همه افراد جرثقیل این تجهیز غول آسا را با حمل بارهای سنگین می شناسند. اما گاهی اوقات همین تجهیز غول آسا از پس حمل بارهای بسیار سنگین بر نمی آید. بنابراین باید از قطعه ای به نام فلاپ جرثقیل استفاده کرد. اگر با جیب یا بوم جرثقیل آشنایی دارید. در این مطلب قصد داریم شما را با فلاپ جرثقیل و کاربردهای آن آشنا کنیم. بنابراین همراه ما باشید.

برای خرید تاور کرین و دریافت مشاوره با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

بنابراین به صورت بالقوه می دانید که فلاپ جرثقیل چیست و کاربرد آن چه چیز می تواند باشد. البته فلاپ جرثقیل و جیب جرثقیل دو سازه مختلف هستند که کارایی آن ها کمی مشابه یکدیگر می باشد.

کاربرد فلاپ جرثقیل چیست؟

فلاپ جرثقیل یکی از اجزای جرثقیل است که نقش قطعه کمکی دارد. این قطعه زمان هایی که نیاز به حمل بارهای سنگین در ارتفاع و فواصل زیاد وجود داشته باشد روی دکل اصلی جرثقیل مونتاژ می شود. این قطعه در امتداد تلسکوپ نصب می شود و منجر به افزایش توان جرثقیل خواهد شد. بنابراین می توان گفت که کاربرد اصلی فلاپ جرثقیل در پروژه های سنگین است.  با افزایش فاصله و ارتفاع بار، قدرت حمل بار توسط فلاپ جرثقیل کم خواهد شد.

جهت اطلاع از سرویس نگهداری ماهانه و سالانه تاور کرین تماس بگیرید.

بنابراین باید برای حفظ ایمنی به نکاتی چون محاسبه میزان بار مجاز قابل حمل توسط فلاپ جرثقیل توجه ویژه ای شود. سازمان هایی که دائما در حال انجام پروژه های سنگین هستند باید در زمان اجاره جرثقیل به فلاپ دار بودن آن توجه ویژه داشته باشند. هزینه حمل و اجاره جرثقیل فلاپ دار برای انجام پروژه های عمرانی بیش از جرثقیل های فاقد فلاپ می باشد. بنابراین قبل از انتخاب جرثقیل در برآورد هزینه ها دقیق عمل کنید. 

آشنایی با ساختار فلاپ جرثقیل

فلاپ جرثقیل همانطور که گفته شد شباهت زیادی به جیب جرثقیل دارد با این تفاوت که جیب جرثقیل معمولا حاوی قطعات تلسکوپی می باشد که درون هم فیکس می شوند و فلاپ جرثقیل ساختاری تشکیل شده از لوله های فولادی دارد که به هم متصل شده اند. این دو سازه از جهات دیگر نیز تفاوت هایی با هم دارند. وزن این لوله های فولادی نسبت به وزن تلسکوپ اصلی جرثقیل سبک تر می باشد بنابراین در زمان اتصال به بوم اصلی می توان توانایی جرثقیل برای حمل بار را افزایش داد.

برای اورهال تاورکرین و دریافت مشاوره با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

جرثقیل دروازه ای و کاربردهای آن

باز هم تاکید می کنیم که فلاپ جرثقیل را نباید با جیب جرثقیل اشتباه گرفت. این دو سازه در عین شباهت های زیادی که در ساختار و عملکرد به هم دارند اما متفاوت از یکدیگر می باشند. فلاپ جرثقیل یک سازه یدکی است که دارای بخش های مختلف می باشد. مهمترین بخش این سازه Section های اصلی فلاپ هستند که در واقع استخوان بندی فلاپ را تشکیل می دهند.

برای اینورترکردن تاورکرین و دریافت مشاوره با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

این سکشن ها دارای طول های مختلفی از جمله 3 متر، 6 متر، 9 متر و 12 متر هستند و می توانند قدرت بوم جرثقیل را در حمل بارهایی که در شعاع دورتری قرار دارند افزایش دهند. با اتصال سکشن ها به یکدیگر فلاپ جرثقیل ساخته می شود. فلاپ می توان طول مختلفی را در بر بگیرد. این طول به فاصله بار و وزن بار بستگی دارد. برای حفظ ایمنی باید به این نکات مهم توجه داشت.

آشنایی با اصلی ترین Section های تشکیل دهنده فلاپ جرثقیل

آخرین سکشن از ساختار اصلی فلاپ که نزدیک ترین سکشن به بار می باشد را سر فلاپ می نامند که قلاب و قرقره به آن متصل می شود. سر فلاپ در بلند کردن بار نقش مهمی ایفا می کند. اما اصلی ترین نقش به این سکشن تعلق نمی گیرد. بخش انتهایی فلاپ که به آن ته فلاپ گفته می شود و اولین قطعه ای است که ساختار فلاپ را تشکیل می دهد شاید تصور کنید که سر فلاپ بیشتری بار را تحمل می کند اما درست برعکس است.

تعمیر تاورکرین خود را به یگانه کرین بسپارید.

برای نصب تاورکرین ها به چه مجوزهایی نیاز است؟

این ته فلاپ است که به هنگام حمل بار بیشترین تنش و فشار به آن وارد می شود. سنگین ترین، قوی ترین و مستحکم ترین بخش فلاپ قسمت انتهایی فلاپ یا همان ته فلاپ می باشد.

ماهاری فلاپ جرثقیل چیست و چه وظیفه ای دارد؟

ماهاری فلاپ تعدادی رشته های سیم بکسل ضخیم است که از سر فلاپ تا انتهای دکل کشیده می شود. وظیفه اصلی ماهاری فلاپ اتصال دادن سر فلاپ به قسمت انتهایی دکل می باشد. این سیم بکسل ها توسط یک قطعه به نام تاج فلاپ که در قسمت انتهایی فلاپ نصب شده است در جای خود فیکس می شوند. تاج فلاپ بسته به نوع جرثقیل می تواند دارای یک یا دو پایه باشد.

جهت نصب و پیاده سازی تاور کرین کلیک کنید.

شیوه نصب فلاپ جرثقیل چگونه است؟

برای نصب فلاپ جرثقیل باید از یک جرثقیل سبک تر کمک گرفته شود. به کمک این جرثقیل می توان قطعات کوچکتر فلاپ و سکشن ها را به هم متصل نمود و آن ها را روی دکل جرثقیل سنگین فیکس کرد. برای نصب فلاپ جرثقیل باید با توجه به ارتفاع فلاپ، فضای مناسبی را تامین کرد. بنابراین فضایی که در زمان نصب فلاپ مورد نیاز است ارتباط مستقیم با طول فلاپ دارد. به عنوان مثال برای نصب یک فلاپ 60 متری نیاز است که تا شعاع 50 متری اطراف جرثقیل خالی باشد.

برای اجاره تاورکرین و دریافت مشاوره با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

تامین فضای کافی برای نصب فلاپ جرثقیل می تواند به ایمنی هر چه بیشتر در زمان نصب کمک کند. فرآیند نصب فلاپ به خودی خود یک فرآیند دشوار و زمان بر است. بنابراین نیروی کار حرفه ای باید برای این پروسه تخصصی اقدام کنند.

نتیجه گیری در باب فلاپ جرثقیل

حمل بارهای سنگین توسط جرثقیل به ویژه اگر در فاصله دوی قرار داشته باشند گاهی اوقات با چالش همراه استو تمام جرثقیل ها قادر به حمل بارهای سنگین نیستند و در این شرایط باید از سازه ای به نام فلاپ جرثقیل کمک گرفته شود. با استفاده از این سازه که در امتداد دکل جرثقیل نصب می شود می توان اقدام به باربرداری وزنه های سنگین در شعاع دورتر نمود.

برای فروش تاور کرین با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

مفاد اجاره نامه آسانسور کارگاهی کدامند؟          

بسیار مهم است که در زمان نصب فلاپ جرثقیل ایمنی کامل برقرار باشد. برای این فرآیند باید از نیروهای متخصص کمک گرفته شود تا هیچ خطری افراد را تهدید نکند. فلاپ جرثقیل از سکشن های مختلفی تشکیل شده است و زمانی می توان اقدام به استفاده ایمن از این سازه نمود که این سکشن ها به صورت اصولی و استاندارد به یکدیگر فیکس شده باشند.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵