موضوع روش های اخذ تاییدیه استاندارد تاورکرین می باشد. بهداشت و ایمنی صنعتی یکی از مهمترین موضوعات در صنعت است که تحت عنوان HSE مطرح می شود. تمامی تجهیزاتی که در یک محیط کاری اعم از کارخانه، کارگاه و یا سایت پروژه در حال استفاده هستند باید تحت نظارت فنی قرار داشته باشند. ایمنی تجهیزات و ابزارآلات مورد استفاده بی شک ایمنی و سلامت کارگران را تامین خواهد کرد. حفظ سرمایه های مالی و جانی بیش از هر چیز دیگری بر عهده پیمانکاران پروژه می باشد.

اخذ تاییدیه استاندارد تاورکرین

بدین منظور باید از تجهیزاتی استفاده کرد که دارای گواهی سلامت و استاندارد هستند. این موضوع در مورد تجهیز بسیار مهم و کاربردی تاور کرین نیز صادق است. جرثقیل های برجی یا همان تاورکرین ها تجهیزاتی غول آسا هستند که وجود یک نقص کوچک در آن ها می تواند آسیب جدی به جان کارگران و سرمایه های فیزیکی پروژه وارد کند. اهمیت سلامت تاورکرین به قدری است که از این تجهیز در صنعت با نام قاتل زرد یاد می شود. استاندارد تاورکرین

برای خرید تاور کرین دست دوم کلیک کنید.

بنابراین باید اهمیت بسیار زیادی برای سلامت فنی این تجهیز قائل شد. به همین جهت باید تاییدیه استاندارد تاورکرین اخذ گردد. در این مطلب قصد داریم در مورد روش های اخذ تاییدیه استاندارد تاورکرین به گفتگو بپردازیم. بنابراین همراه ما باشید. استاندارد تاورکرین

چه شرکتهایی حق صدور گواهینامه سلامت تاور کرین را دارند؟

شما برای اینکه بتوانید موفق به اخذ تاییدیه استاندارد تاورکرین شوید می توانید از شرکت های بازرسی که دارای مجوزهای رسمی هستند این خدمات را دریافت کنید. شرکت های ذیصلاح شرکت هایی هستند که دارای مجوز رسمی از مرکز ملی تایید صلاحیت ایران، سازمان ملی استاندارد، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مرکز تحقیقات و تعلیمات حفاظت فنی و بهداشت کار باشند. این مجموعه ها بعد از بازرسی تاورکرین، گواهینامه استاندارد آن را صادر می کنند. استاندارد تاورکرین استاندارد ASME B30.3 می باشد که نوعی استاندارد جهانی است.

بهره گیری از خدمات مجموعه های ارائه دهنده گواهی سلامت تاورکرین

عدم رعایت استانداردهای فنی در مورد تاور کرین و بی توجهی به ایمنی در مراحل نصب و بهره برداری می تواند حوادث ناگواری را رقم بزند. شرکت های نامبرده با به کارگیری متخصصین مجرب و حرفه ای اقدام به بازرسی فنی تاور کرین نموده و گواهینامه سلامت و ایمنی را صادر می کنند. این بازرسی شامل بازرسی قبل از خرید تاورکرین، بازرسی حین نصب تاورکرین و بازرسی بعد از نصب تاورکرین می شود. به واسطه این بازرسی های مهندسی متوجه خواهید شد که آیا تاورکرین مورد نظر شما دارای صلاحیت فنی می باشد یا خیر.

جهت اطلاع از صدور سرتیفیکیت تاور کرین روی لینک کلیک کنید.

تفاوت های تاور کرین کارگروهی با تاور کرین های ساخت سازه

بنابراین هر گونه عدم انطباق در قطعات اصلی تاور کرین توسط بازرسی فنی قبل از نصب گزارش خواهد شد و طبق دستورالعمل برطرف می گردد. چنانچه عدم انطباق بعد از نصب مشخص شود هزینه زیادی به شما تحمیل خواهد شد. در بازرسی حین نصب نیز مواردی چون بازرسی سکشن ها، شاریوت، وینچ، سیم بکسل، قلاب، وزنه های تعادل، بازی جلو، بازوی عقب و کابین و فونداسیون صورت می پذیرد.

آشنایی با مهمترین بخش های تاورکرین که باید مورد بازرسی قرار گیرند

از مهمترین بخش هایی که باید در بازرسی تاورکرین مورد توجه قرار گیرند می توان به پایه های تثبیت اشاره کرد که در بتن مسلح قرار می گیرند. این پایه ها اگر دارای نقص باشند بی شک پروسه بهره برداری از تاورکرین با چالش روبرو خواهد شد. دکل یا برج تاورکرین نیز بخش مهم دیگری است که باید سلامت آن تایید شود. سینی گردان که حرکتی چرخشی تاورکرین را موجب می شود، فلش که عهده دار هدایت بار در شعاع مجاز است، کالسکه، کنفلش که وزنه های تعادلی بر آن سوار می شوند و کابین یا اتاق اپراتور نیز از دیگر بخش هایی هستند که در پروسه صدور گواهی سلامت تاورکرین مورد توجه ویژه قرار دارند.

جهت نصب و پیاده سازی تاور کرین کلیک کنید.

بازرسان فنی در پروسه صدور گواهی جوش ها، اتصالات و پین ها و اشپیل ها را مورد بررسی قرار می دهند. قلاب و بلوک بار نیز باید تحت بازرسی فنی قرار گیرد. بازرسی از سیم بکسل ها و کالسکه نیز در دستور کار بازرسان قرار دارد. بازرسی از سینی گردان، بازرسی از کابین، تست عملکرد ترمزها و تست سیستم هشدار دهنده نیز باید در در جریان بازرسی فنی انجام شود. استاندارد تاورکرین

سیستم الکتریکی تاورکرین باید به طور جدی مورد بازرسی قرار گیرد و سیستم هایی چون سیستم محرکه بار، کالسکه و سیستم چرخشی نیز باید تست شوند. تا زمانی که تست عملکرد سیستم های تاورکرین با موفقیت پشت سر گذاشته نشود امکان صدور گواهی نامه وجود نخواهد داشت. بازرسان در پروسه بازرسی فنی از تاور کرین تمامی گزارشات را مستندسازی می کنند و بخش های مشکوک به عدم انطباق را علامت گذاری خواهند نمود.

برای فروش تاور کرین با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

مزیت استفاده از تاور کرین در پروژه های معماری

بررسی ریل ها، ضربه گیرها، محافظ سقوط کالسکه، میکروسوئیچ ها و تست های استاتیک و دینامیک نیز در دستور کار بازرسان قرار دارد. پله ها، راهرو، نردبان و کابین نیز باید لزوما طبق استاندارد ANSI A14.3 نصب شده باشند. استاندارد تاورکرین

در چه صورت ممکن است گواهی سلامت تاورکرین صادر نشود؟

چنانچه بازرسی های فنی صورت گرفته در مورد تاورکرین با استاندارد ASME B30.2 تطابق داشته باشد گواهی سلامت تاورکرین صادر خواهد شد. در صورتی که مواردی مانند عدم وجود ضربه گیر، عدم وجود مستندات نصب، عدم تاییدیه فونداسیون، عدم انطباق با قطعات اصلی، شل بودن اتصالات، خوردگی اتصالات، زنگ زدگی، پارگی یا کهنگی سیم بکسل، زدگی قلاب، استاندارد نبودن جوشکاری ها و عدم عملکرد صحیح میکروسوئیچ ها و یا ایراد در تست دینامیک و استاتیک وجود داشته باشد بی شک صدور گواهی استاندارد تاور کرین با مشکل مواجه خواهد شد. هر گونه آسیب، ساییدگی، کشیدگی و عیوب ظاهری در تاورکرین نیز پروسه صدور گواهی سلامت را با چالش همراه خواهد کرد.

نتیجه گیری در باب استاندارد تاورکرین

جرثقیل برجی یا همان تاورکرین یکی از مهمترین و کاربردی ترین تجهیزات در ساخت و سازهای عظیم می باشد. این تجهیز بسیار غول آسا بوده و از جمله گران ترین ماشین آلات ساختمانی است. بنابراین اگر در مورد ایمنی آن بی توجه باشید یقینا مشکلات بزرگی در پروژه شما ایجاد خواهد شد که منجر به صدمه های مالی، جانی و یا حتی شکل گیری پرونده های قضایی می شود.

برای اجاره تاورکرین و دریافت مشاوره با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

چه عواملی در قیمت اجاره جرثقیل تاورکرین  موثر است

بهترین روش برای اخذ تاییدیه سلامت و استاندارد تاورکرین مراجعه به شرکت های ذیصلاح و بازرسی فنی تاور کرین می باشد. مهندسین و متخصصینی که دارای تجربه، مهارت و دانش بالا در حوزه استانداردهای فنی تاورکرین هستند می توانند بازرسی این تجهیز را به عهده بگیرند. بازرسی فنی از تاور کرین نه تنها در زمان نصب بلکه در حین بهره برداری نیز باید انجام شود. بازرسی های دوره ای باید در محل نصب تاورکرین صورت گیرد.

تعمیر تاورکرین خود را به یگانه کرین بسپارید.

بسیار مهم است که استاندارد نصب تاورکرین مطابق با استاندارد ASME B30.3 باشد. همچنین شما باید به خوبی نیروهای کار را برای کار کردن با تجهیز مهمی چون تاورکرین یگانه کرین آموزش دهید تا بروز حوادث به حداقل برسد. استاندارد تاورکرین

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵