از جمله ماشین آلات و ابزارهای ساختمانی که امروزه به صورت گسترده در انواع پروژه های ساخت و ساز و مورد استفاده قرار می گیرد، تاور کرین است. تاور کرین ها ماشین آلاتی بزرگ و عظیم الجثه می باشند، که بر روی انواع پروژه های ساختمانی بزرگ آن را ما مشاهده می کنیم. این ماشین آلات به دلیل پیچیدگی ها و دشوارهای که دارد، شرایط نصب و پیاده سازی ویژه ای دارد، که تنها افراد متخصص و آموزش دیده می توانند آن را به درستی و به صورت صحیح بر روی پروژه نصب کنند.

نصب و پیاده سازی تاور کرین

تاور کرین ها نوعی جرثقیل می باشند. از آن ها  برای حمل و جا به جایی مصالح، بار و سایر اجسام در انواع پروژه های ساختمانی و غیره استفاده می شود. با استفاده از تاور کرین ها می توان اجسام را تا ارتفاع زیادی بالا برد و شعاع مختلف آن را جا به جا نمود. تاور کرین ها به دلیل داشتن ویژگی ها و مشخصاتی که در آن ها پیش بینی شده است، می توانند تا ارتفاع بسیار زیاد بابرداری های سنگینی را داشته باشند و در شعاع مختلف آن ها را جا به جا کنند.

امروزه تاور کرین ها در انواع مختلف تولید و به بازار عرضه می شوند. بر اساس ننوع می توان تاور کرین ها را به سه دسته کلی ثابت، متحرک و بالا رونده دسته بندی کرد. با وجود این که این نوع از جرثقیل ها بر اساس نصب با هم دیگر متفاوت می باشند ولی با این حال، همگی شان عملکرد و کارایی یکسانی دارند.

امروزه تاور کرین ها در انواع مختلف تولید و به بازار عرضه می شوند. بر اساس ننوع می توان تاور کرین ها را به سه دسته کلی ثابت، متحرک و بالا رونده دسته بندی کرد. با وجود این که این نوع از جرثقیل ها بر اساس نصب با هم دیگر متفاوت می باشند ولی با این حال، همگی شان عملکرد و کارایی یکسانی دارند.

با این حال، برای نصب تاور کرین ها و انتخاب نوع مناسب آن برای پروژه و کار خود باید به برخی فاکتورها دقت و توجه کرد. فاکتورهای مانند قدرت باربرداری تاور کرین، قدرت مانور، قدرت کانور گردشی، قدرت حرکت کلی دستگاه و همچنین قدرت ارتفاع گیری تاور کرین بسیار مهم است و در زمان نصب باید به آن ها دقت و توجه داشت. علاوه بر این باید، در زمان نصب تاور کرین ها، به اجزا و قطعات مهم آن دقت و توجه داشت.

این دستگاه ها به دلیل این که سازه های غول آلاسایی می باشند بنابراین قطعات زیادی دارند که باید در زمان نصب به این قطعات توجه کرد. از قطعات مهم این ماشین آلات می توان به پایه، برج یا دکل، تیر مشبک، سکشن های ارتفاع، گردان، کله قندی، کنفلش، فلش و شاریوت می باشند. البته به جز این ها، باید به برخی دیگر از اجزای فرعی نیز اشاره کرد، که در زمان نصب دقت و توجه به آن ها مهم و ضروری است.

مشاوره فنی و استعلام قیمت

شرکت یگانه کرین با فراهم نمودن بستری مناسب و آسان برای ارتباط با تیم فنی شما کارفرمایان محترم را تکریم نموده است. کافیست برای مشاوره و استعلام قیمت در هر کدام از موارد ذکر شده در این صفحه با ما تماس حصل فرمایید.

نصب و پیاده سازی تاور کرین

برای این که بتوان تاور کرین را نصب کرد، باید به برخی نکات توجه کرد و به آن دقت نمود. از جمله این مواد، توجه به تمامی قطعات و سالم بودن آن ها است. به دلیل این که تاور کرین ها از اجزای مختلف و متنوعی تشکیل شده اند و این قطعات پیچیدگی های زیادی دارند، بنابراین نصب و پیاده سازی تاور کرین ها در چند مرحله به صورت کلی انجام می شود. از جمله مراحل نصب و پیاده سازی تاور کرین به صورت دقیق و اصولی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

مرحله اول نصب و پیاده سازی تاور کرین

اولین مرحله که می توان گفت مرحله بسیار مهم و حساسی در نصب انواع تاور کرین است، نصب پایه تاور کرین می باشد. در همه تاور کرین ها، نصب از پایه ها آغاز می شود و نصب دقیق و درست آن بسیار مهم و ضروری است. نصب پایه های جرثقیل می توان به صورت های مختلف انجام شود. از جمله این روش ها، روش تثبیت است. این روش برای تاور کرین هایی که ثابت هستند استفاده می شود و تاور کرین در یک جای ثابت در پروژه نصب می گردد. اما برای تاورهای متحرک، استفاده از روش نصب ثابت درست نیست. برای این نوع از تاورها باید از روش نصب بر روی کالسکه و یا نصب بر روی ریل متحرک استفاده کرد. در این روش، می تواند بعد از پایان کار تاور در یک بخش از پروژه آن را به محل های دیگر انتقال داد.

مرحله دوم نصب تاور کرین

مرحله دوم در نصب تاور کرین اضافه کردن سکشن ها به تاور می باشد. با استفاده از پیچ و مهره و با کمک جرثقیل متحرک پایه فولادی جرثقیل نصب می گردد. این پایه چون سکشن اصلی است باید بسیار مقاوم و قوی باشد تا بتواند سکشن های بعد را بر روی خود تحمل نماید. برای نصب این پایه ها از 16 بولت فولادی استفاده می شود.

مرحله سوم نصب تاورکرین

بعد از این که سکشن پایه تاور نصب شد، نصب سکشن های ارتفاعی دیگر شروع می شود تا ارتفاع تاور افزایش یابد. بعد از این که سکشن های ارتفاعی نصب شد، قطعه زیر گردان و گردان تاور نصب می شود. سنگین ترین قطعه تاور کرین قطعه گردان است که به وسیله جرثقیل متحرک نصب می شود.

مرحله چهارم نصب تاور

در این مرحله نوبت به نصب کله قندی است. با استفاده از چهار پین این قطعه را به قطعه گردان متصل می کنند. در این مرحله کنفلش تاور نیز نصب می شود. کنفلش را جرثقیل متحرک بالا می برد تا کایل ها و یا بازروهای مهار به استفاده از پیم به کله قندی تاور کرین متصل می شود. بعد از نصب کنفلش، نوبت به نصب فلش و یا همان بازوری کار است. فلش با استفاده از کابل های مهار به کله قندی متصل می شود.

مرحله پنجم نصب تاور

مرحله آخری در نصب تاور کرین، نصب قطعه شاریوت است که بر روی تاور نصب می شود. تا بعد از آن وزنه های کنفلش به آن اضافه گردد.

از بکسل های شاریوت و قلاب برای راه اندازه و پیاده سازی تاور کرین استفاده می شود. بعد از این که تاور کرین به صورت دقیق نصب و راه اندازی شد، در مرحله آخر تابوی برق تاور کرین راه اندازی می شود. تابلو برق تاور کرین همان اینورتر است که جریان AC برق را به جریان DC در تاور کرین تبدیل می کند. به این صورت الکترو موتور را تغذیه کرده و در نتیجه تاور کرین راه اندازی می شود. برای اجرای این مراحل نیاز به استفاده از افراد متخصص و مجرب می باشد.

اطلاعات بیشتر

هدف از تاسیس این مجموعه، ارائه تمامی خدمات در حوزه تاور کرین و آسانسور کارگاهی است. لذا به منظور ارائه خدمات واردات و سرویس ماشین آلات ساختمانی مانند تاور کرین، آسانسور کارگاهی و جرثقیل کارگاهی این مجموعه تاسیس شد.

نتیجه گیری نصب و پیاده سازی تاور کرین

تکیه بر توان بالای تخصص، واردات و تولید ماشین آلات با کیفیت ساختمانی با بهره گیری و استفاده از کادر فنی مجرب کاری بود که مجموعه انجام داد. بنابراین خرید و فروش تاور کرین و آسانسور کارگاهی، نصب و سرویس و نگهداری از تاور کرین و سایر ماشین آلات ساختمانی با اخذ تاییدیه نصب و راه اندازی از جمله تخصص ها و کارکردهای مجموعه است.

ارتباط با تیم یگانه کرین در خصوص پروژه

  ۱
  ۲
  ۳
  ۴
  ۵
  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  Call Now Buttonمشاوره و استعلام قیمت
  مشاوره و استعلام قیمت
  Send via WhatsApp