ابزار و ماشین آلات ساختمانی در صنعت ساختمان سازی از اهمیت بالایی برخوردار است. ماشین آلاتی مانند آسانسور کارگاهی یکی از ملزومات در پروژه های ساختمانی بزرگ به شما می رود، به طوری که اگر از آن در امر ساختمان سازی استفاده نشود به طور کل کار ها دچار مشکل می شود در ادامه به معرفی ۱۰ مدل آسانسور کارگاهی می پردازیم.

از جمله مواردی که در صنعت ساختمان سازی بسیار به آن توجه می شود ایمنی کار و کیفیت نهایی سازه می باشد. در اینجا می خواهیم ۱۰ مدل آسانسور کارگاهی را برای شما معرفی کنیم که هر کدام عملکرد مخصوص به خود را دارد: 

جهت فروش آسانسور کارگاهی در تهران کلیک کنید یا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

۱۰ مدل آسانسور کارگاهی

آسانسور کارگاهی ثابت :

 در بین ۱۰ مدل آسانسور کارگاهی ، این مدل از آسانسور های کارگاهی نیاز به چاهک دارند، ایم مدل از آسانسور کارگاهی در کارخانه ها بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. این مدل از آسانسور های کارگاهی دارای انواع مختلف جکدار، زنجیری و آکاردئونی می باشد. 

آسانسور کارگاهی مدل سیار:

همانطور که از نامش پیداست این مدل از ۱۰ مدل آسانسور کارگاهی قابلیت جابجایی داشته و بهترین گزینه برای رنگ آمیزی دیوار های ساختمان های بلند شهری می باشد. این آسانسور ها به صورت افقی و عمودی می باشند. 

آسانسور کارگاهی مدل هیدرولیکی:

این مدل از ۱۰ مدل آسانسور کارگاهی با موتور هیدرولیکی، پمپ فشار روغن و جک هیدرولیک کار می کند. استفاده از این نوع آسانسور ها بسیار راحت است زیرا استهلاک آن کم بوده، می توان سیم بکسل و کادر وزنه را حذف کرد و نیازی به موتور خانه ندارد. از این آسانسور ها در تناژ بالا و هم سطح با طبقات ساختمانی می توان استفاده کرد. 

جهت نصب و پیاده سازی آسانسور کارگاهی در اصفهان کلیک کنید یا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

در چه پروژه هایی می توان از آسانسور های کارگاهی استفاده کرد؟

آسانسور کارگاهی وینچی:

این مدل از ۱۰ مدل آسانسور کارگاهی با استفاده از طناب فولادی و برق کار می کند. در این مدل آسانسور طناب های فولادی معلق شده و آسانسور ها وزنه ای ندارند.

آسانسور های کششی:

این نوع از ۱۰ مدل آسانسور کارگاهی به وسیله سیم بکسل و چرخش الکتروموتور کار می کند. این مدل آسانسور کارگاهی به دو صورت گیرلس و گیربکسی کار میکنند.

آسانسور مغناطیسی:

همانطور که از نامش پیداست این مدل از ۱۰ مدل آسانسور کارگاهی با نیروی مغناطیسی شروع به کار می کند. بر روی کابین های این مدل از آسانسور ها سیم پیچ هایی وجود دارد و این سیم پیچ ها توسط جریان برق باردار شده و سبب به کار افتادن آسانسور کارگاهی می شوند. این مدل از آسانسور های کارگاهی بدون نیاز به موتور به کار خود ادامه می دهند و گاهی می توان از چندین کابین آسانسور در یک چاهک به طور همزمان استفاده کرد. 

جهت اینورتر کردن آسانسور کارگاهی اسلامشهر کلیک کنید یا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید

آسانسور های کارگاهی که مخصوص بالابردن مصالح و نیروی انسانی در پروژه های ساختمانی هستند. در استفاده از این آسانسور های کارگاهی از چاهک استفاده نمی شود. این آسانسور ها بیرون از ساختمان و تنها به منظور حمل بار مورد استفاده قرار می گیرد. 

آسانسور های کارگاهی یا بالابر هایی که مخصوص حمل بار هایی به خصوص می باشند و در اینجا به سه مورد آن اشاره می کنیم:

آسانسور های مخصوص حمل بار های به خصوص

بالابر های مواد پودری:

از این نوع بالابر ها برای حمل مواد غذایی و دارویی استفاده می شود. عملکرد این نع آسانسور به وسیله چرخش یک ماردون در یک لوله اتفاق می افتد و از این طریق جابجایی مواد غذایی را انجام می دهد. 

بالابر های ضد انفجار:

این مدل از بالابر ها نیز در مکانهایی که احتمال انفجار زیاد باشد مورد استفاده قرار می گیرد. معمولا محیط هایی که آلوده به گاز های اشتعال آور و پتروشیمی ها از این نوع آسانسور های کارگاهی استفاده می شود. 

جهت تعمیر آسانسور کارگاهی کلیک کنید یا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

تناژ آسانسور کارگاهی چگونه محاسبه می شود؟ 

بالابر های ساختمانی که مختص بالابردن مصالح ساختمانی و نیروی انسانی به طبقات مختلف ساختمان می باشند. این بالابر های باید از ایمنی بالاییی برخوردار باشند، ایمنی برای این نوع آسانسور های کارگاهی از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا در صورت هر گونه کوتاهی و قصور در امر نصب و اجرای آسانسور کارگاهی می تواند خطرات جبران ناپذیری را برای شما به همراه داشته باشد. 

امروزه آسانسور های کارگاهی در برند های بسیار عالی در بازار موجود می باشند و صنعتگران با تجربه به خوبی با این گونه آسانسور های کارگاهی آشنا هستند. نصب و راه اندازی آسانسور کارگاهی کاری است که باید توسط افراد با تجربه صورت بگیرد. نصب قطعات با کیفیت در آسانسور های کارگاهی از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا عرم کیفیت قطعات ممکن است عملکرد آسانسور کارگاهی را مختل سازد و در نتیجه خطراتی را به همراه داشته باشد. 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵