تاور کرین یکی از ابزار مهم در پروژه های ساختمانی عظیم محسوب می شود اما توان باربرداری تاور کرین چقدر است ؟ توان باربرداری تاور کرین متفاوت است.

انجام عملیات باربرداری را اجزاء مختلف تاور کرین به عهده دارد و توان باربرداری تاور کرین متفاوت است که در ادامه به شرح آن میپردازیم. 

توان باربرداری تاور کرین

عملکرد تاورکرین چگونه است ؟

 در بررسی توان باربرداری تاور کرین از جمله مهمترین اجزاء تاور کرین میکرو سوئیچ ها و الکتروموتور ها هستند که میتوانند عملیات باربرداری را انجام دهند. البته این عملیات به صورت اتوماتیک صورت نمی گیرد و تاور کرین دارای یک راننده است که هدایت فرمان را به عهده دارد و این کار توسط ان شخص انجام می شود.

جهت اینورتر کردن آسانسور کارگاهی در اصفهان کلیک کنید یا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

میکرو سوئیچ ها نقش مهمی در کنترل تاور کرین به عهده دارند. میکرو سوئیچ ها هستند که مقدار باری که تاور کرین مجاز به برداشتن آن است را تعیین می کند و تاثیر بسزایی در توان باربرداری تاور کرین دارند. 

قدرت حرکتی تاور کرین

 در بررسی توان باربرداری تاور کرین باید گفت که تاور کرین ها این قابلیت را دارند تا بر روی زمین حرکت کنند. البته باید گفت تاورکزین چرخ ندارند بلکه فرآیند حرکت آن توسط ریل و یا یک سری زنجیر صورت می گیرد. اما در هر صورت این کار را الکتروموتور ها و گیربکس ها انجام می دهند. 

قدرت جابجایی به سمت جلو و عقب در تاور کرین

 در بررسی توان باربرداری تاور کرین باید به قدرت تاورکرین در جابجایی اشاره کرد. حرکت به عقب و جلو توسط تاور کرین به وسیله شاریوت صورت می گیرد. 

قدرت حرکت گردشی تاور کرین

برای اطلاع از توان باربرداری تاور کرین باید داست که عملکرد گردشی تاورکرین چگونه می باشد. تاور کرین این قابلیت را دارد که بار را تا 360 درجه بچرخاند. این عمل مهم توسط دو گیربکس و دو الکتروموتور صورت می گیرد.

جهت اینورتر کردن آسانسور کارگاهی در شیراز کلیک کنید یا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

واردات قطعات تاور کرین در ایران

البته میکروسوئیچ ها این دور زدن را به درستی کنترل می کنند. ظرفیت باربرداری تاور کرین ها متفاوت است، زیرا هر کدام ار برند های مختلف هستند و بر اساس نوع نیاز مصرف کننده مورد استفاده قرار می گیرند.

توان باربرداری تاور کرین در هنگام عملیات باید مورد توجه قرار بگیرد. تاور کرین های پتن فرانسه که اغلب در ایران نیز از آنها استفاده می شود، موتور تاور کرین در قسمت پایین قرار می گرفت و این تاور کرین ها با ارقام نام گذاری می شدند.

مثلا تاور کرین 428 توانایی باربرداری 3 تن، 6.46 توانایی باربرداری 6 تن و 744 توانایی باربرداری 10 تن را دارد.  توان باربرداری تاور کرین به عوامل مختلفی بستگی دارد، مقدار تناژی که برای تاور کرین در نظر دارید می تواند توان باربری آن را مشخص کند. 

تاور کرین K30/30 پتن

یکی از ملاک های مهمی که در زمان خرید تاور کرین باید به آن توجه کافی داشته باشید حداکثر توان باربرداری تاور کرین  است.

به عنوان نمونه تاور کرین K30/30 تا فاصله بیست متری را به میزان 12 تن می تواند بلند کند. اما در فاصله بیشتر مانند 50 متر تنها 5 تن را می تواند جابجا کند. یعنی مقدار باری که می تواند بردارد کاهش می یابد. پس بنابراین با این مثال شما متوجه شدید که توان باربرداری تاور کرین به تنهایی کافی نیست و باید فاصله بار تا مرکز باربری نیز مورد توجه قرار بگیرد. 

تاور کرین 16 تن پتن

این تاور کرین دارای 16 تن ظرفیت می باشد. حداکثر وزن قابل تحمل در نوک جیب 4 تن می باد. برای استفاده از این نوع تاور کرین مانند بقیه تاور کرین ها باید اگر ارتفاع سازه بیشتر از ارتفاع سازه می باشد از کمربند استفاده کرد.

در اینجا برای بارداری بهتر می توان از سیم بکسل استفاده نمود. استفاده از زنجیر کار خطرناکی است و توصیه می شود این کار را انجام ندهید. پس این نکته را فراموش نکنید استفاده از تاور کرین باید بر طبق اصولی باشد که برای آن تعیین شده و حتما کسانی که تاور کرین را به شما می فروشند و یا اجاره می دهند این توضیحات را به شما می دهند.

انتخاب تناژ تاور کرین و توان باربرداری تاور کرین  مسئله مهمی است که اگر به آن توجه نشود و بیش از آنچه در توان تاور کرین است باربرداری صورت بگیرد می تواند خطرات و خساراتی را به همراه داشته باشد.

درست است که توان باربرداری تاور کرین ها با یکدیگر متفاوت است ولی به طور کلی فاکتور های دیگری نیز در توان باربرداری تاور کرین موثر می باشند. ارتفاعی که قرار است بار برداشته شور از جمله نکات مهمی است که باید مورد اهمیت واقع شود.

جهت نصب و پیاده سازی آسانسور کارگاهی کلیک کنید یا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

معرفی ماژول آموزش هدایت تاور کرین

نکته دیگر کار کردن در شرایط آب و هوایی بد است که می تواند در توان باربرداری تاور کرین تاثیر گذار باشد. علاوه بر آن عدم دقت و توجه در این زمینه ممکن است خساراتی را به همراه داشته باشد. شما برای دریافت اطلاعات در مورد انواع تناژ و توان باربرداری می توانید با شماره تماس های ما در سایت در تماس باشید. 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵