صدور سرتیفیکیت

یکی از مهم ترین و اصلی ترین موضوعات در زمینه انواع تاور کرین، صدور سرتیفیکیت است. سرتیفیکیت برای استفاده و بهره برداری از انواع تاور کرین ها ضروری و اساسی می باشد. بدون داشتن سر تیفیکیت استفاده از انواع تاورکرین ها کاری اشتباه و نادرست است. نداشتن سرتیفکیت برای تاور کرین مانند این است که فردی بخواهد بدون این که گواهینامه داشته باشد، رانندگی کنند. بنابراین برای همه مالکان و پیمانکاران لازم است، که قبل از خرید و یا نصب تاور کرین از داشتن سرتیفکیت آن اطمینان حاصل نمایند. برای این منظور می توان به مراکزی که به صدور سرتیفیکت تاور کرین مشغول هستند، مراجعه کرد و از این مراکز سرتیفکیت تاور کرین را اخذ کرد.

تاور کرین و سرتیفیکت آن

امروزه برای سخت انواع ساختمان های بلند مرتبه و بسیاری از پروژه های عظیم از انواع تاور کرین ها استفاده می شود. تاور کرین ها، بر اساس مارک، تناژ و غیره با هم دیگر فرق می کنند. از این رو، با توجه به این تفاوت ها لازم است که در زمان اجاره و خرید تاور کرین ها، نوع مناسب آن را بر اساس پروژه و کار خود انتخاب کرد.

در کنار این ها، باید به سلامت و ایمنی این تاور کرین ها هم اشاره کرد. تاور کرین ها در کنار این که باید با کیفیت و از برندهای معتبر باشند، باید از ایمنی و سلامت بالا نیز برخوردار باشند. سلامت تاور کرین ها را می توان بر اساس سرتیفیکیت مشخص و تعیین کرد. بنابراین امروزه تاور کرین هایی که سالم هستند و ایمن می باشند، سرتیفکیت را دارند.

مشاوره فنی و استعلام قیمت

شرکت یگانه کرین با فراهم نمودن بستری مناسب و آسان برای ارتباط با تیم فنی شما کارفرمایان محترم را تکریم نموده است. کافیست برای مشاوره و استعلام قیمت در هر کدام از موارد ذکر شده در این صفحه با ما تماس حصل فرمایید.

سرتیفیکت چیست؟

یکی از سوالاتی که ممکن است برای خریداران و یا اجاره کنندکان تاور کرین به وجود آید، این است، که اصلا سر تیفیکیت چیست؟ چه ضرورتی برای اخذ آن وجود دارد. به طور کلی در پاسخ به این سوال و سایر سوالات مشابه باید گفت که سر تیفیکیت همان گواهی سلامت تاور کرین محسوب می شود.

سرتیفکیت در معنای لغوی به معنی گواهی است. و وقتی می گویم، سر تیفیکیت تاور کرین، به این معنی است که گواهی سلامت تاور کرین می باشد. به این صورت که تاور کرین از هر نظر  بررسی شده و با تایید درستی و سلامتی آن اجازه کار به آن داده می شود. بنابراین تنها در صورتی می توان از تاور کرین استفاده کرد، که گواهی سلامت داشته باشد. با داشتن سر تیفکیت می توان تاور کرین را بدون هیچ گونه نگرانی و استرس مورد استفاده قرار داد و هیچ گونه نگرانی از بابت این که احتمال دارد، تاور با خرابی و مشکل مواجه شوید، نداشت.

صدور سرتیفیکیت

مسئولین محترم ایمنی و بهداشت (HSE) وظیفه و مسئولیت ایمنی تجهیزات و ماشین آلات و همچنین بهره برداری از آنها و حوادث احتمالی را بر عهده دارند. از این رو، در کارخانه ها و کارگاهها این افراد هستند، مسئولیت ایمنی و بهداشت را بر عهده دارند. از این رو، افراد سازمانی و افرادی که در چارت سازمانی تعیین شده اند، به بررسی و سرویس دهی تاور کرین ها به صورت دوره ای و عموما یکساله می پردازند.

بررسی ها و سرویس دهی بر اساس چک لیست هایی معتبر و بر اساس الزامات سازمان ملی ستاندارد، وزارت کار، وزارت صنعت و معدن و همچنین استانداردهایی مانند OHSAS 18001 انجام می شود.

بنابراین کارشناسان و افراد متخصص بعد از بررسی های دقیق، اگر بر اساس این بازرسی ها، عیوب و مغایرت هایی با استانداردهای مرتبط مشاهده نکنند و بهره برداری از آنها ریسکی نداشته باشد، اقدام به صدور سرتیفکیت می کنند. صدور سرتیفیکیت بر اساس دستورالعمل های ایمنی و استفاده از اپراتورهای آموزش دیده صورت می گیرد تا ایمنی را به حداکثر برساند.

– مراحل صدور سرتیفیکیت

برای صدور سرتیفیکت لازم است، که مراحلی طی شود. مرحله اول درخواست مشتری برای صدور سرتیفیکت است. بنابراین مشتری درخواست انجام بازرسی فنی تاور کرین را مطرح می کند و مشخصات آن را ارسال می نماید. در مرحله دوم، بازرسی های فنی به وسیله کارشناسان و متخصصان بر اساس چک لیست های معتبر و تایید شده انجام می گردد. به این صورت تمامی قطعات و عملکرد تاور کرین تست و بررسی می گردد. بعد از پایان بررسی ها و چک کردن ها، گزارش کامل بازرسی فنی به صورت تفکیک شده از هر قطعه و تجهیزات ارائه می گردد. که کدام تایید شده و یا کدام تایید نشده است. در صورتی که مغایرتی وجود نداشته باشد و همه قطعات و عملکرد آن دقیق و درست باشد، صدور سرتیفیکیت انجام می گیرد. بنابراین صدور سر تیفیکیت با رعایت تمامی دستور العمل ها و بررسی های دقیق در اسرع وقت صادر می گردد.

صدور سرتیفیکیت می تواند مزیت های زیادی برای کارفرما، مالک و یا پیمانکار داشته باشد. چرا که بعد از صدور سرتیفیکیت می توان با خیال راحت و آسوده از تاور کرین بهره برداری کرد و از آن استفاده نمود. صدور سرتیفیکیت تاور کرین یعنی تایید سلامت و کارکرد دقیق آن است. از این رو، می توان از خطرات و آسیب های احتمالی که ممکن است، در زمان کار به هر دلیلی به وجود آید، جلوگیری نمود.

نکات لازم برای صدور سرتیفیکیت

برای این که بتوان سرتیفیکیت تاور کرین را دریافت کرد، باید به برخی نکات دقت و توجه داشت. از جمله این نکات می توان به این موارد اشاره کرد:

–  فونداسیون تاور کرین به دقت بررسی شود.

نصب آن بر اساس استانداردها و رعایت کلیه موارد ایمنی انجام شود.

در هیچ یک از بخش های تاور کرین مانند ریل ها، و سایر قطعات شکستگی و یا ترک خوردگی وجود نداشته باشد.

موتور تاور کرین سلامت کامل داشته باشد.

بازرسی های دقیق از ریل ها و چرخ ها و غیره تاور کرین انجام شود.

هیچ گونه پوسیدگی و را ترک در قطعات و بخش های مختلف تاور وجود نداشته باشدی.

کاج و یا تلسکوپاژ دستگاه به صورت دقیق نصب شده باشد.

کابین و اپراتور، شیشه ها، سیم بکسل و غیره به صورت دقیق و صحیح نصب شده و کارآیی دقیق داشته باشد.

علاوه بر این ها، باید گفت که تاور کرین باید از همه نظر، سالم و بی عیب و نقض باشد. وجود کمترین و کوچک ترین نقض می تواند مانع از صدور سرتیفیکیت شود.

اطلاعات بیشتر

هدف از تاسیس این مجموعه، ارائه تمامی خدمات در حوزه تاور کرین و آسانسور کارگاهی است. لذا به منظور ارائه خدمات واردات و سرویس ماشین آلات ساختمانی مانند تاور کرین، آسانسور کارگاهی و جرثقیل کارگاهی این مجموعه تاسیس شد.

تکیه بر توان بالای تخصص، واردات و تولید ماشین آلات با کیفیت ساختمانی با بهره گیری و استفاده از کادر فنی مجرب کاری بود که مجموعه انجام داد. بنابراین خرید و فروش تاور کرین و آسانسور کارگاهی، نصب و سرویس و نگهداری از تاور کرین و سایر ماشین آلات ساختمانی با اخذ تاییدیه نصب و راه اندازی از جمله تخصص ها و کارکردهای مجموعه است.

ارتباط با تیم یگانه کرین در خصوص پروژه

    Call Now Buttonمشاوره و استعلام قیمت
    مشاوره و استعلام قیمت
    Send via WhatsApp