اینورتر کردن تاور کرین

بلندترین جرثقیل های جهان تاور کرین ها می باشد. ارتفاع این جرثقیل ها بسیار زیاد است و از ارتفاع ساختمان هم می تواند بیشتر باشد. این جرثقیل ها، از نوع ثابت بوده و معمولا در یکجا نثب می شوند و سپس مورد استفاده قرار می گیرند. عملکرد و کارکردن تاور کرین ها با استفاده از اینورتر می باشد. اینورتر کردن تاور کرین ها می تواند عملکرد و کارآیی آن را بسیار بهبود بخشد.

تاور کرین

امروزه بسیاری از ما انواع تاورکرین ها را بر روی پروژه های بزرگ ساخت و ساز مشاهده می کنیم. تاور کرین هایی که سر به فلک می گذارند. این تاورها یک بخش افقی طولانی دارند که تا 360 درجه می تواند از یک زوایه مشخص دور شود و در نتیجه امکان و قابلیت دسترسی به نقاط مختلف و متعدد را دارد. با توجه به ساختار و عملکردی که این جرثقیل ها دارند، می توان گفت که تاور ها برای ساخت تمام ساختمان های بلند مرتبه و مرتفع مناسب است. علاوه بر این برای ساخت پروژه های مختلف و یا در صنعت دریا نوردی برای بارگیری و یا تخلیه بار کشتی ها می توان از تاورهای استفاده کرد.

بنابراین می توان گفت که یکی از جرثقیل های برجی مطرح و محبوب در دوره کنونی تاور کرین ها هستند که جزئی از لوازم ثابت و رایج در مکان های ساختمان سازی بزرگ می باشد. با استفاده از تاورها می توان اجساک را صدها متر بالا برد و به فاصله های مختلف انتقال دارد.

مشاوره فنی و استعلام قیمت

شرکت یگانه کرین با فراهم نمودن بستری مناسب و آسان برای ارتباط با تیم فنی شما کارفرمایان محترم را تکریم نموده است. کافیست برای مشاوره و استعلام قیمت در هر کدام از موارد ذکر شده در این صفحه با ما تماس حصل فرمایید.

اینورتر تاور کرین

یکی از قطعات و بخش هایی که در همه تاور کرین ها باید وجود داشته باشید، اینورتر است. تاور کرین هایی که مجهز به این سیستم هستند، جریان الکتریکی متناوب AC را دریافت می کند. کاری که سیستم اینورتر در تاور کرین بر عهده دارد، تبدیل انرژی دریافتی DC  به جریان مستقیم AC است. این جریان می تواند در هر ولتاژ و یا فرکانسی که مورد نیاز است، انجام گیرد.

برای این که بتواند دور موتور در تاور کرین را کنترل کرد و همچنین به صرفه جویی و کنترل حرکت تاورها اقدام نمود، یکی از راه ها، استفاده از اینورتر است. البته تاور کرین ها برای هر حرکت نیازمند داشتن اینورترهای مناسب با آن می باشد. به همین دلیل است که امروزه در تاور کرین ها انواع اینورترهای مختلف وجود دارد. برای نمونه قلاب جرثقیل و یا حرکت طولی و عرضی آن هر کدام نیاز به یک اینورتر مناسبی دارند که باید از آن استفاده شود.

اینورترها سیستم تابلوی برق می باشند که به آن مبدل دستگاهی نیز می گویند. به عبارت دیگر این سیستم ها برای تغذیه موتور جریان برق دی سی را به برق ای سی تبدیل می کند. به این صورت می توان سرعت موتورهای تاور کرین را به سه فاز کلی تغییر داد. بنابراین اینورترها می توانند به صورت هوشمند میزان باری که وارد موتور می شود، را تشخیص دهند و در نتیجه متناسب با همان بار به موتور جریان می دهند. البته این جریان الکتریکی که اینورترها به موتور می دهند، از جریان اسمی موتور کمتر است.

مزیت ها و ویژگی های اینورتر کردن تاور کرین

با توجه به آنچه گفته شد، می توان گفت که اینورتر کردن تاور کرین ها مزیت های بسیاری دارند. با اینورتر کردن تاور کرین می توان از مزایای زیاد آن بهره مند شد. از جمله مزیت های اینورتر کردن تاور کرین ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

– اولین و مهم ترین مزیتی که اینورتر کردن تاور کرین دارد، این است که با اینورتر کردن دیگر نیاز به وجود جریان بالا و یا آمپر زیاد برای راه اندازی وجود ندارد. در نتیجه می توان در مصرف برق صرفه جویی کرد و موجب کاهش هزینه های برق شد. اینورتر کردن تاور کرین می تواند تا 50 درصد در مصرف برق صرفه جویی کند.

– از دیگر مزیت هایی که اینورتر کردن تاور کرین دارد، می تواند به افزایش عمر موتور تاور کرین اشاره کرد. موتور مهم ترین بخش تاور کرین است، که بدون آن عملکرد و کارآیی تاور کرین وجود ندارد. از این رو، لازم است، که به دقت از آن محافظت کرد. اینورتر با کاهش تنظیمات موتور موجب می شود، که به موتور فشار وارد نشود و در نتیجه عمر موتور طولانی تر شود.

– مزیت دیگری که اینورتر کردن تاور کرین دارد، مزیت کنترلی آن است. همان طور که می دانید، کنترل در تاور کرین ها اهمیت زیادی دارند. برای کنترل وزن بار و همچنین کسب اطمینان از این که بار مورد نظر برای حمل بیش از اندازه سنگین نیست می توان از اینورتر استفاده نمود. علاوه بر این، اینورتر امکان کنترل لحظه ای و سریع عملکرد دستگاه را در هر لحظه و زمان فراهم می کند. در کنار این ها، باید به مزیت کنترلی دیگر اینورتر در تاور کرین اشاره کرد، که آن امکان کنترل از راه دور است. البته این مزیت در صورتی قابل استفاده است، که محدوده ولتاژ ورودی این امکان را به ما بدهند.

– امکان عیب یابی دقیق و صحیح سیستم از دیگر مزیت های استفاده از اینورتر در تاور کرین است. با استفاده از تاور کرین می تواند به عیب یابی چند زبانه تاور کرین پرداخت و روند پیشرفت کار دستگاه را نمایش داد. علاوه بر این اینورتر بار موتور دستگاه را مشخص می کند و می تواند در طی زمان آن را سازگار نماید.

– از دیگر مزیت هایی که برای اینورتر کردن دستگاه می توان بر شمرد، امکان ثبت لحظه به لحظه ای عملکرد دستگاه، کنترل راحت تر مدار و عیب یابی آسان آن، کاهش فشار وارد بر منبع انرژی، برخورداری از مزایای دیزل با قدرت کمتر، کاهش فشار وارده بر منبع انرژی، امکان ایجاد سرعتی بیشتر از سرعت پیش بینی شده و برنامه ریزی شده برای حرکت موتور و غیره اشاره کرد.

معایب اینورتر کردن تاورکرین

اینورتر کردن تاور کرین یکی از انواع اقداماتی است که این روز ها برای ماشین های صنعتی صورت می گیرد. اقدامی که منجر به نتایج بسیار مثبتی خواهد شد. اینورتر کردن نه تنها برای تاور کرین که برای آسانسور های کارگاهی هم مورد استفاده قرار می گیرد. از جمله نکاتی که در این بخش قصد توضیح آن را داریم بررسی معایب اینورتر کردن تاورکرین می باشد. اینورتر کردن تاور کرین ها نیاز به افراد متخصص در این زمینه دارد. هدف از این کار تبدیل جریان برق DC به جریان برق ای سی می باشد. این دستگاه با انجام تبدیلات مورد نظر می تواند به کنترل هر چه بهتر و بیشتر دستگاه کمک بسیار زیادی کند. برند های مختلفی هم از اینورتر ها دیده می شوند که با توجه به نیاز وسیله می توان آن را انتخاب نمود. در این زمینه می توانید با متخصصان یگانه کرین در تماس باشید.

اما می خواهیم بدانیم که معایب اینورتر کردن تاور کرین چیست؟

ما می دانیم که این کار مزایای بسیار زیادی را برای شرکت ها دارد. با این وجود معایبی هم دیده می شود. این معایب عبارتند از:

 • هزینه های بالای خرید دستگاه های اینورتر: دستگاه های اینورتر هزینه های بالایی را دارند. این مسئله ممکن است با شرایط مالی شرکت مطابقت نداشته باشد و از این رو مشکلاتی را ایجاد کند.
 • هزینه های بالای تعمیر اینورتر ها: اینورتر یکی از دستگاه های مورد استفاده در تاور کرین ها می باشد. با این وجود به عنوان وسیله ای بسیار خاص شناخته می شود. یکی از معایب اینورتر کردن تاورکرین هم هزینه های بالای تعمیرات آن می باشد.
 • کمبود متخصصان کارآزموده در زمینه اینورتر ها: یکی از مهم ترین نکات دیگری که به عنوان یکی از معایب اینورتر کردن تاورکرین شناخته می شود، عدم حضور تکنسین ها و متخصصان اینورتر های تاور کرین می باشد.

نکته مهم این است که شما می توانید به راحتی با مشورت از متخصصان یگانه کرین، فعالیت های مربوط به اینورتر ها را با بهترین شرایط انجام دهید.

مراحل نصب و سیم کشی اینورتر تاور کرین

اینورتر دستگاهی است که این روز ها کارایی و کاربرد های بسیار زیادی را به خود اختصاص داده است. با این حال یکی از نکات مهمی که باید به آن توجه شود، مراحل نصب و سیم کشی اینورتر تاور کرین می باشد. مراحل مختلفی برای این کار وجود دارد که در این بخش از مقاله به بررسی آن ها می پردازیم. مراحل نصب و سیم کشی اینورتر تاور کرین عبارتند از:

 • مرحله اول: در این مرحله متخصصان شروع به سیم کشی ترمینال های قدرت اینورتر ها می کنند.
 • مرحله دوم: در این مرحله از مراحل نصب و سیم کشی اینورتر تاور کرین لازم است تا با عملکرد ترمینال های فرمان آشنایی پیدا کنید.
 • مرحله سوم: از مراحل نصب و سیم کشی اینورتر تاور کرین: این بخش یکی از مراحل بسیار مهم در زمینه نصب اینورتر تاور کرین ها می باشد. دقت کنید اینورتر خریداری شده دارای تنظیمات مربوط به کارخانه می باشد. از این رو لازم است تا شما با توجه به نوع تاور کرین مورد نظر خود برای تنظیم اینورتر موجود اقدام کنید. به طور مثال شما می توانید با توجه به نوع تاور کرین در زمینه پارامتر های ترمز اقدامات ویژه ای صورت دهید.

توجه داشته باشید در میان مراحل نصب و سیم کشی اینورتر تاور کرین، بخش سیم کشی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. از این رو لازم است تا این کار با دقت بسیار زیادی صورت گیرد. نصب این وسیله نیاز به متخصصان زبده و کارآزموده دارد. از این رو شما می توانید اقدامات لازم را با کمک متخصصان یگانه کرین صورت دهید.

روش انتخاب اینورترتاور کرین

تاور کرین ها یکی از انواع ماشین های صنعتی هستند که ما آن ها را در کنار برج های ساختمانی مشاهده می کنیم. البته کاربرد های بسیار بیشتری هم برای تاور کرین ها دیده می شود. از این وسیله در پروژه های مربوط به کشتی سازی، راه و جاده سازی، صنایع و معادن و غیره استفاده می شود. از این رو اهمیت بسیار زیادی دارد. در این بخش می خواهیم به بررسی دقیق روش انتخاب اینورترتاور کرین بپردازیم. برای این که بخواهید اینورتر تاور کرین را انتخاب کنید قبل از هر چیزی باید مدل تاور کرین و شرایط فنی آن را بسنجید. شرایط فنی تاور کرین ها کمک بسیار زیادی به خرید و انتخاب خواهند کرد. در ادامه لازم است تا برند های مختلف اینورتر ها را بررسی نمایید تا بتوانید گزینه ای بسیار مناسب برای خود انتخاب کنید. در این زمینه متخصصان یگانه کرین به شما کمک خواهند کرد. این متخصصان می توانند در زمینه انتخاب اینورتر تاور کرین مناسب بهترین مولفه ها را بررسی نمایند.

هزینه اینورتر کردن تاور کرین

اینورتر دستگاهی است که می تواند جریان DC را به جریان AC در تاور کرین ها تبدیل کند. از این رو مزایای بسیار زیادی با خود به همراه خواهد شد. استفاده از اینورتر تاور کرین باعث افزایش کارایی وسیله خواهد شد و می تواند به بهبود روند پروژه ها کمک بسیار زیادی کند. یکی از مهم ترین نکاتی که در این زمینه مورد بحث است، هزینه اینورتر کردن تاور کرین ها می باشد. در واقع متخصصانی که پروژه را به پیش می برند در زمینه هزینه ها نیاز به امور خاص و محاسبه های ویژه خواهند داشت. در این میان یکی از اصلی ترین نکاتی که باید به آن ها توجه شود این است که هزینه اینورتر کردن تاور کرین کمی بالا است. در واقع دستگاه های اینورتر تر هزینه بالایی دارند. اما نکته این است که با توجه به مزایای موجود برای این وسیله، هزینه مورد نظر ارزش خود را نشان می دهد.

ممکن است که هزینه اینورتر کردن تاور کرین بالا باشد، اما نکته این است که با این کار می توان عمر استفاده از تاور کرین ها افزایش داد. در کنار آن کارایی و عملکرد جرثقیل برجی هم زیادی می شود. نکته مهم دیگری که در زمینه هزینه ها باید به آن ها توجه داشت، بررسی ولتاژ‌های ورودی به دستگاه اینورتر می باشد. این موارد همراه با سایر گزینه ها می تواند هزینه اینورتر کردن تاور کرین را تغییر دهد. در این راستا می توانید به وب سایت یگانه کرین و متخصصان آن مراجعه کنید.

سخن آخر اینورتر کردن تاور کرین

در نهایت باید گفت که با اینورتر کردن تاور کرین می توان به استفاده بهینه و مناسب از تاور کرین پرداخت و درکنار کاهش هزینه های ناشی از انرژی به افزایش عمر مفید تاور کرین نیز کمک کرد. از این رو، اینورتر کردن تاور کرین یکی از نیازهای اصلی و امروزی همه تاورها است که باید در مورد آن دقیق بود

اطلاعات بیشتر

هدف از تاسیس این مجموعه، ارائه تمامی خدمات در حوزه تاور کرین و آسانسور کارگاهی است. لذا به منظور ارائه خدمات واردات و سرویس ماشین آلات ساختمانی مانند تاور کرین، آسانسور کارگاهی و جرثقیل کارگاهی این مجموعه تاسیس شد.

تکیه بر توان بالای تخصص، واردات و تولید ماشین آلات با کیفیت ساختمانی با بهره گیری و استفاده از کادر فنی مجرب کاری بود که مجموعه انجام داد. بنابراین خرید و فروش تاور کرین و آسانسور کارگاهی، نصب و سرویس و نگهداری از تاور کرین و سایر ماشین آلات ساختمانی با اخذ تاییدیه نصب و راه اندازی از جمله تخصص ها و کارکردهای مجموعه است.

ارتباط با تیم یگانه کرین در خصوص پروژه

  Call Now Buttonمشاوره و استعلام قیمت
  مشاوره و استعلام قیمت
  Send via WhatsApp