می باشد. دمونتاژ تاور کرین با توجه به نوع تاورکرین می تواند متفاوت باشد. کلیت کار اما مشابه است.  برای دمونتاژ یک تاورکرین، می توان از ستون اصلی تاورکرین شروع کرد. در ابتدا سکشن ها از هم باز می شوند. سپس به سراغ بازوها و کله قندی می روند. پس از آن کابین و گردان باز می شوند و در آخر نیز دکل اصلی تاورکرین از پایه جدا می شود.

جهت نصب و پیاده سازی تاور کرین کلیک کنید.

کار برداشتن قطعات و بخش های تاورکرین باید توسط افراد ماهر و کارشناس انجام شد. یگانه کرین به عنوان شرکتی که سالهاست در زمینه فروش و اجاره و تعمیر تاورکرین فعالیت می کند، می تواند خدمات بسیار خوبی را به شما ارائه کند. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با ما تماس بگیرید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵