نحوه هدایت و کنترل جرثقیل ها ممکن است تا کنون برای شما یک معمای بی جواب بوده باشد. اینکه جرثقیل ها را چگونه کنترل می کنند تا در حین اجرای پروژه دقت بالایی اعمال شود و ایمنی رعایت شود می تواند کمی جای سوال داشته باشد. اما در جواب باید بگوییم که هدایت و کنترل جرثقیل ها را به کمک لیور جرثقیل انجام می دهند.

برای خرید تاور کرین دست دوم کلیک کنید.

البته جرثقیل های کوچک و سبک را می توان به کمک لیور جرثقیل هدایت کرد. در جرثقیل های بزرگ به جای لیور، هدایت جرثقیل با استفاده از کابین یا همان اتاق فرمان انجام می شود. با پیشرفته تر شدن جرثقیل ها سیستم هدایت آن ها نیز هوشمندی بیشتری پیدا می کند و می توان مدیریت بهتری برای جابجایی جرثقیل اعمال نمود. در این مطلب قصد داریم شما را با لیور آشنا کنم بنابراین همراه ما باشید.

آشنایی با لیور جرثقیل

لیور جرثقیل را اگر بخواهیم ساده تعریف کنیم باید بگوییم که لیور مجموعه ای از کنترل ها در جرثقیل می باشد که می توان به کمک آن بوم و تلسکوپ جرثقیل را حرکت داد. بنابراین لیور نقش اساسی در پروسه حمل بار ایفا می کند. بلند کردن بارهای سنگین، تنظیم جک و قلاب و حمل بار با مدیریت لیور صورت می پذیرد. کنترل کردن لیور ممکن است به نظر آسان باشد اما نیاز به مهارت و تبحر خاصی دارد.

کاربرد اصلی لیور جرثقیل چیست؟

لیور جرثقیل همانطور که گفته شد برای کنترل و مدیریت جرثقیل استفاده می شود. به کمک لیور که اغلب هم در اتاق فرمان قرار دارد می توان اقداماتی مانند چرخش، حرکت بوم به سمت بالا یا پایین، جابجایی تلسکوپ جرثقیل، کنترل سیم بکسل، مدیریت وینچ و تنظیم قلاب ها و جک های تعادل را انجام داد. در واقع می توان گفت که هسته اصلی جرثقیل های کوچک، لیور است که فرمان مرکزی جرثقیل را به عهده دارد.

جهت اطلاع از صدور سرتیفیکیت تاور کرین روی لینک کلیک کنید.

گردان تاور کرین

لازم به ذکر است که حرکت جرثقیل باید توسط کابین راننده صورت گیرد و توسط لیور نمی توان اقدام به کنترل حرکت جرثقیل نمود. از لیور جرثقیل اساسا برای حرکت دادن جک و قلاب و بوم استفاده می شود. لیور در کنار جرثقیل های کوچک تعبیه شده است و در جرثقیل های بزرگتر به جای لیور از یک کابین مخصوص برای هدایت و مدیریت بوم و تلسکوپ استفاده می شود که کنترل های قوی تری در آن قرار دارد.

میزان ایمنی لیور جرثقیل

لیور جرثقیل تاثیر زیادی در میزان ایمنی پروژه ها دارد. چنانچه اپراتوری که هدایت لیور جرثقیل را به عهده دارد ناشی و غیر حرفه ای باشد به احتمال بسیار زیاد آسیب های جدی و خسارات سنگین وارد خواهد کرد. بنابراین مهم است که از اپراتور ماهر و کاربلد برای مدیریت لیور بهره گرفته شود. اپراتورها باید دارای مجوز قانونی برای هدایت جرثقیل باشند.

جهت نصب و پیاده سازی تاور کرین کلیک کنید.

کوچکترین اشتباه توسط اپراتور می تواند خطرات جدی برای افراد حاضر در پروژه ایجاد کند و خسارت های مالی و جانی به بار آورد. برای ایمنی بیشتر لیور جرثقیل از کلاژ ایمنی بالا رونده استاندارد به منظور رهایی از قفل استفاده می کنند. تولیدکنندگان تمام سعی خود را نموده اند تا محصولی بی نقص و ایمن تولید کنند. مقاومت بالا در برابر انواع شرایط جوی از دیگر ویژگی های لازم برای لیور جرثقیل می باشد.

جرثقیل ها معمولا در شرایط پیچیده ای از لحاظ موقعیت جوی قرار می گیرند بنابراین باید توانایی تحمل این شرایط را نیز داشته باشند.

جوی استیک لیور جرثقیل

لیور جرثقیل دارای یک جوی استیک می باشد که شباهت زیادی به فرمان خودرو دارد. با تغییر جهت دادن این جوی استیک می توان تلسکوپ جرثقیل و قلاب و جک را کنترل کرد. از این جوی استیک ها می توان در جرثقیل های برجی یا همان تاور کرین، جرثقیل های سقفی و پمپ بتن استفاده کرد. انواع جوی استیک لیور جرثقیل می توانند 2 کاره و 4 کاره، تک سرعت تا 5 سرعت و یا دارای پتانسیومتر و فاقد پتانسیومتر باشند.

برای اجاره تاورکرین و دریافت مشاوره با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

بوم جرثقیل چیست؟

چنانچه می خواهید در هزینه ها صرفه جویی شود می توانید اقدام به خرید لیور پتانسیومتر دار نمایید. همچنین می توانید اقدام به خرید انواع کلاژدار و بدون کلاژ نمایید. بسیار مهم است که تجهیزات مورد استفاده در لیور جرثقیل شرایط مطلوب تری را برای اپراتور جرثقیل فراهم آورد تا امکان مدیریت لیور را شرایط ایمن تر و بهتری داشته باشد.

برای فروش تاور کرین با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

لیور جرثقیل را فرمان تاور کرین نیز می نامند که در وقاع یک قطعه الکترونیکی می باشد. این قطعه همانند کلیدهای چند حالته عمل می کند. به کمک لیور جرثقیل می توان فرمان های مختلفی را به صورت الکترونیکی به کنتاکتورهای مدار صادر نمود. لیور در جرثقیل های مختلف می تواند ظاهر متفاوتی داشته باشد. ابعاد آن نیز متغیر است.

برای اورهال تاورکرین و دریافت مشاوره با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

بسیار مهم است که لیور جرثقیل متناسب با ظرفیت جرثقیل انتخاب شود. به عنوان مثال یک لیور ممکن است برای لیفتراک با ظرفیت 50 تن مناسب باشد و یک لیور مناسب برای تاورکرین با ظرفیت 12 تن مناسب باشد.

نتیجه گیری در باب لیور جرثقیل

کنترل و مدیریت جرثقیل به کمک لیور جرثقیل انجام میشود. لیور یک قطعه الکترونیکی می باشد که قادر به ارسال و دریافت فرمان های الکترونیکی بوده و به اپراتور کمک می کند تا بوم و تلسکوپ جرثقیل را حرکت دهد و موفق به حمل بارهای سنگین در نهایت ایمنی شود. هر چند که حرکت بدنه اصلی جرثقیل به کمک لیور جرثقیل صورت نمی گیرد و این قطعه اساسا برای مدیریت و کنترل بوم، تلسکوپ، جک و قلاب استفاده می شود.

تعمیر تاورکرین خود را به یگانه کرین بسپارید.

همه چیز درباره جرثقیل کامیون تلسکوپی

انواع مختلفی از جرثقیل ها وجود دارند که باید لیور مناسب آن ها خریداری شود. بنابراین توجه به نوع جرثقیل و ظرفیت آن از مهمترین موارد قبل از خرید لیور جرثقیل می باشد. حتی اگر موفق به خرید بهترین لیور هم شوید باید از اپراتورهای حرفه ای و کاربلد برای کنترل و مدیریت جرثقیل کمک بگیرید. این افراد به دلیل مهارت و تجربه ای که دارند درصد احتمال بروز خطا را کاهش می دهند.

برای اینورترکردن تاورکرین و دریافت مشاوره با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

بنابراین یگانه کرین توصیه میکند که از اپراتورهایی کمک بگیرید که دارای مجوز قانونی برای کار با جرثقیل هستند و نحوه کنترل و هدایت جرثقیل با استفاده از لیور جرثقیل را به خوبی می دانند.

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵