خرید آسانسور کارگاهی

آسانسورهای کارگاهی بخش مهمی از زیرساخت ها در طیف گسترده ای از فعالیت های صنعتی و کارگاهی هستند. آنها به سادگی امکان دسترسی به مکان هایی را فراهم می کنند که سیستم های دیگر به راحتی نمی توانند به آنها دسترسی داشته باشند. آنها در طیف گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرند به عنوان مثال برای حمل و نقل کالا و مواد اولیه در صنایع و یا برای انتقال پرسنل و مصالح ساختمانی به طبقات بالاتر پروژه های ساختمانی. در زیر در خصوص خرید آسانسور کارگاهی صحبت می کنیم.

موارد مهم خرید آسانسور کارگاهی

آسانسورهای کارگاهی باعث افزایش راندمان کار و افزایش سرعت کار می شوند، همچنین به دلیل افزایش راندمان کار باعث کاهش هزینه ها می شوند و همین امر خرید آنها را بسیار مقرون به صرفه می کند. بر اساس استانداردهای ایمنی کار استفاده از آسانسورهای کارگاهی به دلیل امنیت آنها توصیه می شود.

آسانسورهای کارگاهی به سه دسته آسانسورهای ساختمانی، صنعتی و حمل و نقل تقسیم می شوند و در صنایعی مثل نفت وگاز، بنادر و کشتی سازی، توزیع و انتقال برق، معادن، صنایع فلزی، ساختمان سازی و بسیاری از صنایع دیگر کاربرد دارند. آسانسورهای کارگاهی معمولا یا «بالابر نفربر» هستند و یا «بالابر نفربر و مصالح بر» هستند.

چه نکاتی باید در خرید آسانسور کارگاهی مدنظر قرار گیرد؟

نکته اول خرید آسانسور کارگاهی

مهم ترین نکته در هنگام خرید آسانسور کارگاهی داشتن استانداردهای لازم است. آسانسورهای کارگاهی باید استانداردهای زیر را دارا باشند تا بتوان با خیال راحت و با اطمینان کامل از آنها در محیط کارگاه استفاده کرد:
 داشتن استانداردهای بین المللی ASME،EN81،۱ و استانداردهای بین المللی دیگر
 داشتن استاندارد ملی ایران شماره 1-6303
 بررسی کارکرد صحیح ترمزهای ایمنی و ضربه گیرهای آسانسور
 بررسی صحت عملکرد دقیق قفل ها و درب کابین
 کابین آسانسور کارگاهی باید تمام فلز بوده و از نوع فنس یا ورق پانچ شده باشد.
 صحت عملکرد سیستم های برقی، مکانیکی، کنترلی، ایمنی و محرکه آسانسور باید تائید شود.
 آسانسور کارگاهی استاندارد برای جلوگیری از وقوع خطر باید دارای قابلیت Overload باشد و در صورتی که ظرفیت بار بیش از ظرفیت آسانسور باشد، متوقف شود.

 ابعاد کابین آسانسور باید برمبنای اندازه چاهک باشد.
 برای افزایش امنیت، آسانسورهای کارگاهی باید دارای تجهیزات حفاظتی مانند محافظ دکل، نرده امگا، لمینت سوئیچ، سامانه فرود اضطراری و ایست مکانیکی باشند.
 سیستم ترمز در آسانسورهای کارگاهی باید پاراشوت باشد، این سیستم به صورت خودکار در سرعت های غیرمجاز باعث جلوگیری از سقوط آسانسور می شود. در واقع همین ویژگی باعث برتری آسانسورهای کارگاهی بر بالابرها می شود، چون امنیت بیشتری دارد و مخصوصا در صنعت ساختمان سازی به دلیل ارتفاع زیاد، ایمنی افراد همیشه در اولویت است.
 ظرفیت وزنی آسانسورهای کارگاهی باید استاندارد باشد، ظرفیت های وزنی استاندارد برای آسانسورهای کارگاهی عبارتند از: 500 کیلوگرم،1، 1.5، 2، 2.5 و 3 تن.

نکته دوم خرید آسانسور کارگاهی

نکته بعدی که بسیار مهم می باشد برند آسانسور است. از آنجا که آسانسورهای کارگاهی در محیط کار مورد استفاده قرار می گیرند حتما باید استانداردهای لازم را داشته باشند و از کیفیت بالایی برخوردار باشند چرا که مسئله، امنیت جان پرسنل است و با هیچ چیزی قابل معامله نیست.

برندهای مطرح آسانسور به دلیل داشتن کیفیت بالا، مدت زمان بیشتری دوام دارند و کیفیت کارکرد آنها نیز بالاتر است و به همین دلیل در بلند مدت باعث صرفه جویی در وقت و هزینه می شوند. برای خریداری بهترین برندهای جهانی آسانسور کارگاهی با قیمت مناسب می توانید به شرکت یگانه کرین مراجعه کنید، این شرکت با داشتن سالها تجربه و همکاری با برندهای مشهور جهانی تجربه خرید خوبی را برای شما رقم خواهد زد.

نکته سوم خرید آسانسور کارگاهی

خریداری آسانسور براساس مورد استفاده است. در هنگام خریداری آسانسور باید ابتدا به این نکته توجه کرد که برای پروژه مذکور چه نوع آسانسوری با چه ظرفیتی و چه ارتفاعی مورد نیاز است. چون همان گونه که گفتیم آسانسورها دارای تناژهای مختلف، ارتفاع های مختلف و قدرت های مختلف هستند و باید براساس تناسب آنها با پروژه، خرید را انجام داد.

نکته چهارم خرید آسانسور کارگاهی

نکته مهم بعدی که در خرید آسانسور کارگاهی باید مورد توجه قرار گیرد، انعطاف پذیری در طراحی آسانسور است. طراحی خاص و منحصر به فرد یک سری از آسانسورهای کارگاهی باعث می شود که استفاده از آنها بسیار راحت تر باشد، به همین دلیل باعث بالا رفتن سرعت کار می شوند. به عنوان مثال نوعی از آسانسور وجود دارد که مصالح و مواد را بدون دخالت نیروی انسانی تخلیه می کند.

نکته پنجم خرید آسانسور کارگاهی

نکته مهم بعدی صرفه جویی در مصرف انرژی است. در طراحی آسانسورهای کارگاهی جدید از دو مورد برای کاهش مصرف انرژی استفاده می کنند: مورد اول استفاده از گیربکس های حلزونی در ساخت آسانسور و مورد دوم استفاده از قفسه کابین سبک تر و در عین حال محکم تر است. این دو مورد باعث می شود که مصرف انرژی آسانسور به میزان قابل توجهی کاهش پیدا کند و در طول زمان باعث صرفه جویی زیادی در هزینه های کارگاهی می شود.

مشاوره فنی و استعلام قیمت

شرکت یگانه کرین با فراهم نمودن بستری مناسب و آسان برای ارتباط با تیم فنی شما کارفرمایان محترم را تکریم نموده است. کافیست برای مشاوره و استعلام قیمت در هر کدام از موارد ذکر شده در این صفحه با ما تماس حصل فرمایید.

نکته ششم خرید آسانسور کارگاهی

استفاده از قطعات با کیفیت در ساخت آسانسور است. هر چه که قطعات آسانسور محکم تر و با کیفیت تر باشند، عمر دستگاه طولانی تر می شود. افزایش عمر دستگاه به سه دلیل باعث کاهش هزینه ها می شود: دلیل اول این است که مدت زمان طولانی تری می توان دستگاه را مورد استفاده قرار داد، بنابراین هزینه استفاده از آن کاهش می یابد، دلیل دوم این است که هر چه قطعات با کیفیت تر باشند، دستگاه دیرتر نیاز به تعمیر پیدا می کند بنابراین هزینه تعمیرات آن نیز کاهش پیدا می کند و دلیل سوم این است که هر چه نیاز دستگاه به تعمیر کمتر باشد کمتر روند کار عقب می افتد چون خرابی دستگاه و تعمیر آن مستلزم صرف وقت است و هر چه این زمان کمتر باشد، راندمان کار بیش تر می شود.

نکته هفتم خرید آسانسور کارگاهی

و شاید مهم ترین و استراتژیک ترین نکته، نصب و راه اندازی و خدمات پس از فروش آسانسور کارگاهی است. خرید یک محصول هر چقدر هم که محصول با کیفیت باشد و استانداردهای لازم را داشته باشد تا زمانی که خدمات پس از فروش مناسبی نداشته باشد، خرید کاملی نیست. حال اگر آن محصول چیزی باشد که با امنیت محیط کار ارتباط مستقیم داشته باشد، اهمیت این موضوع دوچندان می شود.

برای این که بتوانید به عنوان یک خریدار آسانسور کارگاهی از خدمات پس از فروش مناسبی استفاده کنید، باید آسانسور را از یک شرکت معتبر، خوشنام و با سابقه خریداری کنید، توصیه ما به شما شرکت یگانه کرین است که شرکتی معتبر و خوشنام در زمینه فروش آسانسورهای کارگاهی و خدمات پس از فروش آنها می باشد. این شرکت به خریداران و مشتریان خود در سراسر ایران خدمات پس از فروش مناسبی ارائه می دهد، مشتری مداری در این شرکت حرف اول را می زند و همین دلیلی بر سابقه درخشان کار آنها می باشد.

نصب آسانسور کارگاهی

آسانسورهای کارگاهی براساس روش نصب آنها به دو دسته تقسیم می شوند:
o دسته اول آسانسورهایی هستند که به چاهک احتیاج دارند و مجهز به ریل های استاندارد هستند، این نوع از آسانسورها بیشتر در مکان های ثابت مثل حفاریها یا معادن مورد استفاده قرار می گیرند. هر چند در ساختمان سازی نیز به دلیل حرکت نرمشان گاها مورد استفاده قرار می گیرند.

o دسته دوم آسانسورهایی هستند که بر روی نمای ساختمان ها نصب می شوند، این آسانسورها از قطعات قابل مونتاژ تشکیل می شوند و همان طور که مشخص است بیشتر در پروژه های ساخت و ساز مورد استفاده قرار می گیرند.

خرید آسانسور کارگاهی به چه کسانی توصیه می شود؟

از آنجا که آسانسورهای کارگاهی در صنایع بسیاری مورد استفاده قرار می گیرند و در واقع جزئی اصلی از تجهیزات کارگاهی به شمار می روند، خرید آنها نیز مثل خرید سایر وسایل کارگاهی اجتناب ناپذیر و ضروری به نظر می رسد. البته می توان آسانسورهای کارگاهی را برای مدتی مشخص کرایه کرد، اما خرید آنها توصیه می شود. چرا؟

در صنایعی مثل بهره برداری از معادن، سیستم های توزیع و انتقال برق، نفت، گاز و پتروشیمی که آسانسور کارگاهی جزئی ثابت از محیط کار است، در واقع کرایه آن کاملا بی مفهوم می باشد و حتما مدیران این صنایع باید نسبت به خریداری آسانسور متناسب با محیط کار خود اقدام کنند. اما آسانسور کارگاهی به غیر از این صنایع در صنعت ساخت و ساز نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

صنعت ساخت و ساز مثل صنایع دیگر جای ثابتی ندارد و شرکت های ساختمانی هر چند وقت یکبار بر روی یک پروژه جدید در مکانی جدید فعالیت می کنند و شاید به همین دلیل مدیران این شرکت ها فکر کنند که نیازی به خرید آسانسور کارگاهی ندارند، اما حقیقت این است که خرید آسانسور برای آنها هم جزء ملزومات محسوب می شود. چرا؟

سخن آخر خرید آسانسور کارگاهی

پروژه های ساختمانی معمولا در فصول کاری رونق بیشتری دارند و همین امر باعث می شود که در این فصول تقاضا برای آسانسور بیشتر شود، لذا ممکن است شرکت ساخت و ساز نتواند در زمان مقتضی و مناسب آسانسور کرایه کند و به همین دلیل مدت زمان زیادی را از دست بدهد. در ضمن خرید آسانسور در طولانی مدت برای شرکتهای ساختمانی که قصد دارند سالها در این عرصه فعالیت کنند، بسیار مقرون به صرفه تر از کرایه آن می باشد.

شایان ذکر است همان طور که گفتیم یکی از بهترین و معتبرترین شرکت ها در ایران برای خرید انواع آسانسور کارگاهی شرکت یگانه کرین است، این شرکت دارای تیمی متشکل از کارشناسان خبره و با تجربه در زمینه فروش، کرایه، نصب و خدمات پس از فروش آسانسورهای کارگاهی می باشد.

منبع:

mcdelevators

اطلاعات بیشتر

هدف از تاسیس این مجموعه، ارائه تمامی خدمات در حوزه تاور کرین و آسانسور کارگاهی است. لذا به منظور ارائه خدمات واردات و سرویس ماشین آلات ساختمانی مانند تاور کرین، آسانسور کارگاهی و جرثقیل کارگاهی این مجموعه تاسیس شد.

تکیه بر توان بالای تخصص، واردات و تولید ماشین آلات با کیفیت ساختمانی با بهره گیری و استفاده از کادر فنی مجرب کاری بود که مجموعه انجام داد. بنابراین خرید و فروش تاور کرین و آسانسور کارگاهی، نصب و سرویس و نگهداری از تاور کرین و سایر ماشین آلات ساختمانی با اخذ تاییدیه نصب و راه اندازی از جمله تخصص ها و کارکردهای مجموعه است.

ارتباط با تیم یگانه کرین در خصوص پروژه

    برخی از نمونه کارهای اجرا شده در خصوص خرید و اجاره تاور کرین

    مشاوره و استعلام قیمت
    مشاوره و استعلام قیمت
    Send via WhatsApp