امروزه برای بلند کردن اشیاء و وسایل بسیار سنگین از جرثقیل استفاده می شود. بدون استفاده از این ماشین خیلی از کارها ممکن نیست. جرثقیل در صنایع مختلف و کارهای گوناگون استفاده می شود. جرثقیل در صنایع ساختمان سازی، نفت و گاز، حمل و نقل و دیگر موارد نقش بسیار مهمی دارد. در این مطلب شما با جرثقیل تلسکوپی آشنا می شوید. با ما همراه باشید.

با پیشرفت تکنولوژی و صنعت، جرثقیل های مختلفی ساخته شده اند که می توان از آنها برای جاهای مختلف استفاده کرد. انواع مختلفی از جرثقیل وجود دارند که هر کدام از انها ویژگی های خودشان را دارند. یکی از انواع این جرثقیل ها، جرثقیل تلسکوپی است.

تعمیر تاورکرین خود را به یگانه کرین بسپارید.

جرثقیل تلسکوپی چیست؟

احتمالا می توانید حدس بزنید که چرا به این نوع جرثقیل، تلسکوپی می گویند. ظاهر این نوع جرثقیل شبیه به تلسکوپ می باشد.در واقع این جرثقیل دارای یک بوم است که عملکرد و ظاهر آن شبیه به تلسکوپ است. بوم این جرثقیل دارای تعدادی لوله در درون خود است. این لوله ها توسط یک مکانیزم کوتاه و بلند می شوند و در نتیجه آن بوم جرثقیل کم و زیاد می شود. خیلی از جرثقیل های امروزه در واقع نوعی جرثقیل تلسکوپی هستند. 

برای خرید تاور کرین دست دوم کلیک کنید.

جرثقیل تلسکوپی دارای تاریخچه ای طولانی است و خیلی ها معتقدند اولین نوع از این جرثقیل ها توسط یونانیان استفاده می شده است. جرثقیل تلسکوپی دارای چهار پایه ثابت کننده  است. این چهار پایه با سیستم هیدرولیکی مربوط به خودشان که از سیلندرهای ترمز قوی تشکیل شده اند، کار می کنند. این سیلندرهای ترمز قوی دارای یک شیر مسدودکننده هستند. 

ماشین هایی که از سیستم های هیدرولیک استفاده می کنند در واقع نیروی خود را از حرکت سیالات می گیرند. انتقال نیرو در یک جرثقیل تلسکوپی از طریق سیال صورت می گیرد. قدرت مانور جرثقیل های تلسکوپی بسیار خوب است و می توان از این جرثقیل ها در جاهای دشوار به خوبی استفاده کرد. این جرثقیل ها را می توان بر پشت کامیون قرار داد و به خوبی آنها را جابجا کرد تا از آنها استفاده شود. 

جهت اطلاع از صدور سرتیفیکیت تاور کرین روی لینک کلیک کنید.

دامپتراک و کاربردهای آن

جرثقیل تلسکوپی از اجزای مختلفی تشکیل شده است. مرکز چرخش , دنده گردان , کابین راننده , جک بالابرنده بوم , سربوم تک لا , تلسکوپ یا بوم , بوم افزایشی , وینچ  , وزنه تعادل , موتور , کفشک جک های تعادلی و دیگر موارد از اجزای این نوع جرثقیل هستند. 

کاربردهای جرثقیل تلسکوپی

همان طور که گفته شد جرثقیل تسلکوپی دارای کاربردهای متعددی است و از آن در صنایع مختلف استفاده می شود. در زیر به کاربردهای این جرثقیل پرداخته شده است:

ساختمان سازی:

بدون شک یکی از کاربردهای مهم این نوع جرثقیل، استفاده از آن در ساختمان سازی است. از این جرثقیل به خوبی برای حمل مصالح و بارها در ساختمان سازی استفاده می شود. جرثقیل تلسکوپی می تواند برای ساختمان سازی بسیار مفید باشد. امروزه از این دستگاه به خوبی در صنعت ساختمان سازی استفاده می شود. پروژه های ساخت و ساز مختلف به خوبی توسط ای جرثقیل صورت می پذیرد. انواع سازه های ساختمانی می تواند به کمک این جرثقیل انجام شود. 

جهت نصب و پیاده سازی تاور کرین کلیک کنید.

حمل و نقل:

یکی دیگر از کاربردهای این نوع جرثقیل در حمل و نقل است. از این جرثقیل به خوبی در بنادر و برای بلند کردن بارهای مختلف استفاده می شود. بنابراین از آن می توان برای صنعت حمل و نقل استفاده کرد. هم برای بارگذاری و هم باربرداری و تخلیه به خوبی از این جرثقیل استفاده می شود. این جرثقیل ها می توانند به خوبی بارهای با وزن زیاد را جابجا کنند و از این طریق به کارها سرعت ببخشند. این جرثقیل با توجه به نیازی که وجود دارد، تنظیم ارتفاع می شود.

صنعت نفت:

از دیگر صنایعی که در آن از جرثقیل تلسکوپی استفاده می شود، صنعت نفت است. از این جرثقیل برای بلند کردن تجهیزات و کارهای دیگر استفاده می شود. صنعت نفت، صنعت بسیار مهمی در کشور است و در نتیجه در آن از تجهیزات و ابزارهای مختلفی استفاده می شود.یکی از این تجهیزات، جرثقیل تلسکوپی می باشد. 

برای فروش تاور کرین با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

جرثقیل دروازه ای و کاربردهای آن

علاوه بر این موارد به خوبی از جرثقیل تلسکوپی در صنایع مختلف دیگر استفاده می شود. هر کجا که نیاز به جایجا کردن و انتقال بار یا تجهیزات وجود داشته باشد می توان از جرثقیل تلسکوپی استفاده کرد. کارگاه ها و کارخانه های مختلف به خوبی می توانند از این جرثقیل استفاده کنند و کارهای مورد نظر خود را با انجام دهند. 

نتیجه گیری

جرثقیل ها امروزه انواع مختلفی دارند که هر کدام از آنها ویژگی خود را دارند. وظیفه اصلی جرثقیل ها، بلند کردن بارها می باشد. یکی از انواع جرثقیل، جرثقیل تلسکوپی می باشد. ویژگی اصلی که جرثقیل تلسکوپی این است که دارای یک بوم توخالی است. این بوم  از چندین لوله تشکیل شده است که مجاورت همدیگر قرار دارند.

جسام از طریق این لوله ها که از طریق مکانیزم هیدرولیکی کار می کنند بالا و پایین می شوند. همین باعث شده است تا به این جرثقیل، جرثقیل تلسکوپی بگویند. جرثقیل تلسکوپی در جاهای گوناگون مورد استفاده قرار می گیرد. این جرثقیل دارای اجزای گوناگون است و به خوبی از آن استفاده می شود. از این جرثقیل در صنعت ساختمان سازی، صنعت حمل و نقل، صنعت نفت و صنایع دیگر استفاده می شود.

جرثقیل تلسکوپی خود انواع مختلفی دارد و به خوبی می توان از آن در پشت کامیون ها استفاده کرد. این جرثقیل ها چون به خوبی از لحاظ ارتفاع، تنظیم می شوند بسیار مفید هستند و می توان از انها به خوبی استفاده کرد. 

برای اجاره تاورکرین و دریافت مشاوره با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

8 نکته برای بهبود ایمنی کارگاه

شرکت یگانه کرین به عنوان شرکتی که در زمینه تاورکرین ها و آسانسورهای کارگاهی فعالیت می کند، می تواند خدمات بسیار خوبی به شما ارائه دهد. این شرکت می تواند انواع تاورکرین ها را به شما بفروشد یا اجاره دهد. هم چنین این شرکت کار تعمیر تاورکرین را نیز به خوبی انجام دهد. آسانسورهای کارگاهی نیز به خوبی توسط یگانه کرین فروخته می شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با ما تماس بگیرید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵