دلیل عرضه بالابر ساختمانی قیمت ارزان چیست؟ بالابرهای ساختمانی از جمله مهمترین ابزارهای مورد استفاده در صنعت ساختمان سازی می باشند. این بالابرها صرفا جهت بالا بردن و جابجایی مصالح ساختمانی به کار می برند. استفاده از بالابرهای ساختمانی دارای اصولی است که باید به آنها توجه شود. 

عدم توجه به اصول در طراحی و استفاده از بالابرهای ساختمانی می تواند خطراتی را به دنبال داشته باشد. این بالابرها در راستای عمودی حرکت می کنند و می توانند بار را از پایین به بالا و از بالا به پایین جابجا می کند. بالابرهای ساختمانی دارای ظرفیت های متفاوتی هستند و این قابلیت را دارند تا بار را از 250 کیلو،350 کیلو وات یک تن جابه جا کنند. 

جهت اورهال تاور کرین کلیک کنید یا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

دلیل عرضه بالابر ساختمانی قیمت ارزان چیست؟

هر کدام از بالابرهای ساختمانی طوری طراحی شده اند که باید بر اساس نوع الکتروموتوری که برای آنها تعبیه شده است و دور موتور متناسب با آن به کار برده شود. الکتروموتور که مولد حرکت در بالابرهای ساختمانی محسوب می شود و در دو نوع تکفاز و سه فاز کار میکنند. 

سوالی که برای خیلی از افراد مطرح می شود این است که دلیل عرضه بالابر ساختمانی قیمت ارزان توسط برخی فروشندگان چیست؟ در اینجا می خواهیم دلایلی که سبب شده تا فروشندگان به فروش بالابر های ساختمانی بپردازند را برای شما شرح دهیم.

جهت اینورتر کردن تاور کرین کلیک کنید یا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

آشنایی با موارد و دلیل عرضه بالابر ساختمانی قیمت ارزان

یکی از مهمترین دلایلی که سبب دلیل عرضه بالابر ساختمانی قیمت ارزان شده این است که در این بالابرهای ارزان قیمت از شاسی های ارزان قیمت استفاده شده است. شاسی یکی از مهم ترین قطعات در بالابر های ساختمانی محسوب می شود. وجود شاسی های بی کیفیت در بازار و استفاده از آن در بالابرهای ساختمانی که به اصطلاح شاسی سنگین نیز به آنها گفته می شود در الکتروموتورهای 3000 دور مورد استفاده قرار می گیرند از کیفیت خوبی برخوردار نیستند. 

استفاده از الکتروموتورهای 3000 دور نیز به هیچ عنوان اصولی نمی باشد و دومین دلیل عرضه بالابر ساختمانی قیمت ارزان است. الکترو موتورهای بر دور 3000 می تواند موجب کاهش عمر الکتروموتور شود. یکی از دلایلی که استفاده از دور موتور 3000 توصیه نمی شود آسیب رساندن به گیربکس می باشد. سرعت بالا در حرکت الکتروموتور می تواند کار خطرناکی باشد و در مواردی سبب واژگون شدن بار در بالابر شود. بنابراین برای الکتروموتورهای بالابر باید از دور موتورهای کمتر استفاده شود تا بالابر سرعت مجازی را داشته باشد.

جهت تعمیر آسانسور کارگاهی کلیک کنید یا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

عامل دیگری که در دلیل عرضه بالابر ساختمانی قیمت ارزان و عرضه آن توسط برخی تامین کنندگان تاثیر گذار است این است که به عنوان مثال برای بالابرهای دارای ظرفیت 300 کیلو گرم الکتروموتورهای با دور 400 باید مورد استفاده قرار بگیرد. این بالابرها دارای گیربکس های ترمز دار و پایه های مقاوم و سیم بکسل های فولادی می باشد. این بالابرهای به وسیله برق تکفاز شروع به کار می کنند. بالابرهایی که برای ساختمان سازی و در فضای شهری مورد استفاده قرار می گیرد تنها مجاز به استفاده از برق تکفاز می باشند، ولی بالابر هایی که در مناطق صنعتی در حال انجام کار هستند از برق سه فاز استفاده می کنند. 

از جمله عللی که سبب شده تا دور موتور 3000 برای بالابرهای با ظرفیت زیر 500 کیلوگرم مناسب نباشد اختلاف وزن بسیار بالاست که موجب عدم تعادل در جابجایی بالابرها می شود.    

استفاده از دور 3000 در الکتروموتورهای بالابر می تواند به سیستم سیم پیچی الکتروموتور آسیب بزند زیرا نمی تواند به راحتی کلاچ و پلاتین را آزاد کند. 

الکتروموتورهای 1400 گرانتر از الکتروموتورهای 3000 هستند زیرا دور موتور 1400 دارای کیفیت بالایی است و مناسب برای الکتروموتور. همچنین الکتروموتور 1400 دور از لحاظ بزرگی و وزن سنگین تر از دور 3000 است و همین عامل سبب شده تا الکتروموتورهای 3000 دور ارزانتر از 1400 دور باشد.  

یکی دیگر از دلیل عرضه بالابر ساختمانی قیمت ارزان با دور 3000 این است که توان جابجایی بار بالای 300 کیلو گرم را ندارد و تنها 150 کیلو گرم باز را می تواند جابجا کند و این قدرت جابجایی برای ساختمان های 2 تا 3 طبقه قابل استفاده است و به هیچ عنوان برای ساختمان های بلند کارایی ندارد. 

جهت اینورتر کردن آسانسور کارگاهی کلیک کنید یا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

الکتروموتورهای 3000 دور دارای گشتاور  بالاست و برای ساختمان سازی قابلیت استفاده ندارد و برای استفاده از آن باید از تسمه و فولی استفاده کرد و همین کار نیز به الکتروموتور آسیب جدی وارد می کند. 

با توجه به توضیحاتی که گفته شد میتوانید بالابر ساختمانی مناسب را تهیه کنید، ارزان بودن بالابر ساختمانی نشانه ای برای عدم کیفیت لازم برای این ابزار مهم ساختمانی می باشد. موارد نام برده به خوبی موضوع “دلیل عرضه بالابر ساختمانی قیمت ارزان” را نشان می دهد که می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با مجموعه یگانه کرین در تماس باشید. 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵