در رابطه با جانمایی تاور کرین باید گفت که  تاور کرین به عنوان یکی از مهم ترین ماشین آلاتی که در صنایع مورد استفاده قرار میگیرد نیاز به مکان و چیدمانی با اصول  و برنامه ریزی دارد.

مکانی که تاور کرین در آن قرار داده می شود باید متناسب با نوع تاور کرین باشد که مورد استفاده قرار می گیرد. بنابرای تاور کرینی را انتخاب کنید که متناسب با شرایط کاری شما باشد، زیرا در این صورت ممکن است با مشکلاتی از نظر جا برای تاور کرین مواجه شوید. عوامل زیادی وجود دارند که در جانمایی تاور کرین موثر می باشند.

جهت خرید بالابر هیدرولیکی کلیک کنید یا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید

حتی تحقیقاتی در زمینه جانمایی تاور کرین در زمانی که در حال جابجایی بار است انجام شده است. امروزه با بهینه سازی جانمایی سعی بر آن شده است تا براساس یک سری اصول در زمان و هزینه جانمایی تاور کرین یا جرثقیل برجی اقداماتی انجام شود. مثلا اینکه در این نوع برنامه ها از روش های آماری و محاسباتی استفاده شده است. 

جانمایی تاور کرین

جانمایی تاور کرین جهت حفظ ایمنی و عملکرد صحیح

تاور کرین ها به دلیل اندازه و سایز بزرگی که دارند باید در فاصله مناسب و استانداردی از یکدیگر قرار بگیرند تا از برخورد جلوگیری شود. قبل از هر چیز باید برنامه ریزی های لازم جهت جانمایی انجام شود و این کار آسانی نیست. گاهی در فضایی که قرار است از تاور کرین ها استفاده شود محدودیت وجود دارد و ظرفیت تاور کرین ها بسیار زیاد است و این مسئله سبب می شود تا با برنامه ریزی از جانب کارشناسان در این زمینه به جانمایی تاورکرین پرداخته شود.

جهت اورهال تاور کرین کلیک کنید یا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

استفاده از تاور کرین یا جرثقیل؟

در محلی که چندین برج در حال ساخته شدن است و چندین تاور کرین در حال کار کردن است، احتمال هرگونه تداخل و تصادف وجود دارد. معمولا موقعیت های تاور کرین بر اساس سعی و خطا و توپوگرافی کارگاه انجام می شود. تاور کرین ها باید فاصله مناسبی با محل گود برداری داشته باشند ر این هنگام باید جنس خاکی که عمل گود برداری در آن انجام می شود تحت کارشناسی قرار بگیرد. عمق گود نیز در این زمان از اهمیت بالایی برخوردار است، این همان فاصله استانداردی است که باید رعایت شود و در اصطلاح به آن فاصله حفاظت گفته می شود. 

بهترین فضا برای قرار گرفتن و جانمایی تاور کرین 

بهترین فضایی برای جانمایی تاور کرین در نظر گرفته میشود قرار گرفتن در کنار ضلع بلند ری از مکان گود برداری واقع شود، و در قسمتی که سطح وسیعی از فضا اشغال می شود را پوش می دهد. در اینجا از ریل گذاری استفاده شده که در سطح بلندتر قرار می گیرد، ریل گذاری باید به گونه ای انجام شود که در خطوط حرکتی هیچگونه قطعی رخ ندهد. باید یادمان باشد که تاور کرین نباید در وسط سطح اشغال قرار بگیرد زیرا در هنگام دمونتاژ کار که بسیار نیز پر هزینه است به دلیل عدم توجه به پوشش کار کارایی تاور کرین پایین می آید. 

جهت خرید تاور کرین کلیک کنید یا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

باری که توسط تاور کرین حمل می شود باید در فاصله ای استاندارد از خطوط برق واقع شده باشد، اگر این فاصله 3 متر است کمتر از 57000 ولت و اگر 5 متر می باشد باید بیشتر از 57000 ولت باشد. 

سطحی که جانمایی تاور کرین صورت می گیرد کاملا صاف و مسطح باشد، خاک آن باید از نظر تراکم مورد آزمایش قرار بگیرد تا دچار نشت نشود. جانمایی تاور کرین امری بسیار تخصصی است که باید توسط افراد کارشناس و با تجربه در این زمینه صورت بگیرد، بخصوص در پروژه هایی که مجبوریم از چندین تاور کرین استفاده کنیم این امر ضروری می باشد.

سخن پایانی

با توضیحاتی که در این زمینه به صورت کاملا مختصر داده شد تا اندازه زیادی به اهمیت جانمایی تاور کرین در پروژه ها و همچنین در کارگاه ها آگاه شدید. جانمایی زمانی به یک امر بسیار مهم تبدیل می شود که در پروژه های عظیم از تعداد زیادی تاور کرین استفاده شده است. گای تاور کرین به دلیل فضای محدودی که وجود دارد نمی تواند کار خود را به درستی انجام دهد، در این صورت در صورتی که بخواهیم تاور کرین در یک زمان بندی مشخص به کار خود به خوبی ادامه دهد نیاز به یک جانمایی اساسی داریم. شما می توانید در هنگام خرید و یا اجاره چندین تاور کرین از شرکت معتبر یگانه کرین از تجربیات و خدمات عالی ما بهره مند شوید. 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵