روش جایگزین چاه ارت را در این مقاله با هم بررسی خواهیم کرد.

الکتریسیته یک کشف همیشه مهم برای بشر بود. چه نیازهای اولیه برای طراحی های نفیس باشد. الکتریسیته نقش مهمی را در همه حوزه های زندگی ما ایفا می کند. چندین پیشرفت فناوری در نوع لوازم خانگی به منصه ظهور رسیده است و این امر روز به روز در حال افزایش است.

برای خرید تاور کرین و دریافت مشاوره با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

برق برای خدمت به انسان، اربابش، متولد شد. اما با سناریوی کنونی چندین اتفاق ناگوار و عدم پیشگیری، یک تغییر نقش عجیب و نامطلوب رخ داده است.بدن انسان در صورتی که جریان الکتریکی 5 میلی آمپری در یک بازه زمانی سریع از آن عبور کند، احتمال آسیب جدی را دارد. در چنین حالتی اگر شخصی با دست خالی به وسیله‌ای که جریان‌های سنگینی از آن می‌گذرد، دست بزند، احتمال مرگ این برخورد زیاد است.پتانسیل الکتریکی زمین صفر در نظر گرفته می شود. بنابراین با اتصال کانال های الکتریکی هر وسیله ای به زمین، پتانسیل آن نیز صفر می شود.

جهت اطلاع از سرویس نگهداری ماهانه و سالانه تاور کرین تماس بگیرید.

مفهوم اصلی ارتینگ در روش جایگزین چاه ارت

این مفهوم اصلی ارتینگ است، که فرآیندی است که بخش‌های یاتاقان غیرجریان یک دستگاه الکتریکی یا قله خنثی سازمان الکتریکی را از طریق سیم‌هایی که مقاومت کمی در برابر جریان جریان دارند به زمین متصل می‌کند.

برای اورهال تاورکرین و دریافت مشاوره با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

برای تضمین اینکه تمام تجهیزات مورد استفاده ساکنان یک ساختمان در پتانسیل زمین قرار دارند، بنابراین از آنها در برابر شوک الکتریکی از طریق تماس مستقیم محافظت می شود.

  • محافظت از دستگاه های الکتریکی از آسیب دیدن در اثر جریان های سنگین در طول خطوط برق
  • حفظ ولتاژهای پایدار در مدارهای سه فاز حتی در حالت بار ناپایدار
  • محافظت از ساختمان های بلند از آسیب دیدن در برابر صاعقه
ارزیابی ریسک مخاطرات بالقوه اسکلت فلزی و جرثقیل در ساخت ساختمان

برای اینورترکردن تاورکرین و دریافت مشاوره با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

اگر دستگاه به درستی ارت شود چه اتفاقی می افتد؟

می دانیم که جریان از یک پتانسیل بالاتر به یک پتانسیل پایین تر جریان می یابد. هر وسیله برقی یا هر خط برقی که به زمین وصل شده باشد اکنون در ولتاژ صفر است.در صورت بارگذاری بیش از حد جریان، تخلیه فوری انرژی الکتریکی به زمین بدون آسیب رساندن به دستگاه یا کاربر انجام می شود. حتی اگر عایق تجهیزات خراب شود، اگر ارت باشد، دستگاه به اندازه کافی ایمن است.

تعمیر تاورکرین خود را به یگانه کرین بسپارید.

انواع ارتینگ در روش جایگزین چاه ارت

به طور کلی، ارتینگ تجهیزات الکتریکی و خطوط به دو نوع طبقه بندی می شود: ارتینگ سیستم و ارتینگ تجهیزات.

ارتینگ سیستم

این نوعی ارتینگ است که با هادی های حامل جریان همراه است. این کاملاً مرتبط است زیرا ممکن است در طول فرآیند انتقال آن سرریز جریان ها وجود داشته باشد. این نوع ارتینگ در ایستگاه ها و پست های برق رسانی مورد استفاده قرار می گیرد.

برای اجاره تاورکرین و دریافت مشاوره با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

ارتینگ تجهیزات

این نوع اصلی ارتینگ برای خانه ها و ساختمان های دیگر است. این به حفاظت از دستگاه های حامل غیرجریان و هادی های فلزی می پردازد. این نوع ارتینگ عملکرد دوگانه محافظت از کاربر دستگاه در برابر ضربه و در عین حال محافظت از دستگاه را از آسیب رساندن دارد.

چندین روش متداول برای ارت کردن وسایل وجود دارد که هر کدام با توجه به محل ساختمان، نوع و تعداد وسایلی که قرار است ارت شوند، بودجه و عواملی از این قبیل استفاده می شود. در اینجا تعداد کمی از آنها هستند.

جرثقیل سقفی چیست؟

یک گودال به عمق 2.5 متر در زمین حفر می شود و یک صفحه آهن گالوانیزه (GI) داخل آن به همراه زغال چوب و ماسه به منظور حفظ مقاومت کم در اطراف صفحه قرار می گیرد. یک سیم ارت که از GI یا مس قلع شده است، قبل از دفن کردن آن با مهره، پیچ و مهره و واشر روی صفحه پیچ می شود. سیم برای عبور از یک لوله GI ساخته شده است که از طریق آن مقداری آب برای افزایش رسانایی به داخل آن ریخته می شود. سیم ارت به نقطه ارت سوکت متصل شده و در نهایت پوشیده می شود.

برای فروش تاور کرین با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

ارتینگ لوله

لوله ای به طول 2.5 متر به قطر 35-75 میلی متر همراه با ماسه و زغال در گودال حفاری دفن می شود. لوله با سوراخ های متعددی برای حفظ رطوبت اطراف و در نتیجه رسانایی ارائه شده است. سیم زمین در نزدیکی قله گره خورده و بسته شده است. ممکن است در تابستان در آن آب ریخته شود. سیم ارت در برابر آسیب در چنین تنظیماتی ایمن تر است.

در این روش میله های روی و مس به طول حدود 1-1.5 متر و قطر 12-20 میلی متر به داخل جرم عمومی زمین چکش می شود. میله‌های متوالی به هم پیچ می‌شوند و سعی می‌شود این زنجیر تا حد امکان طولانی‌تر شود تا مقاومت خاک اطراف کمتر شود. سیم زمین در نزدیکی قله گره خورده و بسته شده است. این یک روش بسیار اقتصادی و سریع برای ارتینگ است.

جهت نصب و پیاده سازی تاور کرین کلیک کنید.

اتصال زمین از طریق لوله آب

می دانیم که از پمپ های دستی برای استخراج آب از بستر آبی استفاده می شود که به خوبی در داخل زمین قرار دارد. به لوله GI یک پمپ دستی، سیم ارت بسته شده و گیره می شود. این لوله به عنوان یک الکترود عالی برای حمل جریان های بیش از حد در اعماق زمین عمل می کند. با این حال، اگر سیم زمین به اندازه کافی محکم بسته نشود، مشکل در ضربه های احتمالی به کاربران پمپ های دستی است.

تست چاه ارت

برای اطمینان از ایمنی، ارت را می توان با اتصال دستگاه الکتریکی به سیستم های ارت یا الکترودهایی که در نزدیکی خاک یا زیر سطح زمین قرار گرفته اند انجام داد.الکترود یا تشک ارت مجهز به رایزر آهنی تخت در زیر سطح زمین نصب می شود. به اتصال تمام قطعات فلزی غیر حامل جریان تجهیزات کمک می کند.

جهت اطلاع از صدور سرتیفیکیت تاور کرین روی لینک کلیک کنید.

هنگامی که جریان اضافه بار از تجهیزات عبور می کند یا زمانی که عیب در سیستم به دلیل جریان ایجاد می شود، جریان خطا از تجهیزات از طریق سیستم ارتینگ جریان می یابد. هادی های تشک زمین به افزایش مقدار ولتاژ برابر با مقاومت تشک ارت ضرب در خطای زمین کمک می کنند و به محافظت از تجهیزات در برابر جریان اضافه بار یا جریان خطا کمک می کنند.

در خانه ها سه نوع سیم برق دار، نول و ارت وجود داشته باشد. زنده و خنثی جریان الکتریکی را از نیروگاه حمل می کنند و زمین به صفحه فلزی مدفون متصل می شود. وسایل برقی مانند یخچال، جعبه آهنی، تلویزیون در حین کار به سیم ارت متصل می شوند. این دستگاه ها در برابر برق یا برق معیوب محافظت می شوند. ارت محلی در نزدیکی کنتور برق خانه انجام می شود.

برای خرید تاور کرین دست دوم کلیک کنید.

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵