قطعه ارتفاعی چیست  و چه کاربردی دارد؟ قطعه ارتفاعی شامل قطعات اصلی تشکیل دهنده بدنه اصلی تاور کرین را تشکیل می دهد.

به عبارتی همین قطعات هستند که باعث تحمل فشار بر روی دستگاه می شوند.

قطعه ارتفاعی چیست

البته باید توجه داشت قطعات ارتفاعی با توجه به برند تاور کرین ممکن است با یکدیگر فرق داشته باشد. البته برای ایتکه بدانیم قطعه ارتفاعی چیست باید گفت که به قطعات ارتفاعی تاور کرین سکشن نیز گفته می شود، نصب این سکشن ها در مدل های قدیمی و جدید با یکدیگر متفاوت است.

مثلا برای نصب قطعات سکشن قدیمی از پیچ و مهره استفاده می شود ولی در نصب قطعات ارتفاعی تاور کرین های جدید از پین و  اچ پین استفاده می شود.

جهت فروش آسانسور کارگاهی اسلامشهر کلیک کنید یا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

به طور کلی در بررسی مفاله برای اینکه بدانیم قطعه ارتفاعی چیست باید گفت  یکی از کاربرد های اساسی قطعات ارتفاعی برای افزایش ارتفاع تاور کرین می باشد. جنس سکشن ها از فولاد می باشد و از مقاومت بالایی برخوردار است.

تعداد سکشن هایی که بر روی هم قرار می گیرند متفاوت است و بستگی به ارتفاعی دارد که مورد نیاز است. در زمان خرید قطعات ارتفاعی باید دقت زیادی صورت گیرد زیرا در صورت عدم استحکام قطعات ارتفاعی خطرات جبران ناپذیری ممکن است اتفاق بیفتد.

نصب قطعه ارتفاعی یا سکشن

 در بررسی اینکه قطعه ارتفاعی چیست باید گفت امروزه شرکت های زیادی هستند که دست به تولید قطعات ارتفاعی زده اند و میزان مقاومت آنها باید تایید شده باشد و استاندارد های لازم را داشته باشد. در زمان نصب قطعه اول و دوم میان آنها قطعه ای به نام کاج نصب می شود تا بتواند در مراحل بعدی قطعات دیگری را نصب کرد و ارتفاع تاورکرین را بیشتر کرد.

در هنگامی که سکشن ها بر روی هم قرار می گیرند و ارتفاع تاور کرین بالا می رود برای حفظ امنیت باید با استفاده از یک کمربند آن را به سازه مهار کرد. ن

صب و قرارگیری سکشن ها کاری کاملا تخصصی است که باید توسط افراد با تجربه در این کار صورت بگیرد. در غیر این صورت ممکن است دستگاه درچار تاپ خوردگی شود و خطر سقوط را به همراه داشته باشد.

جهت نصب و پیاده سازی آسانسور کارگاهی کلیک کنید یا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

مهمترین سوالات هنگام اجاره تاور کرین

برای خرید سکشن های ارتفاعی بسیار دقت کنید و از شرکت هایی خرید کنید که دارای ضمانت کالا باشند و در صورت کوچکترین مشکلی به حل آن بپردازند.

برای اینکه دققا بدانیم قطعه ارتفاعی چیست باید گفت سکشن ها یا قطعات ارتفاعی تاور کرین یا جرثقیل برجی دارای یک مزیت مهم است و آن افزایش ارتفاع تاورکرین می باشد.

نوع تاور کرین در میزان ارتفاع آن نقش بسزایی دارد. زیرا در هر یک به اندازه ای مشخص می توان ارتفاع را افزایش داد. تنها در صورتی شما می توانید ارتفاع ر بیشتر از حد مجاز مربوط به تاور کرین بالا ببرید که از کمربند مهار استفاده کنید.

تاج تاورکرین

 برای دانستن اینکه قطعه ارتفاعی چیست باد گفت که حتما مشاهده کرده اید در زیر کابین و ستون اصلی از دو لایه تشکیل شده است، به این لایه ها تاج تاور کرین گفته می شود. عرض این کاج ها زیاد است.

افزایش ارتفاع در تاورکرین

در صورتی که نیاز به ایجاد ارتفاع بیشتر در تاور کرین باشد، میتوان با استفاده از جک های هیدرولیکی که در بالای دستگاه واقع شده است به سمت بالا هل داد، با این کار یک فضای خالی میان بدنه و ستون به وجود می آید.

حالا می توان قطعه ارتفاعی جدید را در این ناحیه قرار داد، و از طریق دروازه کاج وارد بدنه شد و قطعه ارتفاعی را در سر جای جدید قرار داد. بعد از انجام تمامی این کارها قطعات به وسیله پیم به یکدیگر متصل می شوند و در مراحل بعدی نیز به همین صورت می توان ارتفاع تاور کرین را به میزان دلخواه با توجه به نوع و برند آن بالا برد.

در ارتفاع کار راهرویی ایجاد شده تا کارشناس بتواند از محل رفت و آمد کند. تمامی توضیحای که مطرح شده کاملا تخصصی و مهم است و انجام آن باید تحت نظارت کارشناسان مجرب در این حرفه باشد.

بنابراین به این امر مهم پی بردید که در بررسی اینکه قطعه ارتفاعی چیست، قطعه ارتفاعی یا سکشن ها یا قطعات ارتفاعی چه نقش مهم و حیاتی در بکارگیری تاور کرین دارد.

جهت اورهال تاور کرین کلیک کنید یا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

بازرسی فنی تاور کرین چیست؟

کاربرد  قطعات ارتفاعی به قدری بالاست که وجود نقص در کیفیت و همچنین عدم توجه در نصب آن می تواند خطرات جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد. تشخیص کیفیت بالا و استاندارد برای قطعات تاورکرین کار آسانی نیست و ممکن است افراد سودجو قطعات بی کیفیت را به جای قطعات با کیفیت و اصل به شما بفروشند، پس بهترین کار در این زمان این است که با مراجعه به شرکت های معتبر که سال ها در این کار فعالیت می کنند نیاز خود به قطعات ارتفاعی را برطرف کنید. همچنین می توانید با سرچی ساده شرکت های فروشنده این قطعات را جستجو بفرمائید. 

در این مقاله به بررسی قطعه ارتفاعی یا قطعه ارتفاعی چیست پرداختیم برای اطلاعات بشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵