در صنعت ساختمان سازی از ابزار آلات و ماشین آلات متنوعی استفاده می شود. یکی از ایت ماشین آلات مهم تاور کرین می باشد اما طول عمر تاورکرین ها چقدر است ؟

تاور کرین ها در برند های مختلف وجود دارند که در زمان خرید  یا اجاره آن باید به آنها دقت کرد. اما نکته مهمی که در تمامی تاورکرین ها باید مشترک باشد وجود ایمنی و تضمین آن و طول عمر تاورکرین ها  می باشد.

طول عمر تاورکرین ها

طول عمر تاورکرین یکی از دغدغه هایی است که افراد قبل استفاده از آن دارند. باید گفت طول عمر تاورکرین به عواملی زیادی بستگی دارد، اما به طور کلی تمامی تاورکرین ها تا چندین دهه می توانند به کار خود ادامه دهند. حتی دیده شده تاور کرین هایی را که 50 سال در حال کار کردن هستند با وجود آن کماکان در حال کار کردن هستند.

جهت خرید تاور کرین کلیک کنید یا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

تمامی اجزای تاور کرین به وسیله برق کار می کند، نکته ای  که در حین استفاده از تار کرین باید بدان توجه لازم را داشت سلامت و کیفیت قطعات آن برای افزایش طول عمر تاورکرین ها  می باشد. چیزی که می تواند کارکرد و عملکرد تاور کرین و طول عمر تاورکرین ها را تضمین کند استفاده از قطعات با کیفیت در ان می باشد.

بروز رسانی قطعات تاور کرین تا حد زیادی طول عمر تاورکرین ها را افزایش می دهد. در اینجا می خواهیم به چندین مورد از عواملی که باعث طول عمر تاور کرین می شود اشاره کنیم:

جهت سرویس نگهداری ماهانه تاور کرین کلیک کنید یا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

  1. عوامل زیادی هستند که باعث بالا رفتن طول عمر تاورکرین ها می شود و یکی از انها استفاده از سیم بکسل ها می باشد. استفاده از سیم بکسل های با کیفیت می تواند طول عمر تاورکرین ها تا حدی تضمین کند. سیم بکسل ها باید از برند های مطرح و با کیفیت باشند و دارای استاندارد جهانی نیز باشند. پس نتیجه میگیریم تنها استفاده از سیم بکسل های با کیفیت کافی نیست بلکه راه های استفاده درست از آن را نیز باید بدانیم. 
  2. اجرای فونداسیون اصولی برای نصب تاور کرین نیز از اقدامات اساسی به شمار می رود. اجرای فونداسیون ابتدایی ترین و اولین کاری است که متخصصان راه اندازی  تاور کرین به ان توجه دارند. انجام فونداسیون اصولی و دارای استقامت می تواند سبب بالا رفتن و طول عمر تاور کرین شود. 
  3. سرویس کردن قطعات تاور کرین در فاصله های زمانی مشخص می تواند طول عمر تاور کرین را افزایش دهد. در صورتی که تمامی نکات مربوط به رعایت طول عمر تاور کرین رعایت شود وی توان گفت تاور کرین ها تا 50 سال می توانند کار کنند. بروز رسانی قطعات تاور کرین می تواند به عملکرد درست تر و بهتر تاور کرین کمک زیادی کند. 
  4. کنترل تمامی پیچ های تاور کرین، تاور کرین ماشینی است که اجزای آن توسط صد هیچ به یکدیگر متصل شده است. بنابراین باید از سفت بودن پیچ ها اطمینان حاصل کنید. 
  5. ذرات مغناطیسی باید در هنگام نصب و راه اندازی تاور کزین باید مورد بررسی قرار بگیرد. 
  6. اجزای تاورکرین باید تحت عمل گریس کاری و روغن کاری و رگلاژ واقع شود. 
  7. تاور کرین ها به صورت دوره ای باید تحت تعمیرات قرار بگیرند.
  8. تا جایی که امکان دارد باید از زنگ زدگی تاور کرین جلوگیری کنید، زیرا این عوامل می تواند از طول عمر تاور کرین کاسته کند. 

شما با رعایت تمامی این نکات گفته شده می توانید سببالا رفتن طول عمر تاور کرین شوید و همچنین با اطمینان از ایمنی آن تا سال های طولانی از آن استفاده کنید. از جمله نکاتی که برای شما مطرح شد تنها بخش کوچکی از کار هایی بود که باعث بالا رفتن طول عمر تاور کرین ها می شود. بسیاری از نکات را شما با استفاده از تجربه خود از تاور کرین می توانید کسب کنید.

جهت اجاره آسانسور کارگاهی کلیک کنید یا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

بازرسی فنی تاور کرین چیست؟

با وجود آن نمی توان عمر مشخصی را برای تاور کرین عنوان کرد زیرا عمر تاور کرین به طور جدی به میزان توجه و کیفیت استفاده شما از آن بستگی دارد. اجزای تشکیل دهنده تاور کرین بسیار زیاد است و عدم کارکرد هر کدام از آنها می تواند موجب عملکردی نادرست و گاهی خطر آفرین محسوب شود. پس متوجه شدید که توجه شما به هر چیزی می تواند طول عمر را بالا ببرد تاور کرین نیز از این امر مستثنی نیست.

علاوه بر آن می توانید از هزینه های اضافی نیز صرفه جویی کنید، با این وجود در صورتی که تجربه ای در این کار ندارید می توانید با کارشناسان متخصص در این امر تماس گرفته تا بهتر شما را راهنمایی کنند.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵