مزایا استفاده انواع چین بلاک چیست؟ چین بلاک که نام اصلی آن به انگلیسی (chain block) میباشد به فارسی جرثقیل دستی نام دارد. این ابزار کاربردهای فراوانی دارد از جمله کاربردهای آن در پل سازی، ساختمان سازی، صنایع ریلی و جاده ای، آتش نشانی و امداد و نجات و غیره… این ابزار کاربردی بیشتر در صنایع سنگین مورد استفاده قرار می گیرد، زیرا در این صنایع قطعات سنگین بسیار جابجا می شود. 

این ابزار با وجود ظاهر ساده ای که دارد بسیار کار بزرگی را انجام میدهد و فواید بسیاری دارد. چین بلاک قابلیت بلند کردن اجسام در ظرفیت های مختلف را دارد و همچنین این ابزار از جنس فولاد ضد زنگ ساخته شده است و بسیار محکم است، این مزیت سبب شده تا بتواند در هر شرایط آب و هوایی برون اینکه دچار زنگ زدگی و آسیب شود مورد استفاده قرار بگیرد. 

جهت اجاره تاور کرین کلیک کنید یا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

نحوه عملکرد و مزایا استفاده انواع چین بلاک چیست؟

استفاده از چین بلاک بسیار ساده و راحت و برای همه قابل فهم است اما به نظر شما عملکرد و مزایا استفاده انواع چین بلاک چیست؟ از نظر ظاهری چین بلاک از یک زنجیر بالابر و یک زنجیر دستی و یک قلاب تشکیل شده است. این ابزار به وسیله دست شروع به کار میکند بر خلاف بقیه جرثقیل ها که با برق کار می کنند. 

زنجیری که به یک قلاب وصل است به بار متصل می شود. سمت دیگر آن یک زنجیر وجود دارد، زمانی که زنجیر دستی کشیده می شود، زنجیر روی چرخ پیچیده شده و سبب ایجاد کشش می شود، در نتیجه بار را بلند می کند. یکی از کاربردهای اصلی استفاده از چین بلاک جدا کردن موتور از اتومبیل می باشد. 

منظور از مزایا استفاده انواع چین بلاک چیست؟

این محصول با توجه به اینکه کاربرد بسیاری دارد، مزایای زیادی را نیز به خود اختصاص داده است. سوالی که اینجا ممکن است برای شما پیش آید این است که مزایا استفاده انواع چین بلاک چیست؟ چین بلاک ابزاری بسیار کاربردی و مهم است و استفاده از آن برای هر فردی امکان پذیر است. مزایای چین بلاک از معایب آن بیشتر می باشد. در اینجا به برخی مزایا در استفاده از چین بلاک اشاره می کنیم.

جهت اورهال تاور کرین کلیک کنید یا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

4 نمونه از مزایا استفاده انواع چین بلاک چیست؟

  • این دستگاه بسیار ساده است و کار کردن با آن برای هر شخصی به سادگی امکان پذیر است. همچنین این وسیله خیلی بزرگ نیست و فضای بسیار کمی را اشغال می کند؛
  • در شرایطی که نمی خواهید هزینه زیادی را متحمل شوید استفاده از جرثقیل دستی و یا چین بلاک امری مقرون به صرفه می باشد. یکی از مزایا بارز استاده از چین بلاک این است که برای استفاده از آن نیازی به هیچ انرژی نیست و تنها با نیروی دست کار شما را انجام می دهد. بنابراین این وسیله برای افرادی که سرمایه اندکی دارند بسیار کاربردی است؛
  • شما می توانید چین بلاک را در هر مکانی مورد استفاده قرار دهید، بدون اینکه نیازی به انرژی برق داشته باشید؛
  • ظرفیت جابجایی چین بلاک دستی بسیار بیشتر از چین بلاک برقی می باشد. و شما می توانید وزنی حدود 50 تن را به وسیله چین بلاک جابجا کنید. 

نحوه عملکرد و مزایا استفاده انواع چین بلاک چیست؟

انواع و مزایا استفاده انواع چین بلاک چیست؟

چین بلاک دارای انواع مختلفی در اینجا به آنها می پردازیم:

چین بلاک مکانیکی

این نوع از چین بلاک ها توسط نیروی دست کار می کند، زنجیر و چرخ دنده در حرکت آن نقش دارد. در ضمن این نوع از چین بلاک ظرفیت بار بیشتری را می تواند جابجا کند.

جهت سرویس نگهداری ماهانه تاور کرین کلیک کنید یا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

چین بلاک الکتریکی

این مدل از چین بلاک توسط نیروی برق شروع به کار می کند. این نوع از چین بلاک از انواع بهتر چین بلاک است و از نیروی دست استفاده نمی شود و بنابراین اطمینان بیشتری در استفاده از آنها وجود دارد. 

چین بلاک مغناطیسی

نوع دیگری که می توان برای “مزایا استفاده انواع چین بلاک چیست” بیان کرد مختص جابجایی بار در مقیاس بالا مورد استفاده قرار می گیرند. در هنگام استفاده از آنها دیگر نیازی به قلاب و نیروی دست وجود ندارد و تنها به وسیله مگنت های قوی بار جابجا می شود. 

نکات ایمنی مربوط به مزایا استفاده انواع چین بلاک چیست؟

کسانی که با این ابزار کار می کنند باید به خوبی اصول استفاده از آن را بدانند و با موضوع “مزایا استفاده انواع چین بلاک چیست” آشنایی داشته باشند. زیرا در استفاده از چین بلاک باید یکسری نکات ایمنی رعایت شود. برای استفاده از چین بلاک حتما باید از یک اپراتور جهت کنترل اوضاع در نظر داشته باشید. 

جهت اینورتر کردن تاور کرین کلیک کنید یا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

چین بلاک قابلیت جابجایی بار در ظرفیت مشخص را دارد و نباید وزنی بیش از ظرفیت چین بلاک جابجا شود و باید دارای وزنی مجاز باشد. در زمانی که از چین بلاک استفاده می شود به هیچ عنوان افراد در زیر آن رفت و آمد نداشته باشند و مورد که بسیار اهمیت دارد، توجه به سالم بودن زنجیر چین بلاک است که وزن بار را تحمل می کند، دقت کنید زنجیر چین بلاک دچار چین خوردگی و آسیب نشده باشد. اینها مواردی بود که در “استفاده از چین بلاک و مزایا استفاده انواع چین بلاک چیست” باید رعایت شود.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵