بدون وجود جرثقیل ها حمل بار در پروژه های عمرانی جزو یکی از محالات بود. حمل بارهای سنگین که روزگاری توسط انسان ها صورت می گرفت. اما با پیشرفت تکنولوژی و روی کار آمدن فناوری های نوین، حمل سنگین ترین بارها هم به کمک فشردن یک دکمه امکان پذیر شده بود. جرثقیل ها ابزاری بودند که حمل بارهای سنگین را به کمک ساختار مهندسی شده شان میسر ساخته بودند.

برای خرید تاور کرین و دریافت مشاوره با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

انواع مختلفی از جرثقیل ها تا به امروز طراحی شده اند که هر کدام کاربرد مختص به خود را دارند. جرثقیل کفی یکی از انواع جرثقیل هایی است که در زمینه باربرداری و جابجایی بارهای سنگین خدمات بزرگی به پروژه های عمرانی کرده است. این جرثقیل در انواع ظرفیت های 3، 5، 7 و 10 و 15 تن موجود می باشد و منجر به سادگی در جابجایی ها خواهد شد. در این مطلب قصد داریم پیرامون جرثقیل کفی و کاربردهای آن به گفتگو بپردازیم بنابراین با یگانه کرین همراه باشید.

آشنایی با جرثقیل کفی

جرثقیل کفی از آن دست جرثقیل هایی می باشد که با حضورش در پروژه می تواند هزینه های حمل و نقل و باربرداری را تا حد امکان کاهش دهد. این جرثقیل ها در انواع کامیونی و چرخ دار تولید می شوند و قابلیت استفاده در پروژه های آسفالته شهری را دارند. با وجود جرثقیل کفی دیگر نیاز به ماشین آلات دیگر در پروژه نخواهید داشت چرا که امکان حمل بار از بالا به پایین و از پایین به بالا توسط این نوع جرثقیل وجود دارد.

جهت اطلاع از سرویس نگهداری ماهانه و سالانه تاور کرین تماس بگیرید.

طول بوم انواع جرثقیل

به کمک این نوع جرثقیل می توان بارها را از سمتی به سمت دیگر منتقل کرد. به کمک این نوع جرثقیل سرعت اجرای پروژه تا حد زیادی افزایش پیدا می کند.

کاربرد اصلی جرثقیل کفی چیست؟

جرثقیل کفی در واقع نوعی جرثقیل است که علاوه بر دارا بودن تلسکوپ، وینچ، جک و کابین دارای یک کفی در قسمت عقب خود می باشد که حمل بار را آسان تر نموده. بنابراین با قرار گرفتن بار در قسمت کفی جرثقیل می توان به سادگی آن را در محل پروژه جابجا نمود. در واقع می توان یکی از کاربردهای اصلی جرثقیل کفی که منجر به متمایز شدن آن نسبت به سایر جرثقیل شده است را دارا بودن کفی و قابلیت حمل بار توسط این کفی دانست.

برای اورهال تاورکرین و دریافت مشاوره با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

جرثقیل کفی نوعی جرثقیل حرکتی است اما یک تفاوت اساسی با جرثقیل متحرک دارد. جرثقیل کفی بر خلاف جرثقیل متحرک می تواند بار را روی کف خود قرار دهد و آن را در مسافت های طولانی آن هم با سرعت مطلوبی جابجا کند. این در حالی است که جرثقیل های دیگر قابل تحمل بار در مسافت های طولانی را ندارند. آن ها می توانند بارها را در مسافت های کوتاه آن هم با سرعت بسیار کم جابجا کنند. در حالی که هیچ محدودیتی برای این نوع جرثقیل از این لحاظ وجود ندارد.

کاربرد و مزیت های استفاده از جرثقیل کفی چیست؟

با استفاده از جرثقیل می توان در هزینه و زمان پروژه به شکل قابل توجهی صرفه ایجاد کرد. این جرثقیل می تواند بارگیری و تخلیه بار را به راحتی با استفاده از کفی خود انجام دهد و در مسافت های طولانی به عنوان ماشین حمل بار استفاده شود.

برای اینورترکردن تاورکرین و دریافت مشاوره با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

قابلیت حمل و نصب انواع کانکس، نصب انواع سازه های الکتریکی از قبیل تجهیزات روشنایی، حمل خودروهای صفر و خودروهای فرسوده، کاربرد در حوزه امداد رسانی خودرو، استفاده به عنوان یدک کش، نصب انواع بنرهای تبلیغاتی و تابلوهای شهری در ارتفاع بالا، حمل و نقل انواع ماشین آلات صنعتی و کارخانه ای و یخچال های صنعتی و دستگاه های کارگاهی همگی از کاربردهای مهم جرثقیل کفی می باشد که می توان به عنوان مزیت های مهم استفاده از ان نوع جرثقیل برشمرد.

به کمک جرثقیل کفی دیگر نیازی به استفاده از سایر ماشین آلات حمل و نقل در مکان پروژه وجود نخواهد داشت. چرا که این نوع جرثقیل این کاربرد مهم را نیز دارا می باشد و قادر است حمل بارها را در هر فاصله ای و با هر سرعتی به عهده بگیرد.

انواع جرثقیل کفی از لحاظ ظرفیت باربرداری

جرثقیل های کفی همگی دارای ساختار مشابه هم هستند. آن ها دارای تلسکوپ یا همان دکل، وینچ، جک و سیم بکسل و قلاب هستند. جرثقیل های کفی اغلب از نوع کامیونی هستند و چرخ لاستیکی می باشند. بنابراین در پروژه هایی که نیاز به سرعت اجرای بالا وجود داشته باشد از آن ها استفاده می شود. اما آنچه که باعث تمایز بین انواع جرثقیل های کفی می شود تنوع در تناژ ظرفیت آن ها است.

تعمیر تاورکرین خود را به یگانه کرین بسپارید.

آموزش برای روش استفاده از آسانسور کارگاهی

انواع جرثقیل کفی در ظرفیت های 3 تن، 5 تن، 7 تن، 10 تن و 15 تن قابل خریداری و کرایه کردن هستند. با کم شدن تناژ بار جرثقیل کفی، سطح کفی جرثقیل نیز کوچکتر خواهد شد. بنابراین قبل از کرایه کردن این نوع جرثقیل برای پروژه باید در مورد الزامات پروژه و حجم و وزن بارهایی که قرار است جابجا شوند اطلاعات دقیقی حاصل نمایید. این نوع جرثقیل 15 تن یقینا روی تریلی نصب می شود در حالی که جرثقیل کفی 3 تن از نوع کامیونی است.

انواع جرثقیل کفی مفصلی و غیر مفصلی

جرثقیل های کفی می توانند در نوع مفصلی یا چپق و غیر مفصلی یا بوم مستقیم مورد استفاده قرار گیرند. ظرفیت حمل بار در هر دو نوع جرثقیل کفی بین 1 تا 15 تن متغیر می باشد. تفاوت اصلی بین این دو نوع جرثقیل کفی در نوع تلسکوپ است. در این نوع جرثقیل از نوع مفصلی قابلیت خم شدن بوم وجود دارد بنابراین در پروژه هایی که با محدودیت فضا و البته محدودیت ارتفاع روبرو هستند می توان از این نوع جرثقیل استفاده کرد.

موارد منع استفاده از جرثقیل کفی

بسترهایی که دارای خاک سست هستند به هیچ عنوان مناسب استفاده از جرثقیل کفی نمی باشند. چرا که در این زمین ها جرثقیل کفی تعادل خود را از دست می دهد. بنابراین از جرثقیل کفی باید در زمین هایی با بستر سفت استفاده کرد. بسیار مهم است که اپراتور این نوع جرثقیل از دانش و مهارت بالایی برای مدیریت جرثقیل بهره مند باشد در غیر اینصورت احتمال بروز سوانح و حوادث آسیب زننده بالا خواهد رفت.

برای اجاره تاورکرین و دریافت مشاوره با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

چگونه بهترین شرکت ارائه دهنده خدمات اورهال تاور کرین را پیدا کنیم؟

همچنین اگر محیط پروژه بسیار کوچک است و محدودیت فضا وجود دارد نباید از جرثقیل های کفی با ظرفیت بالا استفاده شود چرا که احتمال آسیب رسیدن به خطوط برق وجود خواهد داشت. حواس تان باشد که امکان استفاده از جرثقیل کفی در محیط های خارج از شهر وجود ندارد.

نتیجه گیری در باب جرثقیل کفی

جرثقیل کفی نوعی از جرثقیل می باشد که علاوه بر قابلیت جابجایی بار در مسافت های کوتاه این قابلیت را دارد که بار را در مسافت های طولانی حمل و جابجا کند. از این نوع جرثقیل برای حمل خودرو، تجهیزات روشنایی در سطح شهر، پروژه های عمرانی، حمل کانکس و به عنوان یدک کش و امداد رسان استفاده می شود.

برای فروش تاور کرین با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

جرثقیل کفی می تواند ظرفیت های متنوعی داشته باشد که باید با توجه به الزامات پروژه انتخاب شود. بنابراین قبل از کرایه جرثقیل کفی در مورد حجم و وزن بارهای قابل حمل اطلاعات دقیق کسب کنید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵