اینورتر کردن تاور کرین

بلندترین جرثقیل های جهان تاور کرین ها می باشد. ارتفاع این جرثقیل ها بسیار زیاد است و از ارتفاع ساختمان هم می تواند بیشتر باشد. این جرثقیل ها، از نوع ثابت بوده و معمولا در یکجا نثب می شوند و سپس مورد استفاده قرار می گیرند. عملکرد و کارکردن تاور کرین ها با استفاده از اینورتر می باشد. اینورتر کردن تاور کرین ها می تواند عملکرد و کارآیی آن را بسیار بهبود بخشد.

تاور کرین

امروزه بسیاری از ما انواع تاورکرین ها را بر روی پروژه های بزرگ ساخت و ساز مشاهده می کنیم. تاور کرین هایی که سر به فلک می گذارند. این تاورها یک بخش افقی طولانی دارند که تا 360 درجه می تواند از یک زوایه مشخص دور شود و در نتیجه امکان و قابلیت دسترسی به نقاط مختلف و متعدد را دارد. با توجه به ساختار و عملکردی که این جرثقیل ها دارند، می توان گفت که تاور ها برای ساخت تمام ساختمان های بلند مرتبه و مرتفع مناسب است. علاوه بر این برای ساخت پروژه های مختلف و یا در صنعت دریا نوردی برای بارگیری و یا تخلیه بار کشتی ها می توان از تاورهای استفاده کرد.

بنابراین می توان گفت که یکی از جرثقیل های برجی مطرح و محبوب در دوره کنونی تاور کرین ها هستند که جزئی از لوازم ثابت و رایج در مکان های ساختمان سازی بزرگ می باشد. با استفاده از تاورها می توان اجساک را صدها متر بالا برد و به فاصله های مختلف انتقال دارد.

مشاوره فنی و استعلام قیمت

شرکت یگانه کرین با فراهم نمودن بستری مناسب و آسان برای ارتباط با تیم فنی شما کارفرمایان محترم را تکریم نموده است. کافیست برای مشاوره و استعلام قیمت در هر کدام از موارد ذکر شده در این صفحه با ما تماس حصل فرمایید.

اینورتر تاور کرین

یکی از قطعات و بخش هایی که در همه تاور کرین ها باید وجود داشته باشید، اینورتر است. تاور کرین هایی که مجهز به این سیستم هستند، جریان الکتریکی متناوب AC را دریافت می کند. کاری که سیستم اینورتر در تاور کرین بر عهده دارد، تبدیل انرژی دریافتی DC  به جریان مستقیم AC است. این جریان می تواند در هر ولتاژ و یا فرکانسی که مورد نیاز است، انجام گیرد.

برای این که بتواند دور موتور در تاور کرین را کنترل کرد و همچنین به صرفه جویی و کنترل حرکت تاورها اقدام نمود، یکی از راه ها، استفاده از اینورتر است. البته تاور کرین ها برای هر حرکت نیازمند داشتن اینورترهای مناسب با آن می باشد. به همین دلیل است که امروزه در تاور کرین ها انواع اینورترهای مختلف وجود دارد. برای نمونه قلاب جرثقیل و یا حرکت طولی و عرضی آن هر کدام نیاز به یک اینورتر مناسبی دارند که باید از آن استفاده شود.

اینورترها سیستم تابلوی برق می باشند که به آن مبدل دستگاهی نیز می گویند. به عبارت دیگر این سیستم ها برای تغذیه موتور جریان برق دی سی را به برق ای سی تبدیل می کند. به این صورت می توان سرعت موتورهای تاور کرین را به سه فاز کلی تغییر داد. بنابراین اینورترها می توانند به صورت هوشمند میزان باری که وارد موتور می شود، را تشخیص دهند و در نتیجه متناسب با همان بار به موتور جریان می دهند. البته این جریان الکتریکی که اینورترها به موتور می دهند، از جریان اسمی موتور کمتر است.

مزیت ها و ویژگی های اینورتر کردن تاور کرین

با توجه به آنچه گفته شد، می توان گفت که اینورتر کردن تاور کرین ها مزیت های بسیاری دارند. با اینورتر کردن تاور کرین می توان از مزایای زیاد آن بهره مند شد. از جمله مزیت های اینورتر کردن تاور کرین ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

– اولین و مهم ترین مزیتی که اینورتر کردن تاور کرین دارد، این است که با اینورتر کردن دیگر نیاز به وجود جریان بالا و یا آمپر زیاد برای راه اندازی وجود ندارد. در نتیجه می توان در مصرف برق صرفه جویی کرد و موجب کاهش هزینه های برق شد. اینورتر کردن تاور کرین می تواند تا 50 درصد در مصرف برق صرفه جویی کند.

– از دیگر مزیت هایی که اینورتر کردن تاور کرین دارد، می تواند به افزایش عمر موتور تاور کرین اشاره کرد. موتور مهم ترین بخش تاور کرین است، که بدون آن عملکرد و کارآیی تاور کرین وجود ندارد. از این رو، لازم است، که به دقت از آن محافظت کرد. اینورتر با کاهش تنظیمات موتور موجب می شود، که به موتور فشار وارد نشود و در نتیجه عمر موتور طولانی تر شود.

– مزیت دیگری که اینورتر کردن تاور کرین دارد، مزیت کنترلی آن است. همان طور که می دانید، کنترل در تاور کرین ها اهمیت زیادی دارند. برای کنترل وزن بار و همچنین کسب اطمینان از این که بار مورد نظر برای حمل بیش از اندازه سنگین نیست می توان از اینورتر استفاده نمود. علاوه بر این، اینورتر امکان کنترل لحظه ای و سریع عملکرد دستگاه را در هر لحظه و زمان فراهم می کند. در کنار این ها، باید به مزیت کنترلی دیگر اینورتر در تاور کرین اشاره کرد، که آن امکان کنترل از راه دور است. البته این مزیت در صورتی قابل استفاده است، که محدوده ولتاژ ورودی این امکان را به ما بدهند.

– امکان عیب یابی دقیق و صحیح سیستم از دیگر مزیت های استفاده از اینورتر در تاور کرین است. با استفاده از تاور کرین می تواند به عیب یابی چند زبانه تاور کرین پرداخت و روند پیشرفت کار دستگاه را نمایش داد. علاوه بر این اینورتر بار موتور دستگاه را مشخص می کند و می تواند در طی زمان آن را سازگار نماید.

– از دیگر مزیت هایی که برای اینورتر کردن دستگاه می توان بر شمرد، امکان ثبت لحظه به لحظه ای عملکرد دستگاه، کنترل راحت تر مدار و عیب یابی آسان آن، کاهش فشار وارد بر منبع انرژی، برخورداری از مزایای دیزل با قدرت کمتر، کاهش فشار وارده بر منبع انرژی، امکان ایجاد سرعتی بیشتر از سرعت پیش بینی شده و برنامه ریزی شده برای حرکت موتور و غیره اشاره کرد.

سخن آخر اینورتر کردن تاور کرین

در نهایت باید گفت که با اینورتر کردن تاور کرین می توان به استفاده بهینه و مناسب از تاور کرین پرداخت و درکنار کاهش هزینه های ناشی از انرژی به افزایش عمر مفید تاور کرین نیز کمک کرد. از این رو، اینورتر کردن تاور کرین یکی از نیازهای اصلی و امروزی همه تاورها است که باید در مورد آن دقیق بود.

اطلاعات بیشتر

هدف از تاسیس این مجموعه، ارائه تمامی خدمات در حوزه تاور کرین و آسانسور کارگاهی است. لذا به منظور ارائه خدمات واردات و سرویس ماشین آلات ساختمانی مانند تاور کرین، آسانسور کارگاهی و جرثقیل کارگاهی این مجموعه تاسیس شد.

تکیه بر توان بالای تخصص، واردات و تولید ماشین آلات با کیفیت ساختمانی با بهره گیری و استفاده از کادر فنی مجرب کاری بود که مجموعه انجام داد. بنابراین خرید و فروش تاور کرین و آسانسور کارگاهی، نصب و سرویس و نگهداری از تاور کرین و سایر ماشین آلات ساختمانی با اخذ تاییدیه نصب و راه اندازی از جمله تخصص ها و کارکردهای مجموعه است.

ارتباط با تیم یگانه کرین در خصوص پروژه

    مشاوره و استعلام قیمت
    مشاوره و استعلام قیمت
    Send via WhatsApp