مونتاژ و دمونتاژ تاور کرین

مونتاژ و دمونتاژ تاور کرین

یکی از مهم ترین موضوعات در زمان خرید و اجاره تاور کرین، مونتاژ و دمونتاژ تاور کرین است. برای مونتاژ تاور کرین باید به برخی فاکتورها دقت کرد. فاکتورهایی مانند قدرت باربرداری تاور کرین، قدرت کانور گردشی آن، قدرت حرکت کلی دستگاه، قدرت مانور دستگاه و قدرت ارتفاع گیری دستگاه  بسیار مهم هستند و در زمان مونتاژ و دمونتاژ دستگاه باید به آن ها بسیار توجه کرد. علاوه بر این ها در زمان مونتاژ و دمونتاژ تاور کرین باید به اجزا و قطعات آن نیز بسیار توجه داشت.

هنگام مونتاژ و دمونتاژ تاور کرین باید تمام مراحل با دقت و محافظت ایمنی کامل انجام شود و باید دستورات محافظت و ایمنی به طور کامل رعایت شود و اگر تمام مراحل با دقت و ایمنی انجام نشود، ممکن است باعث بروز حوادث و عواقبی شود و این یکی از دلایل عمده تلفات تاور کرین ها است.

مونتاژ و دمونتاژ تاور کرین

مواردی که قبل از مونتاژ تاور کرین باید به آن ها توجه کرد:

 • بهره گیری از نیروهای ماهر که با اجزا و مدل تاور کرین آشنایی داشته باشند.
 • هنگام مونتاژ تاور کرین، سرعت باد و شرایط جوی مهم است. حداکثر سرعت باد هنگام مونتاژ تاور کرین، 36 کیلومتر بر ساعت باشد.
 • قبل از مونتاژ تاور کرین باید به ارتفاع دکل، طول فلش مورد نیاز، ساختمان ها و برج های مجاور، سیم های انتقال برق، تداخل شعاع عملیات با تاور کرین های مجاور توجه کرد.
 • بهتر است که مونتاژ تاور کرین در روزهای تعطیل و کم تردد انجام شود.
 • باید تا شعاع حداقل 20 متری تاور کرین، نوار خطر گذاشته شود و کسی بدون هماهنگی در این منطقه تردد نکند.
 • قبل از شروع به مونتاژ، قطعات باید با دقت بازرسی شوند، سکشن ها باید فابریک بوده و توسط یک کارخانه تولید شده باشند. به طور مثال، نباید سکشن های ایرانی، چینی و فرانسوی بر روی یک دکل نصب شوند زیرا در ابعاد تفاوت داشته و هرچند این تفاوت ها نیز جزیی باشند اما مشکلات زیادی را ایجاد می کنند.
 • سازه بالاست های پایه و توده های وزنی باید مطابق با مشخصات فنی دفترچه مونتاژ از جنس فلز، بتن یا مواد سیمانی باشند که در این حالت آن ها باید در یک جعبه فلزی دربسته قرار گیرند.
 • ریل ها و سایر عناصر باید طبق مقررات تولید کننده نصب شوند، چفت و بست ریل ها باید متناسب با مصالح سازه ای باشند که از آن ها پشتیبانی می کند.
 • شیب بین اتصالات ریلی باید حداکثر 2 میلی متر باشد.
 • جداسازی اتصالات ریلی، با توجه به محاسبه انبساط ریلی تعیین می شود.
 • تراز عرضی کف هر ریل، با توجه به سطح تراز افقی باید حداکثر 1000/3 باشد.
 • سطح صاف سر هر ریل، باید متناسب با سطح تقارن همان محور باشد.
 • تاور کرین چرخشی باید وسایل کافی برای جلوگیری از هرگونه حرکت در باد داراباشند.

مراحل مونتاژ تاور کرین

1- نصب پایه تاور کرین

یکی از مهم ترین مراحل نصب تاور کرین، نصب پایه و مونتاژ آن به فونداسیون است. پایه تاور کرین، مهم ترین بخش آن نیز محسوب می شود. چگونگی نصب پایه تاور کرین، نسبت به درخواست مشتری و همچنین پروژه مورد نظر ممکن است، متفاوت باشد.

می توان پایه تاور کرین را به صورت ثابت، متحرک یا بر روی کالسکه آن، نصب کرد. در روش ثابت، پایه را به صورت ثابت بر روی فونداسیون بتنی ساختمان نصب می کنند. در روش دیگر، اگر پروژه به صورتی باشد که نیاز به جابجایی تاور کرین در حین انجام کار باشد، پایه را بر روی ریل متحرک نصب می کنند. در روش آخر، ابتدا پایه را روی کالسکه تاور کرین نصب کرده و بعد کالسکه را به وسیله وزنه های بتنی در جای خود ثابت نگه می دارند.

2- نصب سکشن اصلی تاور کرین

در این مرحله، سکشن اصلی یا سکشن مادر را به پایه وصل می کنند. دلیل نامگذاری این سکشن این است که، این سکشن از دیگر سکشن های استفاده شده، بزرگتر و قوی تر است. وصل کردن سکشن اصلی به پایه به کمک جرثقیل متحرک و به وسیله پین یا پیچ انجام می شود.

در این مرحله، درجه انحراف عمودی تاور کرین کنترل می شود، اگر این کنترل انجام نشود، انتهای تاور کرین کج خواهد شد. بعد از این کار، افزودن سکشن ها تا رسیدن ارتفاع تاور کرین به میزان مورد نظر ادامه پیدا خواهد کرد.

مونتاژ و دمونتاژ تاور کرین

3- نصب گردان و کله قندی تاور کرین

پس از رسیدن تاور کرین به ارتفاع مورد نظر، باید گردان تاور کرین نصب شود. گردان معمولاً سنگین ترین قطعه در تاور کرین است و از دو تکه تشکیل شده است. قطعه ثابتی که باید قبل از مونتاژ گردان نصب گردد، زیرگردان نامیده می شود.

پس از نصب گردان و زیرگردان، کله قندی را به وسیله 4 پین به گردان نصب می کنند.

4- نصب بازوی تعادل یا کن فلش

بازوی تعادل یا کن فلش، قطعه ایی است که به وسیله پین به گردان متصل می شود. پس از نصب کن فلش، کابل ها و بازوهای مهاری به کله قندی متصل می شوند.

پس از مونتاژ تمامی قطعات، وزنه های بتنی بر روی کن فلش نصب می شوند.

5- نصب بازوی عامل یا فلش

فلش نیز مانند کن فلش به گردان متصل می گردد. بعد از آن، کابل های مهاری فلش به کله قندی تاور کرین، وصل می شوند. بازوی عامل یا فلش از تکه های مختلفی تشکیل شده است که قبل از نصب روی گردان به هم متصل می شوند سپس با جرثقیل به بالا برده می شود و به صورت یکجا بر روی گردان متصل می شود. وظیفه این بازو در اصل باربرداری است.

بعد از اتمام تمامی این مراحل، مونتاژ کردن تاور کرین به اتمام می رسد و فقط قطعات جانبی آن مانند شاریوت و تابلو برق نصب و راه اندازی می شود.

دمونتاژ تاور کرین:

برای دمونتاژ تاور کرین ابتدا باید پرسنل مناسبی برای این کار انتخاب کرد، پرسنلی که کار دمونتاژ تاور کرین را انجام می دهند باید نکات ایمنی و شرایط مربوط را به طور کامل بلد باشند.

اولین کاری که در دمونتاژ تاورکرین انجام می شود، پیاده کردن سکشن های تاور کرین با استفاده از جرثقیل کمکی است.

سپس باید با استفاده از کابل بالابر تاور کرین، پاس ایجاد شود و این کار اجازه می دهد تا بالاست های هوایی برداشته شوند. سپس کابل های بالابر و کوپه برداشته می شوند، تا تیر از این عناصر رها شود. بعد از آن پاس هایی با کابل بلندکننده بین تیر و برج متحرک ساخته می شوند.

سپس به یک جرثقیل کمکی نیاز است تا قلم را در نقاطی که تعادل این قطعه را مجاز می کند، قفل کند، این کار، کشش ناشی از اثر وزن را کمی آزاد می کند.

بعد از آن با بلند کردن تاور کرین باید تنش را کاهش داد و بعد بالاست با توجه به طول قلم برداشته شود. پس از برداشتن برجک در قسمت فوقانی، پیچ های اتصال بخش ها برداشته می شوند و این قطعه آماده است تا آن را به روی زمین انتقال دهند.

در مرحله بعد، داربست و پمپ هیدرولیک باید از میانه دستگاه خارج شوند، سپس قسمت صندلی یا کابین باید برداشته شود، پیچ ها باید برداشته شوند و به زمین منتقل شوند. بعد از آن می توان بخش های مختلف تاور کرین را با توجه به نیاز و ظرفیت مورد نیاز در آن لحظه، حذف کرد. سپس وزنه های پایه برداشته می شوند.

در انتها، اتصالی از روی زمین ساخته میشود که معمولاً در یک طرف سازه تاور کرین قرار دارد، سپس ارزیابی کار انجام می شود و در نهایت گزارشی برای این کار تهیه می شود.

مونتاژ و دمونتاژ تاور کرین

مونتاژ و دمونتاژ تاور کرین توسط شرکت یگانه کرین

کار مونتاژ و دمونتاژ تاور کرین بسیار کار حساس، دشوار و تخصصی است و برای این کار نیاز به افراد آموزش دیده، متخصص و کارشناس است.

کار مونتاژ و دمونتاژ تاور کرین را باید به یک شرکت باتجربه و کاردان سپرد، شرکت یگانه کرین یکی از شرکت های با سابقه در امر مونتاژ و دمونتاژ تاور کرین است،

شرکت یگانه کرین دارای افراد متخصص، مجرب و آموزش دیده در زمینه مونتاژ و دمونتاژ تاور کرین است. تجربه و مهارت متخصصین و پرسنل شرکت یگانه کرین، تاثیرات زیادی در انجام درست مراحل دارد و از بروز صدمات و حوادث احتمالی جلوگیری می کند، همچنین کارشناسان این شرکت، مراحل مونتاژ و دمونتاژ تاور کرین را به طور کامل و بسیار دقیق و با قیمت بسیار مناسب انجام می دهند.

شرکت یگانه کرین دارای بیش از 20 سال سابقه در زمینه تامین تجهیزات کارگاهی در پروژه های ساخت و ساز، خدمات مرتبط با تاور کرین از جمله مونتاژ و دمونتاژ آن، خدمات مرتبط با آسانسورهای کارگاهی و بچینگ پلانت است.

قیمت مونتاژ تاور کرین به شرایط زیادی و از جمله مراحل نصب آن و همچنین دوری و نزدیکی محل نصب، بستگی دارد.

شرکت یگانه کرین، مونتاژ و دمونتاژ انواع تاور کرین ها را با قیمتی بسیار مناسب برای مالکان و کارفرمایان عزیز انجام می دهد، همچنین کارشناسان این شرکت تمام مراحل را با دقت بسیار زیادی انجام می دهند و ایمنی تاور کرین را نیز تضمین کرده و شرایط استفاده از آن را فراهم می کنند.

شرکت یگانه کرین، بستری مناسب و آسان را برای ارتباط کارشناسان خود با کارفرمایان و پیمانکاران فراهم نموده است، برای مشاوره و استعلام قیمت ها کافیست با این شرکت تماس بگیرید.


منابع:

https://www.gruasyaparejos.com/en/tower-crane/tower-crane-installation/

https://www.assemblyspecialty.com/osha/sections-1403-1406-assembly-and-disassembly/

https://www.sepehrcrane.ir/%D9%85%D9%88%D9%86%D8%AA%D8%A7%DA%98-%D9%88-%D8%AF%D9%85%D9%88%D9%86%D8%AA%D8%A7%DA%98-%D8%A8%D8%A7-%DA%AF%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D9%86%D8%AA%DB%8C/

http://aryasanaat.ir/%D9%85%D8%B1%D8%A7%D8%AD%D9%84-%D9%86%D8%B5%D8%A8-%D9%88-%D9%85%D9%88%D9%86%D8%AA%D8%A7%DA%98-%D8%AA%D8%A7%D9%88%D8%B1-%DA%A9%D8%B1%DB%8C%D9%86/

اطلاعات بیشتر
مزایای آسانسور کارگاهی آلیماک

مزایای آسانسور کارگاهی آلیماک

 آلیماک (Alimak) یک برند جهانی و تولیدکننده آسانسورهای ساختمانی، آسانسورهای کارگاهی، سکوهای کار بالارونده، سکوهای حمل و نقل و تجهیزات آسانسور در دو حالت نصب موقت و دائم است. بیش از 70 سال است که آلیماک محصولات خود را به بازار عرضه می کند. مزایای آسانسور کارگاهی آلیماک باعث جذف مصرف کننده های بسیاری از آسانسورها، بالابرها و سکوهای کاری آلیماک در بسیاری از صنایع در تمام قاره های جهان شده است.

ویژگی های آسانسورهای کارگاهی آلیماک

آسانسورهای کارگاهی بخش مهمی از زیرساخت ها در طیف گسترده ایی از صنایع و انواع ساختارها هستند. این آسانسورها راههای دسترسی را در شرایطی فراهم می کنند که سیستم های دیگر به سادگی نمی توانند این کار را انجام دهند و به افراد این امکان را می دهند که کارهای بسیار متنوع اما بسیار مهم را انجام دهند و اغلب این کارها مربوط به نظارت، سرویس دهی، نگهداری و اطمینان از اجرای آن ها می باشد.

هدف آلیماک ارائه راهکارهای دسترسی عمودی ایمن و مطمئن برای ساخت و ساز و صنعت است. آسانسورهای کارگاهی بنا به نیاز در صنایع خاص از جمله نیروگاه ها، پالایشگاه ها، سکوهای حفاری نفت، بنادر، کارخانه های فلز، معادن و زیرساخت ها استفاده می شوند.

تیم خدمات آلیماک از دانش و آموزش های لازم برخوردار هستند و مسئولیت نگهداری از هر آسانسور کارگاهی را از مدل های استاندارد گرفته تا منحصر به فرد ترین مدل ها بر عهده می گیرند.

کاربردها و کارکردهای در نظر گرفته شده برای آسانسورهای کارگاهی آلیماک، به طور واضح، می تواند به اندازه ماهیت کارهایی که انجام می دهد، متنوع باشد.

آسانسورهای کارگاهی آلیماک باعث افزایش راندمان عملیاتی، عملکرد عالی HSE و کاهش هزینه های نگهداری در هر نوع کاربرد صنعتی و ساختمانی می شوند. همچنین آسانسورهای کارگاهی قادر به تحمل بارهای حداکثر تا 3000 کیلوگرم و حتی بیشتر نیز هستند.

برخی از مشخصات آسانسورهای کارگاهی آلیماک:

 • آسانسور کارگاهی آلیماکدارای سیستم حرکت نرم و بدون شوک در زمان حرکت و همچنین زمان توقف
 • دارای حفاظ برای محل استقرار ثابت برای ایمنی بیشتر و نیز برای کابین متحرک
 • 30 الی 35 درصد صرفه جویی در مصرف برق
 • دارای ابعاد بزرگ کابین 300* 330* 165
 • استفاده از بهترین و مقاوم ترین مواد اولیه در ساخت گیربکس های مخصوص آسانسورهای کارگاهی که در مقابل فشار و شوک، مقاومت زیادی دارند.
 • دارای بالاترین سرعت در بین آسانسورهای کارگاهی (39 متر بر دقیقه)

از آسانسورهای کارگاهی آلیماک چه استفاده هایی می شود؟

1- قابل استفاده برای ساختمان های بسیار بلند

در هر جایی که بلندترین ساختمان ها و سازه های جهان وجود داشته باشند، آلیماک نیز در آنجا حضور دارد. آسانسور کارگاهی آلیماک نیاز پیمانکاران به دسترسی به ساختمان های بسیار بلند و همچنین اتمام سریع تر پروژه ها را فراهم می کند. بهره وری بالای آسانسورهای کارگاهی آلیماک همچنین موجب صرفه جویی در وقت و هزینه نیز می شود. پیمانکاران و مالکان به دنبال هزینه های کم هستند و آلیماک نیز در تلاش برای کم کردن هزینه های آن ها است.

2- قابلیت کار در هر شرایط کاری

آسانسورهای کارگاهی آلیماک ساخته شده اند تا در سخت ترین شرایط محیطی دوام بیاورند. از آسانسور کارگاهی آلیماک در بسیاری از قاره های جهان در صنایع مختلفی استفاده می شود. آسانسورهای کارگاهی آلیماک قابلیت کار در هوای بسیار سرد، هوای بسیار گرم، ارتفاع بسیار زیاد، مکان های بسیار عمیق و مکان های بسیار پیچ در پیچ و سخت را دارند.

آسانسورهای آلیماک برای همه نوع برنامه ی آسانسوری طراحی شده اند و همچنین نظارت و سرویس دهی آنها نیز آسان است.

آسانسور کارگاهی آلیماک توانایی تحمل سخت ترین چالش ها را دارند و قابلیت دسترسی قابل اعتماد در هر زمان و در هر مکان مورد نیاز، از سیلوها، دودکش ها و دیگ های بخار گرفته تا انبارها، جرثقیل های کانتینر، شفت های زیرزمینی ، ستون ها و برج ها را فراهم می کنند.

3- قابلیت کار در پل ها و تونل ها

دسترسی به ستون های پل ها و تونل ها برای سرویس و نگهداری یکی از دشوارترین چالش های پیش روی شرکت های تولیدکننده آسانسور است، اما آلیماک این مشکل را حل کرده و امکان دسترسی به ستون های پل ها و تونل ها را فراهم کرده است.

4- کمک به صنعت سیمان

تقریبا 30 سال است که آلیماک به صنعت سیمان کمک می کند تا این صنعت ایمن تر، سودآورتر و کارآمدتر شود. هیچ تولیدکننده دیگری مانند آلیماک نمی تواند همه ی مراحل این صنعت را از مرحله اول گرفته تا تجهیزات و راه اندازی در دست بگیرد، آلیماک به صنعت سیمان بسیار کمک کرده و قابلیت دسترسی های عمودی را برای آن ها فراهم کرده است.

5- کمک به تجهیزات شیمیایی

حل مشکل دسترسی های عمودی در صنایع شیمیایی برای آلیماک کاری ندارد، آلیماک این کار را از طریق تولید آسانسورهای چرخ دنده ایی و دندانه دار و همچنین تولید قابل اطمینان ترین تجهیزات سنگین انجام داده است. آسانسورهای تولید شده توسط آلیماک برای صنایع شیمیایی با در نظر گرفتن الگوی عملیاتی نامنظم طراحی و ساخته شده اند و طیف کاملی از قطعات یدکی و خدمات با کیفیت را دارا در بر می گیرند.

مزایای آسانسور کارگاهی آلیماک

6- کمک به ساخت و ساز

از محصولات و آسانسورهای کارگاهی آلیماک در هنگام ساخت بلندترین ساختمان های جهان، طولانی ترین پل ها، بزرگترین تاسیسات صنعتی و زیرساخت های عمومی استفاده می شود.

7- کمک به صنعت غلات

در مزارع بزرگ، مقادیر زیادی دانه مانند ذرت، گندم، سویا و سایر محصولات زراعی برداشت، ذخیره و فرآوری شده و برای حمل به سایر مناطق جهان فرستاده می شوند. از تجهیزات و آسانسورهای آلیماک در این صنعت، استفاده های فراوانی می شود.

8- قابل استفاده در صنایع فلز و فولاد

از آسانسورهای کارگاهی چرخ دنده و دندانه دار آلیماک، به طور گسترده ایی در صنایع فلزی و فولادی در سراسر جهان استفاده می شود.

9- استفاده در معادن

آسانسورهای آلیماک بهترین راه حل برای استفاده در معادن زیرزمینی و صنعتی و همچنین کارخانه های آهن، ذوب آهن، کنسانتره و سایر کارخانجات فرآوری سنگ معدن هستند.

10- قابل استفاده در حفاری دریایی نفت و گاز

آسانسورهای کارگاهی آلیماک برای اولین بار در سال 1974 وارد صنعت نفت و گاز شدند و تا حالا بیش از 1000 دستگاه آسانسور به این صنعت تحویل داده شده است.

11- قابل استفاده در صنایع بنادر و کشتی سازی

از سال 1971، از آسانسورهای آلیماک به عنوان آسانسورهای دسترسی کشتی به ساحل و همچنین RTG و RMG استفاده می شود. آسانسورهای آلیماک تقریبا در 100 کشور جهان برای استفاده در صنایع بندری و کشتی سازی، نصب شده اند.

12- قابل استفاده در نیروگاه ها

در نیروگاه های زغال سنگ، گاز، سیکل ترکیبی، دفع مواد زائد، هسته ایی، برق، باد، خورشیدی و یا هر نوع نیروگاه دیگر، همواره نیازهای مختلفی برای حمل و نقل عمودی وجود دارد. برای برطرف کردن این نیازها از آسانسورهای آلیماک استفاده می شود.

13- قابل استفاده در صنایع کاغذسازی

آلیماک از سال 1966 همکاری خود را با صنعت کاغذسازی در سوئد شروع کرده است. از آن زمان بسیاری از کارخانه های خمیر کاغذ و کاغذ در سراسر جهان شاهد بهبود بهره وری و مزایای آسانسورهای آلیماک بوده و از سیستم های آسانسور آلیماک برای نظارت، سرویس و پشتیبانی فرآیندهای خود استفاده می کنند.

14- قابل استفاده در انبارها

آسانسورهای آلیماک با شرایط و مکان های مختلف حمل و نقل سازگار هستند. آسانسورهای کارگاهی آلیماک سهولت دسترسی و حمل و نقل را برای کارکنان و کالاهای موجود در انبارها در سرتاسر جهان فراهم می کنند.

15- آثار تاریخی و دیدنی

در طول سال ها، از آسانسورهای آلیماک برای دسترسی عمودی به ساخت، مرمت و حفظ برخی از آثار دیدنی و تاریخی جهان استفاده شده است.

مزایای آسانسور کارگاهی آلیماک

خرید آسانسورهای کارگاهی آلیماک

آسانسورهای آلیماک با دقت طراحی شده و بالاترین استانداردهای عملکرد، قابلیت اطمینان و ایمنی را ارائه می دهند. از نظر ایمنی، آلیماک متعهد است که در هر مرحله از فرآیند طراحی، ساخت و استفاده مداوم از محصولات، حداکثر میزان کارایی ایمن را تضمین می کند. تعهد به ایمنی به عنوان یک ارزش کلیدی توسط آسانسورهای کارگاهی پذیرفته شده است.

آلیماک، متعهد به ارائه ایمن ترین و مطمئن ترین محصولات و خدمات است، نیازهای افراد را درک می کند و همیشه به صورت مداوم و حرفه ایی کار خود را تحویل می دهد.

آسانسورها و بالابرهای کارگاهی آلیماک، محصولاتی با کیفیت و مطابق با استاندارهای روز دنیا هستند و در ایران نیز بسیار پرطرفدار دارند.

برای خرید آسانسورهای کارگاهی آلیماک بهتر است به یک شرکت خوشنام و با تجربه مراجعه کرد، شرکت خدمات فنی مهندسی یگانه (یگانه تاور کرین) یکی از بهترین عرضه کنندگان آسانسورهای کارگاهی آلیماک است.

گروه فنی مهندسی یگانه دارای بیش از 20 سال سابقه کاری بوده و در زمینه خرید، تعمیر و اجاره آسانسورهای کارگاهی، خرید آسانسور کارگاهی دست دوم و مشاوره خرید آسانسورهای کارگاهی فعالیت دارد.

آنچه باعث موفقیت آسانسورهای کارگاهی آلیماک عرضه شده توسط شرکت یگانه شده، تعهد به کار ، کسب رضایت مشتری، خدمات پس از فروش عالی، اعزام تکنیسین فنی و مجرب در اسرع وقت، تولید بهینه و افزایش توان رقابت پذیری است.

شرکت یگانه کرین برای اینکه افراد بتوانند راحت تر و بهتر آسانسور کارگاهی مورد نظر خود را خریداری کنند، اقدام به برگزاری جلسات مشاوره حضوری پیش از خرید نموده است، برای درخواست مشاوره حضوری پیش از خرید و مشاوره آسانسورهای کارگاهی می توانید با شرکت فنی مهندسی یگانه تماس بگیرید.


منابع:

https://teejanequipment.com/industrial-elevators/

https://alimakservice.com/alimak/

https://alimakservice.com/industrial-elevators/

hhttps://www.potainmajidi.com/project/%D8%A2%D8%B3%D8%A7%D9%86%D8%B3%D9%88%D8%B1-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DA%AF%D8%A7%D9%87%DB%8C-%D8%A2%D9%84%DB%8C%D9%85%D8%A7%DA%A9/ttps://alimak.com/Products/Industrial-Elevators

https://alimak.com/Products/Industrial-Elevators/ALIMAK-SE

https://alimak.com.au/Australia/Products/Industrial-Elevators/ALIMAK-SE-H

اطلاعات بیشتر
تاریخچه تاور کرین پتن

تاریخچه تاور کرین پتن

آیا تاریخچه تاور کرین پتن را می دانید؟ شرکت پتن از زمان تاسیس خود توسط  فاستین پتن (Faustin Potain) فرانسوی در لاکلایت فرانسه در سال 1928 همواره لیدر جهانی در تولید تاورکرین بوده است، این شرکت امروزه بیش از 100000 جرثقیل را در سراسر جهان فروخته و نصب کرده است. امروزه کارخانه های این شرکت در فرانسه، ایتالیا، پرتغال، هند و چین بیش از 60 نوع انواع چرثقیل و تاورکرین را تولید می کنند.

تاور کرین پتن طیف وسیعی از محصولات مختلف را برای کاربردهای مختلف طراحی و تولید می کند و سپس آنها را از طریق شبکه جهانی مانیتووک (Manitowoc) به فروش می رساند.

پتن دو خانواده عمده تاور کرین و در ضمن جرثقیل های سفارشی ای را براساس شرایط سایت های کاری تولید می کند. کوچک ترین جرثقیل های پتن جز جرثقیل های خود نصب شونده هستند و از 1 تن تا 7.98 تن ظرفیت دارند. جرثقیل های بزرگتر و سنگین تر جز جرثقیل های گردان هستند و از 7.98 تن تا 64 تن ظرفیت دارند. در ضمن جرثقیل های بزرگتر با طرح های سفارشی که گاهاً ظرفیت آنها به 160 تن می رسد، نیز جز این دسته از جرثقیل ها محسوب می شوند.

نوآوری های این شرکت شامل تولید کابین های فرادید (Ultraview Cab)، کنترل های گردان جدید (CCS) و بالابرهای LVF است. تاور کرین پتن نه تنها در ساخت و ساز ساختمان ها، بلکه در پروژه های ساخت سدها، نیروگاهها، کشتی سازی ها و ساخت پل ها در سراسر جهان مورد اسفاده قرار می گیرند.

تاریخچه تاور کرین پتن

فاستین پتن

فاستین پتن کشاورز زاده در سال 1898 در فرانسه به دنیا آمد. هنگامی که 16 ساله بود، جنگ جهانی اول شروع شد. وی در سال 1917 زمانی که شاگرد بنا بود، به سربازی رفت و پس از پایان خدمت سربازی به حرفه ساخت و ساز مشغول شد، سپس به عنوان مخزن ساز به بخش آهنگری کارخانجات (Saône-et-Loire) پیوست و در سال 1924 با ماریا مالفیت ازدواج کرد.

این زوج کارآفرین در سال 1926 یک مغازه دوچرخه فروشی باز کردند. دو سال بعد فاستین پتن دوباره به حرفه ساخت و ساز بازگشت و به همراه همسر خود یک کارگاه کوچک تولید تجهیزات و ابزارآلات تاسیس کرد.

این کارآفرین در سال 1930 یک بالابر مکانیکی و در سال 1932 اولین جرثقیل خود را ساخت و این سرآغازی برای شروع به کار برند «رکورد (record)» بود که هدف آن ساختن تجهیزات و ابزارآلات برتر و قدرتمندتر بود.

این کارگاه به تدریج گسترش پیدا کرد و به جای دیگری منتقل شد. پتن در طول جنگ جهانی ساخت جرثقیل ها را متوقف کرد و این شرکت به یک پیمانکار فرعی برای شرکت کریسوت Creusot تبدیل شد و به تولید اجاق گاز، فر و ژنراتور مشغول شد. بعد از اتمام جنگ و در دوران بازسازی فرانسه این شرکت افراد جوانی مانند ژان نولی طراح را استخدام کرد، در این دوران شرکت پتن با سرعت بالایی توسعه پیدا کرد و بعد از تولید جرثقیل Record n ​​° 6  (که دارای بازوی جرثقیل 16 متری و دکل 30 متری بود) به تدریج شروع به تولید جرثقیل­های بزرگ تر و سنگین تر کرد.

تاریخچه تاور کرین پتن

در سال 1959 سایت مولینز افتتاح شد. در سال 1968 فاستین پتن درگذشت. اما شرکت پتن با تلاشهای همسرش و ژان نولی که بعدها مدیر عامل این شرکت شد، همچنان پابرجا ماند.

سیر تحولات شرکت

 • سال 1928: در این سال شرکت لاکلییت (La Clayette) در ساول نیل وا تاسیس شد.
 • سال 1959: خرید واحد تولیدی مولین (Moulin) (که تجهیزات راه آهن تولید می کرد).
 • سال 1966: شرکت پتن در این سال اقدام به تاسیس شرکت PPM (Potain Poclain material) کرد که 50% آن متعلق به پتن و 50% آن متعلق به شرکت پوکلین (تولیدکننده جرثقیل های سیار در مونتسو-لز ماین) بود. البته شرکت PPM در سال 1995 توسط شرکت پتن خریداری شد.
 • سال 1971: ساخت مرکز آزمایش لوزینی در 30 هکتار.
 • سال 1977: در این سال شرکت پتن با خرید شرکت های رقیب بویلوت (Boilot)، پینگون (Pingon) و ریچر (Richier) شرکت پتن بی پی آر (Potain BPR) را تاسیس کرد.
 • سال 1984: در این سال شرکت پتن به دلیل بحران اقتصادی نیروی کار خود را در مولین به نصف کاهش داد.
 • سال 1987: در این سال گروه لگرس (Legris) پتن را خریداری کرد.
 • تاریخچه تاور کرین پتنسال 1898: در این سال شرکت کارخانه ای را در پرتغال خریداری کرد و در سال 1995 یک واحد تولیدی را به چین منتقل کرد.
 • سال 2000: سرمایه گذاری مولین در تولید دستگاه­های جوش برقی و ایجاد دید بهتر در کابین تاورکرین ها.

تحولات شرکت بعد از سال 2000

 • سال 2001: گروه لگرس، پتن را به شرکت مانیتووک فروخت. در این سال بازار آمریکا در حال باز شدن بود و در سال 2005 مولین 15 چرثقیل را برای ساخت پل خلیج اوکلند در سان فرانسیسکو به شرکت های آمریکایی تحویل داد.
 • سال 2005: شرکت پتن تا این سال 100000 جرثقیل تولید کرده بود.
 • سال 2006: مرحله اول تامین امنیت نیروگاه چرنوبیل، مرحله دوم این کار در سال 2013 صورت گرفت.
 • سال 2007: ساخت برج اسپایر (Aspire) در دوحه قطر.
 • سال 2008: در این سال بحران بین المللی مالی باعث کم شدن تعداد سفارشات شد.
 • سال 2009: در این سال کارخانه مولین زیر بار بحران مالی نرفت و جرثقیل های Grove (شرکت آلمانی ای که در سال 2002 توسط مانیتووک خریداری شده بود) را به مرحله تولید رساند.
 • سال 2018-2017: تولید جرثقیل های MDT بزرگ که فاقد کابل های مهار هستند و می توانند بارهای بسیار سنگین را تحمل کنند.

دو خانواده عمده تاورکرین های شرکت پتن

تاور کرین های خود نصب شونده

تاورکرین پتن خود نصب شونده برجی؛ ساده، سریع و کاملاَ خودگردان هستند. این تاورکرین ها برای سایت های ساخت و ساز کوچک که مرتباً نیاز به کارهایی مثل حمل و نقل، اجرا، نصب و برچیدن دارند؛ بسیار مناسب هستند. انواع مختلف این تاورکرین ها عبارتند از:

 • Hup Self-Erecting: استفاده از این تاورکرین ها تقریباً برای بسیاری از پروژه های کوچک مناسب است.
 • Igo Self-Erecting Crane: این تاورکرین ها به هم پیوسته و جمع و جور هستند، به راحتی قابل نصب هستند و کار کردن با آنها راحت است و راه های زیادی برای نقل و انتقال دارند. از امکانات آنها می توان به کنترل های بی سیم از راه دور، موتورهای الکتریکی بی سر و صدا با کارآیی بالا، پیشرفته ترین گرداننده ها با موتورهای فرکانس متغییر و سیستم های استاندارد محافظت از اضافه بار اشاره کرد.
 • Igo M – Hup M Self-Erecting: این تاورکرین ها به سادگی و با سرعت به وسیله بالاست ها حرکت می کنند، که باعث کاهش اجرای زمان عملیات می شود.
 • Igo T Self-Erecting: این ها جدیدترین نوع جرثقیل های خود نصب شونده هستند، آنها دارای یک دکل مشبک و بازوی گردان با ارتفاع متغییر و نمودار ظرفیت بارگذاری قابل توجهی هستند.

تاریخچه تاور کرین پتن

تاور کرین های برجی گردان

تاور کرین پتن برجی گردان (GME cranes) به سازگاری آسان با محیط کار مشهور هستند و مناسب سایت هایی است که ارتفاع زیادی دارند، شلوغند و یا وسعت زیادی دارند. آنها با استفاده از دو فن­آوری جابجایی افقی بازوی متحرک (MCT, MDT CCS CITY, MDT CCS, MD, MD MAXI ranges) یا حرکت به وسیله بالا رفتن بازوی گردان (MR range)، جابجایی و توزیع بارها را ممکن می سازند.

انواع تاور کرین پتن برجی گردان

 • MCT Tower Cranes: با استفاده از این تاور کرین ها می توانید میزان بهره وری سرمایه گذاری خود را به حداکثر برسانید بدون اینکه در هنگام نگهداری، هنگام استفاده و یا هنگام نصب و برچیدن سرمایه شما به خطر بیافتد.
 • MDT CCS City Tower Cranes: این تاورکرین ها با صرفه جویی در وقت و مکان امکان بهره وری بالاتری را فراهم می کنند.
 • MDT CCS Tower Cranes: این تاورکرین ها دارای بازوی گردان با طول 65 تا 75 متر هستند، ظرفیت باربری آنها بین 10 تا 16 تن است و از فن­آوری (سیستم کنترل جرثقیل) بهره می برند.
 • MD CCS Range Tower Cranes: این تاورکرین ها در ظرفیت های بالا و استفاده های طولانی مدت بیشترین عملکرد و بالاترین سطح راحتی کار را ارائه می دهند.
 • MD Maxi Tower Cranes: این تاورکرین ها برای داشتن حداکثر بهره وری در حداقل فضا پیشنهاد می شوند آنها دارای قدرت بالا، سطح ایمنی بالا و توان سازگاری زیادی هستند.
 • MR Tower Cranes: این تاورکرین ها برای سایت های شلوغ، جاهایی که تاور کرین های زیادی کار می کنند و در جاهایی که فضای کار کم است، بسیار مناسب هستند.
 • MRH Tower Cranes: این تاورکرین ها جز نسل جدید تاور کرین هایی هستند که دارای بازوی گردان لنگری هستند که ترکیبی از فن آوریهای بازوی گردان بالا رونده هیدرولیک و طراحی Topless هستند.
 • MD Topbelt Tower cranes: در این تاورکرین ها اتصال جرثقیل و نقاله بتنی باعث افزایش سرعت بتن ریزی می شود و سطح زیادی از سایت های ساخت و ساز را با حداقل تداخل پوشش می دهد.

تاریخچه تاور کرین پتن

سخن آخر

شرکت یگانه کرین از سال 1380 فعالیت های گسترده خود را در زمینه واردات، اجاره، تعمیر و … ماشین آلات ساختمانی (از جمله تاورکرین، آسانسورها و جرثقیل های کارگاهی) آغاز کرده است و یکی از بزرگترین و معتبرترین مراکز عرضه تاور کرین پتن در ایران است. این شرکت در زمینه اجاره، تعمیر، خرید و فروش، مونتاژ و دمونتاژ، صدور سرتیفیکیت، تعمیر، اورهال کردن، نصب و پیاده سازی تاورکرین فعالیت می کند. این شرکت به تمامی مشتریان (اعم از خریداران و اجاره کنندگان) تاورکرین خدمات مشاوره ای رایگان ارائه می دهد  و شما می توانید با مشاوره با کارشناسان این شرکت بهترین انتخاب ها را داشته باشید.

منابع:

https://www.lamontagne.fr/moulins-03000/actualites/1928-2018-lascension-des-grues-potain_12842240/#refresh

https://www.manitowoccranes.com/en/cranes/potain/about-potain

 

اطلاعات بیشتر
حمل و نقل تاور کرین 1

حمل و نقل تاور کرین چگونه است؟ | ملاحظات در جابجایی تاورکرین

در این مقاله قصد داریم در ارتباط با حمل و نقل تاور کرین ها صحبت کنیم. بدون جرثقیل برج ، به احتمال زیاد بسیاری از ساختمانها و بناهای نمادین که ما می شناسیم و دوست داریم ایستاده نخواهند بود. این غول های فولادی نه تنها جالب هستند بلکه در ساخت و ساز و توسعه مدرن نیز وجود یکپارچه ای دارند. جرثقیل های برج، ابزار خاصی هستند که برای بزرگ ترین پروژه های ساختمانی به کار می روند.

اطلاعات بیشتر
تاییدیه چاه ارت 12

تاییدیه چاه ارت چگونه است؟ | شیوه های تست چاه ارت

چاه ارت چیست؟ ارت (earth) به معنای زمین است و در صنعت برق به آن سیستم اتصال زمین گفته می شود. چاه ارت، چاله ایی است که به صورت عمقی در زمین حفر می شود تا جایی که به رطوبت نسبی خاک برسد. در زیر تاییدیه چاه ارت و شیوه های تست چاه ارت را می خوانید.

اطلاعات بیشتر
تاثیر باد بر تاور کرین 12

تاثیر باد بر تاور کرین | سرعت مجاز باد برای تاور کرین چقدر است؟

تاور کرین ها، دستگاه هایی هستند که امکان انجام کارهای ساختمانی را در ارتفاعات زیاد، فراهم می کنند. تاور کرین ها و سایر تجهیزات بالابری سنگین مانند جرثقیل های خزنده مسئولیت مالی و شخصی روشنی را به همراه دارند. تاور کرین ها در معرض خطرات گسترده ایی هستند که آن ها را در معرض حوادث زیادی قرار می دهد. در زیر تاثیر باد بر تاور کرین را می خوانید.

اطلاعات بیشتر
تاور کرین 1

تاور کرین چیست؟ | تاور کرین چگونه کار می کند؟

جرثقیل ها یا تاور کرین ها دارای سابقه ای طولانی در زمینه ساخت و ساز هستند که به هزاران سال پیش بر می گردد. سوابق نشان می دهد یونانیان باستان اولین جرثقیل را اختراع کرده اند و از اوایل سال 515 قبل از میلاد استفاده می کرده اند. برخی گزارش ها حاکی از جرثقیل ها برای آبیاری آب در بین النهرین باستان در هزاران سال قبل است. در حقیقت ، بسیاری از سازه های باستانی ، اگر بخواهند امروز ساخته شوند ، نیاز به استفاده از جرثقیل دارند.

اطلاعات بیشتر

مراحل نصب و پیاده سازی تاور کرین

لورم ایپسوم یک متن ساختگی و نامفهوم برای طراحان وب است تا محتوای پیشفرض را برای پر کردن صفحات وب وارد کنند. در حقیقت این متن هیچ معنی و مفهوم خاصی ندارد و فقط برای پر کردن صفحه از آن استفاده میشود تا کاربران سایت را به همراه محتوا ببینند. دهکده وردپرس با ارائه قالب های اوریجینال وردپرس و تکیه بر3 اصل کیفیت، تخصص و پشتیبانی در تلاش است تا خدمتگذار خوبی برای شما عزیزان باشد.

اطلاعات بیشتر

انواع بهره برداری و استفاده از تاور کرین

لورم ایپسوم یک متن ساختگی و نامفهوم برای طراحان وب است تا محتوای پیشفرض را برای پر کردن صفحات وب وارد کنند. در حقیقت این متن هیچ معنی و مفهوم خاصی ندارد و فقط برای پر کردن صفحه از آن استفاده میشود تا کاربران سایت را به همراه محتوا ببینند. دهکده وردپرس با ارائه قالب های اوریجینال وردپرس و تکیه بر3 اصل کیفیت، تخصص و پشتیبانی در تلاش است تا خدمتگذار خوبی برای شما عزیزان باشد.

اطلاعات بیشتر

تاور کرین چه اجزایی دارد

لورم ایپسوم یک متن ساختگی و نامفهوم برای طراحان وب است تا محتوای پیشفرض را برای پر کردن صفحات وب وارد کنند. در حقیقت این متن هیچ معنی و مفهوم خاصی ندارد و فقط برای پر کردن صفحه از آن استفاده میشود تا کاربران سایت را به همراه محتوا ببینند. دهکده وردپرس با ارائه قالب های اوریجینال وردپرس و تکیه بر3 اصل کیفیت، تخصص و پشتیبانی در تلاش است تا خدمتگذار خوبی برای شما عزیزان باشد.

اطلاعات بیشتر
مشاوره و استعلام قیمت
مشاوره و استعلام قیمت
Send via WhatsApp