تاور کرین ها ماشین هایی هستند که در صنایع بسیاری از جمله صنعت ساختمان سازی مورد استفاده قرار می گیرد. امروزه با پیشرفت و بزرگ شدن شهر ها استفاده از تاور کرین بیش از گذشته رواج داشته است اما ایمنی آنها و نحوه عملکرد ترمز تاورکرین چگونه است .

تاور کرین ها ماشین هایی هستند که در صنایع بسیاری از جمله صنعت ساختمان سازی مورد استفاده قرار می گیرد. امروزه با پیشرفت و بزرگ شدن شهر ها استفاده از تاور کرین بیش از گذشته رواج داشته است. ایمنی در تاور کرین ها یکی از مهم ترین مزیت های اصلی در این ماشین آلات محسوب می شوند، یکی از مهم ترین قطعاتی که در تاور کرین ها از درجه اهمیت بالایی برخوردار است و بزرگترین کار را در حین انجام کار با تاور کرین انجام می دهد ترمز تاور کرین می باشد اما نحوه عملکرد ترمز تاورکرین چگونه است ؟

جهت اینورتر کردن آسانسور کارگاهی در شیراز کلیک کنید یا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

نحوه عملکرد ترمز تاورکرین بدین گونه است که زمانی که تاور کرین در حال برداشتن بار از روی زمین می باشد، از چرخش فلش جلوگیری می کند و این فرصت را آماده می کند تا اپراتور بتواند بر را برداشته و در محلی مناسب قرار دهد.

بنابراین داشتن ایمنی در تاور کرین از مهم ترین مسائلی است که قبل از استفاده از آن باید مورد بررسی دقیق قرار بگیرد. ترمز گردان تاور کرین این قابلیت را دارد تا در زمانی که برق ها قطع می شوند و بار در هوا می ماند همچنان به فعالیت خود ادامه دهد. این ویژگی بسیار عالی زیرا در این شرایط اپراتور قادر به کنترل شرایط نیست و در نتیجه از چرخش تاور کرین جلوگیری می شود. 

جهت خرید بالابر هیدرولیکی کلیک کنید یا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید

نصب تاورکرین در شهرکرد

ترمز تاور کرین در کجا واقع شده است؟

 ترمز تاور کرین در بالای موتور قرار گرفته است. نحوه عملکرد ترمز تاورکرین  بدین صورت است که زمانی که پین به طرف بالا به حرکت درمی آید ترمز آزاد می شود و هنگامی که پین به سمت پایین به حرکت در می آید ترمز ها قفل می شوند. نحوه عملکرد ترمز تاورکرین می تواند عملکرد تاور کرین را به طور کلی تحت تاثیر قرار دهد. 

نحوه عملکرد ترمز تاور کرین

ترمز تاور کرین به عنوان مهم ترین بخش از تاور کرین تمامی عملکرد های دیگر آن را تحت تاثیر قرار می دهد پس نحوه عملکرد ترمز تاورکرین حائز اهمیت است . زمانیکه تاور کرین فاقد بوم متحرک باشد دیگر نیازی به ترمز گردان نیست.

این کار در شرایط آب و هوایی بد مانند زمان هایی که شرایط جوی بسیار بد است انجام می گیرد. بنابراین آزاد کردن ترمز گردان از اهمیت بالایی برخوردار است، زیرا تاور هایی که ترمز گردان دارند اگر ترمز گردان آنها در صورت لزوم آزاد نشود، بوم تاور کرین در شعاع درستی قرار نمی گیرد و ممکن است اتفاقات ناگواری مانند سقوط انجام شود. نحوه عملکرد ترمز گردان در شرایط جوی نامساعد بروز می کند. 

جهت خرید تاور کرین دست دوم کلیک کنید یا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

انواع ترمز های گردان  تاور کرین

ترمز های گردان در تاور کرین به دو صورت و یا به عبارتی به دو طریق شروع به کار می کند: 

ترمز های دستی و یا مکانیکی 

ترمز های برقی

نحوه عملکرد ترمز تاورکرین دستی با استفاده از نیروی دست انجام می شود، در صورتی که ترمز های برقی توسط نیروی برق شروع به فعالیت می کنند. یکی از نکاتی که در هنگام استفاده از تاور کرین باید به آن توجه کافی داشته باشیم این است که در زمان وزش باد از تاور کرین استفاده نشود.

زیرا چرخش آزادانه در تاور کرین ممکن است سبب بروز مشکلاتی در تاور کرین شود. به شما پیشنهاد میکنیم قبل از خرید تاور کرین و یا اجاره آن نحوه عملکرد ترمز تاورکرین گردون را مورد مطالعه و بررسی قرار دهید. البته در این باره نکاتی نیز وجود دارد و ما می توانیم این نکات مهم را با شما در میان بگذاریم:

جهت اجاره تاور کرین کلیک کنید یا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

کاتالوگ تاور کرین 16 تن

نکات مهم در مورد نحوه عملکرد ترمز تاور کرین در هنگام خرید و یا اجاره تاورکرین

  1.  در نحوه عملکرد ترمز تاورکرین باید گفت که ترمز موتور های کشنده در تاور کرین و مکانیسم های مربوط به آزاد سازی آنها باید تحت مراقبت و سرویس شدن قرار بگیرد. 
  2. تاورکرین ها دارای صد ها قطعه مهم هستند که هر یک به نوبه خود در نحوه عملکرد ترمز تاورکرین نیز می تواند تاثیر گذار باشد. هر کام از این قطعات و ترمز های چرخشی تاور کرین باید دارای برچسب هایی جهت شناسایی باشند. 
  3.  در نحوه عملکرد ترمز تاورکرین ، اجزای تاور کرین باید ابزار های بازرسی لازم را دارا باشد و هر چند وقت یک بار توسط افراد کارشناس مورد بازرسی و تعمیر قرار بگیرد. 

تمامی مطالبی که در مورد نحوه عملکرد ترمز تاور کرین برای شما گفته شد از اهمیت بالایی برخوردار است و با دانستن و اطلاعات کافی در این باره می توانید بهترین تصمیم در هنگام خرید تاور کرین بگیرید. 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵