استفاده ایمن و استفاده از بالابر کمک زیادی به کاهش آسیب های محل کار می کند. خیلی اوقات، با ارائه آموزش جامع به اپراتورها و از طریق بازرسی و نگهداری مناسب از بالابر، می توان از حوادث ناشی از بالابر جلوگیری کرد. به رسمیت شناختن این موضوع برای هر موسسه و مرکزی مهم است. البته این نکته ای است که هر مدیریت پروژه هم باید آن را در نظر داشته باشد. در این مقاله از وب سایت یگانه کرین ما  به بررسی اهمیت ایمنی کاربر بالابر کارگاهی و سایر موارد ایمنی می پردازیم.

اهمیت ایمنی کاربر بالابر کارگاهی

این واقعیت که از بالابر برای بلند کردن و جابجایی بارهای سنگین در مناطق کار استفاده می شود، همیشه خطرات را به اپراتور بالابر و سایر کارگران در مجاورت آسانسور ایجاد کرده است. به همین دلیل ایمنی همیشه مورد توجه است. اگر پرسنل نگهداری و بهره برداری از تجهیزات به درستی آموزش ندیده باشند، مهم نیست که طراحی بالابر چقدر ایمن است. خرابی بالابر می تواند منجر به آسیب جدی به شخص یا افرادی شود که تجهیزات را کار می کنند. اگر در نتیجه تحقیق مشخص شود كه یك كارفرما تمام اقدامات عملی را برای اطمینان از ایمنی فرد درگیر در حادثه بالا بردن انجام نداده است، كارفرما می تواند عواقب سنگینی را به دنبال داشته باشد.

روش های کار با آسانسور های کارگاهی و اهمیت کاربر ها

در حالی که دستورالعمل های عملیاتی خاصی با آسانسورهای خاص وجود دارد، برخی از دستورالعمل های کلی وجود دارد که هنگام کار با آسانسورهای کارگاهی باید به آن ها توجه داشت.دانستن روش های کاری به اهمیت ایمنی کاربر بالابر کارگاهی کمک بسیاری می کند. موارد زیر را در این روند باید در نظر داشته باشید.

  • هرگز در حین کار کسی اجازه ندهید روی آسانسور یا زیر بالابر بایستد.
  • هرگز از بار کاری ایمن فراتر نروید – این باید در کنار بالابر نشان داده شود.
  • وقتی کار با بالابر کارگاهی مورد نظرتان به پایان رسید، یا در پایان روز، همیشه بالابر را کاملاً پایین بیاورید و بالابر را خاموش کنید.
  • اگر از ایمنی آسانسور اطمینان ندارید، از آن استفاده نکنید – توسط فرد صالح بررسی کنید.

موارد دیگری هم در اهمیت ایمنی کاربر بالابر کارگاهی اهمیت دارد که در ادامه به بررسی آن ها هم می پردازیم.

مزایای داربست آسانسور کارگاهی متحرک

بازرسی های روزانه و اهمیت ایمنی کاربرد در بالابر کارگاهی

اهمیت ایمنی کاربر ها در آسانسور های کارگاهی، به بازرسی های روزانه و این چک ها نیز بستگی دارد. در ابتدای روز باید بر اهمیت چک های روزانه تأکید شود. لیست چک روزانه شما شامل موارد زیر است. البته می تواند موارد دیگری هم در این زمینه موجود باشد. برخی از چک لیست های روزانه مورد نیاز عبارتند از:

  • هرگونه آسیب / نشتی را بررسی کنید.
  • اطمینان حاصل کنید که تمام مکانیزم قفل بازو به طور رضایت بخشی کار می کند.
  • بررسی کنید که همه کنترل ها کار می کنند.
  • بررسی کنید که تمام زنجیرها، طناب ها، غلتک ها و پین های کالسکه روغنکاری شده اند.
  • بررسی کنید که همه مهره ها و پیچ و مهره ها محکم شده باشند.

این موارد در زمینه اهمیت ایمنی کاربر بالابر کارگاهی بسیار مهم هستند.

شرایط ایمنی برای بالابر های کارگاهی و اهمیت ایمنی کاربر بالابر کارگاهی

برای این که به اهمیت ایمنی کاربر بالابر کارگاهی پی ببریم لازم است تا شرایط یک آسانسور کارگاهی ایمن را بدانیم. زیرا در این زمینه است که مشکلاتی پدید نمی آید. زمانی که شما بتوانید از این موارد در بالابر های مورد نظر خود استفاده کنید می توانید ایمنی را تا حد بسیار زیادی بالا ببرید. و اهمیت ایمنی کاربر بالابر کارگاهی نیز تامین می شود. این ایمنی می تواند پروژه ها را به بهترین نحو پیش ببرد.

استفاده از محافظ دکل و نرده امگا در آسانسور های کارگاهی

موارد بسیار زیادی در ایمنی آسانسور های کارگاهی و بالابر ها تاثیر دارند. از این موارد می توان به نرده های انگا و محافظ های دکل اشاره داشت. نرده امگا یک نرده متحرک است که برای ایمنی اهمیت زیادی دارد. این نرده می تواند مانع از ورود ناخواسته و غیر منتظره افراد یا بار ها به فضای آسانسورهای کارگاهی شود. در عین حال محافظ دکل هم اهمیت زیادی دارد. محافظ دکل می تواند محدوده آسانسور های کارگاهی را تعیین کند. این محافظ نیز همانند نرده امگا می تواند از ورود اشیای بسیار زیادی به آسانسور های کارگاهی کمک کند.

معرفی قطعات آسانسور کارگاهی

سیستم ایست مکانیکی در بالابر های کارگاهی

یکی از مهم ترین مواردی که در اهمیت ایمنی کاربر بالابر کارگاهی تاثیر دارد، سیستم ایست مکانیکی می باشد. این گزینه می تواند ایمنی آسانسور های کارگاهی را تامین کند. اگر از این سیستم ایمنی ایست مکانیکی استفاده نشود، آسانسور می تواند از مسیر خارج شود. پس با استفاده از این قطعه مهم می توانیم باعث ایست و پایان حرکت آسانسور ها شویم. همین مسئله است که می تواند امنیت کاربر بالابر های کارگاهی را نشان دهد. البته شما می توانید از سیستم ایست اضطراری هم کمک کنید.

نصب کردن سوئیچ های ایمنی در آسانسور های کارگاهی

یکی دیگر از موارد مهم در زمینه اهمیت ایمنی کاربر بالابر کارگاهی نصب کردن سوییچ های ایمنی می باشد. این وسیله می تواند مانع از بروز حادثه های ناگوار شود. اما اصلی ترین گزینه ای که با استفاده از این مسئله ایمنی را حفظ می کند، حادثه های مربوط به سقوط آسانسور می باشد. از این رو می توان با نصب این قطعه بهترین نتیجه را گرفت. سامانه فرود اضطراری هم می تواند همین کار را در ارتباط با بالابر های کارگاهی انجام دهد. از این رو ایمنی به طرز بالایی حفظ می شود.

سخن آخر

بررسی اهمیت ایمنی کاربر بالابر کارگاهی نشان می دهد که مولفه های بسیاری در این زمینه دخیل هستند. هر کدام از این موارد می توانند نجات دهنده شرایط سخت باشند و شما را به مسیر واقعی در پروژه ها نزدیک کنند. مسیر واقعی که ایمنی بسیار بالایی به خود اختصاص داده باشد. برای این که بتوانید در ارتباط با آسانسور های کارگاهی اطلاعات کسب کنید می توانید به متخصصان یگانه کرین مراجعه کنید. متخصصان یگانه کرین به شما در زمینه تاور کرین ها و آسانسور های کارگاهی یا شرایط مختلف آن ها کمک می کنند.

نصب آسانسور کارگاهی

منابع:

https://kharazmsaze.com/%d8%a7%db%8c%d9%85%d9%86%db%8c-%d8%a2%d8%b3%d8%a7%d9%86%d8%b3%d9%88%d8%b1-%da%a9%d8%a7%d8%b1%da%af%d8%a7%d9%87%db%8c/

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵