موضوع معرفی انواع خودروبر می باشد. با گسترش روزافزون جمعیت، اوج گرفتن شهرنشینی و وسعت گرفتن محدوده های شهری و مسیرهای جاده ای متعاقبا استفاده از خودرو نیز در بین مردم جامعه در حال افزایش می باشد. خودروها جزو کالاهای حساسی به شمار می روند که جابجای و حمل و نقل آن ها باید در نهایت دقت و با رعایت اصول و استانداردهای فنی صورت پذیرد. هر گونه آسیب کوچکی که به خودروها در حین جابجایی وارد شود منجر به افت قیمت خودرو خواهد شد.

تعمیر تاورکرین خود را به یگانه کرین بسپارید.

به همین دلیل از ماشین های خودروبر استفاده می شود تا جابجایی وسایل نقلیه و انواع خودروها آسان تر گردد. خودرو بر ها دارای انواع مختلفی هستند. انتخاب نوع خودرو بر بستگی به موقعیت و شرایط دارد. در این مطلب قصد داریم شما را با انواع ماشین های خودرو بر که گاها به آن ها یدک کش هم گفته می شود آشنا کنیم. بنابراین همراه ما باشید.

خودروبر چیست و چه کاربردی دارد؟

خودروبر همانطور که از نامش پیداست وسیله ای برای حمل و جابجایی خودرو می باشد. این وسیله می تواند از نوع وانت، کامیون، تریلی و جرثقیل باشد. از خودرو بر برای جابجایی خودروهای نو و پلاک نشده جهت تحویل خودرو درب منزل مشتری استفاده می شود. برای اینکه خودرو تا لحظه تحویل به مشتری دچار هیچ گونه آسیب و خسارتی نشود از خودرو بر استفاده می شود.

برای خرید تاور کرین دست دوم کلیک کنید.

خودروهایی که هنوز پلاک نشده اند بهتر است در سطح شهر و یا جاده ها تردد نداشته باشند. بنابراین تا زمانی که خودرو پلاک نشده آن را با خودروبر حمل می کنند. از خودرو بر در قالب یدک کش برای خودروهای خراب، تصادفی، غیر قابل حرکت و فرسوده نیز استفاده می شود. خودروهایی که قادر به حرکت نیستند باید به طریقی جابجا شوند. این وظیفه خودرو بر است که این دست خودروها را جابجا نماید.

جهت اطلاع از صدور سرتیفیکیت تاور کرین روی لینک کلیک کنید.

تفاوت لیفتراک و بالابرها چیست؟

همچنین اگر قصد حمل خودروهای بسیار گران قیمت و لاکچری از کمپانی های مطرح خارجی را داشته باشیم نیز خودروبر به کمک ما خواهد آمد. حمل و نقل خودروهایی که محدودیت تردد دارند، حمل تجهیزات و ماشین آلات کشاورزی، حمل و نقل خودروهای مسابقه و حمل خودروهای کلاسیک و عتیقه نیز با استفاده از خودرو بر انجام می شود.

آشنایی با خودروبر جرثقیل دار

نوع خاصی از خودروبرها وجود دارند که به خودرو بر جرثقیل دار معروف اند. این خودروبرها دارای جرثقیل هیدرولیک می باشند. شیوه بارگیری خودرو توسط این خودرو بر با سایر خودرو بر ها متفاوت است چرا که اغلب خودروهایی که به این روش بارگیری می شوند قادر به حرکت نیستند و یا به شدت آسیب دیده اند و روشن نمی شوند. در نتیجه راهی جز حمل خودرو به کمک جرثقیل به درون خودرو بر باقی نخواهد ماند.

جهت نصب و پیاده سازی تاور کرین کلیک کنید.

در این شرایط از خودروبر جرثقیل دار استفاده می شود که قادر است به کمک چهار قلاب، چهار چرخ خودرو را بلند کرده و آن را روی کفی قرار دهد. در نتیجه نیز خودرو به نمایندگی یا تعمیرگاه انتقال پیدا می کند. لازم به ذکر است که خودرو بر جرثقیل دار در حدود 6 تن ظرفیت دارد.

آشنایی با خودروبر کامیونت

کامیونت نوعی خودروبر یا یدک کشی کامیونی است که قادر به جابجایی تنها یک خودرو در آن واحد می باشد. بنابراین با استفاده از خودروبرهای کامیونت می توان یک اتومبیل را جابجا نمود. از کامیونت ها برای جابجایی خودرو در مسیرهای درون شهری استفاده می شود. در کامیونت ها شاهد وجود کفی مستقل و امکانات و تجهیزات بسیار مطلوبی برای جابجایی خودرو هستیم.

برای فروش تاور کرین با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

همه چیز درباره جرثقیل کامیون تلسکوپی

کفی کامیونت ها دارای سطحی شیاردار با اصطکاک بالا می باشد. این موضوع منجر به حفظ ایمنی خودرو در حین حمل با خودروبر می شود. از کامیونت برای حمل خودروهایی که در جاده دچار خرابی شده اند و یا برای تحویل خودرو درب منزل مشتری استفاده می شود. این نوع خودرو برها دارای هزینه بیشتری نسبت به خودرو بر جرثقیل دار هستند.

برای اجاره تاورکرین و دریافت مشاوره با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

نکته مهم و قابل ذکر در مورد خودروبر کامیونت و خودرو بر جرثقیل دار این است که این دو نوع خودرو بر شباهت زیادی به هم دارند. با این تفاوت که در خودروبر کامیونت به جای استفاده از جرثقیل خودرو توسط کفی و وینچ روی کامیونت قرار داده خواهد شد. در واقع ابتدا کفی را روی زمن قرار می دهند و بعد به کمک وینچ خودرو را روی کفی کامیونت می کشند.

آشنایی با خودروبر تریلر

نوع دیگی از ماشین های خودروبر وجود دارد که به تریلر معروف است. تریلی ها دارای قابلیت جابجایی چند خودرو در یک زمان واحد هستند. تریلرها معمولا قادر به حمل همزمان 6 تا 8 خودرو می باشند. ابعاد و اندازه تریلر بسیار بزرگتر از کامیونت می باشد و از لحاظ امکانات و تجهیزات نیز در سطح بسیار بالاتری قرار دارد. از تریلرها معمولا برای جابجایی و حمل و نقل خودروها در مسیرهای برون شهری استفاده می شود.

آشنایی با خودروبر چرخگیر

خودروبر چرخگیر نیز نوعی خودرو بر می باشد که از آن برای جابجایی و حمل خودرو بر استفاده می شود. جابجایی خودرو به کمک خودرو بر چرخگیر بدین شیوه است که فقط دو چرخ جلویی خودرو به کمک اهرم خودروبر از زمین بلند می شود و چرخ های عقبی خودرو به همراه خودرو بر روی زمین کشیده می شود. معمولا از این نوع خودرو بر برای حمل و جابجایی خودروهایی با آسیب دیدگی کم استفاده می شود. این نوع خودرو برها قادر به حمل خودرو در مسافت های کوتاه هستند. هزینه خودرو بر چرخگیر نسبت به خودرو برهای کفی اقتصادی تر است.

آشنایی با خودروبر زنجیری

برای استفاده از این نوع خودرو بر، ماشین را به کمک یک سیم زنجیری به خودرو بر وصل می کنند. در واقع با اتصال دادن سپر خودرو به زنجیر می توان خودرو را به کمک خودروبر جابجا نمود. این شیوه از جابجایی عمدتا برای جمل خودروهای فرسوده استفاده می شود چرا که اتصال دادن زنجیر به سپر خودرو منجر به ریختن رنگ خودرو فشار آمدن به سپر خواهد شد. در نتیجه از خودرو برهای زنجیری معمولا در جابجایی خودروهای فرسوده استفاده می شود.

نتیجه گیری در باب معرفی انواع خودروبر

خودروبرها تجهیزاتی هستند که به کمک آن ها می توان انواع خودروهای فرسوده، نو، پلاک نشده و حتی تجهیزات کشاورزی را جابجا نمود. از خودروبر برای جابجا نمودن خودروها در فضای درون شهری و خارج از شهر استفاده می شود. خودرو برها دارای انواع مختلفی از جمله جرثقیل دار، زنجیری، کامیونت و تریلر هستند. استفاده از انواع مختلف خودرو برها بستگی به تعداد خودروها، مسافتی که باید طی شود، میزان ایمنی مورد نیاز، میزان آسیب دیدگی خودرو هدف از حمل خودرو دارد.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵