اجاره تاور کرین

اجاره تاور کرین مناسب ترین راه برای استفاده از آن است. خرید تاور کرین برای بسیاری از مالکان و حتی پیمانکاران و غیره می تواند به صرفه نباشد و یا این که برخی از افراد در پروژه های خود نیاز به صرف هزینه های زیاد برای تاور ندارند و سیاست های مالی شان صرفه جویی در این بخش است. از این رو، این افراد، اقدام به اجاره تاور کرین می کنند.

اجاره تاور کرین می تواند مزیت هایی داشته باشد، که برای بسیاری به صرفه و مناسب باشد. ولی با این حال، لازم است در زمان اجاره تاور کرین به برخی نکات مهم ریز و درشت توجه و دقت داشت. از این رو، در این مقاله به بررسی نکات مهم در زمان اجاره تاور کرین می پردازیم.

اجاره تاور کرین

اجاره تاور کرین برای مالکان، پیمانکاران و سایر افراد که نمی خواهند در بحث تاور کرین هزینه های زیادی بکنند می تواند مفید و خوب است. اجاره می تواند با یک شرکت فروشنده و تامین کننده تاور کرین به صورت شرایط دو طرفه تعیین و منعقد کرد. برای مالکانی که سیاست مالی شان ایجاب می کند، که هزینه های زیادی برای تاور نکنند و یا این که پژوه هایشان کوتاه مدت است و می توان با اجاره چند ماهه آن را انجام داد.

مشاوره فنی و استعلام قیمت

شرکت یگانه کرین با فراهم نمودن بستری مناسب و آسان برای ارتباط با تیم فنی شما کارفرمایان محترم را تکریم نموده است. کافیست برای مشاوره و استعلام قیمت در هر کدام از موارد ذکر شده در این صفحه با ما تماس حصل فرمایید.

بنابراین به اجاره تاور روی می آورند. در اجاره انواع تاورها باید به برخی نکات توجه داشت. مهم نیست که تاور از چه برند و مارکی است. چرا که فارغ از این برندها و مارک ها، باید در اجاره این نکات را مدنظر قرار دارد. از جمله نکات مهم برای اجاره انواع تاور کرین عبارتند از:

1- تناژ تاور کرین

اولین نکته در اجاره تاور کرین توجه به تناژ آن است. در زمان اجاره باید تناژ تاور را مشخص کرد.

2- فلش تاور کرین

منظور از فلش دستگاه همان بازوری دستگاه است. در زمان اجاره باید به چند متر بودن فلش دستگاه دقت و توجه کرد. علاوه بر آن باید به میزان باری که می توان و نیاز است، که در نوک فلش دستگاه حمل شود، دقت کرد و مدنظر قرار داد.

3- دقت به ارتفاع تاور کرین

ارتفاع اولیه چند متر است و یا ارتفاع نهایی چند متر است. معمولا در برخی پروژه ها علام می کنند که چهل متر نیاز دارند و بعد تا هفتاد متر قطعات را جداگانه اجاره می کنند. در برخی دیگر از همان اول ارتفاع مشخص است و اعلام می کند که با شصت متر ارتفاع است و قیمت بر این اساس به آن ها اعلام شود.

4- مدت زمان لازم برای اجاره

چند ماه برای اجاره کردن تاور را نیاز دارند. می خواهند تاور را یکساله قرار دارد ببند. یا این که هشت ماهه، شش ماهه و شاید هم دو ساله قرار داد می بندند. در اجاره تاور زیر شش ماه را طوری دیگری قرار داد می بندند. یعنی اگر در پروژه های مالک بگوید، که یک تاور می خواهد دو شیفت کار کند برای سه ماه در این حالت، مبنای اجاره را همان شش ماه در نظر می گیرند. یعنی اگر سه ماه کار بکنند همان اجاره شش ماه گرفته می شود.

5- نوع تاور کرین

از دیگر نکات مهم در اجاره انواع تاور توجه به نوع آن است. تاور ثابت باشد و یا متحرک باشد مهم است. یعنی اینکه بر روی پایه تثبت باشد و یا بر روی کالسکه قرار بگیرید. کالسکه هم می تواند متحر ک و یا ثابت باشد. که به کالسکه های متحرک بودجی دار نیز می گویند.

6- محل و مکان اجاره تاور کرین

محل اجاره تاور هم مهم است. اجاره در تهران است و یا شهرستان است. بر این اساس قیمت ها فرق می کند. شهرستان نسبت به تهران گران تر است.

7- روش های اجاره تاور کرین

برای اجاره کردان تاور کرین توجه به روش های اجاره هم مهم و ضروری است. روش های اجاره تاور کرین می توان به صورت های مختلف صورت گیرد، البته که اجاره به صورت توافقی بین طرفین صورت می گیرد. ولی با این حال، در زمان اجاره می توان تاورها را به روش های زیر اجاره کرد:

– صفر تا صد کار با مالک

یکی از روش های اجاره است. که صفر تا صد کار با مالک دستگاه است. مثلا اگر شما می خواهید دستگاه را اجاره کنید، اعلام می کنید، که من کاری به هیچ چیز ندارم شما دستگاه را بر روی پروژه نصب کرده و بعد از شش ماه آن را دوباره به انبار باز گرداند. در این صورت اجاره دهنده باید، هزینه های مختلف از جمله هزینه نصب، اپراتور، حمل، جرثقیل نصب دستگاه، سرویس نگهداری و این که بحث پیاده کرده دستگاه بعد از پایان یافتن مدت اجاره و بارگیری و بر گرداندن دستگاه به انبار است.

– پنجاه پنجاه

دومین روش این است که به صورت پنجاه پنجاه عمل کنیم. یعنی این که یک طرف مثلا هزینه بردن و نصب کردن بر عهده من و طرف دیگر یعنی پیاده کردن و باز گردان به عمده اجاره دهنده باشد. در این صورت، راننده و سرویس نگهداری و مسائل دیگر مانند جرثقیل و تامین برق مورد نیاز به عمده خود اجاره دهنده است. و مالک معمولا نصب و حمل دستگاه را بر عهده می گیرد.

– صفر تا صد با مشتری

بر عکس بند اول است. یعنی مالک اعلام می کند که کار به هیچ چیز ندارد و این دستگاه را به صورت انبار به انبار اجاره می دهد. یعنی شما خودتان بیاید دستگاه را از انبار بردارید و من کاری به هیچ چیز ندارم. یعنن شما خودت باید دستگاه را از انبار بردارید من برای شما بارگیری می کنم، ولی دیگه هزینه حمل، نصب، راننده، جرثقیل، برگشت و غیره یعنی صفر تا صد تا بر عهده مستاجر است. هر کدام از این ها، ضرایبی دارد، که معمولا برای اجاره تاور کرین می تواند لحاظ کرد. در مورد اجار این که دستگاه قدیمی و یا جدید باشد و یا لییهر باشد، پتن باشد و یا چینی و فرانسوی باشد و غیره … مهم نیست. مستاجر اعلام می کند که دستگاهی با این تناژ می خواهم و نمی خواهم دستگاه بخوابد. حالا شما یه دستگاه 2020 برای من نصب کنید و یا یک تاور دهه 70 نصب کنید، برای من فرقی ندارد، مهم این است، که کار نخوابد.

اطلاعات بیشتر

هدف از تاسیس این مجموعه، ارائه تمامی خدمات در حوزه تاور کرین و آسانسور کارگاهی است. لذا به منظور ارائه خدمات واردات و سرویس ماشین آلات ساختمانی مانند تاور کرین، آسانسور کارگاهی و جرثقیل کارگاهی این مجموعه تاسیس شد.

تکیه بر توان بالای تخصص، واردات و تولید ماشین آلات با کیفیت ساختمانی با بهره گیری و استفاده از کادر فنی مجرب کاری بود که مجموعه انجام داد. بنابراین خرید و فروش تاور کرین و آسانسور کارگاهی، نصب و سرویس و نگهداری از تاور کرین و سایر ماشین آلات ساختمانی با اخذ تاییدیه نصب و راه اندازی از جمله تخصص ها و کارکردهای مجموعه است.

ارتباط با تیم یگانه کرین در خصوص پروژه

    Call Now Buttonمشاوره و استعلام قیمت
    مشاوره و استعلام قیمت
    Send via WhatsApp