آینده شما در دستان ماست

یگانه کرین مجری ملزومات پروژه های عمرانی شما

همیشه در کنارتان بوده ایم و خواهیم ماند

یگانه کرین با سابقه طولانی در اجرا و راه اندازی ملزومات کارگاه های عمرانی همچون تاورکرین و آسانسور کارگاهی در خدمت تمامی پیمانکاران و مجریان می باشد

نصب و پیاده سازی تاور کرین

نصب و پیاده سازی تاور کرین با بهترین کیفیت یکی از خدمات ما به مجریان است. بهره گیری از متخصصین، کارشناسان و مهندسان یگانه کرین نقطه قوت این گروه مهندسی به شمار می رود.

خرید تاور کرین دست دوم

یکی از مهم ترین خدمات شرکت یگانه کرین خرید تاور دست دوم است. قیمت این محصول توافقی است و به معیارهای مختلفی بستگی دارد. برای اطلاع از قیمت ها با ما تماس بگیرید.

فروش تاور کرین

از جمله خدمات شرکت یگانه کرین فروش انواع تاور کرین است. شرکت تاور کرین به صورت مستقیم و یا واسطه ای اقدام به خرید و فروش انواع تاور کرین در تناژهای مختلف می کند.

مشاوره رایگان

شرکت یگانه کرین به تمامی مشتریان و خریداران و فروشندگان تاور کرین خدمات مشاوره ای به صورت رایگان ارائه می دهد. مشاوره در مورد توجیه اقتصادی، خرید و فروش، نصب و راه اندازی و غیره ….

تعمیرات تاور کرین

تعمیر گیربکس قلاب و وینج، سیم پیچی موتورهای انواع تاور کرین، تعویض دنده گردان تاور کرین، نصب تابلو برق اینورتر، تعمیر فلش تاور کرین و … غیره از جمله خدماتی است، که شرکت یگانه کرین ارائه می دهد.

واردات تاور کرین

از مهم ترین خدمات شرکت یگانه کرین واردات انواع تاور کرین در تناژهای مختلف است. واردات به صورت مستقیم از کشورهای اروپایی از جمله فرانسه، سوئد و آلمان انجام می شود.

57

پروژه های تکمیل شده

32

مهندسین با تجربه

30+

سابقه فعالیت

30+

پروژه های درحال انجام
یگانه کرین

خدماتی که یگانه کرین به عنوان خدمات جانبی برای مشتریان خود در نظر گرفته است.

مجموعه ما این افتخار را دارد، که خدمات مورد نیاز مشتریان را به بهترین صورت و عالی ترین شکل در کمتر زمان ارائه دهد.

تامین قطعات

تامین قطعات مناسب و با کیفیت از جمله خدمات شرکت یگانه کرین است.

حمل و نقل تاور کرین

حمل و نقل تاور کرین کاری تخصصی و حرفه است. شرکت یگانه کرین حمل و نقل تاور به همراه بیمه انجام می دهد.

بیمه محصولات

انواع محصولاتی که شرکت یگانه کرین ارائه می دهد، همگی دارای ضمانت های معتبر و بیمه کارگاهی هستند.

خدمات پس از فروش

خریداران و مشتریان شرکت یگانه کرین می توانند از خدمات پس از فروش شرکت استفاده کنند.

تصویر

خدمات فنی شرکت یگانه کرین

شرکت یگانه کرین یکی از باسابقه ترین شرکت ها در زمینه خدمات فنی مربوط به تاور کرین ها و آسانسورهای کارگاهی است. این شرکت دارای بیش از بیست سال تجربه است.

متخصصان و کارشناسان شرکت یگانه کرین بسیار کارآزموده و حرفه ای هستند.

بیایید به یک سری از خدمات فنی شرکت یگانه کرین نگاهی بیندازیم.

خدمات یگانه کرین

نصب و پیاده کردن تاورکرین

برای نصب و پیاده کردن تاور کرین ها باید به برخی فاکتورها دقت و توجه کرد. نصب و پیاده کردن تاور کرین باید توسط افراد متخصص و کار بلد صورت بگیرد. متخصصان شرکت یگانه کرین به همه فاکتورهای مورد نیاز برای نصب و پیاده کردن تاور کرین اشراف دارند و کار خود را با نهایت دقت انجام می دهند.

مراحل نصب و پیاده کردن تاور کرین:

 1. نصب پایه تاور کرین: پایه تاور کرین، مهم ترین بخش آن محسوب می شود. چگونگی نصب پایه تاور کرین، نسبت به درخواست مشتری و همچنین پروژه مورد نظر ممکن است، متفاوت باشد.
 2. نصب سکشن اصلی تاور کرین: در این مرحله، سکشن اصلی یا سکشن مادر را به پایه وصل می کنند.
 3. نصب گردان و کله قندی تاور کرین: پس از رسیدن تاور کرین به ارتفاع مورد نظر، باید گردان تاور کرین نصب شود. قطعه ی ثابتی که باید قبل از مونتاژ گردان نصب گردد، زیرگردان نامیده می شود. پس از نصب گردان و زیرگردان، کله قندی را به وسیله 4 پین به گردان نصب می کنند.
 4. نصب بازوی تعادل یا کن فلش: بازوی تعادل یا کن فلش، قطعه ای است که به وسیله پین به گردان متصل می شود. پس از نصب کن فلش، کابل ها و بازوهای مهاری به کله قندی متصل می شوند.
 5.  نصب بازوی عامل یا فلش: فلش نیز مانند کن فلش به گردان متصل می گردد. بعد از آن، کابل های مهاری فلش به کله قندی تاور کرین، وصل می شوند. بعد از اتمام تمامی این مراحل، مونتاژ کردن تاور کرین به اتمام می رسد و فقط قطعات جانبی آن مانند شاریوت و تابلو برق نصب و راه اندازی می شوند.

نصب و پیاده کردن آسانسور کارگاهی

نصب و پیاده کردن دقیق آسانسور کارگاهی بسیار مهم است و می تواند سلامت و کارکرد دقیق و درست آن را تضمین کند. با توجه به حساسیت های بالا برای نصب و پیاده کردن دقیق آسانسور کارگاهی، باید به افراد خبره و باتجربه در این کار مراجعه کرد.

شرکت یگانه کرین دارای متخصصین و افراد خبره در زمینه نصب و پیاده کردن آسانسور کارگاهی است.

مراحل نصب و پیاده کردن آسانسور کارگاهی:

 1. آماده کردن مقدمات نصب و پیاده سازی آسانسور کارگاهی: در این مرحله باید آسانسور کارگاهی جانمایی شود.
 2. نصب و پیاده سازی آسانسور کارگاهی: پایه های آسانسور کارگاهی باید بر روی فونداسیون محکم شوند، بعد از آن چند عدد سکشن با پیچ و مهره بر روی پایه سفت می شوند.
 3. نصب کابین و موتورها: در این مرحله کابین، موتورها و گیربکس ها نصب می شوند.
 4. تکمیل نصب و راه اندازی: در این مرحله مابقی وسایل نصب می شوند و آسانسور راه اندازی می شود.

مونتاژ و دمونتاژ تاورکرین

کار مونتاژ و دمونتاژ تاور کرین بسیار کار حساس، دشوار و تخصصی است و برای این کار نیاز به افراد آموزش دیده، متخصص و کارشناس است.

کار مونتاژ و دمونتاژ تاور کرین را باید به یک شرکت باتجربه و کاردان سپرد، شرکت یگانه کرین یکی از شرکت های با سابقه در امر مونتاژ و دمونتاژ تاور کرین است.

نکاتی در رابطه با مونتاژ تاور کرین:

 • در هنگام مونتاژ تاور کرین، سرعت باد و شرایط جوی بسیار مهم است. حداکثر سرعت باد هنگام مونتاژ تاور کرین، باید 36 کیلومتر بر ساعت باشد.
 • قبل از شروع به مونتاژ، قطعات باید با دقت بازرسی شوند، سکشن ها باید فابریک بوده و توسط یک کارخانه تولید شده باشند.
 • قبل از مونتاژ تاور کرین باید به ارتفاع دکل، طول فلش مورد نیاز، ساختمان ها و برج های مجاور، سیم های انتقال برق، تداخل شعاع عملیات با تاور کرین های مجاور توجه کرد.

خدمات یگانه کرین

مراحل دمونتاژ تاور کرین:

اولین کاری که در دمونتاژ تاورکرین انجام می شود، پیاده کردن سکشن های تاور کرین با استفاده از جرثقیل کمکی است.

بعد از آن با استفاده از کابل بالابر تاور کرین، پاس ایجاد می شود و این کار اجازه می دهد تا بالاست های هوایی برداشته شوند. سپس کابل های بالابر برداشته می شوند، تا تیر از این عناصر رها شود.

سپس به یک جرثقیل کمکی نیاز است تا قلم را در نقاطی که تعادل این قطعه را مجاز می کند، قفل کند.

بعد از آن با بلند کردن تاور کرین باید تنش را کاهش داد و بعد بالاست با توجه به طول قلم برداشته شود. پس از برداشتن برجک در قسمت فوقانی، پیچ های اتصال بخش ها برداشته می شوند.

بعد، داربست و پمپ هیدرولیک باید از میانه دستگاه خارج شوند، سپس قسمت صندلی یا کابین باید برداشته شود، پیچ ها باید برداشته شوند و به زمین منتقل گردند. بعد از آن می توان بخش های مختلف تاور کرین را با توجه به نیاز و ظرفیت مورد نیاز در آن لحظه، حذف کرد. سپس وزنه های پایه برداشته می شوند.

در انتها، اتصالی از روی زمین ساخته می شود که معمولا ًدر یک طرف سازه تاور کرین قرار دارد.

مونتاژ و دمونتاژ آسانسور کارگاهی

مونتاژ و دمونتاژ آسانسور کارگاهی یک کار بسیار تخصصی است و باید توسط متخصصان این رشته انجام بگیرد. شرکت یگانه کرین کار مونتاژ و دمونتاژ آسانسورهای کارگاهی را با دقت بسیار زیادی انجام می دهد.

مراحل مونتاژ آسانسور کارگاهی:

 • مستقر نمودن پایه تثبیت آسانسور کارگاهی بر روی فونداسیون و محکم کردن پایه تثبیت توسط رول بولت های داخل فوندانیسون
 • نصب چند عدد سکشن بر روی پایه تثبیت و سفت کردن پیچ و مهره سکشن ها
 • نصب کابین آسانسور کارگاهی
 • نصب موتورها و گیربکس ها در صورتی که روی کابین نصب نشده باشند
 • اضافه نمودن چند عدد سکشن دیگر بر روی سکشن های قبلی
 • بستن کمربند یا انکاراز کردن 10 عدد سکشن اولیه نصب شده
 • نصب اولین کابل گیر بر روی سکشن آسانسور کارگاهی
 • اضافه کردن تعداد 10 عدد سکشن دیگر
 • بستن کمربند دوم و همچنین کابل گیر دوم
 • نصب و راه اندازی تابلو برق و آماده سازی آسانسور جهت حرکت کردن
 • نصب بقیه سکشن ها و کمربندها تا ارتفاع مورد نیاز
 • بستن استوپر مکانیکی حد بالا
 • بستن و تنظیم کردن میکروسویچ ها
 • قرار دادن فنرهای زیر کابین آسانسور
 • بستن هندریل های بالای کابین

تامین قطعات تاورکرین

یکی از مهم ترین خدمات شرکت یگانه کرین، تامین قطعات  انواع تاور کرین ها است. تمامی قطعات تاور کرین فروخته شده توسط شرکت یگانه کرین با مناسب ترین قیمت ها و بهترین کیفیت ها ارائه میشوند. برخی از قطعات ارائه شده برای تاور کرین توسط شرکت یگانه کرین شامل موارد زیر است:

 • قطعات مربوط به شاریوت یا کالسکه تاور کرین
 • قطعات مربوط به قلاب تاور کرین
 • قطعات ارتفاعی تاور کرین
 • قطعات مربوط به وزنه تعادل تاور کرین
 • قطعات کابین اپراتور تاور کرین
 • قطعات بازوهای تعادل تاور کرین
 • قطعات کرامر و پینیوم تاور کرین
 • قطعات پمپ یا جک تاور کرین
 • قطعات شاسی تاور کرین

اینورتور کردن تاورکرین

با توجه به اینکه اکثر تاور کرین های موجود در کشور، قدیمی هستند، دستکاری های زیادی در تابلوهای برق این دستگاه ها صورت گرفته و آن ها را از حالت فابریک و استاندارد خود خارج کرده است و این کار باعث پرداخت هزینه های بسیار بالا برای تعمیر و نگهداری تاور کرین ها شده است، همچنین کارایی تاور کرین ها را نیز کاهش داده است.

اینورتر کردن تاور کرین باعث کاهش مصرف انرژی و در نتیجه کاهش مصرف برق می شود. یکی از خدمات فنی شرکت یگانه کرین، اینورتر کردن تاور کرین است و متخصصان این شرکت، کار اینورتر کردن تاور کرین را با نهایت دقت انجام می دهند.

تابلوهای اینورتر به طور هوشمند نسبت فشار تاور کرین را تنظیم کرده و به طور خودکار انرژی را از منبع اصلی تقاضا می کنند، همچنین تابلوهای اینورتر، استهلاک را کاهش می دهند و بنابراین عمر موتورها طولانی تر می شود، این یکی از مزیت های اصلی اینورتر کردن تاور کرین است زیرا موتور، مهم ترین بخش تاورکرین محسوب میشود.

اینورتر کردن آسانسور کارگاهی

اینورتر کردن آسانسور کارگاهی دارای مزیت های زیادی است و در بعضی از موارد بسیار لازم است. شرکت یگانه کرین با بهره گیری از متخصصان باتجربه کار اینورتر کردن آسانسورهای کارگاهی را با دقت زیادی انجام می دهند.

از مزیت های اینورتر کردن تاور کرین می توان به کاهش مصرف انرژی، بی نیازی از شبکه بانک خازنی، کنترل گشتاور یا دور موتور متناسب، مدیریت حرکت های سرتاسری، کنترل بهتر و دقیق تر ترمز، امکان کنترل و تنظیم سرعت موتور، تعمیر و نگهداری راحتتر، تغییر دهنده جهت دور به راحتی و بدون نیاز به كنتاكتور، کنترل سطح و اضافه بار، سرعت بالای واکنش ها و عملکرد کنترل گشتاور، کاهش ضربه های مكانیكی و در نتیجه افزایش طول عمر مفید قسمت مكانیكی، حفاظت موتور در مقابل افزایش ولتاژ و جلوگیری از آسیب دیدن موتور، روشن و خاموش نمودن موتور بدون نیاز به قطع و وصل برق اصلی، راه اندازی نرم موتور بدون هیچگونه ضربه به قسمت های مكانیكی و افزایش طول عمر مفید موتور اشاره کرد.

خدمات یگانه کرین

سرویس و نگهداری تاورکرین

پیش نیاز داشتن یک تاور کرین سالم و ایمن انجام تعمیر و سرویس های دوره ایی و منظم است. سرویس های نگهداری تاور کرین ها می تواند روزانه، ماهانه و سالانه باشد. کار سرویس و نگهداری تاور کرین ها را باید تیمی از تکنسین های آموزش دیده انجام دهند. تکنسین های آموزش دیده شرکت یگانه کرین کار سرویس و نگهداری تاور کرین ها را با نهایت دقت و با بالاترین کیفیت انجام می دهند.

وقتی تاور کرین نصب و راه اندازی شد، یک قرارداد شش ماهه و یا یک ساله براساس پروژه با شرکت یگانه کرین بسته می شود. در این قرارداد اعلام می شود که مثلا ماهی یک بار و یا دوبار از صفر تا صد دستگاه باید توسط متخصصان شرکت یگانه کرین چک شود.

در این بازرسی ها، همه ی بخش های تاور کرین اعم از سکشن ها، اتصالات، پیچ و مهره ها، گردون، سبدها، قطع کن ها و به عبارتی کل دستگاه باید چک شوند. بعد از این یک چک لیست را پر می کنند و آن در بایگانی قرار می دهند.

برخی دیگر از فاکتورهایی که باید توسط تکنسین ها بازرسی شوند، عبارتند از: بررسی عملکرد و نحوه صحیح بلند کردن بار، بازرسی کمربندها براساس استانداردها، تست عملکرد قطعات متحرک تاور کرین، بازرسی قطعات ارتفاعی و نحوه افزایش ارتفاع، بازرسی وزنه های تعادل، بازرسی سیستم ترمز، لنگرگاه ها، قلاب و سیستم هیدرولیک، بررسی دقیق سیستم ترمز و سایش آن.

سرویس و نگهداری آسانسور کارگاهی

کار سرویس و نگهداری آسانسورهای کارگاهی یک کار بسیار تخصصی است. تکنسین ها و کارشناسان شرکت یگانه کرین سرویس و نگهداری آسانسورهای کارگاهی را با نهایت دقت و با به صرفه ترین قیمت ها انجام می دهند.

تعمیرات و نگهداری آسانسورهای کارگاهی بعد از فرآیند نصب این دستگاه یکی از مهمترین موارد در جلوگیری از حوادث و خطرات این دستگاه محسوب می شود.

بازدید و سرویس های روزانه و ماهانه توسط تیم های تعمیرات و نگهداری آسانسور کارگاهی از قسمت های مختلف این دستگاه ضروری و مفید و از توقف های بی موقع این دستگاه جلوگیری خواهد کرد.

برخی از مهمترین مواردی که در بازدیدها و چک لیست های تعمیرات و نگهداری آسانسورهای کارگاهی می توانیم به آن ها اشاره کنیم، شامل موارد زیر است:

 • بازدید و بررسی از جوش ها و اتصالات پایه تثبیت، سکشن ها، کمربندها و پیچ و مهره های آسانسور کارگاهی
 • بررسی وضعیت شاقول بودن سکشن ها و قطعات ارتفاعی
 • بررسی وضعیت و سلامت کلیه میکروسویچ های دستگاه شامل میکروسویچ های درب ها، میکروسویچ تناژ، میکروسویچ حد بالا و پایین و میکروسویچ قطع کن برق اصلی دستگاه
 • بازدید از کابل ارتفاعی، کابل گیرها، کابل جمع کن
 • بازدید و بررسی دقیق ترمزها، موتورها و گیربکس ها و نحوه عملکرد انها
 • بازدید از کابین و اتصالات و جوش ان
 • بازدید از رولیک ها، چرخ دنده ها و اتصالات آن بر روی سکشن ها
 • بازدید از فنرهای زیر کابین و ضربه گیرها و حفاظ های فونداسیون و کابین
 • بررسی وضعیت ورودی خروجی کابین
 • بررسی وضعیت روانکاری و روغنکاری دستگاه
 • بررسی وضعیت تابلو برق ها و کلیه کنتاکتورها، رله ها و اینورتر دستگاه و برک یونیت
 • بررسی استوپرهای مکانیکی حد بالا

خدمات یگانه کرین

انجام خدمات فنی تاور کرین و آسانسور کارگاهی توسط شرکت یگانه کرین:

نصب و پیاده کردن تاور کرین و آسانسور کارگاهی، مونتاژ و دمونتاژ تاور کرین و آسانسور کارگاهی، تامین قطعات تاور کرین، اینورتر کردن تاور کرین و آسانسور کارگاهی و سرویس و نگهداری تاور کرین و آسانسور کارگاهی از جمله خدمات فنی شرکت یگانه کرین است.

این شرکت باسابقه با دارا بودن کارشناسان و متخصصان مجرب و حرفه ایی همه ی این خدمات را با عالی ترین روش و دقت و با مناسب ترین قیمت ها انجام می دهد.

شرکت یگانه کرین دارای تیم متعهد و باتجربه است و تمام تلاشش جلب رضایت مشتریان است.


منابع:

https://www.gruasyaparejos.com/en/tower-crane/tower-crane-installation/

https://www.assemblyspecialty.com/osha/sections-1403-1406-assembly-and-disassembly/

https://www.sepehrcrane.ir/%D9%85%D9%88%D9%86%D8%AA%D8%A7%DA%98-%D9%88-%D8%AF%D9%85%D9%88%D9%86%D8%AA%D8%A7%DA%98-%D8%A8%D8%A7-%DA%AF%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D9%86%D8%AA%DB%8C/

https://www.yeganeh-crane.com/%d9%86%d8%b5%d8%a8-%d9%88-%d9%be%db%8c%d8%a7%d8%af%d9%87-%d8%b3%d8%a7%d8%b2%db%8c-%d8%a2%d8%b3%d8%a7%d9%86%d8%b3%d9%88%d8%b1-%da%a9%d8%a7%d8%b1%da%af%d8%a7%d9%87%db%8c-2/

https://craneyab.com/%d9%86%d8%b5%d8%a8-%d8%a2%d8%b3%d8%a7%d9%86%d8%b3%d9%88%d8%b1-%da%a9%d8%a7%d8%b1%da%af%d8%a7%d9%87%db%8c/

http://phqcrane.com/en/design-and-installation-of-electric-unit-inverter-of-tower-crane/

https://www.yeganeh-crane.com/%D8%A7%DB%8C%D9%86%D9%88%D8%B1%D8%AA%D8%B1-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D8%A2%D8%B3%D8%A7%D9%86%D8%B3%D9%88%D8%B1-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DA%AF%D8%A7%D9%87%DB%8C/

https://www.sepehrcrane.ir/%D8%AA%D8%A7%D9%85%DB%8C%D9%86-%D9%82%D8%B7%D8%B9%D8%A7%D8%AA/

https://www.yeganeh-crane.com/maintaining-annual-and-monthly/

Call Now Buttonمشاوره و استعلام قیمت
مشاوره و استعلام قیمت
Send via WhatsApp